Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθότι έχω και εγώ καρτοκινητό που το χρησιμοποιώ καθαρά για το call 600 και μετράω τον χρόνο με τον μετρητή στο τηλ μου βλέπω ορισμένες φορές να χάνονται λεπτά χωρίς να τα έχω μιλήσει!!! :confused:

(κάθε κλήση μου είναι πάνω από 3 λεπτά)

.
Link to comment
Share on other sites

ανθρωποι ειναι και αυτοι και λαθη κανουνε..:what:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ανθρωποι ειναι και αυτοι και λαθη κανουνε..:what:

 

Μηχανήματα και Η/Υ είναι και όχι ανθρωποι…

.
Link to comment
Share on other sites

οι ανθρωποι ομως αποφασιζουν ποσα θα σου φανε και οχι οι μηχανες!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι εντελώς λάθος.

Δεν υπαρχει περιπτωση να καθεται να λεει καποιος υπαλληλος της κοσμοτε κλέψε τοσα απο αυτόν και τοσα απο εκείνον.... Ακούγεται πολύ ανόητο.

Σιγουρα υπάρχει καποιο λάθος στο συστημά τους αλλά για να το λένε τοσοι πολλοί γιατί δεν καλεί όποιος εχει προβλημα την κοσμοτε για να δηλώσει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για ενα ατομο. γενικα στην πολιτικη της εταιρειας.. και εγω αυτο αναρωτιεμαι γιατι δεν πηρε κανενας τηλ.; συμβαινουν και λαθη στα μηχανηματα. στην wind μου εχουν επιστρεψει 3 ευρω απο λαθος συστηματος...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω το χρόνο ομιλίας μου απο whats up σε άλλο whats up τι πρέπει να κάνω??? Γίνεται αυτό?

 

Με κλήση στο 1313. Πρέπει να ξέρεις τον αριθμό χρήστη τουλάχιστον του αριθμού προέλευσης των χρημάτων. Μεταφορά χρόνου από 5 ευρώ και πάνω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοείς αριθμό τηλεφώνου? αριθμό χρήστη δεν εχω γιατί είναι μετατροπή απο εταιρική σύνδεση σε κάρτα και δεν δώσανε τίποτα!

 

Αν δεν σου δώσανε τότε τους το ζητάς. Κοίταξε αν σου ήρθε κάποιο μήνυμα με τον κωδικό χρήστη όταν ενεργοποιήθηκε το νούμερο στην καρτοκινητή. Τέλος μεταφορά υπολοίπου μπορεί να κάνει κάποιος αν έχεις την υπηρεσία my account στο καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ναί , τώρα παρατείνει την διάρκεια ζωής της κάρτας φτάνει να μεταφέρεις 9 ευρώ .Παλιώτερα που υπήρχε η κάρτα των 3 ευρώ γινόταν και με 5
Link to comment
Share on other sites

Ναί , τώρα παρατείνει την διάρκεια ζωής της κάρτας φτάνει να μεταφέρεις 9 ευρώ .Παλιώτερα που υπήρχε η κάρτα των 3 ευρώ γινόταν και με 5

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς αριθμό τηλεφώνου? αριθμό χρήστη δεν εχω γιατί είναι μετατροπή απο εταιρική σύνδεση σε κάρτα και δεν δώσανε τίποτα!

 

Αν δεν σου δώσανε τότε τους το ζητάς. Κοίταξε αν σου ήρθε κάποιο μήνυμα με τον κωδικό χρήστη όταν ενεργοποιήθηκε το νούμερο στην καρτοκινητή. Τέλος μεταφορά υπολοίπου μπορεί να κάνει κάποιος αν έχεις την υπηρεσία my account στο καρτοκινητο.

 

όταν είναι καρτοκινητό που προέκυψε από συμβόλαιο, την πρώτα φορά που ζητάς από το 1313 τον κωδικό χρήστη (λογικά) θα σου τον πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναί , τώρα παρατείνει την διάρκεια ζωής της κάρτας φτάνει να μεταφέρεις 9 ευρώ .Παλιώτερα που υπήρχε η κάρτα των 3 ευρώ γινόταν και με 5

 

Και τώρα 5 ευρώ είναι το ελάχιστο ποσό που μπορείς να μεταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις άυλη κάρτα από Γερμανό αξίας 3 € η ζωή της κάρτας sim παρατείνετε για ένα ακόμα έτος ή όχι;
.
Link to comment
Share on other sites

κανονικα για ενα ετος εμενα μου παραταθηκε...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmocarta σου δίνει την δυνατότητα να μιλάς με 0,01 / λεπτό προς 2 νούμερα Cosmote. Εάν ενεργοποιήσω την υπηρεσία σήμερα προς ένα νούμερο Cosmote και θελήσω να βάλω μετά ένα δεύτερό νούμερο Cosmote μετά από 1 εβδομάδα θα μπορώ να το κάνω ή θα πρέπει να περάσει ένας μήνας από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας προς το πρώτο νούμερο Cosmote;
.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmocarta σου δίνει την δυνατότητα να μιλάς με 0,01 / λεπτό προς 2 νούμερα Cosmote. Εάν ενεργοποιήσω την υπηρεσία σήμερα προς ένα νούμερο Cosmote και θελήσω να βάλω μετά ένα δεύτερό νούμερο Cosmote μετά από 1 εβδομάδα θα μπορώ να το κάνω ή θα πρέπει να περάσει ένας μήνας από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας προς το πρώτο νούμερο Cosmote;

 

1o)Την συγκεκριμένη υπηρεσία μπορείς να την ενεργοποιήσεις μόνο με 2 αριθμούς και όχι με 1 μόνο!!!

