Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην cosmote δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με αρνητικό υπόλοιπο.

Μόνο τα SMS δεν παιζουν με αρνητικό.

Οκ ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.Αν κάποιος γνωρίζει...η αποστολή μηνύματος Υ στο 1330 από εξωτερικό Ιταλία-Ισπανία είναι δωρεάν;Μπλέξαμε παιδιά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχει κάποιος που να έχει κοσμοκαρτα + double play στην Cosmote;

Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή έχω την εξής απορία:

Όταν είχα Συμβόλαιο στο κινητό + Double play Cosmote, κάθε φορά που πλήρωνα τον λογαριασμό του Double Play από το Cosmote app, λάμβανα το δώρο των 500Mb στο κινητό. Τώρα που έχω πλέον κοσμοκαρτα, υπάρχει περίπτωση να τα παίρνω πάλι;

 

Thanks εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει κοσμοκαρτα + double play στην Cosmote;

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή έχω την εξής απορία:

 

Όταν είχα Συμβόλαιο στο κινητό + Double play Cosmote, κάθε φορά που πλήρωνα τον λογαριασμό του Double Play από το Cosmote app, λάμβανα το δώρο των 500Mb στο κινητό. Τώρα που έχω πλέον κοσμοκαρτα, υπάρχει περίπτωση να τα παίρνω πάλι;

 

 

 

Thanks εκ των προτέρων.

Ισχύει και σε κάρτα, αρκεί να πληρώνεις το λογαριασμό μέσω της εφαρμογής.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορώ να δω και να ενεργοποιήσω τον κωδικό reload it μέσω άλλης συσκευής;

Πάντα για το ίδιο τηλ. νούμερο whats up.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δωρεάν ενώ η κλήση στο 1314 χρεώνεται

 

δηλαδη γινεται να παρεις 1314 οταν εισαι εξωτερικο; Δεν το ηξερα. Και στο 1330 δουλευει το ιδιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό ( Ε.Ε.) δεν μπορείς να καλέσεις το 1330 . Μπορείς να καλέσεις το 1314 αλλά σε χρεώνει 3 λεπτά ομιλίας από το υπόλοιπο σου προς όλους ή 0,82 αν δεν έχεις υπόλοιπο.

Το Υ στο 1330 σου λέει τα πάντα αλλά όχι το χρηματικό σου υπόλοιπο . Το Υ στο 1314 σου λέει το χρηματκό σου υπόλοιπο αλλά δεν είμαι σίγουρος αν χρεώνεται ή όχι.

 

@Alcateluser

Γίνεται από οποιαδήποτε συσκευή έχεις το whatsup App

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

@Alcateluser

Γίνεται από οποιαδήποτε συσκευή έχεις το whatsup App

 

Πως μπορώ να το κάνω;

Θέλω να ενεργοποιήσω τον κωδικό reload it, από άλλη συσκευή.

Δεν έχω την συσκευή με τον κωδικό reload it μαζί μου.

Μπορώ μέσω whats up app ή my cosmote app; Πάντα από άλλη συσκευή!

Όταν συνδέομαι στο whats up app με το νούμερο που θέλω να ενεργοποιήσω το reload it, στέλνει κωδικό για να συνδεθώ με sms ατην συσκευή που δεν την έχω μαζί μου! Τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξέρεις τον κωδικό reload, που μπορείς να τον δεις από την εφαρμογή του whatsup, αρκεί να συνδεθείς με το sms που έρχεται για επιβεβαίωση στο κινητό εκείνο.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξέρεις τον κωδικό reload, που μπορείς να τον δεις από την εφαρμογή του whatsup, αρκεί να συνδεθείς με το sms που έρχεται για επιβεβαίωση στο κινητό εκείνο.

 

Ο κωδικός είναι στην συσκευή που δεν την έχω μαζί μου και θέλω να τον ενεργοποιήσω από άλλη συσκευή πριν λήξη! Τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις την συσκευή εκείνη και να μπεις στο what's up app, να δεις το sms ή να στείλεις CODES στο 1330. Μολις παρεις τον κωδικό, θα μπορέσεις να κάνεις reload και από άλλη συσκευή αν μπεις στο whatsup.gr ή στο whatsup App (ακόμα και από άλλο κινητό που δεν είναι whatsup χωρίς να κάνεις επιβεβαίωση) και να κάνεις reload στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος είναι να σου πει αυτός που έχει την άλλη συσκευή τον κωδικό reloadit και μετά εσύ να μπεις εδώ http://m.whatsup.gr/reloadit/ και να βάλεις το τηλέφωνο τον κωδικό και να διαλέξεις δώρο.

 

Και ένας άλλος τρόπος είναι να εγκαταστήσεις στην συσκευή σου την εφαρμογή whats up. Στην συνέχεια να αφαιρέσεις την κάρτα sim.

Και μετά μέσο WiFi θα ανοίξεις το whats up και θα βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου της άλλης συσκευής.

Μετά θα σταλεί ένας κωδικός με sms στην άλλη συσκευή.

Αυτός που έχει την άλλη συσκευή θα πρέπει να σου πει τον κωδικό για να τον βάλεις στην εφαρμογή whats up.

Και πλέον θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το reloadit στην άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος είναι να σου πει αυτός που έχει την άλλη συσκευή τον κωδικό reloadit και μετά εσύ να μπεις εδώ http://m.whatsup.gr/reloadit/ και να βάλεις το τηλέφωνο τον κωδικό και να διαλέξεις δώρο.

 

Και ένας άλλος τρόπος είναι να εγκαταστήσεις στην συσκευή σου την εφαρμογή whats up. Στην συνέχεια να αφαιρέσεις την κάρτα sim.

