Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, είχατε εμπλοκή στα κινητά σας (cosmocarta ή what's up) μετά τον σεισμό; Εγώ στην Αθήνα για κάνα μισάωρο και βάλε δεν μπορούσα να πραγματοποιήσω καμία κλήση.

Αφού όλοι πέρνανε τους δικούς τους να δουν τι κάνουνε, ε έπεσε το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού όλοι πέρνανε τους δικούς τους να δουν τι κάνουνε, ε έπεσε το δίκτυο.

 

Ναι, αλλά το περίεργο είναι πως μπορούσαν να στείλω γραπτό μήνυμα. Κλήση δεν μπορούσα να πραγματοποιήσω. Ούτε ακόμα και για ενημέρωση υπολοίπου στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να πω, ότι στην Πάτρα (κέντρο) η WIND είχε πάθει υπερφόρτωση για κανά 2ωρο μετά τον σεισμό και ίσως παραπάνω και έπρεπε να προσπαθείς πάρα πολύ για να βγάλεις γραμμή(συνήθως δεν το κατάφερνες ποτέ, παρά μόνο μετά το 2ωρο και επίσης και τα μηνύματα δεν έφευγαν ποτέ), με πιθανότητα σχεδόν μηδέν. Για την Vodafone τώρα, μπορούσες στις 4 προσπάθειες που έκανες να πάρεις, να πιάσει γραμμή το ένα τηλεφώνημα από την πρώτη στιγμή του σεισμού. Για την Cosmote δεν ξέρω σίγουρα, αλλά μάλλον ήταν κάπου στο ενδιάμεσο η κατάσταση, δλδ με 7-8 προσπάθειες, κατάφερνες να πάρεις ένα τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάπου 3-4 εβδομάδες που ισχύει αυτό νομίζω...

Ναι όντως. Κοίταξα και την κεντρική τους σελίδα.

THX.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχατε εμπλοκή στα κινητά σας (cosmocarta ή what's up) μετά τον σεισμό; Εγώ στην Αθήνα για κάνα μισάωρο και βάλε δεν μπορούσα να πραγματοποιήσω καμία κλήση.

 

Αφού όλοι πέρνανε τους δικούς τους να δουν τι κάνουνε, ε έπεσε το δίκτυο.

 

Mου φαίνεται πολύ τραβηγμένο να δημιουργήθηκε πρόβλημα και στην Αθήνα. Προσωπικά με Vodafone δεν έιχα πρόβλημα, νομίζω όμως πως λίγο αργότερα μίλησα με κάποιον που έιχε Cosmote άρα λογικά ούτε ΄και αυτή είχε πρόβλημα. Ίσως να επηρεάστηκαν συγκεκριμένα κέντρα άρα και συγκεκριμένες περιοχές ή αριθμοί.

 

Στη Πάτρα πάντως η WIND τα είχε παίξει τελείως. Η Vodafone τη πάλευε αξιοπρεπώς και η Cosmote ήταν κάπου στη μέση όπως λέει και ο xaxa1982, ανάλογα με τη περιοχή βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Η κοτε πολλες φορες εχει σημα αφου εχει τοποθετήσει κεραιες πανω απο τους τοπικους ΟΤΕ οποτε για αυτο τον λογο και μονο υπερτερει..
Link to comment
Share on other sites

Η κοτε πολλες φορες εχει σημα αφου εχει τοποθετήσει κεραιες πανω απο τους τοπικους ΟΤΕ οποτε για αυτο τον λογο και μονο υπερτερει..

υπαρχει και αλλος λογος που ειναι γνωστος και ως DCS 1800 ;)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με την cosmote(whats up)!Εδω και μια βδομαδα μου ερχονται τα μνματα μετα απο 2-3 και βαλε μερες(φανταζομαι και ποσα θα εχουν χαθει)!Επισης τα δικα μου παραδιδονται οποτε θελουν(πανω απο 3 μερες!)Οχι ολα παντως αλλα τα περισσοτερα!Οι ειδοποιησεις κλησεων ερχονται και αυτες μετα απο μερες!Μαυρα χαλια!Το μονο καλο ειναι οτι οι κλησεις δεν εχουν μεγαλο προβλημα τουλαχιστον σε μενα.Αντιθετα φιλοι μου με vodafone κανενα προβλημα απολυτως!Ελεος,πληρωνουμε δεν ειναι τσαμπα!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ δυσαρεστημενος με την cosmote(whats up)!Εδω και μια βδομαδα μου ερχονται τα μνματα μετα απο 2-3 και βαλε μερες(φανταζομαι και ποσα θα εχουν χαθει)!Επισης τα δικα μου παραδιδονται οποτε θελουν(πανω απο 3 μερες!)Οχι ολα παντως αλλα τα περισσοτερα!Οι ειδοποιησεις κλησεων ερχονται και αυτες μετα απο μερες!Μαυρα χαλια!Το μονο καλο ειναι οτι οι κλησεις δεν εχουν μεγαλο προβλημα τουλαχιστον σε μενα.Αντιθετα φιλοι μου με vodafone κανενα προβλημα απολυτως!Ελεος,πληρωνουμε δεν ειναι τσαμπα!

