Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα. Νέος στο whatsup ήρθα με την προσφορά των 70GB για 6 μήνες. Άρα έβαλα τον 1ο μήνα το πακέτο των 11,5 (calls to all), πήρα τα 70gb (λήγουν 07/06 απόγευμα) + 1,5gb από το πακέτο (Λήξη 08/06 απόγευμα) +1000' προς όλους (Λήξη 08/06 μεσημέρι!) + 300 sms (Λήξη 08/06 βράδυ!)+ 1 token που λήγει 08/06 (δεν λέει πότε ακριβώς)

Θα ήθελα κάποια βοήθεια από τους έμπειρους σε whatsup. Στις 07/06 μέχρι την ώρα που λέει ότι λήγουν τα δεδομένα (αλήθεια γιατί λήγουν μια μέρα πριν από τα δεδομένα του πακέτου (08/06) δεν το κατάλαβα, όπως και γιατί λήγουν άλλη ώρα τα δεδομένα του πακέτου, άλλη τα λεπτά ομιλίας κι άλλη τα sms - Μπάχαλο!) θα ανανεώσω και θα ενεργοποιήσω το ίδιο πρόγραμμα (με payzy για να πάρω platinum token) και θα λάβω το δώρο των 70 και τις άλλες παροχές.

1. Εκτός από το δώρο, τα υπόλοιπα που μου έχουν περισσέψει (1,5Gb + υπόλοιπο λεπτών + υπόλοιπο sms) αθροίζονται με τα καινούρια και αυτό θα συνεχίζεται?

2. Το token αν ανανεώσω λέει ότι παρατείνεται για 31 ημέρες. Το αφήνω έτσι ή το ενεργοποιώ πριν την ανανέωση ώστε να προστεθεί στα υπόλοιπα 1,5 gb που περίσσεψαν και στη συνέχεια να αθροιστεί με τα καινούρια ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έγινε μια νέα μικρή αναβάθμιση στην εφαρμογη what's up σε 4.41.1 πάντως στην περιγραφή λέει:

Όπως κάθε φορά, η νέα έκδοση έχει τεχνικές βελτιώσεις για την καλύτερη εμπειρία χρήσης

Μείνετε συντονισμένο@ γιατί σε λίγες μέρες έρχονται κι άλλα νέα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vaggy said:

Καλημέρα κι από εμένα. Νέος στο whatsup ήρθα με την προσφορά των 70GB για 6 μήνες. Άρα έβαλα τον 1ο μήνα το πακέτο των 11,5 (calls to all), πήρα τα 70gb (λήγουν 07/06 απόγευμα) + 1,5gb από το πακέτο (Λήξη 08/06 απόγευμα) +1000' προς όλους (Λήξη 08/06 μεσημέρι!) + 300 sms (Λήξη 08/06 βράδυ!)+ 1 token που λήγει 08/06 (δεν λέει πότε ακριβώς)

Θα ήθελα κάποια βοήθεια από τους έμπειρους σε whatsup. Στις 07/06 μέχρι την ώρα που λέει ότι λήγουν τα δεδομένα (αλήθεια γιατί λήγουν μια μέρα πριν από τα δεδομένα του πακέτου (08/06) δεν το κατάλαβα, όπως και γιατί λήγουν άλλη ώρα τα δεδομένα του πακέτου, άλλη τα λεπτά ομιλίας κι άλλη τα sms - Μπάχαλο!) θα ανανεώσω και θα ενεργοποιήσω το ίδιο πρόγραμμα (με payzy για να πάρω platinum token) και θα λάβω το δώρο των 70 και τις άλλες παροχές.

1. Εκτός από το δώρο, τα υπόλοιπα που μου έχουν περισσέψει (1,5Gb + υπόλοιπο λεπτών + υπόλοιπο sms) αθροίζονται με τα καινούρια και αυτό θα συνεχίζεται?

2. Το token αν ανανεώσω λέει ότι παρατείνεται για 31 ημέρες. Το αφήνω έτσι ή το ενεργοποιώ πριν την ανανέωση ώστε να προστεθεί στα υπόλοιπα 1,5 gb που περίσσεψαν και στη συνέχεια να αθροιστεί με τα καινούρια ?

 

1. Εάν είναι από το πακέτο που είχες βάλει και περισσέψει και ξανά βάλεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη των περίσιων τότε κάνουν Rollover. 

