Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Reload σε frog δεν παίζει ε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όχι βέβαια... Ούτε σε frog ούτε σε cosmokarta αφού είναι υπηρεσία του WU και μονο Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια... Ούτε σε frog ούτε σε cosmokarta αφού είναι υπηρεσία του WU και μονο
Σε frog παίζει κάποια άλλη παροχή? Βασικά υπάρχει νιμα με frog?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σε frog παίζει κάποια άλλη παροχή? Βασικά υπάρχει νιμα με frog?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442&page=669

 

Vouala

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον, ξεκινησα την διαδικασια με.. λαθος (γκρρρρ..),

γιατι ξεχασα να μου στειλω τα #pare_moirase πριν ξεκινησω που ειχε ηδη ο αλλος αριθμος,

τελοσπαντων,

ξεκινησα τις ανανεωσεις κανοντας τα #pare_moirase αναμεσα,

αλλα την 3η ανανεωση δεν μου την επαιρνε απ το site με τιποτα (δοκιμασα 3 φορες και απετυχε και τις 3)!

τελικα την πηρε μεσα απο την εφαρμογη!

τελος, οντως ο παραληπτης των χρηματων του "easy transfer" λαμβανει κι αυτος #pare_moirase,

αλλα αντε να βρω τωρα 3-4 ατομα για να ανταλλαξω, πφφφ!

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον, ξεκινησα την διαδικασια με.. λαθος (γκρρρρ..),

γιατι ξεχασα να μου στειλω τα #pare_moirase πριν ξεκινησω που ειχε ηδη ο αλλος αριθμος,

τελοσπαντων,

ξεκινησα τις ανανεωσεις κανοντας τα #pare_moirase αναμεσα,

αλλα την 3η ανανεωση δεν μου την επαιρνε απ το site με τιποτα (δοκιμασα 3 φορες και απετυχε και τις 3)!

τελικα την πηρε μεσα απο την εφαρμογη!

τελος, οντως ο παραληπτης των χρηματων του "easy transfer" λαμβανει κι αυτος #pare_moirase,

αλλα αντε να βρω τωρα 3-4 ατομα για να ανταλλαξω, πφφφ!

 

Εγω μπορω,βαζω καθε μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρινηση τωρα που περασε και λιγος καιρος με το πακετο των 7GB. Καταληξαμε οτι προστηθετε στα ηδη υπαρχοντα ΜΒ που εχουμε; και επισης μετα αν ανανεωνουμε συνεχιζουν να παιρνουν ανανεωση αλλον ενα μηνα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρινηση τωρα που περασε και λιγος καιρος με το πακετο των 7GB. Καταληξαμε οτι προστηθετε στα ηδη υπαρχοντα ΜΒ που εχουμε; και επισης μετα αν ανανεωνουμε συνεχιζουν να παιρνουν ανανεωση αλλον ενα μηνα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι το πακέτο 700ΜΒ, άρα ότι ισχύει με εκείνο ισχύει και στην προσφορά.

Δηλαδή:

1. Αν κάνουμε ανανέωση ξανά το πακέτο πριν λήξει, τα ΜΒ μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

2. Μετά την λήξη της προσφοράς, ενεργοποιοντας τα 700MB ή τα 120MB, μεταφέρονται επίσης.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπερδευτει με το κολπο easy transfer.Mπορει να με δωσει καποιος ενα παραδειγμα πως γινεται αναμεσα σε 2 νουμερα που εχουν ηδη 2 ευρω και υπο κανονικες συνθηκες θα εβαζα 10ευρω σε καθε νουμερο.Με μπερδευει λιγο το σημειο που αλλος που δεχεται χρηματα για να στειλει πρεπει να κανει ανανεωση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπερδευτει με το κολπο easy transfer.Mπορει να με δωσει καποιος ενα παραδειγμα πως γινεται αναμεσα σε 2 νουμερα που εχουν ηδη 2 ευρω και υπο κανονικες συνθηκες θα εβαζα 10ευρω σε καθε νουμερο.Με μπερδευει λιγο το σημειο που αλλος που δεχεται χρηματα για να στειλει πρεπει να κανει ανανεωση

 

Καλημέρα,

 

Τι ακριβώς σε μπερδεύει; Προϋπόθεση για να μεταφέρει κάποιος χρηματικό υπόλοιπο σε άλλον συνδρομητή, είναι να έχει κάνει συνολικά τουλάχιστον 20€ ανανεώσεις, τους τελευταίους 4 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και να έχει προσθέσει 5 ευρώ κανονικής ανανέωσης μετά από λήψη μεταφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς 13888. 2106513888

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και να έχει προσθέσει 5 ευρώ κανονικής ανανέωσης μετά από λήψη μεταφοράς.

