Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με υπαλλήλους της cosmote δεν γίνεται. Αλλά κάποιοι εδώ μέσα που ταξίδεψαν Αγγλία είπαν πως τα MB που ξόδευαν έφευγαν από αυτά του reload it.

 

 

 

Ευχαριστώ, λέω να δοκιμάσω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ME TA 7,06 ευρω 400 what up 200 προς ολους το σταματαει?

 

WU_12_2017.jpg

Screenshot_2017_12_03_21_27_39.png

 

 

Δεν είναι απολύτως σίγουρο οτι θα μείνουν μονο 2. Μπορει να ανακοινωθουν και άλλα μετά.

 

Με το νέο έτος θα έρθει σε ΟΛΟΥΣ το γνωστό sms: "Μπείτε στο ... ή στα καταστήματα..... {σιγά μην ασχοληθούν αυτά, βέβαια: Θα πηγαίνουν οι παπούδες κ θα τους λένε: "Κοιτάξτε στο site ποιά πακέτα καταργούνται: ΟΛΑ, δλδ}.....

.....να ενημερωθείτε για τις καταργήσεις......"

Και γύρω στις αρχές Μάρτη 2018 άλλο sms: "Το πακέτο....σας καταργείται. Μπορείτε να ενεργοποιείτε το...... με....."

 

ΜΗ πείτε ότι ΔΕ σας αφήσαν αρκετό χρόνο.....:lol:

Σε 4 μήνες από τώρα

Και αφού έχουν ανακοινώσει άλλα πακέτα με άλλα χαρακτηριστικά.

 

Κάτω από 7€ τον Απρίλη 2018 ΔΕ θα υπάρχει ούτε για δείγμα κανένα πακέτο πια.

Και με το '19 το βλέπουμε το ν€ο όριο (8 ίσως ; ) min. Ίσως και πιο ραγδαί€ς εξελίξεις.

Κρατήστε screenshots για τον ιστορικό του μέλλοντος (που θα μελετά το γιατί φτάσαμε (εταιρίες κ εμείς) "εκεί").....

 

ΟΛΑ βαίνουν "καλώς" (για τις εταιρίες, εννοείται) και εμάς (με τα χαρακτηριστικά μας: Τρρρεεεεξξξτεεε για promo με 8,5€!!!!).

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Λιγο facebook,λιγο viber,λιγο απο τα δωρεαν λεπτα απο καποιο πακετο,λιγο κανα wifi,θα βολευτουμε καπως.

Παντως ακομα και με 20€/μηνα δεν υπαρχει συμβολαιο που να αξιζει,οποτε η καρτοκινητη μονοδρομος ειναι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λιγο facebook,λιγο viber,λιγο απο τα δωρεαν λεπτα απο καποιο πακετο,λιγο κανα wifi,θα βολευτουμε καπως.

Παντως ακομα και με 20€/μηνα δεν υπαρχει συμβολαιο που να αξιζει,οποτε η καρτοκινητη μονοδρομος ειναι.

Δικός μου άνθρωπος είσαι συ!
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να σου απαντησει απολυτα καποιος σε αυτο εδω,εκτος αν καποιος ειναι manager στα κεντρα αποφασεων της εταιριας. Αν θες τη γνωμη μου,αν βγει καποια σχετική ανακοινωση με την νεα χρονιά (με ισχυ τουλαχιστον 1 μηνα μετα) πιστευω θα αφορα αλλαγές σε παροχές και οχι στην υπαρξη και το κοστος του πακετου (φαινεται οτι για τα βασικα πακετα το ταβανι ειναι σε ολες τις εταιριες στα 8,5 προς το παρον).
Αν είναι να βάλουν χέρι, πιο πιθανό θεωρώ να μειώσουν την διάρκεια του πακέτου στις 25 μέρες, όπως το έχει η wind, παρά κάτι άλλο.

Προσωπική εκτίμηση, για να μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

0b01da1c14ef9a0707f071fe3f5d91e1.jpg

 

 

 

Για μένα εδώ είναι το μεγάλο πρόβλημα από της αλλαγές ότι με 10€ ανανέωση δεν θα παίρνεις τίποτα και όχι τόσο πρόβλημα στην cosmote γιατί έχω frog θα βάζω κάρτα θα πετάω ένα πακέτο με τα 5GB ΚΑΙ καθάρισα

 

 

 

για τα άλλα καρτοκινητοα είναι θέμα γιατί στηρίζονται πολλά παιδιά στο bonus ανανέωσης

 

Φοβάμαι ότι θα γίνει και από της άλλες εταιρείες και στην wind που έχω σαν βασικό είναι πρόβλημα δεν είναι τα 2€ παραπάνω...