2. Το token αν ανανεώσεις το υπόλοιπο σου πριν την λήξη του τοκεν παρατείνεται για 31 ημέρες και παίρνεις μαζί και το τοκεν της ανανέωσης που θα κάνεις. 

1 hour ago, nick.76 said:

Έγινε μια νέα μικρή αναβάθμιση στην εφαρμογη what's up σε 4.41.1 πάντως στην περιγραφή λέει:

Όπως κάθε φορά, η νέα έκδοση έχει τεχνικές βελτιώσεις για την καλύτερη εμπειρία χρήσης

Μείνετε συντονισμένο@ γιατί σε λίγες μέρες έρχονται κι άλλα νέα!

Και εγώ μόλις την έλαβα! 

Ελπίζω σε λίγες μέρες να έχουμε και κάνα νέο με τα πακέτα μπας και βγει τίποτα νέο πακέτο 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

1. Εάν είναι από το πακέτο που είχες βάλει και περισσέψει και ξανά βάλεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη των περίσιων τότε κάνουν Rollover. 

2. Το token αν ανανεώσεις το υπόλοιπο σου πριν την λήξη του τοκεν παρατείνεται για 31 ημέρες και παίρνεις μαζί και το τοκεν της ανανέωσης που θα κάνεις. 

 

Ευχαριστώ πολύ. Άρα στο 2 αν ανανεώσω θα έχω 2 token, μετά αν ξαναανανεώσω και δεν το χρειαστώ παρατείνονται και τα 2 άλλο ένα μήνα και πέρνω και το 3ο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vaggy said:

Ευχαριστώ πολύ. Άρα στο 2 αν ανανεώσω θα έχω 2 token, μετά αν ξαναανανεώσω και δεν το χρειαστώ παρατείνονται και τα 2 άλλο ένα μήνα και πέρνω και το 3ο?

Σωστά! Και εγώ που κάνω ανανέωση πριν την λήξη έχω μαζέψει 4 token από ανανεώσεις πριν λίγους μήνες! Ουσιαστικά είναι σαν Rollover στα token!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Σωστά! Και εγώ που κάνω ανανέωση πριν την λήξη έχω μαζέψει 4 token από ανανεώσεις πριν λίγους μήνες! Ουσιαστικά είναι σαν Rollover στα token!

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έμαθε κανείς ακόμα αν τα 3€ που ζητάνε για νέα κάρτα προστίθενται στο υπόλοιπο ή είναι καθαρά για την αγορά της νέας σιμ;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Teiresias_ said:

Τελικά δεν έμαθε κανείς ακόμα αν τα 3€ που ζητάνε για νέα κάρτα προστίθενται στο υπόλοιπο ή είναι καθαρά για την αγορά της νέας σιμ;

Έτσι όπως το βλέπω εικάζω πως τα 3€ είναι μόνο για την αγορά, πάνε καθαρά στην κοσμοτε. Το θέμα είναι όταν ενεργοποιηθεί ο αριθμός θα πρέπει να βάλεις επιπλέον κάρτα? Πχ 13€ για να ενεργοποιηθούν τα όποια δώρα. Σύνολο 16€ ?

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Alexandros201285 said:

Έτσι όπως το βλέπω εικάζω πως τα 3€ είναι μόνο για την αγορά, πάνε καθαρά στην κοσμοτε. Το θέμα είναι όταν ενεργοποιηθεί ο αριθμός θα πρέπει να βάλεις επιπλέον κάρτα? Πχ 13€ για να ενεργοποιηθούν τα όποια δώρα. Σύνολο 16€ ?

Έτσι κι αλλιώς τα δώρα απαιτούν ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου και μπαίνουν extra.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να εχει υπολοιπο πχ στην καρτα γυρω στα 10€ 

και μετα την αναβαθμιση της τελευταιας εκδοσης εφαρμογής να αφαιρεθει ενα ποσο...περιπου 7.5€ 

και να προστεθουν (αυτοματα) λεπτα ομιλας και data με χρονικη διαρκεια 15 μερες....

ολα αυτα χωρις ενεργοποιηση καποιου πακετου ...

