Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε Internet on the go ΣΕ φλασακι βάλτε την σιμ σε ένα κινητό και στείλτε το μήνυμα

 

ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ SMS ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΝ ΤΗΕ GO ΜΕ ΚΑΡΤΑ

 

Πόσες φορές να το πω;:rolleyes:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Δεν επιτρέπεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε sms και λεει πως μεχρι 31/8 μπορεις να το παρεις οποτε θελεις το 1gb για 7 μερες στελνοντας το μηνυμα εγω βιάστηκα και το πηρα !!!ειμαι μαπας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε sms και λεει πως μεχρι 31/8 μπορεις να το παρεις οποτε θελεις το 1gb για 7 μερες στελνοντας το μηνυμα εγω βιάστηκα και το πηρα !!!ειμαι μαπας!!

 

Αφού είναι μέχρι 31/8 μια χαρά... Επίσης σε ανανέωση από 10€ και πάνω δίνει το 1GB και από κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι μέχρι 31/8 μια χαρά... Επίσης σε ανανέωση από 10€ και πάνω δίνει το 1GB και από κατάστημα

 

μολις εκλεισα απο τα νευρα μου το wifi εχω μεσα συνολο 3,5Gb με το δωρο αυτο...θα τα τσακισω και ας ειμαι και σπιτι wifi τελος μεχρι τις 12 του μηνα!!!4g+ και δωσε πονο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μολις εκλεισα απο τα νευρα μου το wifi εχω μεσα συνολο 3,5Gb με το δωρο αυτο...θα τα τσακισω και ας ειμαι και σπιτι wifi τελος μεχρι τις 12 του μηνα!!!4g+ και δωσε πονο!!!

 

Εγώ έχω μια συγκεκριμένη απορία... Εχω βάλει 1GB με 5€,δηλαδή την προσφορά με τον διπλασιασμο και τα 500mb ληγουν στις 26/8.Εφοσον βάλω πχ στις 23/8 το 1GB θα αρχίσει να τρώει από αυτό?? Γιατί αν είναι έτσι να το βάλω πιο νωρίς μιας και δεν θα προλάβω να το τελειώσω σε 2-3 μέρες (έχω Wifi)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια συγκεκριμένη απορία... Εχω βάλει 1GB με 5€,δηλαδή την προσφορά με τον διπλασιασμο και τα 500mb ληγουν στις 26/8.Εφοσον βάλω πχ στις 23/8 το 1GB θα αρχίσει να τρώει από αυτό?? Γιατί αν είναι έτσι να το βάλω πιο νωρίς μιας και δεν θα προλάβω να το τελειώσω σε 2-3 μέρες (έχω Wifi)

 

κοιτα να δεις αν τελος του μηνα που τελειωνουν τα αλλα βαλεις παλι 5 ευρω 500+500 ΟΛΑΑΑΑΑ Μαζι θα πανε για αλλο ενα μηνα αρα καλυτερα παρτο ενδιαμεσα γιατι θα τραβαει απο αυτο και ετισ θα σου μεινουν τα ρεστα για ακομα ενα μηνα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις αν τελος του μηνα που τελειωνουν τα αλλα βαλεις παλι 5 ευρω 500+500 ΟΛΑΑΑΑΑ Μαζι θα πανε για αλλο ενα μηνα αρα καλυτερα παρτο ενδιαμεσα γιατι θα τραβαει απο αυτο και ετισ θα σου μεινουν τα ρεστα για ακομα ενα μηνα!!!

 

Έχω πολλά μαζεμένα από φοιτητικη προσφορά και έχουν άλλη ημερομηνία λήξης αλλά τα 500 ληγουν στις 26 του μήνα

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι μέχρι 31/8 μια χαρά... Επίσης σε ανανέωση από 10€ και πάνω δίνει το 1GB και από κατάστημα

Σήμερα δεν μου το έδωσε απο κατάστημα Γερμανός για κάποιο λόγο.... 10εβαλα και δεν ήρθε ενημερωτικό μήνυμα για το δώρο που δίνει πάντα με ανανέωση απο κατάστημα .

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μου το έδωσε απο κατάστημα Γερμανός για κάποιο λόγο.... 10εβαλα και δεν ήρθε ενημερωτικό μήνυμα για το δώρο που δίνει πάντα με ανανέωση απο κατάστημα .

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

μην το αφησεις παρε ενα τηλ και ρωτα.......εχουν γενικα θεματα τεχνικα μπορει να εχει γινει λαθος εγω απλα ειπα τι γραφει στο επισημο αλλα αφου εσεις το εχετε ξαναπαρει δεν χανεις κατι να τους παρεις....η για να μην περιμενεις πανε στην σελιδα και πατα το call back μην του αφηνετε να παρουν ανασα του οτι δινουν παρτε το

Edited by Mark_K
αφαίρεση προσβλητικών χαρακτηρισμών

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μου το έδωσε απο κατάστημα Γερμανός για κάποιο λόγο.... 10εβαλα και δεν ήρθε ενημερωτικό μήνυμα για το δώρο που δίνει πάντα με ανανέωση απο κατάστημα .

