Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και θα στην ξαναβγάλει την προσφορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μισό λεπτό γιατί κάτι βρωμάει εδώ.χθες πήγα να ρωτήσω για να διακόψω το συμβόλαιο από κοσμοτε και να το κάνω wu .μου είπαν κάτι περίεργα θα εξηγήσω αν χρειαστεί. Η ερώτηση μου είναι η εξής: αν από σύνδεση το κάνω κάρτα με το ίδιο νούμερο πρέπει να αλλάξω και σιμ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την ίδια κάρτα,πας σε καρτοκινητό άμεσα...

Ένα πρωί θα διακοπεί το συμβολαιο και θα γίνει κοσμοκαρτα. Μετα αλλαγή σε What's Up και όλα καλά.Απλα θέλουν 15€ τέλος μετατροπής από συμβόλαιο σε κάρτα και κάνει κανένα μηνα.Πρεπει δηλαδή την ημέρα που λήγει το συμβόλαιο να γίνει κάρτα.Αλλιως θα πληρώσεις πάγιο χωρίς τις προσφορές,δηλαδή τιμή τιμοκαταλόγου...

Αν το διακόπτεις αζημιως λόγω αυξήσεων στο συμβολαιο(όχι πάγιο,επιπρόσθετες χρεώσεις αν τελειώσουν τα λεπτά,χρέωση τηλεφωνητή κλπ) κάντο αμεσα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια κάρτα,πας σε καρτοκινητό άμεσα...

Ένα πρωί θα διακοπεί το συμβολαιο και θα γίνει κοσμοκαρτα. Μετα αλλαγή σε What's Up και όλα καλά.Απλα θέλουν 15€ τέλος μετατροπής από συμβόλαιο σε κάρτα και κάνει κανένα μηνα.Πρεπει δηλαδή την ημέρα που λήγει το συμβόλαιο να γίνει κάρτα.Αλλιως θα πληρώσεις πάγιο χωρίς τις προσφορές,δηλαδή τιμή τιμοκαταλόγου...

Αν το διακόπτεις αζημιως λόγω αυξήσεων στο συμβολαιο(όχι πάγιο,επιπρόσθετες χρεώσεις αν τελειώσουν τα λεπτά,χρέωση τηλεφωνητή κλπ) κάντο αμεσα.

 

Το τέλος μετατροπής σε καρτοκινητο έχει καταργηθεί εδώ και αρκετό καιρό, δεν πληρώνεις για να το διακόψεις εφόσον έχει λήξει το συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια κάρτα,πας σε καρτοκινητό άμεσα...

 

Ένα πρωί θα διακοπεί το συμβολαιο και θα γίνει κοσμοκαρτα. Μετα αλλαγή σε What's Up και όλα καλά.Απλα θέλουν 15€ τέλος μετατροπής από συμβόλαιο σε κάρτα και κάνει κανένα μηνα.Πρεπει δηλαδή την ημέρα που λήγει το συμβόλαιο να γίνει κάρτα.Αλλιως θα πληρώσεις πάγιο χωρίς τις προσφορές,δηλαδή τιμή τιμοκαταλόγου...

 

Αν το διακόπτεις αζημιως λόγω αυξήσεων στο συμβολαιο(όχι πάγιο,επιπρόσθετες χρεώσεις αν τελειώσουν τα λεπτά,χρέωση τηλεφωνητή κλπ) κάντο αμεσα.