Και μετά μέσο WiFi θα ανοίξεις το whats up και θα βάλεις τον αριθμό τηλεφώνου της άλλης συσκευής.

Μετά θα σταλεί ένας κωδικός με sms στην άλλη συσκευή.

Αυτός που έχει την άλλη συσκευή θα πρέπει να σου πει τον κωδικό για να τον βάλεις στην εφαρμογή whats up.

Και πλέον θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το reloadit στην άλλη συσκευή.

 

Εάν έχω το κωδικό ή την συσκευή, όλα εύκολα είναι, το γνωρίζω!

Δεν υπάρχει λύση!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/cosmote_sthrizei.html

ενημερώνω το πόστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7989828#post7989828

 

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ:

- Η COSMOTE δίνει το πακέτο ΛΕΠΤΩΝ σε 2 δόσεις... δηλαδη 300' έως 25/03 23:59 & 300' έως 28/03 23:59 & 2048MB έως 28/03 23:59.

- Το πακέτο ΔΕΝ εμφανίζεται σε καμμία εφαρμογή της και για να δείτε τα υπόλοιπα πρέπει να στείλεις Υ στο 1330 (το sms είναι ΔΩΡΕΑΝ).

Link to comment
Share on other sites

για να το τελειώνουμε μην σας μπερδεύει που εχει τα 15 γιγα στο τέλος στην εφαρμογή και εγώ έτσι την πάτησα τραβάει από την προσφορά που ειναι τελευταία mb των 15 γιγα που στο τελος...και όχι από τα κανονικά σας σημειώστε σε ενα χαρτί ποσα εχετε υπόλοιπα απο τα αλλα πακέτα και θα το δειτε...λογικα δεν μεταφέρονται τα 15 αν κάνεις αγορά πακέτου αν κάνω λάθος διορθώστε με!καλή δύναμη σε ολους !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να στειλω SMS σε κανεναν ενω λαμβανω κανονικα ξερει καποιος τι φταιει ;

 

Xiaomi Mi 9 - Kαι σε παλιοτερα κινητα δε μπορουσα να στειλω. Ειναι καποιου ειδους φραγη ;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ειναι οι πιθανότητες .

Να έχεις αρνητικό υπόλοιπο .

Ή να έχεις λάθος στις ρυθμίσεις το κέντρο μηνυμάτων. +3097100000

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να στειλω SMS σε κανεναν ενω λαμβανω κανονικα ξερει καποιος τι φταιει ;

 

 

 

Xiaomi Mi 9 - Kαι σε παλιοτερα κινητα δε μπορουσα να στειλω. Ειναι καποιου ειδους φραγη ;

Το κέντρο μηνυμάτων σου είναι εντάξει?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

για να το τελειώνουμε μην σας μπερδεύει που εχει τα 15 γιγα στο τέλος στην εφαρμογή και εγώ έτσι την πάτησα τραβάει από την προσφορά που ειναι τελευταία mb των 15 γιγα που στο τελος...και όχι από τα κανονικά σας σημειώστε σε ενα χαρτί ποσα εχετε υπόλοιπα απο τα αλλα πακέτα και θα το δειτε...λογικα δεν μεταφέρονται τα 15 αν κάνεις αγορά πακέτου αν κάνω λάθος διορθώστε με!καλή δύναμη σε ολους !

 

Εγώ το τσέκαρα πριν κάνω το σχόλιό μου και δυστυχώς μου κατανάλωνε τα mb που ηδη είχα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ειναι οι πιθανότητες .

Να έχεις αρνητικό υπόλοιπο .

Ή να έχεις λάθος στις ρυθμίσεις το κέντρο μηνυμάτων. +3097100000

 

Και υπολοιπο εχω και το κεντρο μηνυματων σωστο ειναι... και πηρα και στη Cosmote και μου ειπε

το ενεργοποιησα ξανα κανε επανεκκινηση το κινητο και εισαι ετοιμος... και παλι τιποτα. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε αυτό

EXEIΣ KATANAΛΩΣEI TO 80% TΩN MB TOY ΠAKETOY AFTER DARK. EXEIΣ AKOMA 2GB EΩΣ 22.04.2020 11:17. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPO ΣEPΦAPIΣMA MΠEΣ ΣTO http://myinternet.cosmote.gr H' KAΛEΣE 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE ENA AΠO TA ΔIAΘEΣIMA ΠAKETA

Στην αρχή μου φάνηκε νορμάλ, λέω αποσυνδέθηκε το wifi και δεν το είδα αλλά:

α) είχα κλειστά δεδομένα

β) τα ΜΒ είναι άθικτα

γ) το after dark έδινε 1GB συνολικά αφού το πήρα με το DIY, άρα το 80% δεν είναι 2GB.

Το μήνυμα άρα είναι άκυρο, αλλά δεν μου έτυχε να στείλουν ξανά άκυρο μήνυμα. Το αγνοώ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε αυτό

 

Στην αρχή μου φάνηκε νορμάλ, λέω αποσυνδέθηκε το wifi και δεν το είδα αλλά:

 

α) είχα κλειστά δεδομένα

 

β) τα ΜΒ είναι άθικτα

 

γ) το after dark έδινε 1GB συνολικά αφού το πήρα με το DIY, άρα το 80% δεν είναι 2GB.

 

Το μήνυμα άρα είναι άκυρο, αλλά δεν μου έτυχε να στείλουν ξανά άκυρο μήνυμα. Το αγνοώ;

Αγνόησε το, δεν έχεις να χάσεις και τπτ. Έτσι κι αλλιώς η cosmote έχει κόφτη για τα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...