Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΟ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ...ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ Η SIM...EINAI ΔΩΡΕΑΝ Κ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ 15 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΗΜΕΡΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

και με τους 2 τροπους το ιδιο ευκολο ειναι! μονο ΑΕΚΜΑΝ21R μιας και εισαι καινουργιος χρηστης να σε πληροφορησω να μην γραφεις με κεφαλαια... οροι χρησης... Α! καλως ηρθες κιολας!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποιο πακετάκι για WAP/GPRS/3G για What's up όπως υπάρχουν για ομιλία/SMS??
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η COSMOKARTA ή το WHAT'S UP έχει φθηνότερες χρεώσεις ομιλίας ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmokarta εχει φτηνώτερεςς χρεώσεις αν ανανεώσεις με την Προνομιακή των 20 Ευρώ. Επίσης έχει το 0.01 προς 2 νούμερα .

Το Whats Up έχει τα πακέτα ομιλίας προς whats Up με 5 ευρώ μιλάς 1200 λεπτά

Στον βασικό τιμοκατάλογο δεν υπάρχει διαφορά στις κλήσεις πρός όλους απλά οι κλήσεις από Whats Up σε whats Up

είναι φτηνώτερες.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmokarta εχει φτηνώτερεςς χρεώσεις αν ανανεώσεις με την Προνομιακή των 20 Ευρώ. Επίσης έχει το 0.01 προς 2 νούμερα .

Το Whats Up έχει τα πακέτα ομιλίας προς whats Up με 5 ευρώ μιλάς 1200 λεπτά

Στον βασικό τιμοκατάλογο δεν υπάρχει διαφορά στις κλήσεις πρός όλους απλά οι κλήσεις από Whats Up σε whats Up

είναι φτηνώτερες.

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για τις χρεώσεις ομιλίας των δύο πακέτων. Με απλές κάρτες (9, 15, 30) οι χρεώσεις πώς διαμορφώνονται ;

 

οι κλήσεις από Whats Up σε whats Up είναι φτηνώτερες.

 

Εδώ μιλάς για την περίπτωση που δεν είναι ενεργοποιημένα τα 1.200 λεπτά, σωστά ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ανανεωση χρονου ομιλιας 3 ευρω κανουν σε γερμανο η καταστηματα cosmote?

Απ' οσο γνωριζω πρεπει να εχουν καταργηθει οι καρτες των 3 ευρω.

Το λεω με καθε επιφυλαξη! :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για τις χρεώσεις ομιλίας των δύο πακέτων. Με απλές κάρτες (9, 15, 30) οι χρεώσεις πώς διαμορφώνονται ;

Εδώ μιλάς για την περίπτωση που δεν είναι ενεργοποιημένα τα 1.200 λεπτά, σωστά ;

μιλάω για τις βασικές χρεώσεις όταν δεν υπάρχουν τα 1200 λεπτά

Οι βασικές χρεώσεις cosmoκαρτα και what's Up είναι οι ίδιες 0,35 το λεπτό (0.0059 το δευτερόλεπτο με ελάχιστο 30 δευτερόλεπτα.)

Περισσότερες πληροφορίες

Τιμοκατάλογος COSMOΚΑΡΤΑ http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=cosmokarta&breadcrumbTitle=%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82

Τιμοκατάλογος What's Up http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=whatsup&breadcrumbTitle=%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Απ' οσο γνωριζω πρεπει να εχουν καταργηθει οι καρτες των 3 ευρω.

Το λεω με καθε επιφυλαξη! :O

 

ναι ξερω οτι καταργηθηκαν απλα λεω μηπως σου κανουν ανανεωση χρονου 3 ευρω μεσω καταστηματων

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Στον Γερμανό έκανα την περασμένη εβδομάδα ανανέωση με 3 ευρώ. Ηλεκτρονική όμως δεν σου δίνουν χαρτάκι με κωδικό . Οι κάρτες των 3 καταργήθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Μας την έκανε η wind, έκανε την προφορά με 1200 min και σε όλα τα σταθερά και 1200 sms στα free2go..Πρέπει να απαντήση η cosmote άμεσα πριν την εγκαταλείψουμε οριστικά!