Θα σου πω επακριβώς τι μου είπαν και μου έκανε εντύπωση.πηγα σε συγκεκριμένο κατάστημα κοσμοτε και γνωρίζω ότι το συμβόλαιο μου λήγει στις 3 Μαίου.Μου είπε λοιπόν ότι μόνο από το συγκεκριμένο κατάστημα μπορώ να πάω στο 4 του μηνός αφού θα έχει λήξει δλδ και να κάνουμε εκείνη τη μέρα διακοπή και έτσι θα γίνει άμεσα καρτικινητο. Σε άλλη περίπτωση αν πάω σε άλλο κατάστημα δλδ μου είπε ότι θα κάνουν αίτηση διακοπής και θα πάρει μέρες η μετατροπή σε καρτικινητο και ότι υπάρχει περίπτωση να μην έχω τηλεφωνο για 2 μέρες! Δλδ ούτε να μπορώ να πάρω ούτε να με πάρουν.αυτο πρώτη φορά το ακούω στα τόσα χρόνια....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω επακριβώς τι μου είπαν και μου έκανε εντύπωση.πηγα σε συγκεκριμένο κατάστημα κοσμοτε και γνωρίζω ότι το συμβόλαιο μου λήγει στις 3 Μαίου.Μου είπε λοιπόν ότι μόνο από το συγκεκριμένο κατάστημα μπορώ να πάω στο 4 του μηνός αφού θα έχει λήξει δλδ και να κάνουμε εκείνη τη μέρα διακοπή και έτσι θα γίνει άμεσα καρτικινητο. Σε άλλη περίπτωση αν πάω σε άλλο κατάστημα δλδ μου είπε ότι θα κάνουν αίτηση διακοπής και θα πάρει μέρες η μετατροπή σε καρτικινητο και ότι υπάρχει περίπτωση να μην έχω τηλεφωνο για 2 μέρες! Δλδ ούτε να μπορώ να πάρω ούτε να με πάρουν.αυτο πρώτη φορά το ακούω στα τόσα χρόνια....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή και εγω εχω σύνδεση εδω και 19 χρόνια στις 28 Απριλίου που λήγει το συμβόλαιο πήρα τηλέφωνο το 13888 και ειπα οτι την ημέρα εκείνη θελω να γίνει καρτοκινητό. Μου ειπαν πως για κάποιες ώρες δεν θα λειτουργεί περίπου 5-6 ωρες ειπαν μετα κάνω επανεκκίνηση και γίνεται κάρτα δεν αλλάζω σιμ ουτε χρειάζεται να παω σε κατάστημα. Αυτό μου είπαν φιλε μου .

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η πασχαλινή προσφορά που είναι ρε παιδιά, έκανα και εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή, όμως και πάλι, δεν εμφανίζεται πουθενά. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η πασχαλινή προσφορά που είναι ρε παιδιά, έκανα και εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή, όμως και πάλι, δεν εμφανίζεται πουθενά. Ξέρει κανείς τι γίνεται?
Και εμένα παρότι η εφαρμογή έκανε αναβάθμιση σήμερα δεν φαίνεται η προσφορά πουθενά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει (ακόμα) πασχαλινή προσφορά. Αυτό που αναφέρθηκε μπορεί να ήταν κάποια προσωπική προσφορά. Αλλωστε πως μπορούσε να είναι πασχαλινή και να λήγει αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι τσάμπα δε θα δώσουν τίποτα και φέτος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πασχαλινή αυτή.

Η Vodafone την αντίστοιχη την ονόμασε πασχαλινή προσφορά αντί για δώρο. Δεν ξέρω αν η cosmote δώσει τίποτα την επόμενη εβδομάδα ως δώρο και χωρίς να ζητάει ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία. Σε ένα καρτοκινητο whats up μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο με το magic number ΤΗΣ wind? Δηλαδή ανεξάρτητα από πόσα χρήματα ή μονάδες/χρόνο ομιλίας έχω μέσα από κάποιο πρόγραμμά πού ενεργοποίησα να έχω έναν αριθμό που να μπορώ πάντα να επικοινωνώ ΔΩΡΕΑΝ??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία. Σε ένα καρτοκινητο whats up μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο με το magic number ΤΗΣ wind? Δηλαδή ανεξάρτητα από πόσα χρήματα ή μονάδες/χρόνο ομιλίας έχω μέσα από κάποιο πρόγραμμά πού ενεργοποίησα να έχω έναν αριθμό που να μπορώ πάντα να επικοινωνώ ΔΩΡΕΑΝ??
Σύντομη απάντηση όχι. Υπάρχει μόνο στην cosmoκαρτα κάτι που μπορείς να πεις ότι μοιάζει. Νομίζω μπορείς να διαλέξεις μέχρι 2 νούμερα και να επικοινωνείς με αυτά με 2 cents το λεπτό. Δωρεάν όμως όχι και μόνο σε cosmoκαρτα.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε πακέτο.

