Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει δυνατοτητα να σας καλεσουν απο την εξυπηρετηση δωρεάν και να δουν αν εχει παει κατι λαθος με την ανανεωση ή να σας πουν αν οντως κατι αλλαξε

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/commonNew/callMeBack/callMeBack.jsp

ειναι το call back που υπαρχειστη σελιδα της κινητης.

Οποιος βγαλει ακρη ας ενημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Εγω εκανα χθες ανανεωση και πηρα και πακετο με 5 €

και πλεον μου τα εμφανιζει οπως στο συνημμενο screen shoot

Εαν καποιος εκανε απο χθες και μετα καλο θα ηταν να μας πει.παλια ηταν αλλιως το ξερω και εγω

Το 1gb ισχυει για 15 μερες και τα 500 δωρο του πακετου ξεχωριστα για 30 μερες.Τα υπολοιπα μεταφερθηκαν χωρις τα bonus

Edited by jtkar
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα και σε μενα γινοταν.Τωρα αλλαξε μαλλον

 

Ποτε αλλαξε;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα 100MB απο reload it αλλα δε βλέπω 4G σήμα, πρέπει να πάρω πακέτο με ιντερνετ για να παίξει ή μήπως δεν έχω σήμα στη γειτονιά μου;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω κ εγώ.... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160809/75eed3331b813bb673a5d8a20a7c334a.jpg

 

 

Αυτό είναι απο το 1GB δώρο για 7 μέρες ή κάποια ανανέωση online/κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απο το 1GB δώρο για 7 μέρες ή κάποια ανανέωση online/κατάστημα?

 

Το 1Giga προφανως ειναι αυτομπου εδωσε για την βλαβη τις προαλες. Τα αλλα 500 ειναι λογικα τα 500 του διπλασιασμου που δινει μεχρι τελη Αυγουστου.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε εμένα μετά απο ανανέωση 10 € τα 1024 mb εχουν για πρώτη φορά διαφορετική ημερομηνία λήξης απο τα mb που είχα μαζέψει λόγω αγοράς πακέτων και ανανεώσεων. Πλέον με ανανεωση τα mb ειναι για 15 ημέρες με ξεχωριστή ημερομηνία. Φυσικό και επόμενο λόγω του τι ισχύει στην αγορά. Τα mb απο το reload it προστέθηκαν κανονικά στα παλιά mb και πήραν όλα μαζί νεα ημερομηνία λήξης. Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Το 1Giga προφανως ειναι αυτομπου εδωσε για την βλαβη τις προαλες. Τα αλλα 500 ειναι λογικα τα 500 του διπλασιασμου που δινει μεχρι τελη Αυγουστου.

 

Σε μενα το1gb που λιγει σε 15 μερες ειναι απο οnline ανανεωση που παλαιοτερα ενσωματωνονταν στα υπολοιπα mb. Αρα συμβαινει και σε αλλους και δεν ειμαι εγω αυτος που κατι δεν καταλαβαινει

Και εγω τα 4,5 gb απο οnline ανανεωσεις τα πηρα και μεταφερονταν εδω και μηνες

αρα κατι αλλαξε που δεν το ανακοινωσαν πουθενα οπως βεβαια δεν ειχαν αναφερει πουθενα οτι τα mb των προσφορων bonus μεταφερονται.Στην σελιδα τους αναφερουν ξεκαθαρα ποια mb μπορουν να μεταφερθουν και ειναι τα αγορασμενα!

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το1gb που λιγει σε 15 μερες ειναι απο οnline ανανεωση που παλαιοτερα ενσωματωνονταν στα υπολοιπα mb. Αρα συμβαινει και σε αλλους και δεν ειμαι εγω αυτος που κατι δεν καταλαβαινει

Και εγω τα 4,5 gb απο οnline ανανεωσεις τα πηρα και μεταφερονταν εδω και μηνες

αρα κατι αλλαξε που δεν το ανακοινωσαν πουθενα οπως βεβαια δεν ειχαν αναφερει πουθενα οτι τα mb των προσφορων bonus μεταφερονται.Στην σελιδα τους αναφερουν ξεκαθαρα ποια mb μπορουν να μεταφερθουν και ειναι τα αγορασμενα!

 

Εγω εβαλα μοναδες 2 του μηνα. Το μετεφερε κανονικοτατα. Κατι δε κανεις σωστα. Ακομα και το reload μεταφερει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απο το 1GB δώρο για 7 μέρες ή κάποια ανανέωση online/κατάστημα?

Το πρώτο είναι από το 1gb δωρο επειδή είχε πρόβλημα ή κοσμοτε.

 

Το δεύτερο είναι από πακέτα που βάζω κάθε μήνα λίγο πριν λήξει το προηγούμενο και τα προσθέτει στον επόμενο.

 

Το τρίτο είναι από ένα πακετάκι που έβαλα αλλά βλέπω πως δεν το πρόσθεσε μαζί με ρα υπόλοιπα!!!

 

Θα έχω το νου μου και τον επόμενο μήνα να δω τι θα γίνει.....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα μοναδες 2 του μηνα. Το μετεφερε κανονικοτατα. Κατι δε κανεις σωστα.

