Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιός είναι ο προεπιλεγμένος κωδικός φραγής στα καρτοκινητά της Cosmote;;;;

 

 

ειναι 1234

Σε περίπτωση ομως που το έχεις αλλάξεί ή μπλοκάρει (για παράδειγμα εάν καταχωρήσει τρεις φορές έναν λάθος κωδικό) και επιθυμείς την επαναφορά του, θα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Καρτοκινητής καλώντας το 1313 από το κινητό ή από σταθερό τηλέφωνο το 6971001313.:) :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία του 0,01€/λεπτό. Πριν 3 μέρες έτυχε να είχα μείνει με 0,26 € στην κάρτα μου. Πήρα κανονικά τηλέφωνο και εκεί που περίμενα να τελειώσω το τηλεφώνημα στα 26 λεπτά της ώρας, στα 12 λεπτά βγαίνει η γνωστή και σπαστική φωνή ενημερώνοντάς με ότι έχω ακόμα 1 μόνο λεπτό. :X :X :X

 

Πώς το εξηγείτε εσείς αυτό???

 

 

εχω whatsup και σε καθε κληση που κανω λεει "εχετε ταδε ευρώ για αυτη την κληση"

 

πως το απενεργοποιω αυτο?

Αυτό συμβαίνει φίλε μου γιατί η κάρτα σου είναι λιγότερο από 1,5 €. :)

Συνεπώς απενεργοποιείται μόνο αν κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας. :happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία του 0,01€/λεπτό. Πριν 3 μέρες έτυχε να είχα μείνει με 0,26 € στην κάρτα μου. Πήρα κανονικά τηλέφωνο και εκεί που περίμενα να τελειώσω το τηλεφώνημα στα 26 λεπτά της ώρας, στα 12 λεπτά βγαίνει η γνωστή και σπαστική φωνή ενημερώνοντάς με ότι έχω ακόμα 1 μόνο λεπτό. :X :X :X

 

Πώς το εξηγείτε εσείς αυτό???

 

 

εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις υπηρεσιες (κλησεις,sms,mms κ.λ.π) αν το υπολοιπο σου ειναι λιγοτερο απο 0,14 λεπτα:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία του 0,01€/λεπτό. Πριν 3 μέρες έτυχε να είχα μείνει με 0,26 € στην κάρτα μου. Πήρα κανονικά τηλέφωνο και εκεί που περίμενα να τελειώσω το τηλεφώνημα στα 26 λεπτά της ώρας, στα 12 λεπτά βγαίνει η γνωστή και σπαστική φωνή ενημερώνοντάς με ότι έχω ακόμα 1 μόνο λεπτό. :X :X :X

 

Πώς το εξηγείτε εσείς αυτό???

 

 

εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις υπηρεσιες (κλησεις,sms,mms κ.λ.π) αν το υπολοιπο σου ειναι λιγοτερο απο 0,14 λεπτα:p

Μα το υπόλοιπό μου ήταν 0,26 €. :this: :what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει φίλε μου γιατί η κάρτα σου είναι λιγότερο από 1,5 €. :)

Συνεπώς απενεργοποιείται μόνο αν κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας. :happy:

 

όχι, κάνεις λάθος, 4 ευρώ και κάτι έχει η κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Μα το υπόλοιπό μου ήταν 0,26 €. :this: :what:

 

Όταν το υπόλοιπο πέσει κάτω από 0.14, τότε μπαίνει φραγή κλήσεων ανεξάρτητα από το τιμολογιακό πρόγραμμα...

Για βάλε να δείς: είχες 0.26 -0.12 (που κόστισε η κλήση σου) = 0.14

Άρα το σύστημα σου ενεργοποίησε φραγή κλήσεων γι΄αυτό και σε ενημέρωσε πως έχεις 1 λεπτό ακόμα...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Όταν το υπόλοιπο πέσει κάτω από 0.14, τότε μπαίνει φραγή κλήσεων ανεξάρτητα από το τιμολογιακό πρόγραμμα...

Για βάλε να δείς: είχες 0.26 -0.12 (που κόστισε η κλήση σου) = 0.14

Άρα το σύστημα σου ενεργοποίησε φραγή κλήσεων γι΄αυτό και σε ενημέρωσε πως έχεις 1 λεπτό ακόμα...

Ναι όμως θεωρητικά είχα να μιλήσει 12 λεπτά αντί να μιλήσω 26 λεπτά. Αν το πάμε έτσι έπρεπε να μιλήσω 25 λεπτα και το τελευταίο λεπτό που είχα στην κάρτα να με ειδοποιήσει. Εξάλλου είχα ξεκινήσει ήδη την κλήση, οπότε γιατί να μην συνεχίζει να ισχύει το τιμολογικό πρόγραμμα? :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

οταν περασει ο ημερολογιακος μηνας,καθε φορα θα πρπει να ξαναστελνω τα νουμερα που θελω να εχουν χρεωση 0.1 λεπτο η αν δεν χρειαζεται,αν δεν θελω να αλλαξω τα νουμερα?
Link to comment
Share on other sites

οταν περασει ο ημερολογιακος μηνας,καθε φορα θα πρπει να ξαναστελνω τα νουμερα που θελω να εχουν χρεωση 0.1 λεπτο η αν δεν χρειαζεται,αν δεν θελω να αλλαξω τα νουμερα?

