Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω υπαρχει καμια εφαρμογη για Κοσμοκαρτα οπως εχει για WU?

Στο play store δεν το έψαξα δηλαδή?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω υπαρχει καμια εφαρμογη για Κοσμοκαρτα οπως εχει για WU?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.myaccount.widget

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up από το 2009 περίπου και η κάρτα είναι από τότε. Προφανώς δεν πιάνω 4G, απλά επειδή το έχω μόνο για εισερχόμενες κλήσεις/μηνύματα δεν είχα ασχοληθεί με αλλαγή κάρτας αφού λυπόμουν το τάλιρο. Μέχρι πριν κάποιους μήνες έδιναν την multi sim. Πλέον μου είπαν ότι δεν δίνουν τέτοιες στα καρτοκινητά. Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχω ρωτήσει σε 2 Γερμανούς και 2 Cosmote. Θα προτιμούσα να είναι και στα 3 μεγέθη από το να πάρω αναγκαστικά nano και να παίξω με αντάπτορες, που ενώ έχω, δεν πολυσυμπαθώ.

 

Εάν πάρεις νέα κάρτα, λογικά έχει εγκοπές για κόψιμο σε όποιο μέγεθος θέλεις (nano-micro-mini). Είναι σχεδόν το ίδιο με αντάπτορες, αλλά λίγο πιο σταθερό εφόσον δεν την κόψεις. Μου φαίνεται περίεργο που δεν δίνουν twin SIM στο καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

Twin sim δίνουν. Multi είναι το ζήτημα... Εγώ πάντως θα έδινα 10€ αντί για 5, για να πάρω twin σε 2 μεγέθη. 2/3 της multi sim και για το άλλο αντάπτορας.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

το pare kavatza πως λειτουργει?

μια φορα το μηνα η ενεργοποιηση?

 

Sent from my V967S using Tapatalk

 

Μπαίνεις και επιλέγεις αν θες 500 mb για μία ώρα ή απεριόριστη ομιλία προς whats up για μία ώρα(όταν λέω απεριόριστη εννοώ ότι μπορείς να πάρεις όσα τηλέφωνα θές σε μία ώρα ή να μιλήσεις μία ώρα μόνο με έναν αριθμό αν θες.).Μπορείς να το βάλεις δύο φορές τον μήνα.ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Επειδή την έχω πατήσει πολλές φορές.Όταν το ενεργοποιήσεις θα σου έρθει ενα μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκαν.Πχ τα έβαλες στις 11:00.Το μήνυμα θα σου γράφει ότι ότι τα ενεργοποίησες στην 11:00 άρα θα σου λήξουν στις 12:00.Η εφαρμογή όμως του whats up σου γράφει ότι λήγουν στις 12:10!Και εδώ είναι το κολπάκι...Αν μπείς απευθείας πχ στο ίντερνετ,τραβάει από τα mb που έχεις αγοράσει,και μετά από δέκα λεπτά παίρνει από τα 500mb της καβάτζας.Οπότε καλό είναι να το ενεργοποιήσεις και να μπείς δέκα λεπτά αργότερα.

 

Edit:Κοινώς να βλέπεις μόνο την εφαρμογή για το πότε λήγουν τα mb και να αψηφάς τα μηνύματα που θα έρχονται για το πότε ενεργοποιήθηκε η προσφορά και πότε έληξε.Όταν θα σου έρθει μήνυμα λήξης,έχεις άλλα 10 λεπτά.Δεν ξέρω αν το κάνει και στα λεπτά ομιλίας μιάς και δεν τα έχω ενεργοποιήσει ποτέ.Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να έβγαλες άκρη...Χαχαχα!

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 10€ κάρτα μέσω ίντερνετ και πήρα και 1GB ίντερνετ για 2 εβδομάδες. Εάν αγοράσω και ίντερνετ θα προστεθούν στο 1gb δώρο;

 

Στάλθηκε από το ZTE V967S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 10€ κάρτα μέσω ίντερνετ και πήρα και 1GB ίντερνετ για 2 εβδομάδες. Εάν αγοράσω και ίντερνετ θα προστεθούν στο 1gb δώρο;

 

