Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ενώ μέχρι χθες έτρεχε μια χαρά το mobile, από σήμερα το πρωί σέρνεται! Άρχισαν να σερφάρουν οι τζαμπατζήδες... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τυρί το είδατε. Την φάκα την είδατε?

 

Για όσους έχουν υπόλοιπο Mb από προηγούμενα πακέτα καλό θα ήταν να ανανεώσετε το πακέτο σας πριν την ημερομηνία που έληγε το πακέτο σας για να μην μπορεί η cosmote να σας τα φάει μιας και η προσφορά λήγει την 01/09. Συγκεκριμένα αν είχατε υπόλοιπο 650 Mb από προηγούμενα πακέτα που έληγαν 20/08 σήμερα μετά την προσφορά θα έχετε 2186 Mb περίπου που θα λήγουν όλα την 01/09. Αν δεν τα ανανεώσεις πριν την 20/08 θα μπορεί άνετα η cosmote την 01/09 να σε αφήσει με μηδέν Mb μιας και η προσφορά θα έχει λήξει και εσύ δεν έκανες έγκαιρα την ανανέωση.

 

Δηλαδη αν εληγαν τα 650mb στις 20/8 δεν μπορουμε να κανουμε ανανεωση για ολα στις 31/08?

Αν δεν χρησιμοποιηθουν αυτα τα 1500mb τοτε θα αφαιρεθουν μετα τις 01/09? Και θα μεινουν μονο τα παλια mb?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση...τα mb που δίνει η what's up, ισχύουν στον εξωτερικό;

φυσικά και ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

ειχα βάλει στο κινητό του πατέρα μου 2 νουμερα με το 1 λεπτο το λεπτό. Πως μπορω να δω ποια είναι τα δηλωμένα νούμερα?

 

Στελνεις

01 ΑΡΙΘΜΟΙ

στο 1313

και σου ερχονται οι αριθμοι που εχεις για 1 λεπτο το λεπτο.

 

Ολοι οι κωδικοι για ολες τις εταιριες http://www.kinita.dom.gr

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στελνεις

01 ΑΡΙΘΜΟΙ

στο 1313

και σου ερχονται οι αριθμοι που εχεις για 1 λεπτο το λεπτο.

 

Ολοι οι κωδικοι για ολες τις εταιριες http://www.kinita.dom.gr

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε "H COSMOΚΑΡΤΑ σου κανει δωρο 1 ωρα για αυτο το σαββατοκυριακο για να μιλησεις ξεγνοιαστα με ολους σε ολα τα δικτυα! Καλεσε στο 1330 για να παρεις το δωρο σου!". Χθες 1,5GB σημερα αυτο καλα μπηκε ο Αυγουστος:):).
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε "H COSMOΚΑΡΤΑ σου κανει δωρο 1 ωρα για αυτο το σαββατοκυριακο για να μιλησεις ξεγνοιαστα με ολους σε ολα τα δικτυα! Καλεσε στο 1330 για να παρεις το δωρο σου!". Χθες 1,5GB σημερα αυτο καλα μπηκε ο Αυγουστος:):).

 

αυτη ειναι μια πολυ καλη προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μόλις ήρθε, όντως καλή φάση και σε κατάλληλη στιγμή, δεν έβαλα 10αρα αυτόν τον μήνα. Χθες το ίντερνετ σήμερα αυτό. Μήπως άρχισαν να ξυπνάνε από το ύθαργο τους και κάνουν καμιά promo προσφορά; Τι άλλαξε άραγε; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως άλλαξε η ημερομηνία λήξης του πακέτου ίντερνετ που είχα. Ενώ κανονικά έληγε κάπου μέσα στον Αύγουστο, τώρα λήγουν 1/9. Ευτυχώς που έχω κρατήσει παλιά μηνύματα ενημέρωσης και θα βάλω καινούργιο πακετάκι πριν τη λήξη των παλιών μου ΜΒ.

 

Τελικά ξέρουμε αν αυτά τα GB του Αυγούστου που μας κάνει δώρο η κοτε μπορούμε με μια ανανέωση πριν τις 1/9 να τα κουβαλήσουμε και μετά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως μεταφέρονται. Σε έναν φίλο μου με σύνδεση Vodafone το μήνυμα που του ήρθε έλεγε πως του δίνει 1,5gb απο 1-31 Αυγούστου. Αντίθετα το 1,5 γίγα της Κοσμοτέ λήγει ήδη τον σεπτέμβριο, δηλαδή μετα τον Αύγουστο. Άλλωστε και το ενημερωτικό μήνυμα υπολοίπου τα έχει μαζί.

