Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι και για καρτοκινητά...

 

Εχεις δικιο.. τη δευτερη φορα που μπηκα συνδεθηκε αυτοματα!

 

Βοηθήστε με λιγο γιατι πρωτη φορα χρησιμοποιω καρτοκινητο:

με το που εγινε η φορητοτητα και συνδεθηκε η Κοσμοκαρτα, μου ηρθε μηνυμα οτι με καλωσοριζει με δωρο 100' προς ολους στην πρωτη ανανεωση του μηνα για 6 μηνες!

Αυτο σημαινει οτι δεν θα εχω ταυτοχρονα το δωρο του 1.5γιγα για 15 μερες; Το πιο λογικο ειναι οτι θα τα εχω και τα 2 σωστα;

 

Επισης απορια που εχω:

λογικα οπως το βλεπω θα ενεργοποιω καθε μηνα τα 200' προς ολους με 5ε και τα 500ΜΒ παλι με 5ε..

Οταν βαζω καρτα 10ε μου μενει κατι λιγοτερο απο 9ε λογω φορων αν θυμαμαι καλα. οποτε σε καθε ανανεωση πρεπει να βαζω 11-12 για να εχω καλυφθει;

Φανταζομαι δεν μπορω να βαλω μονο 2ε για αν συμπληρωσω ε; (το κατωτερο που μπορεις να βαλεις στα καταστηματα ειναι 5ε; ).

και επισης δεν θα συμφερει να βαλω δευτερο δεκαευρο μεσα στον ιδιο μηνα γιατι τον επομενο μηνα θα πρεπει να βαζω παλι 10ε στο καπακι για να παιρνω το δωρο 100' ή το 1.5 γιγα

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η προσφορά που έχεις πρέπει να είναι ανεξάρτητη από το bonus.

 

Για το άλλο ναι, καλύτερα να βάζεις 12 εξ αρχής γιατί δεν μπορείς να ανανεώσεις με κάτω από 5€. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να σου μεταφέρει κάποιος άλλος με Cosmote, αλλά έχει και κάποια μικρή χρέωση, οπότε δε συμφέρει πολύ.

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφει στην εφαρμογή δεν μεταφέρεται.Screenshot_20160915_165936.png

 

Edit: μιλάς για το πακέτο μάλλον. Λάθος κατάλαβα. Λογικά δεν πρέπει να τα διαχωρίζει. Δες στην εφαρμογή τι γράφει.

 

Sent from my XT1562

 

Ούτε από την εφαρμογή, ούτε από τη σελίδα my internet βγάζω άκρη φίλε, σου λέει απλά "έχεις τόσα ΜΒ έως τότε".. τα χωρίζει μεν σε 3 διαφορετικές κατηγορίες αλλά δε σου λέει από πού προέκυψε η καθεμία... εκτός αν κάτι δε βλέπω εγώ...τεσπα, ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να βάλουμε 12?

 

"Επίσης μπορείς να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου με όποιο ποσό θες-ακόμα και με υποδιαιρέσεις του €- στην αλυσίδα καταστημάτων COSMOTE και Γερμανός! Ισχύει για ποσά από 5€ έως 100€."

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_ananeosi_xronou_omilias_COSMOKARTA/section/Top_Up_COSMOKARTA

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

"Επίσης μπορείς να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου με όποιο ποσό θες-ακόμα και με υποδιαιρέσεις του €- στην αλυσίδα καταστημάτων COSMOTE και Γερμανός! Ισχύει για ποσά από 5€ έως 100€."

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_ananeosi_xronou_omilias_COSMOKARTA/section/Top_Up_COSMOKARTA

Α οκ. Νόμιζα και online

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά! να ρωτήσω κάτι και συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου.

Θέλω να πάρω στην πεθερά μου ένα whatsup νούμερο αλλά επειδή είναι ηλικιωμένη θέλω να διαχειρίζομαι εγώ το νούμερο (να βάζω χρόνο ομιλίας, να διαλέγω πακέτα, να βλέπω υπόλοιπα κλπ κλπ). Επειδή όμως θα το έχει το κινητό αυτή και μένει σε άλλη περιοχή, τι λύση υπάρχει; από ότι ξέρω η εφαρμογή από αντρόιντ απαιτεί να υπάρχει η σιμ για να παίξει. Υπάρχει κάποια άλλη λύση ; πχ δημιουργία web λογαριασμού μέσω browser ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ για τυχόν πληροφορίες.

