Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε άρα με την κάρτα 5 ευρώ μπορώ να ανανεώσω και να αρθεί η φραγή;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φίλε. Θα αρθεί και με ελάχιστη ανανέωση που είναι τα 5€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το reload it μέσω της εφαρμογής του what's up η μέσω του site με τον κωδικό που σου έρχεται όταν κάνεις ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω

 

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκάρτα: είχα βάλει 10 ευρω 1 Σεπτεμβρίου. Μου είχαν έρθει τότε 1000'+1gb και 500'+500mb (τα οποία δεν ξόδεψα καν κιόλας...)

Σήμερα χωρίς καμία ανανέωση, μου ήρθαν πάλι 1000'+1gb.

 

Δεν το 'χω με τα πακέτα και σπάνια παρακολουθώ τις προσφορές... παίζει κάποια που δεν έχω πάρει χαμπάρι; γιατί μου ήρθαν τα σημερινά;

 

Κάτι θυμάμαι πως έλεγε τότε για την ανανέωση των 10 ευρώ "για 3 μήνες", αυτό είναι; εννοούσαν πως για 3 μήνες θα στέλνουν 1000+1 άσχετα αν ανανεώσεις ξανά; (εγώ τότε είχα καταλάβει πως για τους επόμενους τρεις θα ισχύει η προσφορά 1000+1 αλλά για κάθε νέο δεκάευρο)... ή το θυμάμαι λάθος;

@km

Τσεκαρα με το που το ειδα και με κληση στο 1314 και με ενημ. sms, έχουν μπει και προστεθεί κανονικά.

Τα προ μηνός 1000+500 λήγουν σήμερα και αυτά που ηρθαν σήμερα λήγουν σε ένα μήνα.

 

υγ. και το υπόλοιπο μου είναι ακέραιο, δεν έχει αφαιρεθεί κάποιο ποσό.

 

Και σε μένα σήμερα (ΟΧΙ φοιτητικό): +1000΄ όλους κ 1GB:

ΣΕ WU

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ ΔΩΡΟ 1000΄ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 1GB ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

ειχε προηγηθεί ανάλογο μήνυμα? Εγω δεν παιρνω μηνυματα προσφορων στο wu που εχω απο το 2009.Βαζω δεκα ευρω καθε 1-2 μηνες,λεφτα τα οποια στελνω αλλου και δεν βαζω πακετα (χρησιμοποιω data απο παρε-μοιρασε και reload).Μηπως ολο αυτο φταίει που δεν στελνουν? Να το αφησω στεγνο ως το 3μηνο?
Link to comment
Share on other sites

ειχε προηγηθεί ανάλογο μήνυμα? Εγω δεν παιρνω μηνυματα προσφορων στο wu που εχω απο το 2009.Βαζω δεκα ευρω καθε 1-2 μηνες,λεφτα τα οποια στελνω αλλου και δεν βαζω πακετα (χρησιμοποιω data απο παρε-μοιρασε και reload).Μηπως ολο αυτο φταίει που δεν στελνουν? Να το αφησω στεγνο ως το 3μηνο?

 

Αυτο τέλη Αυγούστου που έβαλα κάρτα 10€ αμέσως μόλις το έλαβα (κι από τότε κανένα άλλο παρόμοιο):

 

wu1000.jpg

 

Και αυτό μέσα Σεπτέμβρη (που ενεργοποίησα τελευταία δυνατή μέρα):

 

WU500.jpg

 

Λέτε ξανά 1 Νοέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λεκτικό που να στέλνουμε με sms, για να δούμε αν έχουμε κάποια προσφορά στον αριθμό μας, όπως υπάρχει αντίστοιχα το P στη vodafone ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λεκτικό που να στέλνουμε με sms, για να δούμε αν έχουμε κάποια προσφορά στον αριθμό μας, όπως υπάρχει αντίστοιχα το P στη vodafone ;

 

Και το Ρ εκεί που λες, δε τα λέει.

 

Υποψιάζομαι ότι ούτε "αυτοί" δεν ξέρουν και να τους τελ. 13888.

 

Όλα είναι αυτοματοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα αρκετά από όσα γράψατε τα οποία είναι παραπάνω από χρήσιμα. Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την επιστροφή μου σε καρτοκινητο, από καρτοσυμβολαιο.

 

Χρειάζομαι περίπου 600-800 λεπτά ομιλίας προς όλους και γύρω στο 1.5 gb data με περίπου 20€ τον μήνα. Για SMS δεν με ενδιαφέρει. Ήθελα να ρωτήσω το εξής.

 

Τι προτείνετε kosmokarta ή wu καθώς και τι combo πακέτων; Αν χρειαστεί μπορώ να βάλω και 2η sim. Επίσης ποια είναι πάνω κάτω η όλη διαδικασία μετάβασης;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ψάξε να βρεις προνομιακό whatsup για 1500' & 1.5 gb με 8.5€ το μήνα,μόνο σε νέο νούμερο όμως.