Promo4 με 4 ευρώ δηλαδή το βάζω κάθε μήνα. Αν το κόψουν έχω πάει σε voip η κάρτα από εξωτερικό με roaming. Στα υπόλοιπα κινητά της οικογένειας σε ένα έχω δώρο από ote tv συνδρομή 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα οπότε βγαίνει τσάμπα. Ένα φοιτητικό και σε 2 βάζω πακετο 8.5 ευρώ. Το κινητό το δικό μου και αυτό με τα 120 λεπτά καταναλώνουν 1gb περίπου το μήνα τα οποία τα περνω με τις ανανεώσεις που κάνω στα ίδια κινητά ώστε να πάρω reload it και πάρε μοίρασε και γίνεται έπειτα μεταφορά στα άλλα 2 κινητά με τα 8.5 ευρώ και ξανά πάρε μοίρασε. Εννοείται καταναλώνουμε καβατζες πάρε δώσε και SMS δεν μένει τίποτα. Με ένα 25αρι το μήνα δηλαδή τη βγάζουμε σε 5 κινητά άνετα και έχουμε και ομιλία και αρκετά MB για ότι θέλουμε. Σε 2 μήνες λήγει το ote tv και θα ζητήσω να με δώσουν και σε άλλο κινητό 120 λεπτά να γλιτώνω και άλλα 8.5 ευρώ από ένα κινητό. Αν είναι αυτοί XXXXXXXXX εγώ είμαι μάγκας και δεν πρόκειται να τους χαρίσω τίποτα. Όπως έγραψα ας κανονίσουν να ανεβάσουν και άλλο την ελάχιστη ανανέωση η να το κάνουν 1 μήνα και μετά να τρώνε τα χρήματα και θα χάσουν και αυτά τα 25 ευρώ που περνουν.

 

84a7cddf75fa0e527fcd543fe9a2ca59.jpg

Edited by Vasileios
αφαιρέθηκε προσωπικός χαρακτηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε πακέτο.

Promo4 με 4 ευρώ δηλαδή το βάζω κάθε μήνα. Αν το κόψουν έχω πάει σε voip η κάρτα από εξωτερικό με roaming. Στα υπόλοιπα κινητά της οικογένειας σε ένα έχω δώρο από ote tv συνδρομή 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα οπότε βγαίνει τσάμπα. Ένα φοιτητικό και σε 2 βάζω πακετο 8.5 ευρώ. Το κινητό το δικό μου και αυτό με τα 120 λεπτά καταναλώνουν 1gb περίπου το μήνα τα οποία τα περνω με τις ανανεώσεις που κάνω στα ίδια κινητά ώστε να πάρω reload it και πάρε μοίρασε και γίνεται έπειτα μεταφορά στα άλλα 2 κινητά με τα 8.5 ευρώ και ξανά πάρε μοίρασε. Εννοείται καταναλώνουμε καβατζες πάρε δώσε και SMS δεν μένει τίποτα. Με ένα 25αρι το μήνα δηλαδή τη βγάζουμε σε 5 κινητά άνετα και έχουμε και ομιλία και αρκετά MB για ότι θέλουμε. Σε 2 μήνες λήγει το ote tv και θα ζητήσω να με δώσουν και σε άλλο κινητό 120 λεπτά να γλιτώνω και άλλα 8.5 ευρώ από ένα κινητό. Αν είναι αυτοί XXXXXXXXX εγώ είμαι μάγκας και δεν πρόκειται να τους χαρίσω τίποτα. Όπως έγραψα ας κανονίσουν να ανεβάσουν και άλλο την ελάχιστη ανανέωση η να το κάνουν 1 μήνα και μετά να τρώνε τα χρήματα και θα χάσουν και αυτά τα 25 ευρώ που περνουν.