 

Τι μπορει να μην κανω σωστα δηλαδη?αλλο 2 του μηνος και αλλο στις 8.και φαινετε και σε αλλον το ιδιο πραγμα με εμενα εχει ανεβασει φωτογραφια.Καλο θα ηταν να μας αναφερεις στην επομενη ανανεωση σου τι θα γινει!και τοτε να μας εξηγησεις τι λαθος κανεις και εσυ!

Καλο θα ηταν καλυτερα να μας αναφερει καποιος που εκανε απο τις 8/8 και μετα ανανεωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν σε εμένα μετά απο ανανέωση 10 € τα 1024 mb εχουν για πρώτη φορά διαφορετική ημερομηνία λήξης απο τα mb που είχα μαζέψει λόγω αγοράς πακέτων και ανανεώσεων. Πλέον με ανανεωση τα mb ειναι για 15 ημέρες με ξεχωριστή ημερομηνία. Φυσικό και επόμενο λόγω του τι ισχύει στην αγορά. Τα mb απο το reload it προστέθηκαν κανονικά στα παλιά mb και πήραν όλα μαζί νεα ημερομηνία λήξης.

 

Αυτο λεω και εγω εδω και 2 μερες και με βγαζουν οτι δεν ξερω τι μου γινετε και οτι κατι κανω λαθος,αλλο τι ξεραμε μεχρι πριν λιγες μερες και αλλο τι γινετε τωρα

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160809/36e8bd6895a788a3b18f66578b21f5ad.jpg

 

Και εγω στις 8 του μηνα ανανεωσα.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

στο whats up που εχω στις 5/8 πηρα την προσφορα λογω τεχνικου προβληματος 1gb για 7 μερες.Σημερα 9/8 εβαλα σε καταστημα κοσμοτε 10 ευρω(εχω λογω φορητοτητας που εκανα πριν λιγο καιρο προσφορα απο την κοσμοτε με 6 ευρω ανανεωση τα 6 ευρω να μενουν στην καρτα και να μου δινει 200 λεπτα προς ολους 600 λεπτα προς whats up και 1,2gb internet) και η εφαρμογη του whats up δειχνει τα εξης

οσον αφορα τα mb internet

432mb διαθεσιμα ως 12/8(ειναι τα mb που εχουν μεινει απο 5/8)

1024mb διαθεσιμα ως 24/8(ειναι το δωρο απο την ανανεωση των δεκα ευρω)

1251mb διαθεσιμα ως 9/9 (ειναι το δωρο που πηρα λογω φορητοτητας καθε μηνα στην πρωτη ανανεωση απο 6 ευρω και πανω με ισχυ ενα μηνα)

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι σαφές, πλέον το bonus του 1gb από ανανέωση σε κατάστημα δεν ενσωματωνέται στα συνολικά mb & ως εκ τούτου δεν μεταφέρεται. Είναι για 15μέρες αυστηρά.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα 100MB απο reload it αλλα δε βλέπω 4G σήμα, πρέπει να πάρω πακέτο με ιντερνετ για να παίξει ή μήπως δεν έχω σήμα στη γειτονιά μου;

Αν είναι πρώτη φορά, στείλε με sms 4G στο 1333.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Άρα καλό είναι κάποιοι σε προηγούμενες σελίδες να μην φωνάζουν και βγάζουν τρελό τον κόσμο!!Κάτι άλλαξε...
Link to comment
Share on other sites

έχω μηδέν υπόλοιπο, μηδέν δεδομένα .πάω να αγοράσω πακέτο δεδομένων από την εφαρμογή what's up αλλά λέει δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τον αριθμό σου.πρέπει να βρω Wi-Fi για να προχωρήσει;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

έχω μηδέν υπόλοιπο, μηδέν δεδομένα .πάω να αγοράσω πακέτο δεδομένων από την εφαρμογή what's up αλλά λέει δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τον αριθμό σου.πρέπει να βρω Wi-Fi για να προχωρήσει;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

να προχωρήσει να πάει που,αφού έχεις 0 υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

να προχωρήσει να πάει που,αφού έχεις 0 υπόλοιπο?

πήρα το ένα γίγα τώρα με το μήνυμα στο 1256 αλλά πάλι μου βγάζει ότι δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε το νούμερο σου !!!!

 

να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ήθελα!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πήρα το ένα γίγα τώρα με το μήνυμα στο 1256 αλλά πάλι μου βγάζει ότι δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε το νούμερο σου !!!!

 

να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ήθελα!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

η εφαρμογή cosmote δουλεύει μια χαρά η what's up δεν δουλεύει και λέει για τον αριθμό

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

πήρα το ένα γίγα τώρα με το μήνυμα στο 1256 αλλά πάλι μου βγάζει ότι δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε το νούμερο σου !!!!

 

να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ήθελα!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η εφαρμογή cosmote δουλεύει μια χαρά η what's up δεν δουλεύει και λέει για τον αριθμό

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

είναι what's up ο αριθμος σου?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πλέον

Πήρα από ανανέωση το 1GB και δεν μεταφέρθηκε το συσσωρευμένο υπόλοιπο των ΜΒ Μετά αγορασα καινούριο πακέτο μεταφέρθηκε το συσσωρευμένο αλλά δεν μεταφέρθηκε το 1GB ανανέωσης. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...