Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται (αν γίνεται) να αφαιρέσω και το διαφημιστικό μήνυμα που έχει όταν παίρνουμε το 1314 πριν πατήσουμε για να μάθουμε το υπόλοιπο χρόνο ομηλίας...
Link to comment
Share on other sites

και οι δυο περιπτωσεις λογικα δεν απενεργοποιουνται...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατή η απενεργοποίηση κανενός από των δύο ηχογραφημένων μηνυμάτων.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προσθέσετε 3 ευρώ δεν θα ξανακούσετε το μήνυμα.

Δεύτερον , για να μάθουμε το υπόλοιπο μας στέλνουμε δωρεάν ΥΠ στο 1314

και μαθαίνουμε το υπόλοιπο μας χωρίς να ακούσουμε μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

ομως χαζομαρα αυτο με την διαφημιση... μπορουσαν να το βαλουν να ακουγεται μια φορα την ημερα σε καθε συνδρομητη... να πω οτι διαφημιζουν και κατι το σημαντικο ολο τα ιδια και τα ιδια...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το WHAT’S UP διπλασιάζει το CALL THEM ALL 600 και προσφέρει 1200 λεπτά ομιλίας μόνο με 5€

1.200 λεπτά ομιλίας από το CALL THEM ALL 600

 

 

1.200 λεπτά ομιλίας μόνο με 5€ προσφέρει στους πελάτες του το WHAT’S UP της COSMOTE, διπλασιάζοντας το χρόνο ομιλίας της αποκλειστικής υπηρεσίας CALL THEM ALL 600.

 

Η προσφορά ισχύει για κάθε νέα ενεργοποίηση του CALL THEM ALL 600 μέχρι τις 30 Ιουνίου 2008. Η ενεργοποίηση της προσφοράς γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «1200». Μετά από την αποστολή του SMS εγγραφής, σε κάθε αγορά πακέτου CALL THEM ALL 600 θα αποδίδονται 1.200 λεπτά (αντί για 600) για κατανάλωση εντός 30 ημερών.

 

Χάρη στις ιδιαίτερα ανταγωνιστικές χρεώσεις και τις αποκλειστικές δυνατότητες για ομιλία και SMS που προσφέρουν οι υπηρεσίες CALL THEM ALL 600 και BONUS SMS (έως 100 δωρεάν SMS προς όλους, αυτόματα, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας [1] ), σε συνδυασμό με τις νέες μειωμένες χρεώσεις έως και 20% στα πακέτα SMS Choice, οι χρήστες του WHAT’S UP πραγματικά τα έχουν όλα.

 

1. Η εγγραφή στην υπηρεσία γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «SMSALL».

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F080508gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%A4%CE%BF+WHAT%E2%80%99S+UP+%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9+%CF%84%CE%BF+CALL+THEM+ALL+600+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B5%CE%B9+1200+%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%AC+%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF+%CE%BC%CE%B5+5%E2%82%AC

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση της προσφοράς γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «1200». Μετά από την αποστολή του SMS εγγραφής, σε κάθε αγορά πακέτου CALL THEM ALL 600 θα αποδίδονται 1.200 λεπτά (αντί για 600) για κατανάλωση εντός 30 ημερών.

 

Γιατί δεν το κάνουν αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!!!!!!!

 

Μόνο που πρέπει να κάνουνε κάτι καλύτερο στο SMS Choice, γιατί στην Q και στο αντίστοιχο της WIND έχει 2 λεπτά το SMS μέχρι τον Ιούνιο, και αυτοί το έχουν 4 και χωρίς πακέτο 5(!).

 

Επίσης πρέπει να μας δώσουν και δυνατότητα να επιλέγουμε 2 αριθμούς COSMOTE και να τους καλούμε με 1λεπτό/λεπτό, και κλήσεις προς όλους με 25λεπτά/λεπτό όπως Q, FROG, F2G (αντίστοιχο)....

 

ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ COSMOTE? EEEE?

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση της προσφοράς γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «1200». Μετά από την αποστολή του SMS εγγραφής, σε κάθε αγορά πακέτου CALL THEM ALL 600 θα αποδίδονται 1.200 λεπτά (αντί για 600) για κατανάλωση εντός 30 ημερών.

 

Γιατί δεν το κάνουν αυτόματα?

 

Αυτόματα το κάνουν. Αντί για 600 αποδίδονται 1200....

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για τρελή προσφορά!!!!!!!!!! :respect:

 

Με 5 € να έχουμε 1200 λεπτά!!!!!! :shock:

 

Με βλέπω με καρκίνο στον εγκέφαλο απο την πολύ χρήση & δεν με σώζει όυτε το hands free!!!! :nuke:

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα είναι αφού αποσταλεί το μήνυμα 1200 στο 1313.