 

84a7cddf75fa0e527fcd543fe9a2ca59.jpg

 

Στα καρτοκινητά που δίνεις 8.5 το μήνα για πακέτο γυρίσετε τα σε voip. Μην τους δίνεις φράγκο για τα πακέτα ομιλίας που έχουν γιατί είναι σκέτη κοροϊδία. Επόμενη λύση αν και φοβάμαι θα αρχίσουμε να την εφαρμόζουμε τέλος του έτους και μετά είναι οι κάρτες ευρωπαϊκές με roaming. Κακή λύση γιατί θα έχεις ξένο αριθμό αλλά άκρως οικονομική σε σύγκριση με το εγχώριο λαμογιοκαρτελ. Την ελάχιστη ανανέωση δεν θα την πειράξουν. Αυτά που θα πειράξουν θα είναι τα δώρα από τα reload και τα πάρε μοίρασε. Από την στιγμή που όλοι έχουν τις ίδιες τιμές και προνόμια βλέπω την cote να μαζεύει κόσμο και μετά να βαράει στο ψαχνό και θα τρέχουν όλοι μετά.

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά που δίνεις 8.5 το μήνα για πακέτο γυρίσετε τα σε voip. Μην τους δίνεις φράγκο για τα πακέτα ομιλίας που έχουν γιατί είναι σκέτη κοροϊδία. Επόμενη λύση αν και φοβάμαι θα αρχίσουμε να την εφαρμόζουμε τέλος του έτους και μετά είναι οι κάρτες ευρωπαϊκές με roaming. Κακή λύση γιατί θα έχεις ξένο αριθμό αλλά άκρως οικονομική σε σύγκριση με το εγχώριο λαμογιοκαρτελ. Την ελάχιστη ανανέωση δεν θα την πειράξουν. Αυτά που θα πειράξουν θα είναι τα δώρα από τα reload και τα πάρε μοίρασε. Από την στιγμή που όλοι έχουν τις ίδιες τιμές και προνόμια βλέπω την cote να μαζεύει κόσμο και μετά να βαράει στο ψαχνό και θα τρέχουν όλοι μετά.

 

Τα 2 κινητά με τα 8.5 ευρώ είναι για άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που δεν δουλεύουν κανονικο κινητό όχι smart. Οπότε είναι λίγο θεμα. Σκεφτικα frog με τον διπλασιασμό στα 3 ευρώ για 120 λεπτά προς όλους με χρέωση δευτερόλεπτο αλλά δεν ξέρουν αν φτάνουν. Θα το ψάξω πάντως το γύρισμα είναι γρήγορο μέσω Αλπακ και βλεπουμε μετά αν θα φτάνουν τα 120 λεπτά. Εκεί χάνουμε τα πάρε μοίρασε αλλά δεν υπάρχει θέμα. Γνωρίζετε αν έχει εφαρμογή για frog η γίνεται να τα έλεγχο μέσω MY cosmote όλα ώστε να ξέρω ακριβώς τι γίνεται και αν φτάνουν τα 120 κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 κινητά με τα 8.5 ευρώ είναι για άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που δεν δουλεύουν κανονικο κινητό όχι smart. Οπότε είναι λίγο θεμα. Σκεφτικα frog με τον διπλασιασμό στα 3 ευρώ για 120 λεπτά προς όλους με χρέωση δευτερόλεπτο αλλά δεν ξέρουν αν φτάνουν. Θα το ψάξω πάντως το γύρισμα είναι γρήγορο μέσω Αλπακ και βλεπουμε μετά αν θα φτάνουν τα 120 λεπτά. Εκεί χάνουμε τα πάρε μοίρασε αλλά δεν υπάρχει θέμα. Γνωρίζετε αν έχει εφαρμογή για frog η γίνεται να τα έλεγχο μέσω MY cosmote όλα ώστε να ξέρω ακριβώς τι γίνεται και αν φτάνουν τα 120 κάθε μήνα?

