Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως δε διευκρινίζεται.

Κάποια στιγμή μου είχαν τελειώσει τα 100' προς όλους και συνέχισα να μιλάω χωρίς να χρεωθω από την κάρτα. Δεν θυμάμαι αν η κλήση ήταν σε σταθερό ή κινητό και δεν έλεγξα το υπόλοιπο με sms γιατί από την εφαρμογή της cosmote δεν εμφανίζονται αυτό τα 60' προς διεθνείς προορισμούς.

Οπότε ας το επιβεβαιώσει κάποιος σίγουρα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Προς Ελλάδα πιστεύω είναι προς ολα. Επειδή και στις διεθνείς δεν το διευκρινίζει λογικά είναι προς όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά,τα λεπτά από το freekends σας έχουν πιστωθεί κανονικά στο wu; Με Υ στο 1330 μου λέει ότι δεν έχω λεπτά,και στην εφαρμογή δεν φαίνεται τίποτα. Την προσφορά την έχω ενεργοποιήσει κανονικά (τελ.ανανέωση 20/01).

Link to comment
Share on other sites

Τα 60' του bonus συγκεκριμένα είναι προς Ελλάδα, Ρουμανία, Βουλγαρία, Κίνα, Νιγηρία, Πακιστάν, Μπαγκλαντές και Ινδία. Επειδή ακριβώς δεν προσδιορίζει προς ποιους προορισμούς, σημαίνει προς σταθερά και κινητά νούμερα (έχω πάρει πολλές φορές προς Ρουμανία σε κινητά και καταναλώθηκαν τα 60'). Οπότε όσον αφορά την Ελλάδα θα έχεις 160' προς σταθερά/κινητά. Έχε υπόψη σου όμως πως εάν μετατρέψεις το καρτοκινητό σου σε φρογκ από whatsup ή cosmocarta, έχει ένα κόστος 3€, οπότε να ξέρεις πως θα δεις -3€ στο υπόλοιπο σου λόγω της μετατροπής.

 

Στο frog φαίνονται κανονικά τα λεπτά και sms του free weekend με sms Υ στο 1330 πάντως, για whatsup δεν ξέρω...

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προσφορα με τα 5000 ολα τα σκ δηλαδη σε whats up θα πρεπει να φαινονται στην εφαρμογη στα υπολοιπα??γιατι εμενα δεν γταφει κατι και ενω παω να την ξαναενεργ. Μου λεει ειναι ενεργή

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αν ηθελαν να ειναι σωστοι θα επρεπε να υπηρχε καπως τροπος για να ενημερωνεσαι. Δεν αποκλείεται να ειναι τα λεπτα διαθεσιμα χωρις ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλώντας νούμερο που δεν είναι what's up μου βγάζει ηχογραφημένο "έχετε τόσα λεπτά..κτλ."

Κάλεσα σε what's up και μίλησα κανονικά και δεν με χρέωσε (εννοείται ότι δεν έχω προς όλους.)

Πιστεύω ότι ισχύουν τα λεπτά χωρίς όμως ενημέρωση. :confused:

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ουσιαστικό νόημα η ενημέρωση υπολοίπου για το #freekends του WU,

καθώς 5000΄ προς WU για 4 Σαβατοκύριακα (48 ώρες = 2880΄προς WU καθε 2ήμερο ΣΚ απ'το οποίο ζήτημα ουσιαστικά ΔΕ θα μιλάς σε WU και τις 48 ώρες , αλλά το πάρα πάρα πάρα πολύ 20 ώρες κάθε ΣΚ = 1200΄προς WU κάθε ΣΚ)

Επί 4 ΣΚ που έχει ο Φλεβάρης (Ζήτημα ΑΝ μπορέσεις να μιλήσεις προς WU 5000΄όλα τα ΣΚ του Φλεβάρη!!!)

 

Τα ίδια και στο frog με τα 1500΄προς frog κάθε 48ωρο ΣΚ!!!