εχω το προνομιακο αλλα και να ηθελα να το βαλω δεν εφτανε το υπολοιπο...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, anergos13 said:

Εχει τυχει σε καποιον να εχει υπολοιπο πχ στην καρτα γυρω στα 10€ 

και μετα την αναβαθμιση της τελευταιας εκδοσης εφαρμογής να αφαιρεθει ενα ποσο...περιπου 7.5€ 

και να προστεθουν (αυτοματα) λεπτα ομιλας και data με χρονικη διαρκεια 15 μερες....

ολα αυτα χωρις ενεργοποιηση καποιου πακετου ...

εχω το προνομιακο αλλα και να ηθελα να το βαλω δεν εφτανε το υπολοιπο...

Επικοινώνησε με το Chat να τους το πεις 

για να σου επιστρέψουν τα χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Επικοινώνησε με το Chat να τους το πεις 

για να σου επιστρέψουν τα χρήματα 

Επικοινωνησα, τελικα το δεχτηκαν αλλα πολυ μπιρι μπιρι και να  στελνω screenshot στην κοπελιτσα και να μου λεει ως  bot .."κανατε ανανεωση πακετου"...και δωστου να προσπαθω να αποδείξω οτι δεν ειμαι ελέφαντας....

Με κουρασανε και ειναι 2η φορα που μου την "κανουν" ...

Ενας λογος ακομα που μου την εχει δωσει και με βλεπω για το neo...

Ενα - που θα χαθουν οι εκπτωσεις με τα Token απ το Box

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, anergos13 said:

Επικοινωνησα, τελικα το δεχτηκαν αλλα πολυ μπιρι μπιρι και να  στελνω screenshot στην κοπελιτσα και να μου λεει ως  bot .."κανατε ανανεωση πακετου"...και δωστου να προσπαθω να αποδείξω οτι δεν ειμαι ελέφαντας....

Με κουρασανε και ειναι 2η φορα που μου την "κανουν" ...

Ενας λογος ακομα που μου την εχει δωσει και με βλεπω για το neo...

Ενα - που θα χαθουν οι εκπτωσεις με τα Token απ το Box

Εγώ έχω βάλει το neo εδώ και αρκετό καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση για το What's Up app, εχω custom ROM στο κινητο μου και το αστειο αυτο app μου λεει οτι εχω "Αγνωστο προγραμμα στη συσκευη" και δε με αφηνει να το χρησιμοποιησω καν, τετοια καφριλα δεν την εχω δει ποτε σε android app, υπαρχει τροπος να δω υπολοιπο ομιλιας/ΜΒ και να βαλω προγραμματα καρτοκινητης απο browser ή με τηλ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kast said:

Ρε παιδια μια ερωτηση για το What's Up app, εχω custom ROM στο κινητο μου και το αστειο αυτο app μου λεει οτι εχω "Αγνωστο προγραμμα στη συσκευη" και δε με αφηνει να το χρησιμοποιησω καν, τετοια καφριλα δεν την εχω δει ποτε σε android app, υπαρχει τροπος να δω υπολοιπο ομιλιας/ΜΒ και να βαλω προγραμματα καρτοκινητης απο browser ή με τηλ?

Κρύψε το whatsup στο magisk. Εγώ αυτό έχω κάνει. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

παιδες,σορρυ για το ολιγον offtopic: για τους παλιούς που εχουμε τα δωρεάν sms απο mycosmos και cosmote mail, υπηρχε η εφαρμογη web2sms GR που τωρα εχει αποσυρθει αλλα υπαρχει σε εναλλακτικα store. Παρατηρω οτι πλεον δεν συνδεεται, και πιθανοι ενοχοι ειναι ή η αναβάθμιση του android, ή καποια αλλαγη στο api της κοσμοτε,μιας και βλέπω οτι υπήρξε και αλλαγή στο web interface (απο pc λειτουργούν κανονικά). Μπορει κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν λειτουργει ή οχι πλέον μέσω της εφαρμογής? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρω χρήματα από ένα καρτοκινητό cosmote σε άλλο?

Στην ανανέωση του οικογενειακού, προσθέτουν κάθε μήνα στο ένα καρτοκινητό επαρκή χρόνο ομιλίας, και απλά κάθε 2 μήνες ανανεώνω με χρήματα για να μην λήξει το υπόλοιπο...αποτέλεσμα, να έχουν μαζευτεί τα χρήματα "μέσα" , αφού η χρήση καλύπτεται από την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα , λόγω της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nikos_s3 said:

υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρω χρήματα από ένα καρτοκινητό cosmote σε άλλο?