 

Όπως και να έχει εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να τα φάω Οπότε θα ξανά βάλω πακετακι μετα...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μόλις ήρθε, όντως καλή φάση και σε κατάλληλη στιγμή, δεν έβαλα 10αρα αυτόν τον μήνα. Χθες το ίντερνετ σήμερα αυτό. Μήπως άρχισαν να ξυπνάνε από το ύθαργο τους και κάνουν καμιά promo προσφορά; Τι άλλαξε άραγε; :cool:

 

σε μενα δεν εχει ερθει ποτε και τιποτα. πολυ στο γραψιμο η κοσμοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η πλοήγηση στο m.whatsup.gr είναι δωρεάν, σωστά; Κάθε φορά που μπαίνω όμως στη σελίδα μου ενεργοποιεί αμέσως το INTERNET day pass και κατά συνέπεια με χρεώνει με 1 ευρώ. Συμβαίνει και σε κάποιον από εσάς αυτό;

 

Και κάτι ακόμα! Έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα "300' & 300 SMS μόνο με 5€". Ας με διαφωτίσει κάποιος πως στο καλό μπορώ να ενημερωθώ για το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και των SMS μου γιατί έχω καταμπερδευτεί! :dizzy:

 

Τι αρχική έχεις ορίσει στο browser σου ??

 

Πάντως ενώ μέχρι χθες έτρεχε μια χαρά το mobile, από σήμερα το πρωί σέρνεται! Άρχισαν να σερφάρουν οι τζαμπατζήδες... :lol:

 

Οχ... Οχ.. ήταν που ήταν χάλια τώρα θα Ναυαγήσουμε

 

Τι άλλαξε άραγε; :cool:

 

LTE :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως άλλαξε η ημερομηνία λήξης του πακέτου ίντερνετ που είχα. Ενώ κανονικά έληγε κάπου μέσα στον Αύγουστο, τώρα λήγουν 1/9. Ευτυχώς που έχω κρατήσει παλιά μηνύματα ενημέρωσης και θα βάλω καινούργιο πακετάκι πριν τη λήξη των παλιών μου ΜΒ.

 

Τελικά ξέρουμε αν αυτά τα GB του Αυγούστου που μας κάνει δώρο η κοτε μπορούμε με μια ανανέωση πριν τις 1/9 να τα κουβαλήσουμε και μετά;

 

Σε επικοινωνια που ειχα σημερα σε την εξυπηρετηση πελατων:

 

ΠΡΩΤΑ καταναλωνονται τα ΜΒ που εχουμε στο προγραμμα μας και μετα το 1,5 GB. Δλδ εγω προσωπικα με την cosmocarta εχω μεχρι τις 22/8 160ΜΒ. Αυτη τη στιγμη τσεκαροντας το υπολοιπο μου εχω 1660 ΜΒ μεχρι 01/09. Αρχιζω και ξελογιαζομαι λοιπον και μεχρι τις 31/8 χαλαω χαλαω χαλαω και φτανω τσεκαροντας το υπολοιπο να εχω 200ΜΒ. Προφανως εχω φαει τα 160 που ειχα, εφαγα και απο το δωρο και ξεκιναω απο το 0!!

Και στις 21/08 να κανω ανανεωση (που θα εκανα ετσι και αλλιως για να προσθεσω τα ΜΒ μου με τα καινουργια 120ΜΒ) αμα εγω εχω ξεχαστει με το 1,5GB και εχω χαλασει παλι απο το 0 περιπου θα ξεκινησω. Απλα μεχρι τις 01/09 θα εχω καμποσα ΜΒ για να χαλασω, ΜΒ τα οποια ΔΕΝ μεταφερονται μετα τις 01/09.

 

Το εξηγουσα ολα αυτα στη κοπελα απο την εξυπηρετηση και δεν ελεγε να το καταλαβει...

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν εχει ερθει ποτε και τιποτα. πολυ στο γραψιμο η κοσμοτε

 

Έχεις βάλει κάποιο πακέτο με ίντερνετ; Πχ με 3 ευρώ 60mb (120 καλοκαιρινή προσφορά); Ή έστω αυτό με το 4 ευρώ των 100 sms με δώρο τα 120mb; Λογικά πρέπει να έχεις κάποιο πακέτο ίντερνετ ενεργοποιημένο για να σου έρθει το έξτρα ίντερνετ. Για τη 1 ώρα του σκ δεν ξέρω τα κριτήρια τους, πάντως ήρθε και σε μένα και στη μάνα μου που κάθε μήνα της μεταφέρω 5 ευρώ (είμαστε πολύ large με τα τάληρα :lol:)

Link to comment
Share on other sites

 

Το εξηγουσα ολα αυτα στη κοπελα απο την εξυπηρετηση και δεν ελεγε να το καταλαβει...

