Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,πηρα ενα sms απο κοσμοτε που μου λεει οτι για 1 μηνα θα εχω δωρεαν plus600 γιατι δεν θα λειτουργει το call them all(αυτο που χρεωνε 60 λεπτα για 1 ωρα ομιλιας την ημερα)

ξερετε γιατι εγινε αυτο?

 

Πρέπει να είσαι από τους λίγους που έκαναν ακόμα χρήση της πρώτης μορφής του call them all. Προφανώς επειδή η υπηρεσία με την μορφή αυτή σταμάτησε σου δώσανε το call them all 600 (δεύτερη μορφή) γνωστό και ως call600, δωρεάν. Πιστεύω ότι σε συμφέρει η δεύτερη μορφή της υπηρεσίας διότι με 5 ευρώ έχεις 600 λεπτά προς whats up αριθμούς και δικαίωμα να αγοράσεις μέχρι 4 πακέτα τον μήνα. Δηλαδή 2400 λεπτά με 20 ευρώ από 1800 λεπτά με 18 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι από τους λίγους που έκαναν ακόμα χρήση της πρώτης μορφής του call them all. Προφανώς επειδή η υπηρεσία με την μορφή αυτή σταμάτησε σου δώσανε το call them all 600 (δεύτερη μορφή) γνωστό και ως call600, δωρεάν. Πιστεύω ότι σε συμφέρει η δεύτερη μορφή της υπηρεσίας διότι με 5 ευρώ έχεις 600 λεπτά προς whats up αριθμούς και δικαίωμα να αγοράσεις μέχρι 4 πακέτα τον μήνα. Δηλαδή 2400 λεπτά με 20 ευρώ από 1800 λεπτά με 18 ευρώ.

 

σε ευχαριστω παρα παρα πολυ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 ημέρες δεν έχω κάποιο πρόβλημα διακοπής κλήσεων κ.τ.λ. όπως τις προηγούμενες ημέρες..... Πως και έτσι;

 

Εγω ακομη περιμενω sms εδω και 3 μερες.8/10 ερχονται.Τα αλλα 2 οποτε το θυμηθούν!

 

Στις κλησεις δεν εχω συναντησει καποιο προβλημα ακομη....

Link to comment
Share on other sites

επειδη πρωτη φορα εχω το whats up plus 600,γνωριζει καποιος,αν μου τελειωσουν τα 600 λεπτα,αν στελνουν ειδοποιητηριο sms?

 

Έρχεται μήνυμα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσουμε το call600 στέλνουμε call600 στο 1313.

 

Για να ενεργοποιήσουμε το άλλο πακέτο που έχει προσφορά η κοσμοτέ τι ακριβώς στέλνουμε και πού;

 

Και πρέπει να στείλουμε κάτι άλλο για να ενεργοποιηθεί η προσφορά (όπως πχ παλιά με τη μείωση χρεώσεων έπρεπε να στείλουμε sms για να μειωθούν) ή με ένα sms ενεργοποιούνται όλα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

 

θελω να σας κανω 2 ερωτησουλες

 

1. εχω μια κοσμοκαρτα, για να εχω προνομιακη χρεωση πρεπει να βαλω μια καρτα προνομιακη 20 ευρω. εαν παω να βαλω απο γερμανο καρτα αυλη και βαλω 20 ευρω, θα θρωρηθει ως προνομιακη καρτα ωστε να εχω χρεωσεις συμβολαιου ή πρεπει να βαλω την "ειδικη" απο τα περιπτερα?

 

2. στο f2gο υπαρχει να μεταφερεις χρηματα απο ενα καρτοκινητο σενα αλλο. υπαρχει στη κοσμοτε αντιστοιχη υπηρεσια που να υσχιει και για την κοσμοκαρτα? εαν ναι ποια ειναι?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

 

θελω να σας κανω 2 ερωτησουλες

 

1. εχω μια κοσμοκαρτα, για να εχω προνομιακη χρεωση πρεπει να βαλω μια καρτα προνομιακη 20 ευρω. εαν παω να βαλω απο γερμανο καρτα αυλη και βαλω 20 ευρω, θα θρωρηθει ως προνομιακη καρτα ωστε να εχω χρεωσεις συμβολαιου ή πρεπει να βαλω την "ειδικη" απο τα περιπτερα?

