Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου δυστυχώς δεν λύνεται με μια επανεκκίνηση... Τουλάχιστον όχι σε εμένα! :(
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

ειχα και γω θεμα ανατολικη θεσσαλονικη, δε μπορουσα να κανω κληση με whatsup αλλα και ενα συμβολαιο με το ζορι το πιασα απο σταθερο:lol:το απογευμα αυτα!
Link to comment
Share on other sites

άσε η WIND έχει χαλάσει εδω 1 μήνα το δίκτυο είναι αργό λες και έχουν 2χ η και 3χ περισσότερους σε μια κυψέλη/Κεραία ακόμα και τώρα μέχρι βάζω μια σελίδα να ανοίξει και μετά από 30 λεπτά βλέπω κάτι πλέων το 3G έξω από το σπίτι (είμαι σε κτήμα και δεν υπάρχει 4οροφη σε ακτίνα 1.5κμ) δεν πιάνει οσο εχει φτηνό internet τοσο με κραταει..

 

εγώ όπου κινούμε και πηγαίνω έρχομαι κηφισιά και κερατέα εχω το κινητό μόνο στο umts και έχει πολύ καλό σήμα. Μπράβο στην γουίντ . Και η βοντα έχει κάνει προόδους στην κηφισιά που πριν δεν είχε καθόλου σήμα 3g ενώ τώρα έχει από 2-3 γραμμές. Επίσης η γουίντ στην κηφισιά μέσα στο σπίτι μου δεν έχει πολύ καλό σήμα gsm στον πρώτον όροφο ενώ 3g full . Και στο ίντερνετ πάει πολύ καλά. Μακάρι να συνεχίσει το δωρεάν ίντερνετ και τον επόμενο χρόνο διότι με έχει κατά βόλεψεί. Δεν μιλάω για την κοσμοτε που σχεδόν παντού που εχω πάει έχει πολύ καλό σήμα και 3g αλλά δεν την χρησιμοποιώ λόγω του προβλήματος χωρικότητας του δικτύου της.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό. Πόσο καιρό αντιμετωπίζεις πρόβλημα?

 

Σχεδόν από τον απρίλιο, αλλά ειδικά την τελευταία εβδομάδα έχει γίνει ανυπόφορο!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

στελνω sms (εχω whats up) σε whats up. ερχεται η αναφορα αλλα το sms δεν εχει παραδοθει ακομη. εκλεισα το κινητο, το ιδιο εκανε και ο παραληπτης. δεν ειδαμε διαφορα.

ειναι bug του συστηματος? το κανει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το κάνει ουκ ολίγες φορές...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

στελνω sms (εχω whats up) σε whats up. ερχεται η αναφορα αλλα το sms δεν εχει παραδοθει ακομη. εκλεισα το κινητο, το ιδιο εκανε και ο παραληπτης. δεν ειδαμε διαφορα.

ειναι bug του συστηματος? το κανει και σε αλλους?

 

κι εγω μεχρι πριν απο λιγο καιρο που ειχα wind δεν ειχα τετοιο προβλημα ποτε ομως,

τωρα με την cosmocarta πρεπει να μυριζω τα νυχια μου για το αν πηγε το sms ή οχι :wacko::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Στον κόσμο του What’s Up όλα είναι δυνατά, ακόμα και να μιλάς και να γράφεις δωρεάν!

 

Τώρα με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας για όλο το 2010 έχεις εντελώς δωρεάν το Call Them All 1500 για να μιλάς 1500 λεπτά και να στέλνεις 1500 SMS προς όλο τον κόσμο του What’s Up για ένα μήνα!

 

Για εγγραφή, κάλεσε δωρεάν το 1330 .

Ισχύει για εγγραφές και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας μέχρι 31/12/2010.

 

 

Έχουν πει μετά από αυτή την ημερομηνία,αν θα ανανεώσουν την προσφορά ή θα την διακόψουν εντελώς;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πει μετά από αυτή την ημερομηνία,αν θα ανανεώσουν την προσφορά ή θα την διακόψουν εντελώς;

Μπαίνουμε στον Οκτώβριο ακόμα.

Μέχρι τότε κάτι θα έχουν βγάλει ή θα τα κόψουν εντελώς. Κάτσε να απολαύσεις αυτά που έχεις τώρα και βλέπουμε τι θα γίνει μέχρι τότε...;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να μαθαίνω πόσα MB έχω υπόλοιπο στο πακέτο Internet on the Phone; Ευχαριστώ. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στείλε Info στο 1313

 

Σε ευχαριστώ. Και ενημερώνει άμεσα, σε λίγα δευτερόλεπτα μού ήρθε το μήνυμα. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στο 1333 την λεξη wapa για να ενεργοποιησω τις ρυθμισεις wap στο κινητο μου αλλα μου βγαζει "Σφαλμα συστηματος" οταν παω να ανοιξω το μηνυμα για να αποθηκευσω τις ρυθμισεις. Εχω ενα sony ericsson vivaz. Tι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στο 1333 την λεξη wapa για να ενεργοποιησω τις ρυθμισεις wap στο κινητο μου αλλα μου βγαζει "Σφαλμα συστηματος" οταν παω να ανοιξω το μηνυμα για να αποθηκευσω τις ρυθμισεις. Εχω ενα sony ericsson vivaz. Tι κανω λαθος?

