Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kostas_v

μαλλον είσαι η εξαίρεση στον κανόνα! 10 στους 10 που γνωρίζω, αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα, παρ ολ αυτα παραμένουν στο wu!

 

To ότι παραμένουν τι σου λέει; Ότι τους συμβαίνει λιγότερες φορές από αυτές που λένε. Ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα δίκτυα! Ότι έχει να κάνει με το σήμα! Αν κάθε φορά που παίρναμε κάποιον 20 φορές έβγαινε off, δεν υπήρχε περίπτωση να παραμέναμε στο δίκτυο. Καμία.

Δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι μας αρέσει να υπερβάλουμε για όλα και ειδικά για τα αρνητικά. Είναι μια Ελληνική πραγματικότητα που δυστυχώς θα την τρώμε στη μάπα γεννιές και γεννιές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

To ότι παραμένουν τι σου λέει; Ότι τους συμβαίνει λιγότερες φορές από αυτές που λένε. Ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα δίκτυα! Ότι έχει να κάνει με το σήμα! Αν κάθε φορά που παίρναμε κάποιον 20 φορές έβγαινε off, δεν υπήρχε περίπτωση να παραμέναμε στο δίκτυο. Καμία.

Δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι μας αρέσει να υπερβάλουμε για όλα και ειδικά για τα αρνητικά. Είναι μια Ελληνική πραγματικότητα που δυστυχώς θα την τρώμε στη μάπα γεννιές και γεννιές ακόμα.

 

άλλη μια Ελληνικη πραγματικοτητα ειναι οτι ''δε ξερω τι μου γινεται, βαριεμαι να ψαχνω, αρα παω με το πληθος''...........

Link to comment
Share on other sites

To ότι παραμένουν τι σου λέει; Ότι τους συμβαίνει λιγότερες φορές από αυτές που λένε. Ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα δίκτυα! Ότι έχει να κάνει με το σήμα! Αν κάθε φορά που παίρναμε κάποιον 20 φορές έβγαινε off, δεν υπήρχε περίπτωση να παραμέναμε στο δίκτυο. Καμία.

Δεν είναι κακό να παραδεχτούμε ότι μας αρέσει να υπερβάλουμε για όλα και ειδικά για τα αρνητικά. Είναι μια Ελληνική πραγματικότητα που δυστυχώς θα την τρώμε στη μάπα γεννιές και γεννιές ακόμα.

 

Πιστεψε με, το wu το χω μονο για να με καλουν. Και αυτο γιατι δε με συμφερει οικονομικα και εν συνεχεια με κουρασαν οι χαμενες κλησεις, οι διακοπτομενες.

 

Χτες το χρειαστηκα για να καλεσω και με "προδοσε". Οι 15 20 προσπαθειες που εκανα, δεν ειναι υπερβολη. Δεν εχω λογο να κανω κατι τετοιο αλλωστε

 

Προσωπικα δε βρισκω κανενα θετικο, οποτε επισημαινω τα αρνητικα

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να γράψετε αλλά το ξεφτιλίσατε.

Η wind και μετά το χάος .

Έλεος.

Δεν παίζεστε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με πληρωνει η WIND να κραζω το wu, αλλα μη το πεις σε κανεναν :lol:

 

Χτες πηρα στο 6971314 απο κοσμοκαρτα και με ειπε οτι ειναι λαθος ο αριθμος. Προχτες καλεσα απ το γουατς απ και ηταν οκ.

Τι παιχτηκε?

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα στο 6971314 απο κοσμοκαρτα και με ειπε οτι ειναι λαθος ο αριθμος. Προχτες καλεσα απ το γουατς απ και ηταν οκ.

Τι παιχτηκε?

 

Χτες δεν δούλευε το 6971314 ούτε από FROG ούτε από καρτοσυμβόλαιο, ούτε από Cosmokarta.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να γράψετε αλλά το ξεφτιλίσατε.

Η wind και μετά το χάος .

Έλεος.

Δεν παίζεστε με τίποτα.