 

Είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να δίνεις παραπάνω λεφτά αφού με τα 10€ καλύπτουν της ανάγκες σε πακέτα συν ότι θα πάει το daily internet σύννεφο γνωστό εδώ και χρόνια ότι εάν δεν έχεις MB στην wind τρως χρέωση ανοίξεις δεν ανοίξεις τα δεδομένα και δεν έχει κάτι αντίστοιχο με το MI Internet της cosmote για να σε κόβει όταν δεν ΈΧΕΙΣ MB

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

0b01da1c14ef9a0707f071fe3f5d91e1.jpg

 

 

 

Για μένα εδώ είναι το μεγάλο πρόβλημα από της αλλαγές ότι με 10€ ανανέωση δεν θα παίρνεις τίποτα και όχι τόσο πρόβλημα στην cosmote γιατί έχω frog θα βάζω κάρτα θα πετάω ένα πακέτο με τα 5GB ΚΑΙ καθάρισα

 

 

 

για τα άλλα καρτοκινητοα είναι θέμα γιατί στηρίζονται πολλά παιδιά στο bonus ανανέωσης

 

Φοβάμαι ότι θα γίνει και από της άλλες εταιρείες και στην wind που έχω σαν βασικό είναι πρόβλημα δεν είναι τα 2€ παραπάνω...

 

Είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να δίνεις παραπάνω λεφτά αφού με τα 10€ καλύπτουν της ανάγκες σε πακέτα συν ότι θα πάει το daily internet σύννεφο γνωστό εδώ και χρόνια ότι εάν δεν έχεις MB στην wind τρως χρέωση ανοίξεις δεν ανοίξεις τα δεδομένα και δεν έχει κάτι αντίστοιχο με το MI Internet της cosmote για να σε κόβει όταν δεν ΈΧΕΙΣ MB

 

Όλο και κάποια από τις υπόλοιπες (μπλε, κόκκινη) θα εκμεταλλευτεί τις αλλαγές της πράσινης. Εκτός αν πάλι ενεργήσουν ως καρτέλ. Αν το Vodafone CU δεν αλλάξει κάτι με το Just Surf bonus, τότε θα κερδίσει συνδρομητές σίγουρα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η κόρη μου έχει κάρτα Whatsup την οποια δεν έχει ανανεώσει και λήγει στις 9 του μηνός...

Τι ποσό (κάρτα) πρέπει να βάλω για να μην λήξει;

Με 5 ευρώ η διάρκεια παρατείνεται 3 μήνες και με 10 ευρώ 6 μήνες ή δεν παίζει ρόλο το ποσό;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι πλέον.Οσα χρηματα και να βάλεις θα λήξουν στο 3μηνο

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το ποσό. Όσα κ αν της βάλεις για 3 μήνες θα ανανεωθεί.

 

Επίσης το ίδιο θα συμβεί αν κάνεις eazy transfer. Αν της στείλεις λεφτά από το δικό σου κινητό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στο transfer παρεπιπτόντως υπάρχει και η επιλογή των 2 € που δεν παρατείνει την διάρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Στο transfer παρεπιπτόντως υπάρχει και η επιλογή των 2 € που δεν παρατείνει την διάρκεια.
Ναι; έχει και 2€? Αυτό δεν το ήξερα καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ολες οι μεταφορές επισης επιβαρυνονται με 0.20 (χρεώνεται ο αποστολέας). Εξαίρεση αποτελούσε η μεταφορά μεσω mycosmote που δεν ειχε επιβάρυνση. Τελευταία ομως φαίνεται να μη λειτουργεί καθόλου. Και παλιά καθυστερούσε αρκετά η διεκπεραίωση.
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό απ' ότι γνωρίζω έχει άλλα (καλύτερα) πακέτα από το απλό what's up.