 

Δε χρειάζεται να στέλνεις τα ίδια νούμερα κάθε μήνα...

Στην αρχή απλά δηλώνεις ποια σε ποιά νούμερα θές να μιλάς, και από εκεί και πέρα ισχύουν αυτά κάθε μήνα, μέχρι να αποφασίσεις να στείλεις τα καινούρια νούμερα που θες να μιλάς.

 

@eatmydust:

 

Τι να σου πω ρε φίλε, την ίδια απορία έχω κι εγώ γιατί να κάνει αυτή τη μ@λ@κία το σύστημά τους, αλλά έτσι δουλεύει απ' ότι φαίνεται...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε θα βγαλει καρτα με 3 ΕΥΡΟ??? ξερει κανεις???

 

Έχει για το frog. Τωρα αν θα βγάλει για τα What's up (που θεωρείται το αντίστοιχο των cu και f2g πακέτο) κανείς δεν ξέρει. Εγώ πάντως προσωπικά δεν βρίσκω και τίποτα σπουδαίο πια σε αυτές τις κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε θα βγαλει καρτα με 3 ΕΥΡΟ??? ξερει κανεις???

 

Εγώ πιστεύω ότι οι κάρτες των 3 ευρώ είναι για την καλοκαιρινή περίοδο και το φθινόπωρο θα καταργηθούν αυτό έχει δείξει άλλωστε η ιστορία μέχρι τώρα. Αν θα κάνει κάποια κίνηση η cosmote θα είναι για κάρτα των 5 ευρώ κάτι που θα βοηθείσει τους whats up χρήστες για τις υπηρεσίες των 5 ευρώ όπως είναι το call600 και τις νέες που πιθανώς θα έρθουν και οι οποίες θα είναι εκεί γύρω στα 5 ευρώ.

Μην ξεχνάμε ότι οι κάρτες των 3 ευρώ είναι καλές-χρήσιμες για τους χρήστες CU της vodafone και τις υπηρεσίες cu a lot των 2,5 ευρώ για μία εβδομάδα (7 ημέρες).

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε θα βγαλει καρτα με 3 ΕΥΡΟ??? ξερει κανεις???

Και να τις βγάλει, θα τις τελειώνουμε σε χρόνο dt με τις χρεώσεις που έχουν βάλει στο what's up. :wacko:

Οπότε, ποιος ο λόγος να βάζεις κάθε μέρα από 3 €? :what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

και εμενα που ειμαι φοιτητης και δε θελω να χαλαω 9 ευρο καθε τοσο ξερεις ποσο θα με συμφερε τεσπα ελπιζω να το κανει συντομα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει υπηρεσια μεταφορας υπολοιπου καποιου ποσου που θελει ενας χρηστης watchup να δοσει σε καποιον αλλο αριθμο watchup?

 

και αλλη μια ερωτηση, γιατι ενω εχω ενεργοποιησει το call600 και εχω ακομα 140 λεπτα, οταν μου εφτασε η καρτα στο 0 ευρω δεν με αφηνει να παρω ουτε σε watchup ουτε καν να στειλω και τα δωρεαν μυνηματα που ειναι για να σε ενημερωνει για το υπολοιπο του χρονου?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαδικασία . Πέρνεις το 1313 και ζητάς μεταφορά ( κόστος τηλεφωνήματος 0,12) Για να γίνει η μεταφορά είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να γνωρίζεις τον αριθμό χρήστη ( αν δεν τον έχεις, ξέχαστο δεν πρόκειται να τον μάθεις ποτέ πιά) .Όλα τα καρτοκινητά σε όλες τις εταιρίες απαιτούν ένα ελάχιστο ποσό στην κάρτα σου για να κάνεις οποιαδήποτε κλήση ή για να στείλεις μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

 

Exw mia aporia...Ti sumferei pio polu, i Frog i to what's up? Egw pou exw Frog, alla den milaw k para polu, den katalavainw pws teleiwnoun oi kartes...Skeftomai na allaksw se what's up. Einai pio sumferousa i prosfora twn 600 leptwn omilias? Milaw kuriws me ton filo mou k leme na allaksoume k oi duo gia na isxuoun ta 600 lepta. Oi xrewsei se alles etairies einai pio xamiles? Parakolouthw ta themata alla akoma den exw kataliksei sto poia etaireia sumferei pio polu!

 

P.s. Den mporei na ginei foritotita apo Frog se What's up?

:X
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

 

Exw mia aporia...Ti sumferei pio polu, i Frog i to what's up? Egw pou exw Frog, alla den milaw k para polu, den katalavainw pws teleiwnoun oi kartes...Skeftomai na allaksw se what's up. Einai pio sumferousa i prosfora twn 600 leptwn omilias? Milaw kuriws me ton filo mou k leme na allaksoume k oi duo gia na isxuoun ta 600 lepta. Oi xrewsei se alles etairies einai pio xamiles? Parakolouthw ta themata alla akoma den exw kataliksei sto poia etaireia sumferei pio polu!