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Εγώ είχα θέμα με την καλοκαιρινή προσφορά. Δε μου έδινε τα διπλάσια MB. Είχα κάνει τρεις αγορές πακέτων data.

Χρειάστηκαν 2 τηλέφωνα και 5 μέρες από τους τεχνικούς για να το διορθώσουν. Μετά βέβαια μου τα έδωσαν όλα. Ακόμα και για πακέτα που είχα καταναλώσει.:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μου το έδωσε απο κατάστημα Γερμανός για κάποιο λόγο.... 10εβαλα και δεν ήρθε ενημερωτικό μήνυμα για το δώρο που δίνει πάντα με ανανέωση απο κατάστημα .

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Στείλε Υ στο 1330 να δεις μήπως μπήκε

Link to comment
Share on other sites

Στείλε Υ στο 1330 να δεις μήπως μπήκε

 

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Εγώ είχα θέμα με την καλοκαιρινή προσφορά. Δε μου έδινε τα διπλάσια MB. Είχα κάνει τρεις αγορές πακέτων data.

Χρειάστηκαν 2 τηλέφωνα και 5 μέρες από τους τεχνικούς για να το διορθώσουν. Μετά βέβαια μου τα έδωσαν όλα. Ακόμα και για πακέτα που είχα καταναλώσει.:D

 

μην το αφησεις παρε ενα τηλ και ρωτα.......εχουν γενικα θεματα τεχνικα μπορει να εχει γινει λαθος εγω απλα ειπα τι γραφει στο επισημο αλλα αφου εσεις το εχετε ξαναπαρει δεν χανεις κατι να τους παρεις....η για να μην περιμενεις πανε στην σελιδα και πατα το call back μην του αφηνετε να παρουν ανασα του οτι δινουν παρτε το

Πριν λίγη ώρα μου ήρθε μήνυμα για το δώρο των mb από την κάρτα που έβαλα στον Γερμανό..... Όχι ότι άργησαν λίγο.... :D τελικα όλα καλά!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορώ να έχω συγχρόνως και φοιτητικό και με ευρωπαϊκή κάρτα νέων, ε? Δεν βλέπω τον λόγο για να μην μπορούν να συνδιαστούν αφού πουθενά δεν είδα να το περιορίζει.

 

Έκανα φορητότητα (μετά από 6 μήνες σε βοντα) και ενεργοποιήθηκε Πέμπτη απόγευμα το νούμερο μου. Πότε θα περαστεί το φοιτητικό? Και πως θα το καταλάβω? Θα έρθουν τα δώρα του μήνα?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί όμως ενώ έχω την σιμ στην πρώτη θέση όταν ανοίγω την εφαρμογή what's up μου λέει ότι δεν την έχω; Μήπως επειδή έχω μηδέν υπόλοιπο;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Πρέπει να παίρνει data από την cosmote sim και όχι από τον άλλο πάροχο.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορώ να έχω συγχρόνως και φοιτητικό και με ευρωπαϊκή κάρτα νέων, ε? Δεν βλέπω τον λόγο για να μην μπορούν να συνδιαστούν αφού πουθενά δεν είδα να το περιορίζει.

 

Έκανα φορητότητα (μετά από 6 μήνες σε βοντα) και ενεργοποιήθηκε Πέμπτη απόγευμα το νούμερο μου. Πότε θα περαστεί το φοιτητικό? Και πως θα το καταλάβω? Θα έρθουν τα δώρα του μήνα?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να παίρνει data από την cosmote sim και όχι από τον άλλο πάροχο.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Διάβασε το 1 και το 2 παρακάτω

 

http://europeanyouthcard.gr/offers/cosmote/

Link to comment
Share on other sites

Damn πως και δεν το είδα αυτό. Στην βοντα πάντως μια χαρά μπορούσες να τα συνδυάσεις...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Damn πως και δεν το είδα αυτό. Στην βοντα πάντως μια χαρά μπορούσες να τα συνδυάσεις...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

αμα ενεργοποιησεις την προσφορα απο την ευρωπαικη καρτα νεων θα κοπουνε ολα τα φοιτητικα πακετα και προσφορες , αντιστοιχα στην vodafone δεν κοβεται τιποτα. συνυπρχουνε και τα 2 , αλλα για να παρεις το μπονους θα πρεπει να τελειωσει και να ληξει και μετα να βαλεις καρτα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στελνω σωστα εδω αλλα ξερει καποιος να μου πει τι ισχυει για ταξιδι στην Ιταλια; Καποια χρεωση παραπανω η καποια ενεργεια που πρεπει να κανω ωστε να καταναλωσω τα λεπτα ομιλιας,τα sms κ τα mb που εχω; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στελνω σωστα εδω αλλα ξερει καποιος να μου πει τι ισχυει για ταξιδι στην Ιταλια; Καποια χρεωση παραπανω η καποια ενεργεια που πρεπει να κανω ωστε να καταναλωσω τα λεπτα ομιλιας,τα sms κ τα mb που εχω; Ευχαριστω.

