Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσα ειναι

Ευχαριστώ, μάλλον τότε έστειλα κάποιο sms και δεν το κατάλαβα...;) thanks.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τελικά εάν βάλλω ένα calling tune εαν μπορώ μετά να το ακυρώσω (όχι να το αλλάξω)

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:μια γρήγορη ερώτηση...

 

οι βιντεοκλήσεις από και προς what's up αριθμό...χρεώνονται ή είναι μέσα στα 1500 λεπτά ? Άλλαξε κάτι ?

εγω νομιζω οτι δεν ειναι γιατι μιλαει μονο για κλησεις , ενω το αλλο πακετο με τα 1200λ και 1200μ με 7 Ε περιλαμβανει βιντεοκλησεις... τουλαχιστον οπως το γραφει στην σελιδα τους αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ανανέωση στις 31/12 θα έχεις τα 1500/1500 μέχρι 31/01/11

Μετά κάπια προσφορά θα έχει βγεί

.

 

Μάλιστα.Ευχαριστώ!:)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τελικά εάν βάλλω ένα calling tune εαν μπορώ μετά να το ακυρώσω (όχι να το αλλάξω)

 

Ευχαριστώ

 

αν θυμαμαι καλα ειναι η επιλογη 4 η 5 στο 14014 δεν ξερω αν το εχουν αλλαξει γιατι πριν 2 χρονια ειχα ακυρωσει ενα. δοκιμασε και πες μας!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ειναι η επιλογη 4 η 5 στο 14014 δεν ξερω αν το εχουν αλλαξει γιατι πριν 2 χρονια ειχα ακυρωσει ενα. δοκιμασε και πες μας!

 

Ε, άμα δε μπορώ να το βγάλω μετά, ας μη το βάλλω καθόλου :confused:

 

EDIT: Βρέθηκε η απάντηση. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55900

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το Cosmote 2in1 και dual-sim κινητά... Κατ΄αρχάς η πρώτη ερώτηση αφορά το 2in1, γίνεται και τα 2 σου νούμερα να είναι καρτοκινητή; Cosmo-Κάρτα πχ έτσι ώστε να απολαμβάνεις σε 4 αριθμούς Cosmote το 0.01€/λεπτό; Ταυτόχρονα μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα 4 νούμερα σε dual-sim κινητό με επιλογή 2x Cosmote 2in1 ώστε να έχεις 8 αριθμούς στο ανάλογο set-up;

 

Αν κατάλαβα καλά κάπως έτσι δουλεύει και το Sim-Cloning αλλά σκέφτηκα μήπως θα μπορούσα να κάνω κατι ανάλογο του Cloning για το οποίο δεν έχω ιδέα, πιο γρήγορα :O

 

Όπως και να έχει γλυκάθηκα απο την ιδέα του Sim-Cloning. Ευχαριστώ πάρα πολυ ρε παίδες, είστε για μια ακόμη φορά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :D

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το Cosmote 2in1 και dual-sim κινητά... Κατ΄αρχάς η πρώτη ερώτηση αφορά το 2in1, γίνεται και τα 2 σου νούμερα να είναι καρτοκινητή; Cosmo-Κάρτα πχ έτσι ώστε να απολαμβάνεις σε 4 αριθμούς Cosmote το 0.01€/λεπτό; Ταυτόχρονα μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα 4 νούμερα σε dual-sim κινητό με επιλογή 2x Cosmote 2in1 ώστε να έχεις 8 αριθμούς στο ανάλογο set-up;

 

Αν κατάλαβα καλά κάπως έτσι δουλεύει και το Sim-Cloning αλλά σκέφτηκα μήπως θα μπορούσα να κάνω κατι ανάλογο του Cloning για το οποίο δεν έχω ιδέα, πιο γρήγορα :O

 

Όπως και να έχει γλυκάθηκα απο την ιδέα του Sim-Cloning. Ευχαριστώ πάρα πολυ ρε παίδες, είστε για μια ακόμη φορά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :D

 

Αν στην 2in1 εχεις cosmokarta δε μπορεις να εχεις το 1λεπτο το λεπτο. Επισης για να κανεις κλονοποιηση, η καρτα sim που θελεις να κλονοποιησεις πρεπει να ειναι 32k και συνηθως τωρα ειναι 64k η ακομη και 128k οποτε δυσκολο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει γλυκάθηκα απο την ιδέα του Sim-Cloning. Ευχαριστώ πάρα πολυ ρε παίδες, είστε για μια ακόμη φορά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :D

 

Αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με το sim cloning. Δεν είναι δύσκολο, απλά λίγη προσοχή χρειάζεται να δείξεις στην επιλογή της κάρτας sim (π.χ. 12 σε 1) που θα χρησιμοποιείς και στην διαδικασία της αντιγραφής των καρτών sim.;)

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Απο το reload it διαλεξα 30 MB internet για 7 ημερες... μπορω να μαθω ποσα mb εχουν μεινει? Οχι τιποτα αλλο για να ξερω να μην μπαινω μετα και χρεωνομαι τσαμπα..!!! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Απο το reload it διαλεξα 30 MB internet για 7 ημερες... μπορω να μαθω ποσα mb εχουν μεινει? Οχι τιποτα αλλο για να ξερω να μην μπαινω μετα και χρεωνομαι τσαμπα..!!! Ευχαριστω!!