 

P.s. Den mporei na ginei foritotita apo Frog se What's up?

 

Για χρήση ομιλίας μέχρι και προς 2 αριθμούς συμφέρει η κοσμοκάρτα με 1 λεπτό το λεπτό. Χωρίς όριο στη χρήση... Αντίστοιχη υπηρεσία έχει και το κόκκινο δίκτυο. Αν όμως έχετε ήδη κοσμοτέ, μείνετε εκεί. Βέβαια το frog δεν γυρνάει σε κοσμοτέ, είναι ένα πρόβλημα. Το πας με φορητότητα σε άλλο δίκτυο και μετά κοσμοτέ ή το πετάς και παίρνεις από 1 κοσμοκάρτα για τον καθένα σας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φθηνό SMS από την COSMOΚΑΡΤΑ και το ΚαρτοΣυμβόλαιο της COSMOTE

Νέες μειωμένες χρεώσεις και πακέτα μηνυμάτων με μόλις 0,065€ για όλους τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ και KαρτοΣυμβολαίου http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif http://www.cosmote.gr/content/el/resources/images/spacer.gif Χαμηλότερες χρεώσεις κατά 16% στα γραπτά μηνύματα SMS απολαμβάνουν από σήμερα όλοι οι πελάτες COSMOΚΑΡΤΑ και ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE. Η νέα φθηνότερη χρέωση διαμορφώνεται από 0,1309 σε 0,11€/SMS[1] και ισχύει αυτόματα για όλους τους συνδρομητές, για όλες τις ώρες και ημέρες της εβδομάδας.

 

 

Ακόμα μεγαλύτερη, κατά 35%, είναι η μείωση της τιμής του SMS για όλους τους χρήστες της Προνομιακής κάρτας ανανέωσης της COSMOKAPTA που διαμορφώνεται σε 0,085 €/SMS από 0,1309 €/SMS.

Για ακόμα μεγαλύτερη οικονομία στην επικοινωνία των πελατών της, η COSMOTE ξεκινά στην COSMOKAPTA και την εμπορική διάθεση δύο νέων προπληρωμένων πακέτων των 60 και 120 SMS, με τιμή 0,075€ και 0,065€ ανά SMS αντίστοιχα, όπως φαίνεται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα:

Πακέτο SMS --- Αριθμός SMS ανά πακέτο-- Τιμή πακέτου-- Τιμή SMS

Πακέτο SMS 60--- 60-------------------------4,5€------------ 0,075 €

Πακέτο SMS 120---120-----------------------7,8€------------ 0,065 €

 

Η ενεργοποίηση των πακέτων SMS 60 και SMS 120 πραγματοποιείται, εύκολα και γρήγορα, χωρίς χρέωση, με την αποστολή γραπτού μηνύματος «SMS60» ή «SMS120» αντίστοιχα, στον αριθμό 1313.

Έτσι, η COSMOKAPTA, η ολοκληρωμένη λύση καρτοκινητής της COSMOTE, προσφέρει στους πελάτες της ένα μοναδικό συνδυασμό χρεώσεων στην αγορά της καρτοκινητής:

  • Χρεώσεις για ομιλία και SMS προς όλους, ίδιες με αυτές των συμβολαίων μέσω της Προνομιακής κάρτας
  • Χρέωση ομιλίας με 1 ευρωλεπτό το λεπτό (0,01€/λεπτό) για 2 επιλεγμένους προορισμούς COSMOTE
  • Νέα πακέτα SMS 60 και SMS 120 για πολύ φθηνές χρεώσεις από 0,065€ /SMS.

Η μειωμένη χρέωση και τα νέα πακέτα SMS ισχύουν και για τα προγράμματα ΚαρτοΣυμβολαίου.

Με τις νέες μειωμένες χρεώσεις των SMS στην COSMOΚΑΡΤΑ και το ΚαρτοΣυμβόλαιο, η COSMOTE συνεχίζει να επιβραβεύει την εμπιστοσύνη των πελατών της, με τις πιο προσιτές και ευέλικτες προτάσεις επικοινωνίας της αγοράς.

1. Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

Link to comment
Share on other sites

ta paketa minimaton gia poso einai gia ena mina i mexri na ta telioseis? uparxei kanena noumero pou akous posa sou exoun apomeinei??

 

9euro karta 7 meres kai dini 20 sms,15euro diarkoun 15meres kai dini 100sms kai 30euro karta 30meres kai dini 100sms.gia to ipolipo ton sms free stelnis SMS YΠ STO 1313.

Link to comment
Share on other sites

Με το 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς και τα πακέτα μηνυμάτων γίνεται αρκετά δελεαστική πρόταση η κοσμοκάρτα. Καιρός ήταν, ήταν ξεχασμένη για πολύ καιρό (πριν το 1 λεπτό/λεπτό)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...