 

Ίσως η καλύτερη προσφορά που έχει κάνει ποτέ η Cosmote! (Ίσως καλύτερη και απο το δωρεαν Wap over GPRS που είχε δώσει στην αρχή για κανα 5μηνο νομιζω)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Το WHAT’S UP διπλασιάζει το CALL THEM ALL 600 και προσφέρει 1200 λεπτά ομιλίας μόνο με 5€

1.200 λεπτά ομιλίας από το CALL THEM ALL 600

 

 

1.200 λεπτά ομιλίας μόνο με 5€ προσφέρει στους πελάτες του το WHAT’S UP της COSMOTE, διπλασιάζοντας το χρόνο ομιλίας της αποκλειστικής υπηρεσίας CALL THEM ALL 600.

 

Η προσφορά ισχύει για κάθε νέα ενεργοποίηση του CALL THEM ALL 600 μέχρι τις 30 Ιουνίου 2008. Η ενεργοποίηση της προσφοράς γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «1200». Μετά από την αποστολή του SMS εγγραφής, σε κάθε αγορά πακέτου CALL THEM ALL 600 θα αποδίδονται 1.200 λεπτά (αντί για 600) για κατανάλωση εντός 30 ημερών.

 

Χάρη στις ιδιαίτερα ανταγωνιστικές χρεώσεις και τις αποκλειστικές δυνατότητες για ομιλία και SMS που προσφέρουν οι υπηρεσίες CALL THEM ALL 600 και BONUS SMS (έως 100 δωρεάν SMS προς όλους, αυτόματα, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας [1] ), σε συνδυασμό με τις νέες μειωμένες χρεώσεις έως και 20% στα πακέτα SMS Choice, οι χρήστες του WHAT’S UP πραγματικά τα έχουν όλα.

 

1. Η εγγραφή στην υπηρεσία γίνεται δωρεάν με ένα γραπτό μήνυμα SMS στο 1313 με το κείμενο «SMSALL».

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F080508gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%A4%CE%BF+WHAT%E2%80%99S+UP+%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9+%CF%84%CE%BF+CALL+THEM+ALL+600+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B5%CE%B9+1200+%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%AC+%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF+%CE%BC%CE%B5+5%E2%82%AC

 

Εχουν βαλθει να χασουν τους πελατες τους απο καρ:X......παιδια με μετρο το κινητο στο αυτι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βαλθει να χασουν τους πελατες τους απο καρ:X......παιδια με μετρο το κινητο στο αυτι!!!

συμμετεχουμε ολοι σ'ενα παγκοσμιο πειραμα... :rolleyes:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το what’s up έμεινε πίσω στις εξελίξεις σχετικά με της παροχές που δίνει το C.U. !

Ενώ με 15 € το what’s up δίνει 100 sms προς όλους για 30 μέρες το C.U. δίνει 1200 λεπτά και 1200 sms προς C.U.

Σαφώς τα 100 sms προς ΟΛΟΥΣ έχουν διάφορα από τα 1200 sms ΜΟΝΑΧΑ προς C.U. αλλά σε γενικές γραμμές η πρόσφορα του C. U. είναι καλύτερη για κλειστές παρέες με ίδια καρτοκονητά.

Θα πρότεινα κάτι ενδιάμεσο για το what’s up, δηλαδή με 15€ να δίνει 100 sms προς όλους και 600 sms και 600 λεπτά προς what’s up!

.
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία: έχω what's up και σήμερα, πριν ανοίξω το κινητό, κάποιος μου άφησε φωνητικό μήνυμα στον τηλεφωνητή, για το οποίο όμως δεν ειδοποιήθηκα με SMS όταν άνοιξα το τηλέφωνό μου. Μετά κόπων και βασάνων έβγαλα γραμμή στο 1313, αλλά η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι εφόσον έχω ενεργοποιημένη και την ειδοποίηση κλήσεων και τον τηλεφωνητή, όταν ανοίγω το τηλέφωνό μου, θα λαμβάνω SMS μόνο για τις αναπάντητες κλήσεις. Αν κάποιος μου άφησε φωνητικό μήνυμα δεν θα ειδοποιηθώ.

 

Όντως έτσι είναι ή μου απλά είπε μπούρδες? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπορεί να έκανε μετά από χρόνια μια λίγο καλύτερη προσφορά η Vodafone, ωστόσο όλοι εμείς που κάναμε φορητότητα από CU δεν πρόκειται να γυρίσουμε σε καμία περίπτωση πίσω με τη.... μια!

 

Τόσα χρόνια περιμέναμε με το ρολόι στο χέρι μην περάσει το 5άλεπτο, ενώ το whats up είχε άερα 600 λεπτά με 5€ + 100 SMS δώρο με κάθε κάρτα...

 

Θα περιμένουμε την απάντηση της Cosmote, η οποία έχει καλά αντανακλαστικά στις προσφορές, σε αντίθεση με την Vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπορεί να έκανε μετά από χρόνια μια λίγο καλύτερη προσφορά η Vodafone, ωστόσο όλοι εμείς που κάναμε φορητότητα από CU δεν πρόκειται να γυρίσουμε σε καμία περίπτωση πίσω με τη.... μια!