Στάλθηκε από το ZTE V967S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου θυμιζει καποιος το λινκ απ'οπου αγοραζεις online 10αρα καρτα παιρνοντας το 1gb δωρο για 2 βδομαδες;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το What's Up του αδερφού μου Φοιτητικό (πέρασε Πανεπιστήμιο πριν λίγες μέρες), του έδωσε 600MB δώρο και 600 λεπτά προς WU, αλλά τα φοιτητικά πακέτα δεν υπάρχουν πουθενά στην εφαρμογή της υπηρεσίας! Πως ενεργοποιουνται; Μήπως μπαίνουν λίγο αργότερα;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το What's Up του αδερφού μου Φοιτητικό (πέρασε Πανεπιστήμιο πριν λίγες μέρες), του έδωσε 600MB δώρο και 600 λεπτά προς WU, αλλά τα φοιτητικά πακέτα δεν υπάρχουν πουθενά στην εφαρμογή της υπηρεσίας! Πως ενεργοποιουνται; Μήπως μπαίνουν λίγο αργότερα;

 

Εμένα,όπως και σε κάποιους γνωστούς μου με φοιτητικό,τα εμφανίζει όλα κομπλέ τα φοιτητικά πακέτα.Ή αυτο που είπες,θα αργήσει λίγο αλλά θα τα εμφανίσει,ή πες του αδερφού σου να σβήσει μία την εφαρμογή και να την ξανακατεβάσει μήπως ξεκολλήσει.Χαζή ερώτηση τώρα,αλλά εννοείται πως ο αδερφός σου έχει την εφαρμογή της whats up και όχι της cosmote έτσι;

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα εκδοση της εφαρμογης, μολις την ανοιγεις και βλεπεις τα υπολοιπα σου, αν πατησεις διπλα απ τα υπολοιπομενα λεπτα το "Παρε χρονο" σου εμφανιζει και τα φοιτητικα.

Εγω που ΔΕΝ εχω φοιτητικο, μου τε βγαζει.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω φοιτητικο οχι. Πατας ενεργοποιηση και σου ερχεται μηνυμα λεγοντας οτι το πακετο ειναι για φοιτητες

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πριν λίγο κοίταξα πάλι και τα φοιτητικά πακέτα έχουν μπει κανονικά! :) Έκανε ενημέρωση η εφαρμογή του What's Up και ίσως τότε να τα εμφάνισε.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το What's Up του αδερφού μου Φοιτητικό (πέρασε Πανεπιστήμιο πριν λίγες μέρες), του έδωσε 600MB δώρο και 600 λεπτά προς WU, αλλά τα φοιτητικά πακέτα δεν υπάρχουν πουθενά στην εφαρμογή της υπηρεσίας! Πως ενεργοποιουνται; Μήπως μπαίνουν λίγο αργότερα;

 

Τι δικαιολογητικά χρειάζονται; Θέλω να κάνω για τον γιο μου, που πέρασε στο Πανεπιστήμιο.

Link to comment
Share on other sites

Τι δικαιολογητικά χρειάζονται; Θέλω να κάνω για τον γιο μου, που πέρασε στο Πανεπιστήμιο.

 

Για εμένα πάρε τον γιό σου και πήγαινε πάρε ένα φοιτητικό από κάθε εταιρία και μοιραστείτε τους αριθμούς.Το μετανιώνω που δεν το έκανα τότε που μπορούσα,γιατί δίνουν τα άπειρα στα φοιτητικά οι εταιρίες.Συμφέρει με χίλια,αν και εφόσον δεν έχετε πρόβλημα με το να έχετε οικογενειακώς και Cosmote και Vodafone και Wind.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος για online αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό cosmote ?

 

Για φορητότητα δεν υπάρχει τρόπος μέσω internet, μόνο σε κατάστημα

Για καινούριο αριθμό cosmocarta/whats'up μπορείς μέσω της ιστοσελίδας της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μία ερώτηση...Το pare moirase,που δίνει μέσα από την εφαρμογή 100mb σε τρείς φίλους σου το ξέρετε.Γίνεται να στείλεις κάπως τα mb,πέραν του κλασικού τρόπου μέσω της εφαρμογής ή μέσω browser?Ρωτάω γιατί έχω ένα whats up αριθμό μόνο για τηλέφωνα σε ένα παμπάλαιο nokia και είναι και mini sim και δεν μπορώ να την βάλω σε smartphone.Πάνε χαμένα τα mb κάθε μήνα...
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...