 

Εκτός ΑΝ δεν κάνεις τπτ άλλο!!! Οπότε: ΝΑΙ, πρέπει να ενημερώνει για το υπόλοιπο.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο,με κλήση σε wu δεν χρεώνει χωρίς άλλη ενημέρωση.Προφανώς και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία η λεπτομερής ενημέρωση. Ενα ενημερωτικό μήνυμα για την έναρξη της ισχύος των δωρεάν λεπτών καλό θα ήταν να υπάρχει πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα κάποια χρέωση...μάλιστα την είχα ξεχάσει την προσφορά και μου έκανε εντύπωση..θα μπορούσαν να τα εμφανίζουν χωριστά όπως γίνεται με τα mb...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ουσιαστικό νόημα η ενημέρωση υπολοίπου για το #freekends του WU,

καθώς 5000΄ προς WU για 4 Σαβατοκύριακα (48 ώρες = 2880΄προς WU καθε 2ήμερο ΣΚ απ'το οποίο ζήτημα ουσιαστικά ΔΕ θα μιλάς σε WU και τις 48 ώρες , αλλά το πάρα πάρα πάρα πολύ 20 ώρες κάθε ΣΚ = 1200΄προς WU κάθε ΣΚ)

Επί 4 ΣΚ που έχει ο Φλεβάρης (Ζήτημα ΑΝ μπορέσεις να μιλήσεις προς WU 5000΄όλα τα ΣΚ του Φλεβάρη!!!)

 

Τα ίδια και στο frog με τα 1500΄προς frog κάθε 48ωρο ΣΚ!!!

 

Εκτός ΑΝ δεν κάνεις τπτ άλλο!!! Οπότε: ΝΑΙ, πρέπει να ενημερώνει για το υπόλοιπο.....!!!!

Πολύ ανάλυση για το τίποτα..

Αυτό που λέμε είναι το παρακάτω.

 

Προφανώς και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία η λεπτομερής ενημέρωση. Ενα ενημερωτικό μήνυμα για την έναρξη της ισχύος των δωρεάν λεπτών καλό θα ήταν να υπάρχει πιστεύω.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

3 χρονια ημουν Αυστρια.Οποτε ανοιγα το κοσμοτε νουμερο μου ποτε δεν ειχε αναγνωριση! Νομιζω μια φορα τους ειχα ρωτησει σχετικα μεσω φ/μ αλλα απαντηση δεν πειρα:(

Ρε παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά αυτή τη στιγμή είμαι εξωτερικό (έφυγα μόνιμα από Ελλάδα) και στη 2η σιμ έχω τη κοσμοτε (φρογκ για την ακρίβεια). Προχθές με πήραν τηλ από διαφημιστική και είχε κανονικά αναγνώριση κλήσης. Δεν το σήκωσα φυσικά με το που είδα 212212 κλπ και τσέκαρα το νούμερο στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασες όλα τα μηνύματα. Αναφέρθηκε από αρκετά μέλη ότι υπάρχει πλέον κανονικά αναγνώριση κλήσεων στο εξωτερικό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Με το android app της cosmote, δεν με αφηνει να μπω στο περιβαλλον της εφαρμογης με 'συνδεση μεσω sim'(διχως κωδικους).

 

Επισης δεν μπορω να κανω ανανεωση online, μεσα απο το site, απο υπολογιστη.

 

Οποτε online ανανεωση, αδυνατον να γινει.

 

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ;;;;

 

Και πριν ενα μηνα που προσπαθουσα να κανω online ανανεωση, τα ιδια προβληματα ειχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το android app της cosmote, δεν με αφηνει να μπω στο περιβαλλον της εφαρμογης με 'συνδεση μεσω sim'(διχως κωδικους).

 

Επισης δεν μπορω να κανω ανανεωση online, μεσα απο το site, απο υπολογιστη.

 

Οποτε online ανανεωση, αδυνατον να γινει.

 

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ;;;;

 

Και πριν ενα μηνα που προσπαθουσα να κανω online ανανεωση, τα ιδια προβληματα ειχα!!!!

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έκανα πρώτη φορά online ανανέωση(1,5? 2? χρόνια) και από τότε κάνω μόνο online, πάντως σε αυτό το χρονικό διάστημα ποτέ δεν έκανα με τον ίδιο τρόπο. Πότε δεν δουλεύει στην εφαρμογή, πότε δεν φόρτωνε την σελίδα στον mozilla, πότε στον chrome και πότε τον explorer. Αν δεν σου δουλεύει τίποτα δοκίμασε κάποιον άλλον browser λοιπόν ή και σε αυτόν που δουλεύεις να κάνεις πρώτα μια εκκαθάριση cookies και για την εφαρμογή μετά από εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης της δοκίμασε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με πήραν τηλ. δύο φίλοι μου πριν καμιά ώρα και μου είπαν πως στην Ομόνοια έξω από τις στάσεις του μετρό οι κοπέλες της cosmote έδιναν κάρτες με προσφορά 5gb και 500' ομιλίας προς όλους με 5e. Και ήταν σίγουροι πως δεν ήταν φοιτητική προσφορά. Εχει πέσει στην αντίληψη κάποιου κάτι τέτοιο? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Γιατί είναι πολυ καλό για να είναι αληθινό.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με πήραν τηλ. δύο φίλοι μου πριν καμιά ώρα και μου είπαν πως στην Ομόνοια έξω από τις στάσεις του μετρό οι κοπέλες της cosmote έδιναν κάρτες με προσφορά 5gb και 500' ομιλίας προς όλους με 5e. Και ήταν σίγουροι πως δεν ήταν φοιτητική προσφορά. Εχει πέσει στην αντίληψη κάποιου κάτι τέτοιο? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Γιατί είναι πολυ καλό για να είναι αληθινό.