 

απο τοτε που μπηκε το ιντερνετ στα κινητα, απο προσωπικη μου εμπειρια και στις 3 εταιριες, πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να εξυπηρετηθεις απο ανδρα υπαλληλο, παρά απο γυναικα. Στο κινητο (και στις εξτρα υπηρεσιες του) ο ανδρας καταναλωτης (που και ο υπαλληλος ειναι καταναλωτης) ασχολειται περισσοτερο, αντιθετα με τη πλειοψηφια των γυναικων, που το εχουν μονο για κλησεις/sms/αξεσουαρ (μπιχλιμπιδι). Ειναι η ιδια φιλοσοφια οπως και στο αυτοκινητο.

 

Συμβουλη: Οταν παιρνετε τηλ σε εξυπ.πελατων για θεμα ιντερνετ, να ζητατε να σας συνδεουν με το τμημα του ιντερνετ (και στις 3 εταιριες)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει τμήμα Internet... :S

 

δεν εχει τμημα ιντερνετ η κοσμοτε; Τοτε μολις μιλησεις με καποιον, πες του 'θελω να μιλησω με καποιον που ξερει συγκεκριμενα για θεμα ιντερνετ'

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τμημα ιντερνετ η κοσμοτε; Τοτε μολις μιλησεις με καποιον, πες του 'θελω να μιλησω με καποιον που ξερει συγκεκριμενα για θεμα ιντερνετ'

 

Ή απλα να πεις "θελω να μιλησω με αντρα!" :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει τμήμα Internet... :S

 

Δυστυχώς. Και το χειρότερο είναι πως ακόμα και αν δεν έχεις smartphone και σε χρεώσουν - καταλάθος πάντα! - για πρόσβαση σε διάφορες δωρεάν ιστοσελίδες (π.χ facebook), σου λένε είτε ότι έχεις κάποια μικροεφαρμογή που καταναλώνει δεδομένα είτε ότι το κινητό κάνει αναβάθμιση από μόνο του. :p:rolleyes:

Τόσα χρόνια έχω κινητό, πρώτη φορά ακούω μη smartphone κινητό να αναβαθμίζεται από μόνο του. :p

Link to comment
Share on other sites

Απλα μεχρι τις 01/09 θα εχω καμποσα ΜΒ για να χαλασω, ΜΒ τα οποια ΔΕΝ μεταφερονται μετα τις 01/09.

 

Αυτό ποιος το λέει; Πάντα, ό,τι προσφορές με ίντερνετ κι αν είχε η Cosmote, με μια ανανέωση μετέφερες όσα MB είχες στους επόμενους μήνες, π.χ. η προσφορά 5€/500MB. Γιατί να αλλάξει τώρα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Διάρκεια προσφοράς 1/8/2012 - 31/8/2012

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/DieykriniseisProsforas.pdf

 

3. Πακέτα με ενσωματωμένα ΜΒ για Προγράμματα Καρτοκινητής και ΚαρτοΣυμβολαίου

 

- Στους συνδρομητές που έχουν ήδη ενεργό τουλάχιστον ένα από τα ακόλουθα πακέτα με ΜΒ τη

1/8 θα δοθεί αυτόματα δωρεάν 1,5GB

- Στους υπόλοιπους συνδρομητές η ενεργοποίηση του δώρου του 1,5 GB θα γίνεται αυτόματα

κατά την 1η ενεργοποίηση ενός από ακόλουθα τα πακέτα με ΜΒ (Η ενεργοποίηση θα πρέπει να

γίνει από 1/8 μέχρι 31/8 23:59)

- Η απόδοση του δώρου των MB θα πραγματοποιείται μία μόνο φορά ανά συνδρομητή στο

διάστημα της προσφοράς και η ημερομηνία λήξης θα είναι 31 ημέρες από τη στιγμή απόδοσης

του δώρου

- Στα ακόλουθα πακέτα εξακολουθεί να ισχύει και η προσφορά του διπλασιασμού των ΜΒ με

κάθε αγορά πακέτου που θα γίνει στο χρονικό διάστημα από 9/7/2012 μέχρι και 31/8/2012

 

Συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου

• COSMOTE Internet Monthly Pass 60

• SMS 1500+INTERNET

• SMS 600+INTERNET

Συνδρομητές COSMOTE Business Cost Control Απεριόριστα & COSMOTE Business Cost Control

• COSMOTE Internet Monthly Pass 60

Συνδρομητές What’s Up-COSMOΚΑΡΤΑ-FROG

• Internet Monthly Pass 60

Συνδρομητές What’s Up

• SMS THEM ALL 600 + ΔΩΡΟ 120 MB

• SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET

Συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ

• SMS100 + ΔΩΡΟ 120 MB

• SMS 100 PLUS INTERNET

Συνδρομητές FROG

• National SMS+ Internet

• International SMS+ Internet

 

αυτο μου ειπαν και απο το τηλεφωνο που τους εκανα

 

αν καποιος μαθει κατι αλλο ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

 

Το Internet Monthly Pass 60 ισχύει για μόνο για σερφάρισμα από το κινητό ή μπορώ να βάλω την cosmoκάρτα σε stickάκι και να σερφάρω μέσω υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...