 

Η wind να δεις διακοπτόμενες κλήσεις!!! Έχω ένα q το οποίο πήρα μόνο και μόνο για το πακέτο προς όλους. Ε κανά δυο φορές που έχω καλέσει, τη μια χρειάστηκε.....10-15 φορές να πάρω και την άλλη δεν έπαιρνε με τίποτα! Μα με τίποτα! Εννοείται ότι δεν υπερβάλω!

Link to comment
Share on other sites

ίσως λίγο χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω

παιδιά να ρωτήσω στο e-shop της cosmote υπάρχει κάπου η επιλογή για φορητότητα σε καρτοκινητή;

θέλω να κάνω φορητότητα σε κοσμοκάρτα, το είχα κάνει και παλαιότερα για ένα γνωστό αλλά τώρα δεν βλέπω κάτι στο site

είναι κάπου κρυμμένη και δεν τη βλέπω ή δεν υπάρχει πια η δυνατότητα αυτή για κάποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

ίσως λίγο χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω

παιδιά να ρωτήσω στο e-shop της cosmote υπάρχει κάπου η επιλογή για φορητότητα σε καρτοκινητή;

θέλω να κάνω φορητότητα σε κοσμοκάρτα, το είχα κάνει και παλαιότερα για ένα γνωστό αλλά τώρα δεν βλέπω κάτι στο site

είναι κάπου κρυμμένη και δεν τη βλέπω ή δεν υπάρχει πια η δυνατότητα αυτή για κάποιο λόγο;

 

Φορητότητα από wu σε κοσμοκάρτα; Ή από συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα από wu σε κοσμοκάρτα; Ή από συμβόλαιο;

από συμβόλαιο άλλης εταιρείας. μάλλον έπρεπε να το είχα διευκρινίσει και αυτό

Link to comment
Share on other sites

από συμβόλαιο άλλης εταιρείας. μάλλον έπρεπε να το είχα διευκρινίσει και αυτό

 

Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να πας σε κατάστημα. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι από το site.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιήσει την κάρτα sim (απο φορητότητα) η cosmote?

1 Μαρτίου την παρέλαβα και ακόμα να ενεργοποιηθεί. Έχω πάρει τηλ αρκετές φορές και μου λένε πως την επόμενη μέρα στις 12 θα ενεργοποιηθεί αλλά τίποτα :-)

Είναι λίγο άρπα κόλα ως εταιρία ή μου φαίνεται;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιήσει την κάρτα sim (απο φορητότητα) η cosmote?

1 Μαρτίου την παρέλαβα και ακόμα να ενεργοποιηθεί. Έχω πάρει τηλ αρκετές φορές και μου λένε πως την επόμενη μέρα στις 12 θα ενεργοποιηθεί αλλά τίποτα :-)

Είναι λίγο άρπα κόλα ως εταιρία ή μου φαίνεται;

 

Κανονικά σε 3 εργάσιμες θα πρέπει να έχει υλοποιηθεί η φορητότητα και να'χει ενεργοποιηθεί η κάρτα SIM. Η καλύτερη λύση είναι η καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιήσει την κάρτα sim (απο φορητότητα) η cosmote?

1 Μαρτίου την παρέλαβα και ακόμα να ενεργοποιηθεί. Έχω πάρει τηλ αρκετές φορές και μου λένε πως την επόμενη μέρα στις 12 θα ενεργοποιηθεί αλλά τίποτα :-)

Είναι λίγο άρπα κόλα ως εταιρία ή μου φαίνεται;

 

Εχεις παρει εγκρισει απο την αλλη εταιρεια? γιατι αν δεν εχεις παρει δε μπορεις να ενεργοποιηθεις στην cosmote!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι, και στις 4 φορές που πήρα τηλεφωνο μου ειπαν πως εχει εγγριθεί απο την Vodafone, δεν υπάρχει καμια εκρεμμότητα και πως θα με ειδοποιήσουν εντός της μέρας για να μου πουν πότε θα ενεργοποιηθεί η κάρτα. 4, 5, 6, 9 Μαρτίου έγιναν οι κλήσεις απο εμενα για ενημέρωση. Ακόμα δεν έγινε η ενεργοποίηση κ ακόμα περιμένω τηλέφωνο απο το τεχνικό τμήμα.