Περισσότερα για το εν λόγω πακέτο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456601

Το whatsup γενικά (προνομιακό ή μη) έχει και διάφορα επιπλέον με 1200 mb μέσω reloadit με online ανανέωση από 10€ κ.α. Νομίζω οτι καλύπτει απόλυτα την ανάγκη σου. Η μετατροπή του αριθμού που έχεις σε καρτοκινητό κοσμοτε κοστίζει 30€. Αλλά δεν μπορεί να γίνει προνομιακό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τέλη Αυγούστου που έβαλα κάρτα 10€ αμέσως μόλις το έλαβα (κι από τότε κανένα άλλο παρόμοιο):

Και αυτό μέσα Σεπτέμβρη (που ενεργοποίησα τελευταία δυνατή μέρα):

Λέτε ξανά 1 Νοέμβρη;

Κι εγώ αυτά τα 2 είχα λάβει.

1) αρχές Aυγούστου μήνυμα για: "500'+200mb σε κάθε ανανέωση από 10Ε για 3 μήνες" (σε αυτό ήταν τελικά το "3μήνες" που θυμόμουν, οπότε δεν λύνεται το μυστήριο...)

2) τέλoς Aυγούστου μήνυμα για: "1000'+ 1gb σε ανανέωση από 10Ε για 1 μήνα") (η 1η εικ. που έβαλες)

=>Κάνω ανανέωση 10Ε και παίρνω όλα τα παραπάνω, σύνολο 1500'+1200gb. (τα οποία λήγουν σήμερα).

 

Την προηγούμενη βδομάδα ήρθαν άλλα 2:

1) "...500'+1gb με 4Ε για 1 μήνα με Α 13 στο 1256". (η 2η εικ. που έβαλες)

2) "To δώρο σου σε περιμένει, 500'+200mb σε κάθε ανανέωση από 10Ε. Ανανέωσε τώρα για να πάρεις το δώρο σου"

=> ΔΕΝ έκανα τίποτα, το υπόλοιπο μου είναι ακέραιο αλλά σήμερα μπήκαν 1000'+1gb (και με έπρηζε και το 13888 τις τελευταίες μέρες αλλά ποτέ δεν το σήκωσα). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα στείλανε... και το γ***το είναι που δεν μπορώ να τα στείλω στο άλλο μου νούμερο, τζάπα θα πάνε κι αυτά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτά τα 2 είχα λάβει.

1) αρχές Aυγούστου μήνυμα για: "500'+200mb σε κάθε ανανέωση από 10Ε για 3 μήνες" (σε αυτό ήταν τελικά το "3μήνες" που θυμόμουν, οπότε δεν λύνεται το μυστήριο...)

2) τέλoς Aυγούστου μήνυμα για: "1000'+ 1gb σε ανανέωση από 10Ε για 1 μήνα") (η 1η εικ. που έβαλες)

=>Κάνω ανανέωση 10Ε και παίρνω όλα τα παραπάνω, σύνολο 1500'+1200gb. (τα οποία λήγουν σήμερα).

 

Την προηγούμενη βδομάδα ήρθαν άλλα 2:

1) "...500'+1gb με 4Ε για 1 μήνα με Α 13 στο 1256". (η 2η εικ. που έβαλες)

2) "To δώρο σου σε περιμένει, 500'+200mb σε κάθε ανανέωση από 10Ε. Ανανέωσε τώρα για να πάρεις το δώρο σου"

=> ΔΕΝ έκανα τίποτα, το υπόλοιπο μου είναι ακέραιο αλλά σήμερα μπήκαν 1000'+1gb (και με έπρηζε και το 13888 τις τελευταίες μέρες αλλά ποτέ δεν το σήκωσα). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα στείλανε... και το γ***το είναι που δεν μπορώ να τα στείλω στο άλλο μου νούμερο, τζάπα θα πάνε κι αυτά :rolleyes:

 

Επιπλέον (αρχές Σεπτέμβρη) σου έτρεχε το "και 500'+500mb" {που το είχα πάρει κι εγώ αλλά σε άλλο # Ckarta ΟΧΙ WU όπως βάζω εδώ}, αλλά στην Ckarta δεν έβαλα 10€, οπότε δεν το πήρα.

 

Για αυτό λόγο αρχές Σεπτέμβρη πήρες:

α) Και τα 500'+500mb

β) Και τα 1000΄+1GB (που έβαλα screenshot):

 

Κι εγώ στην Ckarta (ΟΧΙ ΣΤΟ WU στο οποίο αναφέρομαι για το σημερινό 1/10/2017 1000΄ + 1GB χωρίς καμιά κάρτα) τα έλαβα και τα 2 sms , αλλά παραξενεύτηκα ποιό απ'τα 2 (το 500 που προηγήθηκε από Ιούλη ή το 1000 από τέλη Αυγούστου) ισχύει;

Τελικά ίσχυαν και τα 2 : Για αυτό: "Κοσμοκάρτα: είχα βάλει 10 ευρω 1 Σεπτεμβρίου. Μου είχαν έρθει τότε 1000'+1gb και 500'+500mb".