 

υγ. θέλω κοσμοτέ γιατί οι περισσότεροι γνωστοί της έχουν whatsup και βολεύει.

 

Λοιπον,θα προτεινα να δεις F2G και οχι Whats Up αμα σε ενδιαφερει το να βλεπεις online τα παντα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γράφει το λόγο που θέλει Cosmote.

 

Αν δεν υπάρχει άλλη λύση, εγώ θα έδινα 10€ να βγάλω διπλή sim. Θα κράταγα την μια και θα της έδινα την άλλη. Και όποτε θέλω να το διαχειριστώ θα την έβαζα σε μια συσκευή.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπερετηση της κοσμοτε ειναι αψογη.Ενεργοποιησα ενα πακετο κατα λαθος ενω ηθελα να αγορασω αλλο.Πηρα στο 13888 και εγινε αιτημα επιστροφης χρηματων.Μεσα σε 24 ωρες ειπαν οτι θα γινει,με προυποθεση να μη καταναλωσω το πακετο.Ελπιζω μεχρι αυριο να γινει η επιστροφη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπερετηση της κοσμοτε ειναι αψογη.Ενεργοποιησα ενα πακετο κατα λαθος ενω ηθελα να αγορασω αλλο.Πηρα στο 13888 και εγινε αιτημα επιστροφης χρηματων.Μεσα σε 24 ωρες ειπαν οτι θα γινει,με προυποθεση να μη καταναλωσω το πακετο.Ελπιζω μεχρι αυριο να γινει η επιστροφη.

Γίνεται αυτό?? Πολύ καλό!! Πιστεύω πως θα σου τα επιστρέψουν.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα συνέβη αυτό. Με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών σου γυρίζουν τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ!! Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Προσπαθώ όλο το απόγευμα να κάνω ανανέωση μέσω του cosmote.gr σε κινητο whats up και όλο μου βγάζει μήνυμα λάθους. Έξι φορές!! προσπάθησα μέχρι που στο τέλος μου κλείδωσε και η πιστωτική γιατί δοκίμαζα μήπως κάνω λάθος στον κωδικό της. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα ή μόνο σε εμένα έτυχε? Στο μεταξύ προσπάθησα και με άλλη κάρτα με νέα εγγραφή αλλά πάλι τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ!! Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Προσπαθώ όλο το απόγευμα να κάνω ανανέωση μέσω του cosmote.gr σε κινητο whats up και όλο μου βγάζει μήνυμα λάθους. Έξι φορές!! προσπάθησα μέχρι που στο τέλος μου κλείδωσε και η πιστωτική γιατί δοκίμαζα μήπως κάνω λάθος στον κωδικό της. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα ή μόνο σε εμένα έτυχε? Στο μεταξύ προσπάθησα και με άλλη κάρτα με νέα εγγραφή αλλά πάλι τζίφος...

 

Εμένα δεν λειτουργεί με την πιστωτική της Πειραιώς με το όνομά μου γραμμένο ως Χ. ΧΧΧΧΧΧΧΧ, όπου Χ. το αρχικό γράμμα του ονόματός μου. Μπλοκάρει λόγω της τελείας όλο το σύστημά τους. Ενώ μέσω paypal πληρώνω κανονικά με την ίδια κάρτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ!! Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Προσπαθώ όλο το απόγευμα να κάνω ανανέωση μέσω του cosmote.gr σε κινητο whats up και όλο μου βγάζει μήνυμα λάθους. Έξι φορές!! προσπάθησα μέχρι που στο τέλος μου κλείδωσε και η πιστωτική γιατί δοκίμαζα μήπως κάνω λάθος στον κωδικό της. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα ή μόνο σε εμένα έτυχε? Στο μεταξύ προσπάθησα και με άλλη κάρτα με νέα εγγραφή αλλά πάλι τζίφος...

 

Επιβεβαιώνω (απόψε 00:25):

http://i66.tinypic.com/2u8chuh.jpg

 

Παρόλ'αυτά, έβαλε τα 5€ και ανανέωσε το 3μηνο.

 

Το τελευταίο 6μηνο (όπως και απόψε) δε γίνεται με paypal (παρότι προφορτωμένο το passw στο site της cosmote)

Σήμερα,

για πρώτη φορά πρόβλημα και με χρεωστική.