 

Εαν κάνω τηλεφωνική αίτηση για φορητότητα στην Wind θα προχωρήσει ή θα πρέπει να περιμένω να ενεργοποιηθεί πρώτα απο την cosmote?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , να θέσω ένα ερώτημα ∙ αν κάνω ανανέωση κάρτας από συμβόλαιο cosmote με την εξής μέθοδο :http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easy_transfer_Wup/section/Prepaid_services_wup θα πάρω κωδικό reload it ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , να θέσω ένα ερώτημα ∙ αν κάνω ανανέωση κάρτας από συμβόλαιο cosmote με την εξής μέθοδο :http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easy_transfer_Wup/section/Prepaid_services_wup θα πάρω κωδικό reload it ;

Ευχαριστώ.

Ναι θα πάρεις κανονικά κωδικό ή Bonus όταν η ανανέωση γίνει από συμβόλαιο ( όχι καρτοσυμβόλαιο ) και χρεωθεί στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το ιντερνετ; τρελα κολληματα τελευταια, πρεπει να κανω restart 2-3 φορες το opera mini μεχρι να καταφερω να συνδεθω,

αν συνδεθω οκ, δεν μου κανει μετα μλκιες για οσο διαστημα εχω ανοικτη την εφαρμογη,

αλλα γιατι στην αρχη μου βγαζει την παναγια;

η κοσμοτε φταιει; το σημα μου; (εχω 2-3 γραμμες απο τις 4, δεν ειναι αρκετο; )

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το ιντερνετ; τρελα κολληματα τελευταια, πρεπει να κανω restart 2-3 φορες το opera mini μεχρι να καταφερω να συνδεθω,

αν συνδεθω οκ, δεν μου κανει μετα μλκιες για οσο διαστημα εχω ανοικτη την εφαρμογη,

αλλα γιατι στην αρχη μου βγαζει την παναγια;

η κοσμοτε φταιει; το σημα μου; (εχω 2-3 γραμμες απο τις 4, δεν ειναι αρκετο; )

 

μηπως φταιει ο opera mini;:p δοκιμασες με αλλο browser;

Link to comment
Share on other sites

γιατι, υπαρχει αλλος αξιοπρεπης browser; εγω ελεγα να δοκιμασω με αλλη εταιρεια, μιας κ το κιν ειναι dual,

να δοκιμασω της wind;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το ιντερνετ; τρελα κολληματα τελευταια, πρεπει να κανω restart 2-3 φορες το opera mini μεχρι να καταφερω να συνδεθω,

αν συνδεθω οκ, δεν μου κανει μετα μλκιες για οσο διαστημα εχω ανοικτη την εφαρμογη,

αλλα γιατι στην αρχη μου βγαζει την παναγια;

η κοσμοτε φταιει; το σημα μου; (εχω 2-3 γραμμες απο τις 4, δεν ειναι αρκετο; )

 

δεν εχω προβλήμa εγώ με mini οπερα και vodafone άρα μάλλον θα ειναι προβλήμa δικτύου. Κανονικa έπρεπε να μπαίνεις κανονικa!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομουνα κ εγω, ή η cosmote τρωει κολληματα μερικες φορες ή το σημα δεν ειναι επαρκες,

ποσο σημα εχεις vodafone;

Link to comment
Share on other sites

γιατι, υπαρχει αλλος αξιοπρεπης browser; εγω ελεγα να δοκιμασω με αλλη εταιρεια, μιας κ το κιν ειναι dual,

να δοκιμασω της wind;

 

αν ελεγες οτι ανοιγοκλεινεις το ιντερνετ μεχρι να μπει, θα ελεγα οτι κατι παιζει με την cosmote ή τη συσκευη σου. αλλα, εφοσον εχεις 2-3 γραμμες σημα, 3G να φανταστω, και ανοιγοκλεινεις τον opera, πιο πολυ για προβλημα του browser μου φαινεται. δε χρειαζεται να βαλεις καποιον αλλο, απλα οταν στο κανει, δοκιμασε αμεσως να μπεις απο τον stock browser, για να δεις αν απο εκει μπαινει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...