 

ΔΕ λύνει τπτ αυτό, όμως: ΟΚ.

 

Θα τα ξαναέχουμε στο WU εγώ (και εσύ στην Ckarta σου) που βάλαμε 10€ ξανά τη 1 Νοέμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Ε ποιος να ξέρει αν θα ξαναέχουμε 1000'+1gb τον Νοέμβρη; Εδώ δεν καταλαβαίνουμε γιατί μπήκαν και αυτόν τον μήνα χωρίς να έχουμε κάνει ανανέωση :lol: (το μόνο μήνυμα για 3μηνο ήταν το 500'+200Mb, που ακόμη και αυτό θέλει νέο 10άρικο)

 

[υγ. το "500'+500mb" που έγραψα στο 1ο μου μηνυμα ηταν typo, δεν είχα πάρει τέτοιο... 500'+200mb ήταν (συν τα 1000'+1)].

Αν εννοείς πως επιπλέον σε αυτά τα δύο είχα ως τρίτο και το 500+500, όχι δεν το είχα...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις easy transfer 10 ευρώ παίρνεις πχ τα mb που σου κάνουν δώρο με την κάρτα των 10 ευρώ?

 

Απο συμβολαιο νομιζω ναι,γιατι ειναι σαν να κανεις ανανεωση στο καταστημα.Απο καρτοκινητα αν ειναι δεν αποδιδονται bonus/προσφορες που ειναι με καθε ανανεωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις easy transfer 10 ευρώ παίρνεις πχ τα mb που σου κάνουν δώρο με την κάρτα των 10 ευρώ?

 

Ναι ακριβώς έτσι

.

.

..

Εφόσον το easy transfer γίνει από συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ποιος να ξέρει αν θα ξαναέχουμε 1000'+1gb τον Νοέμβρη; Εδώ δεν καταλαβαίνουμε γιατί μπήκαν και αυτόν τον μήνα χωρίς να έχουμε κάνει ανανέωση :lol: (το μόνο μήνυμα για 3μηνο ήταν το 500'+200Mb, που ακόμη και αυτό θέλει νέο 10άρικο)

 

[υγ. το "500'+500mb" που έγραψα στο 1ο μου μηνυμα ηταν typo, δεν είχα πάρει τέτοιο... 500'+200mb ήταν (συν τα 1000'+1)].

Αν εννοείς πως επιπλέον σε αυτά τα δύο είχα ως τρίτο και το 500+500, όχι δεν το είχα...

 

Αυτό λέω στα τέλη Ιούλη:

Για Αύγουστο, Σεπτέμβρη κ Οκτώβρη...

 

IMG_20171001_164603.jpg

 

IMG_20171001_164721.jpg

 

Εσένα (για 3 μήνες) έλεγε 200 αντί για 500ΜΒ;

Link to comment
Share on other sites

Με το What's Up μπορείς να κάνεις το εξής: Με 10€ ανανέωση μέσω χρεωστικής θα έχεις 1200MB για έναν μήνα. Αν ανανέωσης με κάρτα από περίπτερο, τότε πάμε στα 600MB.

 

Όλα αυτά από το reload it. Τα δεδομένα μεταφέρονται στον επόμενο μήνα, εφόσον ενεργοποιηθεί νέο reload it πριν τη λήξη του προηγούμενου.

 

Επίσης μπορείς να βάζεις το πακέτο Combo Call Them All (κόστος 7.06€): Δίνει 400' προς What's Up και 300' προς όλους. Τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται, εφόσον ξανά ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο.

 

Σίγουρα (λέω σίγουρα γιατί η πλειοψηφία έχει what's up) θα έχεις αριθμούς που είναι What's Up για να καταναλώσεις τα λεπτά προς αυτούς, οπότε συμφέρει.

 

Βέβαια να τονίσω και το εξής: Αν ξοδεύεις μόνο προς όλους, κάνεις πολλές άλλα μικρές σε διάρκεια κλήσεις, τότε λύση είναι και η Q, που έχεις χρέωση ανά δευτερόλεπτο και πακέτα προς όλους.

συνφωνο με τον φιλο και εγω το γυρισα σε whats up και κανω αυτο που λεει κερδιζεις και αλλα 100mb απο το παρε μοιρασε δωρεαν σε 3 φιλους σου μολις ανανεωσης το χρονο με μια 10αρα καρτα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το νούμερο για το combo call them all

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10€ απο περιπτερο και πηρα 500mb για ενα μηνα.

Μην το ξανακανεις ονιλαιν παιρνεις 1200mb και ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10€ απο περιπτερο και πηρα 500mb για ενα μηνα.

 

Για φοιτητικό WU, έτσι;

 

Έχει δικαίωμα κ στο reloadit μέσα σε 7 μέρες από την "κάρτα".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...