 

2. στο f2gο υπαρχει να μεταφερεις χρηματα απο ενα καρτοκινητο σενα αλλο. υπαρχει στη κοσμοτε αντιστοιχη υπηρεσια που να υσχιει και για την κοσμοκαρτα? εαν ναι ποια ειναι?

 

ευχαριστω πολυ

 

Οι απαντήσεις είναι οι εξής:

 

1.Όλες οι κάρτες αυλές και κανονικές απο το περίπτερο είναι ίδιες.100% έτσι και ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου απο το ΓΕΡΜΑΝΟ ή απο κάποιο Cosmote Shop θα έχεις τις προνομιακές χρεώσεις.

 

2.Στην Cosmote δεν υπάρχει ''ειδικός'' αριθμός για μεταφορά υπολοίπου.Απλώς καλείς στο τμήμα εξυπηρέτησης καρτοκινητής της Cosmote (1313) και τους λες απο ποιόν αριθμό θα πάρουν και σε ποιόν θα μεταφέρουν το ποσό που επιθυμείς.

ΠΡΟΣΟΧΗ:Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία θα πρέπει να ξέρεις τον 4ψήφιο κωδικό χρήστη που είχε μέσα το πακέτο σύνδεσης What's Up? ή Cosmoκάρτα και για τον δικό σου αριθμό αλλά και για αυτόν που θα στείλεις τα λεφτά.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις είναι οι εξής:

 

1.Όλες οι κάρτες αυλές και κανονικές απο το περίπτερο είναι ίδιες.100% έτσι και ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου απο το ΓΕΡΜΑΝΟ ή απο κάποιο Cosmote Shop θα έχεις τις προνομιακές χρεώσεις.

 

2.Στην Cosmote δεν υπάρχει ''ειδικός'' αριθμός για μεταφορά υπολοίπου.Απλώς καλείς στο τμήμα εξυπηρέτησης καρτοκινητής της Cosmote (1313) και τους λες απο ποιόν αριθμό θα πάρουν και σε ποιόν θα μεταφέρουν το ποσό που επιθυμείς.

ΠΡΟΣΟΧΗ:Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία θα πρέπει να ξέρεις τον 4ψήφιο κωδικό χρήστη που είχε μέσα το πακέτο σύνδεσης What's Up? ή Cosmoκάρτα και για τον δικό σου αριθμό αλλά και για αυτόν που θα στείλεις τα λεφτά.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

 

 

ευχαριστω παρα πολυ!!!

 

με βοηθησες και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος χάσει τον 4ψήφιο κωδικό χρήστη πως γίνεται να τον βρει?

 

Μπορεί να καλέσει στο 1313 να πει τον αριθμό του κινητού του και να του το δώσουν:).Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό γιατί ο κωδικός χρήστης είναι πολύ προσωπικός και χωρίς αυτόν δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιες δυνατότητες που προσφέρει η Cosmote (π.χ:Μεταφορά ευρώ σε άλλον αριθμό Cosmote,ενεργοποίηση i-mode κ.α).:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σας δώσουν με τίποτα τον κωδικό χρήστη . Δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σας δώσουν με τίποτα τον κωδικό χρήστη . Δυστυχώς.

 

Ακριβώς. Τον είχα χάσει και εγώ σε κάποιο ξεχασμένο αριθμό που είχα κ δεν μου τον έδωσαν...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Τον είχα χάσει και εγώ σε κάποιο ξεχασμένο αριθμό που είχα κ δεν μου τον έδωσαν...

 

Για οσους εχουν ξεχασει τον κωδικο χρηστη, μπορειτε να κανετε το καρτοκινητο σας επωνυμο και να χρησιμοποιειτε τον αριθμο της ταυτοτητας σας μετα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τον ειχαν δωσει παντως απο το 1313 αλλα μου ειχαν πει πως αλλη φορα δεν μπορουν να τον ξαναδωσουν. επεσα σε καλον υπαλληλο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γεία και πάλι στo forum...να ρωτήσω μήπως και ξέρει κανείς κάτι...