 

Mou edwsan mia karta what's up dwrean.An kapoia stigmh thelhsw na thn energopoihsw,mporw na thn metatrepsw se cosmocarta an to thelhsw?To rwtaw epeidh den thn agorasa.

 

 

Ναι μαρία ,μπορείς όταν θελήσεις και η μετατροπη την πρώτη φορά σε cosmocarta είναι δωρεάν!

www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

Μας την έκανε η wind, έκανε την προφορά με 1200 min και σε όλα τα σταθερά και 1200 sms στα free2go..Πρέπει να απαντήση η cosmote άμεσα πριν την εγκαταλείψουμε οριστικά!

 

εχει ηδη απαντησει με το call 600 που το εκανε 1200...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαρία ,μπορείς όταν θελήσεις και η μετατροπη την πρώτη φορά σε cosmocarta είναι δωρεάν!

 

Se euxaristw!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα και θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια..!

Είχα συμβόλαιο vodafone το οποίο το έκανα καρτοκινητό με τον ίδιο αριθμό, το οποίο μετέτρεψα σε what's up.. όλα ok μέχρι εδώ!

 

Ήθελα να ενεργοποιήσω λοιπόν την υπηρεσία mms και internet, πήρα τηλέφωνο στο 1313 και μου είπαν να στείλω mms στο 1333 και wapa στο 1333 αντίστοιχα.. αφού το έκανα μου ήρθε το μήνυμα ότι η υπηρεσία μέσω sms δεν είναι άμεσα διαθέσιμη και να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών..

 

Μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις κάπου μόνος μου? και κάτι άλλο, έχω υπηρεσίες 3G η mycosmos? δεν μιλάω για i-mode γιατί η συσκευή μου είναι ουδέτερη :P

 

(άσχετο αλλά έχω το W910i)

Link to comment
Share on other sites

Μας την έκανε η wind, έκανε την προφορά με 1200 min και σε όλα τα σταθερά και 1200 sms στα free2go..Πρέπει να απαντήση η cosmote άμεσα πριν την εγκαταλείψουμε οριστικά!

 

Η Cosmote ενώ ξεκίνησε πρώτη την προσφορά με τα 1200 λεπτά τελικά βρέθηκε πολύ γρήγορα να είναι η τελευταία σε αξία προσφοράς, μετά τα 1200 λεπτά που δίνει η Vodafone μαζί με 1200 sms και 100 mb internet και τα

1200 min και σε όλα τα σταθερά και 1200 sms στα free2go της Wind.

 

Με απλά λόγια από την κορυφή έπεσε στο υπόγειο σε λίγες εβδομάδες η Cosmote! Από τα σαλόνια.... στα αλώνια!!!! :p

.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote ενώ ξεκίνησε πρώτη την προσφορά με τα 1200 λεπτά τελικά βρέθηκε πολύ γρήγορα να είναι η τελευταία σε αξία προσφοράς, μετά τα 1200 λεπτά που δίνει η Vodafone μαζί με 1200 sms και 100 mb internet και τα

1200 min και σε όλα τα σταθερά και 1200 sms στα free2go της Wind.

 

Με απλά λόγια από την κορυφή έπεσε στο υπόγειο σε λίγες εβδομάδες η Cosmote! Από τα σαλόνια.... στα αλώνια!!!! :p

 

Τουλάχιστον ήταν πρώτη τόσα χρόνια σε προσφορά με το CALL600 και τους είχε πατήσει τους άλλους....

 

Και είναι πρώτη και σε κάλυψη, μέχρι να γίνει ξανά πρώτη και σε προσφορές....:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι Στον Γερμανό έκανα την περασμένη εβδομάδα ανανέωση με 3 ευρώ. Ηλεκτρονική όμως δεν σου δίνουν χαρτάκι με κωδικό . Οι κάρτες των 3 καταργήθηκαν

 

Μπορεις να κανεις και απο oteshop?Απο οσο ξερω αν κανεις ηλεκτρονικη ανανεωση δεν χρειαζεται να κανεις 3 ευρω αλλα οσο θες πχ 3,4,5,6,7........ή οσο θες...σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα και θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια..!