Στην ανανέωση του οικογενειακού, προσθέτουν κάθε μήνα στο ένα καρτοκινητό επαρκή χρόνο ομιλίας, και απλά κάθε 2 μήνες ανανεώνω με χρήματα για να μην λήξει το υπόλοιπο...αποτέλεσμα, να έχουν μαζευτεί τα χρήματα "μέσα" , αφού η χρήση καλύπτεται από την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα , λόγω της προσφοράς.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ipiresia-easy-transfer.html

Διάβασε λεπτομέρειες..

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nikos_s3 said:

υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρω χρήματα από ένα καρτοκινητό cosmote σε άλλο?

Στην ανανέωση του οικογενειακού, προσθέτουν κάθε μήνα στο ένα καρτοκινητό επαρκή χρόνο ομιλίας, και απλά κάθε 2 μήνες ανανεώνω με χρήματα για να μην λήξει το υπόλοιπο...αποτέλεσμα, να έχουν μαζευτεί τα χρήματα "μέσα" , αφού η χρήση καλύπτεται από την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα , λόγω της προσφοράς.

Ναι υπάρχει δυνατότητα με τους ακόλουθους όρους.....

Ανακοινώνεται ότι από 24/07/23 για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής COSMOTE (WHAT’S

UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG) τροποποιείται η υπηρεσία “COSMOTE Easy Transfer” ως εξής:

 Ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά ποσού θα πρέπει να έχει

πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 35€ τους τελευταίους 6

μήνες από 20€ τους τελευταίους 4 μήνες που ίσχυε μέχρι σήμερα.

 Ο παραλήπτης του ποσού θα πρέπει πλέον να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον 1

ανανέωση χρηματικού υπολοίπου τους τελευταίους 2 μήνες.

Η μεταφορά οποιοδήποτε ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής, δεν θεωρείται πλέον

ανανέωση χρηματικού υπολοίπου και κατά συνέπεια η διάρκεια ισχύος του χρηματικού

υπολοίπου που είχε ο συνδρομητής κατά την ημερομηνία μεταφοράς του ποσού

παραμένει η ίδια καθώς και η ημερομηνία φραγής της σύνδεσης από την τελευταία

ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου του παραλήπτη του ποσού

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, takpanos said:

Ανακοινώνεται ότι από 24/07/23 για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής COSMOTE (WHAT’S

UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG) τροποποιείται η υπηρεσία “COSMOTE Easy Transfer” ως εξής:

Μπήκε το frog στο παιχνίδι της μεταφοράς υπολοίπου;;

Γιατί τόσο καιρό συζητάμε ότι τα μαζεμένα πρέπει να κάνεις ΑΛΠΑΚ για να τα στείλεις;;

Τέλεια!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω, μαλλον εκ παραδρομης μπηκε το φρογκ στην παρενθεση,εκτος και αν ο λογος ειναι οτι μπορει να παρει ποσό απο καρτοσυμβολαιο,που αν δεν κανω λαθος ακομα ισχύει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Μπήκε το frog στο παιχνίδι της μεταφοράς υπολοίπου;;

Γιατί τόσο καιρό συζητάμε ότι τα μαζεμένα πρέπει να κάνεις ΑΛΠΑΚ για να τα στείλεις;;

Τέλεια!

Αφού δεν προσφέρουν ούτε επέκταση  και πρέπει να βάζεις λεφτά κανονικά. Άχρηστο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kmpatra said:

δεν νομιζω, μαλλον εκ παραδρομης μπηκε το φρογκ στην παρενθεση,εκτος και αν ο λογος ειναι οτι μπορει να παρει ποσό απο καρτοσυμβολαιο,που αν δεν κανω λαθος ακομα ισχύει.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/easy_transfer_anakoinosi_prepaid.pdf&ved=2ahUKEwjf_MizotGGAxVmSfEDHahoAg8QFnoECBUQAQ&usg=AOvVaw0XfoOYiHF1Hawf2DZj5kfj

Υπάρχει στο site του frog πάντως.. διάβασε το url..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...