λοιπόν έχω ένα αριθμό cosmocarta....η cosmocarta σου δίνει το δικαίωμα να διαλέξεις 2 αριθμούς cosmote....όπου θα μιλάς 1 λεπτό το λεπτό..

 

λοιπόν ενώ στέλνω μύνημα στο 1313 της μορφής (01 697ΧΧΧΧΧΧΧ 02 697ΧΧΧΧΧΧΧ)

συνεχίζω και παίρνω σας απάντηση....στο μήνυμα που στέλνω....

"τώρα επιλέξτε τους δύο αριθμούς cosmote!απλά στείλτε sms στο 1313 γράφωντας 01 αριθμός1 αριθμός2"

 

για να μην σας τα πολυλογώ η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιήτε με τίποτα....η λάθος οδηγίες στέλνουν αυτοί η κάτι κάνω εγώ λάθος...όποιος ξέρει...τα φώτα του...:)

 

 

.......

λοιπόν κάνω edit γιατι τελικά το έφτιαξα.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 02 βγάλτο από το μήνυμα. Επίσης δεν δουλεύει με αριθμούς frog.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω αριθμό Wind και σκέφτομαι να το μεταφέρω στην cosmote λόγω σήματος...

 

Πόσες μέρες κάνει η φορητότητα? Μπορεί να γίνει και σε Γερμανό?

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω αριθμό Wind και σκέφτομαι να το μεταφέρω στην cosmote λόγω σήματος...

 

Πόσες μέρες κάνει η φορητότητα? Μπορεί να γίνει και σε Γερμανό?

 

Ευχαριστώ!

 

Φυσικα! και σε γερμανο και σε πλαισιο και γενικα οπου εχει κοσμοτε! 10 εργασιμες νομιζω θελει.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

10 εργασιμες νομιζω θελει.

 

15 ημέρες είναι.3 φορές έχω κάνει φορητότητα προς και Cosmote και οι τρείς 15 ημέρες ήθελαν.:)

Link to comment
Share on other sites

15 ημέρες είναι.3 φορές έχω κάνει φορητότητα προς και Cosmote και οι τρείς 15 ημέρες ήθελαν.:)

 

Επειδη εχω κανει κι εγω φορητοτητα προς cosmote και δεν ειναι αποκλειστικα δικο σου το προνομιο, ειναι 10 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. τα ΣΚ δεν μετρανε μεσα σ'αυτα! read carefufully before you post ;-)

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κανει κι εγω φορητοτητα προς cosmote και δεν ειναι αποκλειστικα δικο σου το προνομιο, ειναι 10 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. τα ΣΚ δεν μετρανε μεσα σ'αυτα! read carefufully before you post ;-)

 

Εμένα απο το κατάστημα ''ΓΕΡΜΑΝΟΣ'' στην Κέρκυρα που πήγα και έκανα τις φορητότητες μου είχαν πει σε 15 ημέρες και μετά απο 15 ημέρες με είχαν πάρει τηλέφωνο να πάω να πάρω τις κάρτες sim της Cosmote.Μπορεί εσένα να σου είχε γίνει η φορητότητα πιο νωρίς.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο το κατάστημα ''ΓΕΡΜΑΝΟΣ'' στην Κέρκυρα που πήγα και έκανα τις φορητότητες μου είχαν πει σε 15 ημέρες και μετά απο 15 ημέρες με είχαν πάρει τηλέφωνο να πάω να πάρω τις κάρτες sim της Cosmote.Μπορεί εσένα να σου είχε γίνει η φορητότητα πιο νωρίς.:)

 

δεν ξερω τι να πω, ίσως δεν θέλεις να το καταλάβεις. Άλλο ημέρες κι άλλο ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ημέρες. Αν παω αύριο και ζητήσω φορητότητα θα ολοκληρωθεί στις 25 νοεμβρίου δηλαδή σε 11 (Έντεκα) εργασιμες ημέρες ή 15(Δέκαπέντε) συν τα σκ. Αν όμως παω να ζητήσω φορητότητα στις 20 οκτωβρίου θα ολοκληρωθεί σε 16 ημέρες γιατί μεσολαβεί η επέτειος αλλά και πάλι οι εργασιμες θα είναι 11.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...