 

Αν κάποιος μέχρι τώρα είχε μαζεμένα x λεπτά προς what's up και προς όλους, και x Gb, όταν ενταχθεί στο φοιτητικό θα χάσει ό,τι είχε και θα ξεκινήσει από το 0 σε όλα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλουν ότι θέλουν το παρακάτω μην βγάλουν

 

Με 4 ευρώ 600 και 200 με έχει καταβολέψει πραγματικά. Ούτε στο φοιτητικό δεν έχει τέτοιο πακέτο. 0f2f31feda4e1ec0e271288e5a33e748.jpg

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλουν ότι θέλουν το παρακάτω μην βγάλουν

 

Με 4 ευρώ 600 και 200 με έχει καταβολέψει πραγματικά. Ούτε στο φοιτητικό δεν έχει τέτοιο πακέτο. 0f2f31feda4e1ec0e271288e5a33e748.jpg

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

 

Mε 6 ευρω εχουμε 1000' προς ολους ρε σεβασιλια.Τι να το κανουμε αυτο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το promo4 δουλευει για περιαγωγη εντος ΕΕ; Εχει απαντηθει χιλιες φορες αλλα ζητω συγγνωμη.

Επισης στα φοιτητικα πακετα αναφερει ρητα πως δε μπορουν να χρησιμοποιηθουν...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mε 6 ευρω εχουμε 1000' προς ολους ρε σεβασιλια.Τι να το κανουμε αυτο;
Εγώ χρησιμοποιώ 200 λεπτά max το μήνα και τα περισσότερα είναι προς what's up. Η αδερφή μου που έχει φοιτητικό από τα 1000 χρησιμοποιεί τα 400. Πάλι θα έφτανε το promo 4. 50% πάνω η τιμή είναι.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ 200 λεπτά max το μήνα και τα περισσότερα είναι προς what's up. Η αδερφή μου που έχει φοιτητικό από τα 1000 χρησιμοποιεί τα 400. Πάλι θα έφτανε το promo 4. 50% πάνω η τιμή είναι.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

 

Το μόνο κακό είναι πως δεν μεταφέρονται τα λεπτά του promo4 King. Ίσως είναι ιδανικό περισσότερο για αυτούς που μιλάνε προς What's Up. Όπως και να έχει είναι πολύ καλή προσφορά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά απο 15+ χρόνια σε συμβόλαιο χαιρέτησα και εγώ σήμερα καθώς η τελική τους προσφορά ήταν στα 35€.

Χρήση κάνω κατα 50-60% κλήσεις σε wu και τα υπόλοιπα σε διάφορα δίκτυα και σταθερά. Σύνολο γύρω στα 1000 λεπτά ομιλίας.

Data χρειάζομαι τουλάχιστον 2GB.

 

ερωτήσεις:

μένω σε κοσμοκάρτα ή πάμε σε wu?

τι πακέτα/προσφορές αξίζει να βάλω και με ποιο τρόπο με την λογική να μην φύγω πάνω απο 20-25€ το μήνα

 

Ευχαριστώ

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό απ' ότι γνωρίζω έχει άλλα (καλύτερα) πακέτα από το απλό what's up.

 

Αν κάποιος μέχρι τώρα είχε μαζεμένα x λεπτά προς what's up και προς όλους, και x Gb, όταν ενταχθεί στο φοιτητικό θα χάσει ό,τι είχε και θα ξεκινήσει από το 0 σε όλα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κάποιος που έκανε πρόσφατα μετατροπή το what's up του σε φοιτητικό, να μου απαντήσει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά απο 15+ χρόνια σε συμβόλαιο χαιρέτησα και εγώ σήμερα καθώς η τελική τους προσφορά ήταν στα 35€.

Χρήση κάνω κατα 50-60% κλήσεις σε wu και τα υπόλοιπα σε διάφορα δίκτυα και σταθερά. Σύνολο γύρω στα 1000 λεπτά ομιλίας.

Data χρειάζομαι τουλάχιστον 2GB.

 

ερωτήσεις:

μένω σε κοσμοκάρτα ή πάμε σε wu?

τι πακέτα/προσφορές αξίζει να βάλω και με ποιο τρόπο με την λογική να μην φύγω πάνω απο 20-25€ το μήνα

 

Ευχαριστώ

 

Βρες προνομιακο whats up αλλαζοντας νουμερο και καθαρισες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...