 

Αυτά δίνονται σαν "τυράκι" από τα παιδιά στην Ομόνοια για να πάρεις την (όποια) καρτοκινητή.

Δεν μπορεί να είναι πακέτα που μπορείς να ενεργοποιείς όποτε θες (πχ με 5€ πακέτο να'χεις 5GB κ 500΄προς όλους).

Αλλά μόνο για τον 1ο μήνα από τη στιγμή που θα αγοράσεις από τα παιδιά στην Ομόνοια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δίνονται σαν "τυράκι" από τα παιδιά στην Ομόνοια για να πάρεις την (όποια) καρτοκινητή.

Δεν μπορεί να είναι πακέτα που μπορείς να ενεργοποιείς όποτε θες (πχ με 5€ πακέτο να'χεις 5GB κ 500΄προς όλους).

Αλλά μόνο για τον 1ο μήνα από τη στιγμή που θα αγοράσεις από τα παιδιά στην Ομόνοια.

Α, μάλιστα, έτσι εξηγείται. Πάντως δε τσίμπησα,απλά είπα να το ψάξω λιγο μπάς και.... αλλά όπως είπα και πρίν παρά είναι καλό για να είναι αληθινό.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα, έτσι εξηγείται. Πάντως δε τσίμπησα,απλά είπα να το ψάξω λιγο μπάς και.... αλλά όπως είπα και πρίν παρά είναι καλό για να είναι αληθινό.

Εαν δε δοκιμάσεις, δε θα μάθεις ποτέ... Στη χειρότερη θα έχεις 5γιγα και 500' προς όλους με 5ε, έστω και για έναν μόνο μήνα, δεν το λες ότι 'πιαστηκες και κορόιδο'.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δε δοκιμάσεις, δε θα μάθεις ποτέ... Στη χειρότερη θα έχεις 5γιγα και 500' προς όλους με 5ε, έστω και για έναν μόνο μήνα, δεν το λες ότι 'πιαστηκες και κορόιδο'.

 

Έχεις δίκιο, ιδίως ΑΝ υπάρχουν "κρυφά" πακέτα και εδώ (όπως αλλού) που ενεργοποιούνται με λεκτικό (πχ στο 1330, όπως το 17317 στο frog) που δεν τα γνωρίζουν οι πολλοί. Έτσι έμαθα (από παιδιά στην Ομόνοια) για ένα "κρυφό" λεκτικό (σε άλλη εταιρία) πριν 1 χρόνο και το έγραψα εδώ.

 

ΑΝ κάποιος μάθει κάτι τέτοιο (από πακέτο όπως αυτό που λέμε εδώ) ΑΣ μας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,

θα ηθελα να ρωτησω για καρτα what's up, για να μπορεις να την χρησιμοποιησεις στο εξωτερικο(Ευρωπαικη Ενωση) πρεπει να πας στον ΟΤΕ ή στο γερμανο να ενεργοποιησουν κάνα πακέτο για περιαγωγη ή λειτουργει χωρις να κανω τίποτα; Για κλησεις μονο, οχι για δεδομενα.

Ευχαριστω

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,

θα ηθελα να ρωτησω για καρτα what's up, για να μπορεις να την χρησιμοποιησεις στο εξωτερικο(Ευρωπαικη Ενωση) πρεπει να πας στον ΟΤΕ ή στο γερμανο να ενεργοποιησουν κάνα πακέτο για περιαγωγη ή λειτουργει χωρις να κανω τίποτα; Για κλησεις μονο, οχι για δεδομενα.

Ευχαριστω

Λειτουργεί στο εξωτερικό χωρίς να κάνεις τίποτα.

Υπάρχουν όμως πακέτα περιαγωγής τα οποία μπορεί να σε συμφέρουν ή να μην σε συμφέρουν ανάλογα την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει το "μαλλί" για φορητότητα από F2G σε What's Up; :rolleyes:

 

Εγώ στο Γερμανό είχα δώσει 10 ευρώ, τα οποία έμειναν στη κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...