 

Σε αυτό το σημείο μπερδεύομαι.Δηλαδη π.χ μεταφέρω στην γυναικα μου 5 ευρώ και κάνω τα γνωστά πάρε μοίρασε.Μετα η γυναίκα για να με τα στείλει πίσω τα 5 ευρώ πρέπει να κάνει ανανέωση πρώτα 5 ευρώ και να έχει σύνολο 10 μαζί με τα δικά μου?Και αν θέλω να ξανακάνω μεταφορα όπως είπατε μέχρι 4 μπορούμε δηλαδή να μεταφέρω πάλι 5 ευρώ στην γυναίκα μου αυτή πάλι πρέπει να κάνει ανανέωση 5 ευρώ?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Λάθος δικό μου... Ευχαριστώ!!!

Διόρθωσα το σχόλιο

και που χρησιμεύει αυτός ο αριθμός;

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τις κάνεις μία μία , ναι έτσι θα γίνει.

Δικαιούσε όμως εφόσον έχεις τον ανάλογο χρόνο να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές στην γυναίκα σου στον ίδιο μήνα.

Αμέσως μετά η γυναίκα σου θα προσθέσει 5 ευρώ , και τώρα έχοντας κάνει συνολικά 20 ευρώ τους τελευταίους 4 μήνες μπορεί και αυτή να κάνει 4 μεταφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τις κάνεις μία μία , ναι έτσι θα γίνει.

Δικαιούσε όμως εφόσον έχεις τον ανάλογο χρόνο να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές στην γυναίκα σου στον ίδιο μήνα.

Αμέσως μετά η γυναίκα σου θα προσθέσει 5 ευρώ , και τώρα έχοντας κάνει συνολικά 20 ευρώ τους τελευταίους 4 μήνες μπορεί και αυτή να κάνει 4 μεταφορές.

 

Ας πούμε ότι έχει κάνει 20 ευρώ τους τελευταίους 4 μήνες εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι μετά από λήψη μεταφοράς θέλει ανανέωση μια φορά η κάθε φορά που στέλνει κάποιος σε άλλον ένα ποσο.Δηλαδη άμα στείλω 3 5ευρα για να τα πάρω πίσω 3 φορές ο άλλος πρέπει να κάνει 3 ανανεωσεις η μία? Σόρρυ αλλά προσπαθώ να το καταλαβω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχει κάνει 20 ευρώ τους τελευταίους 4 μήνες εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι μετά από λήψη μεταφοράς θέλει ανανέωση μια φορά η κάθε φορά που στέλνει κάποιος σε άλλον ένα ποσο.Δηλαδη άμα στείλω 3 5ευρα για να τα πάρω πίσω 3 φορές ο άλλος πρέπει να κάνει 3 ανανεωσεις η μία? Σόρρυ αλλά προσπαθώ να το καταλαβω

Συγνώμη , αλλά γράφω απλά. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις , μπορείς να κάνεις μία δοκιμή. Έτσι η θεωρητική συζήτηση θα μετασχηματιστεί σε εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο φραγή 6 μηνών ισως και παραπάνω εβαλα μια κάρτα ανανέωσης 10 ευρω στην δεύτερη σιμ για το ταμπλετ.

 

Πρέπει να κανω κατι εγω να ξεμπλοκαρει η αυτόματα;

Περασαν 20 λεπτα και ενω βλεπω απο το application τα χρηματα κανονικα αλλα δεν εγγράφεται στο δίκτυο..

Cosmokarta το πακέτο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ... Λοιπον το πρόβλημα βρεθηκε. Ενω επανήλθε στο ταμπλετ και εισερχομενα sms κλήσεις κτλπ..στο α7 (2015) samsung δεν μπορεί να κάνει register το δίκτυο.. Το βρίσκει κανονικά αλλα δεν κάνει εγγραφή

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

και που χρησιμεύει αυτός ο αριθμός;
Παίρνεις τηλέφωνο χωρίς να χρεώνεσαι ανά δευτερόλεπτο. Είναι σαν να καλείς σε σταθερό σπιτιού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...