Είχα συμβόλαιο vodafone το οποίο το έκανα καρτοκινητό με τον ίδιο αριθμό, το οποίο μετέτρεψα σε what's up.. όλα ok μέχρι εδώ!

 

Ήθελα να ενεργοποιήσω λοιπόν την υπηρεσία mms και internet, πήρα τηλέφωνο στο 1313 και μου είπαν να στείλω mms στο 1333 και wapa στο 1333 αντίστοιχα.. αφού το έκανα μου ήρθε το μήνυμα ότι η υπηρεσία μέσω sms δεν είναι άμεσα διαθέσιμη και να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών..

 

Μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις κάπου μόνος μου? και κάτι άλλο, έχω υπηρεσίες 3G η mycosmos? δεν μιλάω για i-mode γιατί η συσκευή μου είναι ουδέτερη :P

 

(άσχετο αλλά έχω το W910i)

 

μπορεις απο εδω

:)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω αν κανεις ηλεκτρονικη ανανεωση δεν χρειαζεται να κανεις 3 ευρω αλλα οσο θες πχ 3,4,5,6,7........ή οσο θες...σωστα?

 

Μπορείς ότι ποσό θέλεις να βάλεις αρκεί να είναι τουλάχιστον 3 €

.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω γινεται και λιγοτερο.Στον γερμανο τουλαχιστον που πηρα εγω πριν το πασχα περιπου μου ειπαν μπορεις να βαλεις οτι ποσο θελεις αξιας απο 1ε και πανω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Mou edwsan mia karta what's up dwrean.An kapoia stigmh thelhsw na thn energopoihsw,mporw na thn metatrepsw se cosmocarta an to thelhsw?To rwtaw epeidh den thn agorasa.

 

Στελνεις... ALPAK στο 1314

Δωρεάν η 1η μετατροπή, 3ευρ απο τη 2η και μετά...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει πρόσφατα σε μια διαφήμισει της COSMOTE ότι με κάθε νέα ενεργοποιήση αριθμού COSMOCARTA ή What's Up σου δίνει κάποιο Bonus που δέν θυμάμαι αυτή την στιγμή άν θυμάται κάποιος μπορεί να ενημερώσει περί τίνος Bonus πρόκειται και πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω!

Πήρα κουτί σύνδεσης What's Up? σήμερα!

Χίλια ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Υ.Σ:Δεν αναφέρομαι στην διαφήμιση με το Bonus 600 X2 αλλά με κάτι πράσινα σαν ανθρωπάκια που βγάζει τελευταία!(Π.Χ Με την πασχαλινή προσφορά ενός Sony Ericsson που έλεγε το ανθρωπάκι:''Ένα τεκνό?Ένα καρτοκινητό''

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,μας πρόσθεσε και τα 1200 μηνύματα η cosmote μαζι με τα 1200 min για την παρέα μας μήπως πρέπει να της θυμίσει καποιός οτι πρέπει να βάλει και τα σταθερά τηλέφωνα οπως h wind για να την ανταγωνιστεί επι ίσους όρους τουλάχιστον?Αναμένουμε....... για πολυ ακόμα άραγε?

 

Υ.Γ1 δεν μπορώ να καταλάβω την λογική κάποιων που προσπαθούν να υπερασπιστούν τις θέσεις μια εταιρείας που υστερεί κατα πολύ απο αυτές που συναγωνίζεται,εκτός και αν ανήκουν σε αυτήν!Αν ανήκουν σε αυτήν καλά θα κάνουν να ανταπεξέλθουν ουσιαστικά στις απαιτήσεις των πελατών της πρίν είναι αργά!

 

Υ.Γ2 Κανείς δεν είπε πως κάποτε δεν ήταν πρώτη σε σχέση με τις άλλες,τώρα απλά εχει καταντήσει τελευταία!

 

Και μιλάω σαν πελάτης της ενώ επώνυμα εχω ενημερώσει και επίσημα!καλό θα ήταν να έκαναν και άλλοι κάτι ανάλογο για συμφέρον ολων μας!

www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...