 

Τόσα χρόνια περιμέναμε με το ρολόι στο χέρι μην περάσει το 5άλεπτο, ενώ το whats up είχε άερα 600 λεπτά με 5€ + 100 SMS δώρο με κάθε κάρτα...

 

Θα περιμένουμε την απάντηση της Cosmote, η οποία έχει καλά αντανακλαστικά στις προσφορές, σε αντίθεση με την Vodafone....

 

Πλέον το πακέτο Call600 είναι και στο CU με τους ίδιους όρους και μάλιστα και ως βιντεοκλήσεις. Mε 5€ έχεις 600 λεπτά ομιλίας (ή βιντεοκλήσεων) με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και όταν τα ξεπεράσεις, χρεώνεσαι από τα υπόλοιπα 600 και όχι από τις μονάδες σου...

Link to comment
Share on other sites

Παντώς η Cosmote αν κρατήσει την προσφαρά του what's up με τα 1200 λεπτά με 5 € πέρα απο 30/06 θα είναι ένα καλό βήμα! Aν και εγώ θα πρότεινα να δώσει και την δυνατότητα των 600 λεπτών με 2,5 € προς what's up ή να δώσει 1200 λεπτά με 5 € για διάστημα 2 μηνών ή να προσθέσει στην προσφαρά των 1200 λεπτων και sms προς what's up!
.
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία: έχω what's up και σήμερα, πριν ανοίξω το κινητό, κάποιος μου άφησε φωνητικό μήνυμα στον τηλεφωνητή, για το οποίο όμως δεν ειδοποιήθηκα με SMS όταν άνοιξα το τηλέφωνό μου. Μετά κόπων και βασάνων έβγαλα γραμμή στο 1313, αλλά η τηλεφωνήτρια μου είπε ότι εφόσον έχω ενεργοποιημένη και την ειδοποίηση κλήσεων και τον τηλεφωνητή, όταν ανοίγω το τηλέφωνό μου, θα λαμβάνω SMS μόνο για τις αναπάντητες κλήσεις. Αν κάποιος μου άφησε φωνητικό μήνυμα δεν θα ειδοποιηθώ.

 

Όντως έτσι είναι ή μου απλά είπε μπούρδες? :confused:

 

ετσι ειναι:wacko:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Θελω να κανω φορητοτητα απο wind σε cosmote (καρτοκινητο) τι πρεπει να κανω?Που πρεπει να απευθυνθω?υπαρχει extra χρεωση για αυτο?

Ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι:wacko:

 

Είχα την εντύπωση ότι μέχρι πριν λίγο καιρό είχα ειδοποίηση και για τις αναπάντητες και για τα φωνητικά μηνύματα.

Μήπως άλλαξαν κάτι τώρα τελευταία? Δεν ξέρω τι να πω. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Θελω να κανω φορητοτητα απο wind σε cosmote (καρτοκινητο) τι πρεπει να κανω?Που πρεπει να απευθυνθω?υπαρχει extra χρεωση για αυτο?

Ευχαριστω!

 

Καμία χρέωση δεν υπάρχει και αν σου ζητήσουν χρήματα να αντιδράσεις. Αυτό σαν αρχή...

Μπορείς να κάνεις την αίτηση είτε σε κατάστημα της Cosmote, πιστεύω ότι μπορούν και σε ΟΤΕSHOP και σε κατάστημα του ΟΤΕ ότι έχεις WIND νούμερο και θες να το μεταφέρεις στην COSMOTE. Θα τους διευκρινίσεις ότι θες να το κάνεις καρτοκινητό και αυτοί θα κάνουν τις υπόλοιπες διαδικασίες. Να έχεις μαζί σου και την ταυτότητά σου..

Υπάρχει και δεύτερος τρόπος να κάνεις αίτηση, μέσω του τηλεφώνου 13897 χωρίς χρέωση από το κινητό σου WIND και αυτοί θα σου πουν τι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καμία χρέωση δεν υπάρχει και αν σου ζητήσουν χρήματα να αντιδράσεις. Αυτό σαν αρχή...

Μπορείς να κάνεις την αίτηση είτε σε κατάστημα της Cosmote, πιστεύω ότι μπορούν και σε ΟΤΕSHOP και σε κατάστημα του ΟΤΕ ότι έχεις WIND νούμερο και θες να το μεταφέρεις στην COSMOTE. Θα τους διευκρινίσεις ότι θες να το κάνεις καρτοκινητό και αυτοί θα κάνουν τις υπόλοιπες διαδικασίες. Να έχεις μαζί σου και την ταυτότητά σου..

Υπάρχει και δεύτερος τρόπος να κάνεις αίτηση, μέσω του τηλεφώνου 13897 χωρίς χρέωση από το κινητό σου WIND και αυτοί θα σου πουν τι χρειάζεται.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...