 

δοκίμασε να στείλεις την λέξη WAPA στο 1333 αλλά με κεφάλαια γράμματα. Επίσης δεν σε συμφέρει το wapa ενεργοποίησε το το πρόγραμμα με τα 60 μβ ίντερνετ με 3€. Στέλνωντας την λέξη 60 στο 1333 μόλις ενεργοποιηθεί θα λάβεις αυτόματα τις ρυθμίσεις κοσμοτε ίντερνετ. Εάν δεν σου έρθουν επικοινώνησε με το 1313 με την επιλογή 9 αν και είναι δύσκολο να απαντήσουνε αυτοί στην εξυπηρέτηση πελατών λέει τις περισσότερες φορές ότι όλες οι γραμμές είναι κατειλημενες και πέφτει η κλήση και σε χρεώνει κιόλας. Τα κλασικα τις κοσμοτε.. Επίσης για να μάθεις το υπόλοιπο των δωρεάν mb στειλε την λέξη INFO στο 1333. Ελπίζω να σε κάλυψα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

...

Τώρα, πιο συγκεκριμένα, το 6971314 το χρησιμοποιούσε κανείς εάν ήθελε να παρακάμψει τις βλακώδεις διαφημίσεις που ακούγονταν πριν ακούσεις το υπόλοιπό σου. Τώρα πλέον και το 1314 δε βγάζει διαφημίσεις.

...

ΥΓ. Εγώ έχω what's up.

 

Έμενα στην cosmoκάρτα, το 1314 μου έχει διαφημίσεις, τουλάχιστον όσες φορές έχει τύχει να καλέσω τελευταίως.

Οπότε πάλι στο 6971314 παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

αντε κι αυτη την φορα μπορει να τον βγαλει τον μηνα η καρτα ανανεωσης,

εκανα χθες βραδυ κ στα καπακια μου ρθε μηνυμα να στειλω sms 100 στο 1313 για 100 sms με χρεωση 4 ευρω, το κανα φυσικα, γιατι αυτα τα ρημαδια τα sms μου αδειαζουν την καρτα καθε φορα :S (ειδικα σε κατι τρικουβερτους τσακωμους :p)

 

αχ, γιατι εμεις της cosmokartas να μην μπορουμε να αγοραζουμε μηνυματα; αχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

έστελνα μηνύματα σε what's up χθες και με χρέωσε σε κάποια φάση 0,07€..... δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει..... δεν ξέρω αν το έχει πάθει και κανείς άλλος αυτό.....

 

επίσης έχω πρόβλημα με την αναμονή κλήσεων..... με χρεώνει κάτι ψιλά και δεν ξέρω ακριβώς τι.....:blink: μπορείς κάποιος να μου πει τι παίζει με τις χρεώσεις της αναμονής; Αν κάποιος με καλεί ενώ μιλάω εκείνη τη στιγμή, με χρεώνει; Αν χτυπήσει αναμονή ενώ μιλάω και αλλάξω τις γραμμές, χρεώνει κανονικά(και μάλιστα με κανονική χρέωση κι ας είναι και what's up ο άλλος) επειδή τον βάζω σε αναμονή..... αυτά τουλάχιστον κατάλαβα..... κάποιος που ξέρει σίγουρα ας μας πει παρακαλώ......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αντε κι αυτη την φορα μπορει να τον βγαλει τον μηνα η καρτα ανανεωσης,

εκανα χθες βραδυ κ στα καπακια μου ρθε μηνυμα να στειλω sms 100 στο 1313 για 100 sms με χρεωση 4 ευρω, το κανα φυσικα, γιατι αυτα τα ρημαδια τα sms μου αδειαζουν την καρτα καθε φορα :S (ειδικα σε κατι τρικουβερτους τσακωμους :p)

 

αχ, γιατι εμεις της cosmokartas να μην μπορουμε να αγοραζουμε μηνυματα; αχχχχχχχχ

 

 

Και η Cosmokarta έχει πακέτα προαγορασμένων μηνυμάτων!

Ρίξε μια ματιά εδώ

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

πω, πω, ειμαι ντιπ βλαμενος, αγνοουσα εντελως την υπαρξη τους και αδειαζε καθε 10 μερες η καρτα απο τα μηνυματα,

οχι τπτ αλλο νομισα πως μου εκαναν "δωρο" τα 100 sms,

 

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ φιλε, νασαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί είμαι καινούργιος στην Cosmokarta... έχω την προσφορά με το δίωρο κάθε μήνα και θέλω να βάλω την προσφορά με τα δύο νούμερα στα οποία θα χρεώνομαι 0,01 ανά λεπτό. Τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Αν πάρω ένα απο τα δύο νούμερα θα φύγει χρόνος ομιλίας απο το δίωρο;

 

Και κάτι ακόμα... το Cosmote My View γιατί δεν το βλέπω; Μπαίνω κανονικά internet, αλλά όταν κατέβασα ρυθμίσεις δεν μου ήρθε ο σελιδοδείκτης με το me view.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί είμαι καινούργιος στην Cosmokarta... έχω την προσφορά με το δίωρο κάθε μήνα και θέλω να βάλω την προσφορά με τα δύο νούμερα στα οποία θα χρεώνομαι 0,01 ανά λεπτό. Τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Αν πάρω ένα απο τα δύο νούμερα θα φύγει χρόνος ομιλίας απο το δίωρο;

Δεν είναι δυνατή η παράλληλη χρήση και των 2 υπηρεσιών που αναφέρεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

λαθος κανεις eatmydust,

 

whatsupdoc1976, αν κανεις αυτο που λες κ μιλας με εναν απο τους δυο αυτους αριθμους θα χρεωνεσαι ενα λεπτο το λεπτο, σε οποιοδηποτε αλλο αριθμο θα ειναι δωρεαν μεχρι τις 2 ωρες, με ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ομως ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...