 

Βάζεις χρήματα με ανανέωση στα συγκεκριμένα η στέλνεις χρήματα από άλλο αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 κινητά με τα 8.5 ευρώ είναι για άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που δεν δουλεύουν κανονικο κινητό όχι smart. Οπότε είναι λίγο θεμα. Σκεφτικα frog με τον διπλασιασμό στα 3 ευρώ για 120 λεπτά προς όλους με χρέωση δευτερόλεπτο αλλά δεν ξέρουν αν φτάνουν. Θα το ψάξω πάντως το γύρισμα είναι γρήγορο μέσω Αλπακ και βλεπουμε μετά αν θα φτάνουν τα 120 λεπτά. Εκεί χάνουμε τα πάρε μοίρασε αλλά δεν υπάρχει θέμα. Γνωρίζετε αν έχει εφαρμογή για frog η γίνεται να τα έλεγχο μέσω MY cosmote όλα ώστε να ξέρω ακριβώς τι γίνεται και αν φτάνουν τα 120 κάθε μήνα?
Το frog.υποστηριζεται κανονικα.απο το my cosmote. Το δουλευα πριν το αλλαξω σε whatsup.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις χρήματα με ανανέωση στα συγκεκριμένα η στέλνεις χρήματα από άλλο αριθμό?

Βαζω στα 2 που θέλουν MB και περνω reload it. Μετά στέλνω 2 5αρες και βάζω πακέτο. Περνω και τα 600mb από το πάρε μοίρασε. Στο φοιτητικό με 7 ευρώ βγαίνει ο μήνας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το frog.υποστηριζεται κανονικα.απο το my cosmote. Το δουλευα πριν το αλλαξω σε whatsup.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ θα το τσεκάρω και ελπίζω να φτάνουν τα 120 λεπτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4 ευρω πακετο; και εχει αυτα; ισχυει για ολους;

Όχι είναι από προσφορά. Και άκου φάση. Μου ήρθε το 2013 αν θυμάμαι καλα είχα να βάλω μήνες κάρτα. Έλεγε λήγει τέλος του μήνα. Για τα επόμενα 2 χρόνια δεν ήξερα ότι ίσχυε και έβαζα το κανονικό πακέτο. Έπειτα το ανέφερε κάποιος εδώ ότι αν έρθει μήνυμα μια φορά ισχύει για πάντα και από τότε το ενεργοποιώ και βγαζω πολύ άνετα το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Βαζω στα 2 που θέλουν MB και περνω reload it. Μετά στέλνω 2 5αρες και βάζω πακέτο. Περνω και τα 600mb από το πάρε μοίρασε. Στο φοιτητικό με 7 ευρώ βγαίνει ο μήνας.

 

Δες και την λύση της ευρωπαϊκής κάρτας νέων αν σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone την αντίστοιχη την ονόμασε πασχαλινή προσφορά αντί για δώρο. Δεν ξέρω αν η cosmote δώσει τίποτα την επόμενη εβδομάδα ως δώρο και χωρίς να ζητάει ευρώ.
Έδωσε... Αλλά σιγά μην δεν ζητούσε ευρω....9bbb7c26d17f0364ee6942f74629a668.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έδωσε... Αλλά σιγά μην δεν ζητούσε ευρω....9bbb7c26d17f0364ee6942f74629a668.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τζάμπα τέλος και είναι κατανοητό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ας μην είμαστε και πλεονέκτες. Μην ξεχνάμε, ολόκληρα πακέτα έδωσε στο What's up πριν ένα μήνα για την "νέα" καμπάνια της. Μπορεί να ήταν περιορισμένος ο αριθμός ενεργοποιήσεων αλλά ήταν αρκετά. Η Vodafone τι έδωσε για την καμπάνια open?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...