 

Γι' αυτό ξαναγύρισα στην Vodafone, μετά από φορητότητα από CU->Cosmokarta->F2Go->CU... Γιατί στην Cosmote είχα μικρό πρόβλημα με σήμα εκεί που έμενα και επίσης μικρό πρόβλημα χωρητικότητας πριν από 8 μήνες κιόλας στο κέντρο της Πάτρας και στο F2Go είχα απίστευτο πρόβλημα χωρητικότητας σε όλη την Πάτρα...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να έχω ορισμένες διευκρινήσεις σχετικά με τους χρήστες FROG;

Τι 8α μπορούσα να κάνω με το Call Them All 600 ή το 0,01 €/λεπτό;

Γίνεται τίποτα για δωρεάν συνομιλία με τις παραπάνω υπηρεσίες;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό μπορείς να βάλεις άυλη κάρτα των 3 € .

Κάρτες των 3 € δεν υπάρχουν πουθενά (εκτός αν περίσσεψε κάποια από παλαιά κάπου)

Για να τη βάλεις, πρέπει να ξέρεις τον αριθμό του κινητού σου, ή απλά σου δίνει χαρτάκι;

Link to comment
Share on other sites

Για να τη βάλεις, πρέπει να ξέρεις τον αριθμό του κινητού σου, ή απλά σου δίνει χαρτάκι;

Σε καταστημα κοσμοτε που εκανα ανανεωσεις των 3Ε,τους ειπα απλως τους αριθμους των κινητων και τα περασαν απ'το κομπιουτερ τους εκεινη την στιγμη.

Βεβαια μετα δινουν και αποδειξη... ολοκληρη σελιδα Α4 για τον καθε αριθμο που εγινε ανανεωση.Απο οικολογικης αποψης λοιπον παμε θαυμασια... :lol:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μονάδες σε ένα κινητό που δεν ξέρω τον αριθμό. Πώς θα το κάνω;

Πολύ απλά δεν γίνεται αυτό που ζητάς... :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μονάδες σε ένα κινητό που δεν ξέρω τον αριθμό. Πώς θα το κάνω;

Ναι μωρέ, κοίτα την κάρτα ποιάς εταιρίας είναι, πάρε μια σχετική και πέρασέ την..

 

Παιδιά, είχατε εμπλοκή στα κινητά σας (cosmocarta ή what's up) μετά τον σεισμό; Εγώ στην Αθήνα για κάνα μισάωρο και βάλε δεν μπορούσα να πραγματοποιήσω καμία κλήση.

Ναι παιδιά, είναι αλήθεια. Κι εγώ (στην Αθήνα) είχα μια δυσκολία στο να καλέσω για λίγη ώρα και μάλιστα στην αρχή ήταν τελείως νεκρή η γραμμή.

Εν τω μεταξεί δεν ήξερα για τον σεισμό και αναρωτιόμουν τί έπαθε το κινητό μου ξαφνικά?! :lol: (νόμιζα οτι έφταιγε η συσκευή αρχικά..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, είναι αλήθεια. Κι εγώ (στην Αθήνα) είχα μια δυσκολία στο να καλέσω για λίγη ώρα και μάλιστα στην αρχή ήταν τελείως νεκρή η γραμμή.

Εν τω μεταξεί δεν ήξερα για τον σεισμό και αναρωτιόμουν τί έπαθε το κινητό μου ξαφνικά?! :lol: (νόμιζα οτι έφταιγε η συσκευή αρχικά..)

 

Μα ακριβώς το ίδιο όμως! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει ρε παιδια η cosmote καποια λυση για την αρση του απορρητου,και αν ναι για πειτε μου πως ενεργοποιειται σας παρακαλω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ποπο εδω και κανα 2ωρο και μπαρμπα μεσα στη cosmote να εχεις κληση δε μπορεις να κανεις με τιποτα...

 

Επιβεβαιώνω και επαυξάνω! Στη Θεσσαλονίκη από τις 11.30 μέχρι τις 2 δεν μπορούσα να κάνω καμία κλήση. Αυτά με την κοσμοκάρτα. :mad: Με συμβόλαιο cosmote δεν υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

+1 από εμένα παιδιά. Κάλεσα στο 1313 και μου επιβεβαίωσαν το πρόβλημα καθώς και τις ώρες που αυτό έλαβε χώρα. Βρίσκεται στη φάση της επιδιόρθωσης. Αυτό τουλάχιστον, επίσημα, από Cosmote. Επίσης, το πρόβλημα επιβάρυνε περισσότερο τους χρήστες της καρτοκινητής, σε αντίθεση με τους συνδρομητές συμβολαίου, οι οποίοι δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι κατάσταση είναι αυτή με την καρτοκινητή?? Χαμός!!! Κάθε βράδυ 8-9 πρέπει να προσπαθήσω απο 3 -10 φορές να πιάσω γραμμή και άν.. Άσε που σήμερα το πραι δεν μπορούσα να πάρω καθόλου!!! Μας κοροιδεύουν? Είναι εντελώς εκνευριστικό!!

 

Ξέρεις κάποιος μια απάντηση γιατί γίνεται αυτό?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

σε εμας συμβαινει το αντιθετο! με καρτοσυμβολαιο ουτε με 3g σημα επαιρνες τηλ. ενω με cosmocarta επαιρνες με 2g κιολας!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω, κι εγω με την c#olocosmocarta τα εχω ψιλοπαιξει τον τελευταιο καιρο.. Καθε λιγο δεν μπορω να κανω κληση ή δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο ή προσπαθω 5-6 φορες για να κανεις συνδεση να ξεκινησει κληση....... ολο ετσι παει και ειναι παρα πολυ ενοχλητικο..

 

Κανουν καμια αναβαθμιση ή τιποτα τετοιο στην Cosmote??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε εμας ειπαν οτι θα προσθεσουν μια καινουργια κεραια... για να δουμε...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...