2ο)Αφού μπορείς όποτε θες να αλλάξεις έναν απο τους αριθμούς που έχεις δώσει όποτε θές άρα άμα γίνεται τελικά και μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνο έναν αριθμό στην αρχή τότε μπορείς να τον βάλεις όποτε θές!

Για σιγουρά όμως κάνε ένα τηλέφωνο στο 1313 (Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Καρτοκινητής).Χρέωση 0,12€ ανα κλήση!:)

Link to comment
Share on other sites

φυσικά θα μπορέσεις να το κάνεις γιατί μετά από μιά βδομάδα θα είναι Αύγουστος :-)

Μπαίνει ένα νούμερο κανονικά .

Τον επόμενο μήνα στέλνεις ένα νέο μύνημα με δύο νούμερα.

Αν έχεις βάλει μόνο ένα θα περιμένεις να αλλάξει ο μήνας,

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο οταν κανεις μια κληση και σου λεει πχ οτι εχεις 4 λεπτα και 35 δευτερολεπτα διαθεσιμα γι' αυτη την κληση, σε χρεωνει ο αλλος 1 δευτερολεπτο και στην επομενη κληση σου λεει οτι εχεις 3 λεπτα και 20κατι δευτερολεπτα(τυχαιο παραδειγμα)?:X:mad::ninja:

Αντι να σου πει οτι εχεις 4 λεπτα και 34 δευτερολεπτα, αντε βια 30 δευτερολεπτα...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο οταν κανεις μια κληση και σου λεει πχ οτι εχεις 4 λεπτα και 35 δευτερολεπτα διαθεσιμα γι' αυτη την κληση, σε χρεωνει ο αλλος 1 δευτερολεπτο και στην επομενη κληση σου λεει οτι εχεις 3 λεπτα και 20κατι δευτερολεπτα(τυχαιο παραδειγμα)?:X:mad::ninja:

Αντι να σου πει οτι εχεις 4 λεπτα και 34 δευτερολεπτα, αντε βια 30 δευτερολεπτα...

 

Είναι επειδή έχει ελάχιστη χρέωση 30 δευτερολέπτων!

Δηλαδή τι 1, τι 2, τι 29 δευτερόλεπτα μιλήσεις, θα χρεωθείς 30..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως σ'το λέει ο Στέφανος. ;)

 

Επίσης το κακό δεν είναι μόνο αυτό, είναι και το ότι μερικές φορές ενώ σου λέει τον υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας γι'αυτήν την κλήση, έχει ήδη αρχίσει να "χτυπάει" στον άλλον με αποτέλεσμα να σε χρεώσει αν το "ανοίξει" νωρίς, χωρίς εσύ να ξέρεις στην ουσία οτι έχει ήδη χτυπήσει μια-δυο φορές, ωστε να το κλείσεις..

 

Δεν σας έχει τύχει καμία φορά αυτό? Εμένα, ειδικά παλιότερα που είμασταν περισσότερο με τις αναπάντητες, έτυχε αρκετές φορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως σ'το λέει ο Στέφανος. ;)

 

Επίσης το κακό δεν είναι μόνο αυτό, είναι και το ότι μερικές φορές ενώ σου λέει τον υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας γι'αυτήν την κλήση, έχει ήδη αρχίσει να "χτυπάει" στον άλλον με αποτέλεσμα να σε χρεώσει αν το "ανοίξει" νωρίς, χωρίς εσύ να ξέρεις στην ουσία οτι έχει ήδη χτυπήσει μια-δυο φορές, ωστε να το κλείσεις..

 

Δεν σας έχει τύχει καμία φορά αυτό? Εμένα, ειδικά παλιότερα που είμασταν περισσότερο με τις αναπάντητες, έτυχε αρκετές φορές.

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες...

Η μόνη περίπτωση είναι ότι καθώς μιλάς και σου απομένει 1 λεπτό, όταν πετάγεται η κοπελιά, εκεί όταν σου μιλάει ο άλλος δεν τον ακούς ενώ χάνονται 3-4 δευτερόλεπτα μέχρι να σου πει όλη την πρόταση...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δίνει πλέον και την υπηρεσία SMS ALL 600 με την οποία έχεις 600 μηνύματα προς όλους τους whats up χρήστες για ένα μήνα. Η ενεργοποίηση γίνεται στέλνοντας το μήνυμα SMS 600 στο 1313. Για το υπόλοιπο στέλνεις SMS ΥΠ στο 1313.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...