 

Τελικά, "φόρτωσε", όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το είδα αυτό στην εφαρμογή του γουατσαπ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/f136ccf6c4fdd895c9a73d3773089653.jpg

Ξέρω ότι έδινε 1giga με ανανέωση απο 10 € και πάνω σε κατάστημα. Τώρα θα δίνουν 500 και μόνο αν το ενεργοποιησεις? Δεν κατάλαβα....

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το είδα αυτό στην εφαρμογή του γουατσαπ

Ξέρω ότι έδινε 1giga με ανανέωση απο 10 € και πάνω σε κατάστημα. Τώρα θα δίνουν 500 και μόνο αν το ενεργοποιησεις? Δεν κατάλαβα....

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Και για 30 μέρες, όχι 15.

Μπορεί να ισχύσει και μετά το τέλος Οκτώβρη: Για να δούμε.

Εξαρτάται και από τις αλλαγές στην κόκκινη.

 

 

Πάντως δεν ενεργοποιείται από δω:

http://m.whatsup.gr/service/4k6xwV1VfUkVDSF9CT05VU181MDBNQl9SRUc,

Link to comment
Share on other sites

Το 1 gb ισχύει ακόμα

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Ναι.

Από ό,τι κατάλαβα, στο whatsup:

Αφού ενεργοποιήσεις το παραπάνω:

 

Με 10€ κάρτα online έχεις: 1GB για 15 μέρες ΚΑΙ 500ΜΒ για 30 μέρες

για όσες κάρτες 10€ μπουν ως 31/10.

Link to comment
Share on other sites

Το 1 gb ισχύει ακόμα

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Αυτό ξέρω κ εγώ..... Πριν ένα μήνα έβαλα κάρτα απι Γερμανό και μπήκε το 1giga. Κ έλεγα μήπως άλλαξε κάτι τώρα πρόσφατα. Πάντως ενεργοποιησα κ αυτό που λέει στην εφαρμογή.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Για να κερδίσω το ένα Giga το κάνω κ εγώ Online..

 

Πήρα την cosmote μου λέει έχει πρόβλημα η τράπεζα, δες το υπόλοιπό σου μ΄αυτούς.

 

Πήρα την τράπεζα, μου λέει όλα καλά με το υπόλοιπο φταίει ο browser ή η σύνδεση στο internet που μπορεί να διακόπηκε.

 

Με ρωτάνε, ξαναπροσπάθησες σήμερα για ανανέωση, λέω όχι χθες με 8 φόρες εξαντλήθηκα!!

 

Ε και τι να κάνω Κυριακάτικα που δεν είναι ανοιχτά τα καταστήματα για να κερδίσω το δώρο??

 

Ευτυχώς για μένα, έβγαλα την άλλη κάρτα απ το συρτάρι απ΄τους κόκκινους και κάνω τη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

με παυπαλ δοκίμασες?

οσες φορες εκανα δεν αντιμετώπισα θεμα. (ούτε και απευθείας μεσω μαεστρο απ την εθνικη τραπεζα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω paypal, στο μεταξύ ούτε απο whatsup.gr σε αφήνει γιατί λέει ότι υπήρξε πρόβλημα με το σύστημα πληρωμών.

 

Τους έστειλα Mail μπας και ιδρώσει το αυτί τους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω paypal, στο μεταξύ ούτε απο whatsup.gr σε αφήνει γιατί λέει ότι υπήρξε πρόβλημα με το σύστημα πληρωμών.

 

Τους έστειλα Mail μπας και ιδρώσει το αυτί τους..

 

Σε πόσο χρονικό διάστημα από τις 8 ανεπιτυχείς προσπάθειες ξεκλειδώνει η τράπεζα την κάρτα;

Αύριο; Επόμενη εργάσιμη;

 

Αν ΝΑΙ, ξαναδοκίμασε αύριο.

Κι εγώ για πρώτη φορά πρόβλημα απόψε μετά τα μεσανυχτα. Αν και τελικά τα έβαλε τα 5€!!! :blink:

Με paypal δε μπορώ στην C-Ote εδώ και κανά 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Χτύπαγα διαφορετικούς κωδικούς στον χαιρετισμό της κάρτας και κλειδώνει την τρίτη φορά.

Πήρα τηλ. την τράπεζα και την ξεκλείδωσα.

Μετά δεν ξανασχολήθηκα γτ έβαλα χρόνο στο vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...