δοκίμασε να στείλεις INFO στο 1313

Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Βρέθηκα τυχαία στον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο της COSMOTE και είδα ότι την προσφορά των 120' της COSMOΚΑΡΤΑΣ προς όλα τα δίκτυα την παρατείνει ως τις 31/01/2011. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

 

Βέβαια στη σελίδα της COSMOΚΑΡΤΑΣ μιλάει ακόμη για 31/12. http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA#

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά του What's up με τα 1500'+1500 sms για 30 μέρες που ισχύει μέχρι 31/12/10,

ισχύουν μέχρι τότε τα δωρεάν ή μέχρι τότε μπορείς να πάρεισ την προσφορά με ανανέωση;

Δηλαδή αν βάλω σήμερα (18/12) κάρτα θα έχω την προσφορά μέχρι 31/12 ή μέχρι 17/1/2011;

 

Επίσης σχετικά με τα 30 ΜΒ internet που δίνει δώρο, θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως το internet; Επειδή είχα ενεργοποιήσει κάποτε το Starter αλλά τους ζήτησα να μου το απενεργοποιήσουν για να μη χρεώνομαι.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά του What's up με τα 1500'+1500 sms για 30 μέρες που ισχύει μέχρι 31/12/10,

ισχύουν μέχρι τότε τα δωρεάν ή μέχρι τότε μπορείς να πάρεισ την προσφορά με ανανέωση;

Δηλαδή αν βάλω σήμερα (18/12) κάρτα θα έχω την προσφορά μέχρι 31/12 ή μέχρι 17/1/2011;

 

Επίσης σχετικά με τα 30 ΜΒ internet που δίνει δώρο, θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως το internet; Επειδή είχα ενεργοποιήσει κάποτε το Starter αλλά τους ζήτησα να μου το απενεργοποιήσουν για να μη χρεώνομαι.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Εμένα πάντως που έβαλα κάρτα προχθές μου λεει πως ισχύει μεχρι και 16/01/2011:happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία περίπτωση η cosmote να κάνει αυτό το 1500 προς όλη τη cosmote και όχι μόνο προς το γουατσ απ?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει μία περίπτωση αλλά το θεωρώ σχεδόν απίθανο. Είναι η πρώτη σε πελάτεία στα καρτοκινητά αυτού του τύπου ,άρα δεν έχει να κερδίσει κάτι από αυτήν την κίνηση .

Αντιθέτως οι υπόλοιποι το έχουν κάνει ως την μόνη λογική αντιπαροχή προς τα μέλη τους ....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα τα πραγματα απο την αρχη της λειτουργιας της η κοσμοτε εδινε βαρυτητα στα συμβολαια αυτο προσπαθει να κανει τωρα να προωθησει τον κοσμο της προς καρτοσυμβολαια και συμβολαια......οποτε δεν παιζει κατι τετοιο,απο την αλλη η vodafone δειχνει μεγαλο ενδιαφερον για τα καρτοκινητα της και επειδη γνωριζει οτι τωρα με την κριση δυσκολα παει ο αλλος σε συμβολαιο κανει καλες προσφορες πλεον,δε μπορω να πω.........
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή την στιγμή η κοσμοτέ τι πακέτα ιντερνετ παρέχει στα καρτοκινητά?

Πέρα του πακέτου απ το reload it τι άλλο έχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή την στιγμή η κοσμοτέ τι πακέτα ιντερνετ παρέχει στα καρτοκινητά?

Πέρα του πακέτου απ το reload it τι άλλο έχει?

http://www.whatsup.gr/services/internet-phone

Link to comment
Share on other sites

 

60 Μb μόνο δηλαδή ε? Τι να κάνουμε θα βολευτούμε με αυτά.

Σευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προσφορά μέχρι 31/12 για 500ΜΒ!!!

 

Στέλνεις 500 στο 1333, και φυσικά μπορείς να βάλεις όσα πακέτα θες με 5€/πακέτο! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προσφορά μέχρι 31/12 για 500ΜΒ!!!

 

Στέλνεις 500 στο 1333, και φυσικά μπορείς να βάλεις όσα πακέτα θες με 5€/πακέτο! ;)

 

Να φανταστώ τα 500 είναι για 30 μέρες έτσι?

Και κάτι τελευταίο. Τι στέλνουμε για να λάβουμε τις ρυθμίσεις του ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για 30 μέρες ισχύουν αλλά, άμα βάλεις καινούργιο πακέτο (τα 60 πχ, μακάρι να υπάρχουν τα 500 και του χρόνου!), μια μέρα πριν να λήξει ο μήνας τότε το καινούργιο πακέτο προστίθεται στο παλιό (ότι απέμεινε βασικά), και μετά ξεκινάς να μετράς για καινούργιο μήνα!

 

Εγώ έτσι φόρτωσα 3 πακετάκια ήτοι 1.5GB να υπάρχουν, και κάθε μήνα θα βάζω και το 60αρι για να μην τα χάσω! :p

 

 

--edit--

 

Δες εδώ για τις ρυθμίσεις... ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...