 

Λοιπον οτι εχεις δεν καταναλωνεται σε περιαγωγη.Εχεις κανονικες χρεωσεις.Εγω προτεινω να παρεις μια καρτα της μπλε και με 10€ να παρεις λεπτα προς ελλαδα και Ε.Ε και να τα χρησιμοποιεις οταν εισαι σε περιαγωγη στην Ε.Ε.

Δευτερη λυση,viber και skype σε wifi ξενοδοχειου και μαγαζιων.

Προτεινω το 2ο αλλα αμα χρειαζεσαι απεγνωσμενα τηλεφωνο κανε το 1ο και μη μπλεκεις με περιαγωγη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στελνω σωστα εδω αλλα ξερει καποιος να μου πει τι ισχυει για ταξιδι στην Ιταλια; Καποια χρεωση παραπανω η καποια ενεργεια που πρεπει να κανω ωστε να καταναλωσω τα λεπτα ομιλιας,τα sms κ τα mb που εχω; Ευχαριστω.

 

Στο frog μου απάντησαν αυτό

 

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Σχετικά με το ζήτημα που αναφέρετε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα διαθέσιμα πακέτα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σε κατάσταση περιαγωγής είναι τα πακέτα προς όλα τα δίκτυα, είτε αφορούν χρόνο ομιλίας είτε sms και internet και δεν αφορά πακέτα προσφορών.Μπορείτε να ενημερωθείτε μέσω της ιστοσελίδας για τα διαθέσιμα πακέτα: http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

 

με επιπλέον μέχρι

a. 0,0620€/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις

b. 0,0248€/SMS για αποστολή γραπτών μηνυμάτων

c. 0,0620€/ΜΒ για κίνηση δεδομένων

 

λογικά το ίδιο ισχύει και για εσένα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος για ενεργοποίηση της υπηρεσίας που προσφέρει η cosmote 1 gb για οχτώ ώρες χωρίς να χρειάζεται να συνδεθώ με την εφαρμογή της watch up;

Έχω την κάρτα σε mobilehotspot και δεν Θέλω όλη την ώρα να την βγάζω βάζω στο κινητό μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις και από το m.whatsup.gr , αλλά δεν ξέρω κατά πόσον λειτουργεί σε άλλη συσκευή εκτός του κινητού.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση μεσω paypal και πηρα 1gb δωρο.Μεχρι τωρα τα mb που ειχα με τα νεα mb παιρνανε και την ημερομηνια ληξης του τελευταιου πακετου.Πλεον μαλλον δεν γινετε αυτο

Τα παλια mb ληγουν σε συγκεριμενη μερα νωριτερα χωρις να μεταφερονται....

Δυστυχως το εκοψε αυτο το προνομιο η cosmote.Θελει καθε μηνα και 5 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση μεσω paypal και πηρα 1gb δωρο.Μεχρι τωρα τα mb που ειχα με τα νεα mb παιρνανε και την ημερομηνια ληξης του τελευταιου πακετου.Πλεον μαλλον δεν γινετε αυτο

Τα παλια mb ληγουν σε συγκεριμενη μερα νωριτερα χωρις να μεταφερονται....

Δυστυχως το εκοψε αυτο το προνομιο η cosmote.Θελει καθε μηνα και 5 ευρω!!!

Πω μεγάλη ξενερα αν όντως είναι έτσι. Έχω 1.5gb που λήγουν 20 Αυγούστου θα έβαζα 3 ευρώ θα με πήγαινε ακόμα ένα μήνα. Τώρα αυτά πάνε χαμένα αν δεν τα χρησιμοποιήσω και θέλει νέο πακέτο με 5 ευρώ. Για τα πανηγύρια και η Vodafone και η cosmote δεν ντρέπονται καθόλου.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Το πρωί έκανα ανανέωση και δεν το πρόσεξα λόγω δουλειάς. Εγώ επειδή έχω ενεργοποιημένη την Ευρωπαϊκή Κάρτα νέων, στην ανανέωση που έκανα μου πρόσθεσε στα ήδη υπάρχον MB τα 600 που παίρνω δώρο, και το 1GB της προσφορά μου λήγει σε 15 μέρες...

Κακό αυτό. Με κόβω σιγά σιγά να σκέφτομαι πιο σοβαρά την κόκκινη, αν και ρε γμτ η cosmote έχει καλύτερο δίκτυο για internet

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω μεγάλη ξενερα αν όντως είναι έτσι. Έχω 1.5gb που λήγουν 20 Αυγούστου θα έβαζα 3 ευρώ θα με πήγαινε ακόμα ένα μήνα. Τώρα αυτά πάνε χαμένα αν δεν τα χρησιμοποιήσω και θέλει νέο πακέτο με 5 ευρώ. Για τα πανηγύρια και η Vodafone και η cosmote δεν ντρέπονται καθόλου.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκοψε και η Vodafone την μεταφορά των πακέτων;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...