Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το what's up γιατί κάνει αποσυνδεσεις από το Internet και μετά πρέπει να κάνει κλήση για να ξαναξυπνησει το δίκτυο? Συμβαίνει και σε άλλους?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως, δεν προστέθηκαν. Κρίμα..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/a6f8207a0f4ee8340302585ac57f6401.jpg

 

Sent from my XT1562

 

Από ποια καταναλώνει Πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν αγοράσω τα 5 GB, σε ένα μήνα θα χαθούν, ανεξάρτητα από άλλα πακέτα? Αν είναι έτσι, κρίμα. Δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενερφοποιησα απο χθες αυτα τα 1500 λεπτα ομιλιας που διαβασα εδω μεσα.Παρολα αυτα δεν μου τα εμφανιζει στο μενου του my cosmote.Ειμαι με κοσμοκαρτα.Σε σας τα δειχνει κανονικα η οχι?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενερφοποιησα απο χθες αυτα τα 1500 λεπτα ομιλιας που διαβασα εδω μεσα.Παρολα αυτα δεν μου τα εμφανιζει στο μενου του my cosmote.Ειμαι με κοσμοκαρτα.Σε σας τα δειχνει κανονικα η οχι?

 

Ισχύουν για 25/12-31/12. Λογικά θα τα εμφανίσει στις 25.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν για 25/12-31/12. Λογικά θα τα εμφανίσει στις 25.

Οκ.! Ευχαριστω για την επεξεγηση :D

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελείωσαν τα δεδομένα μου και ΔΕΝ με αφήνει να μπω στην εφαρμογή για να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ούτε από την εφαρμογή ούτε με WiFi! δηλαδή πώς στο καλό θα βάλω χρόνο ομιλίας?? εδώ στην wind οι εφαρμογές δουλεύουν και από άλλο κινητό!

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Edited by Mark_K
«Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους»
Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία my internet;

 

νομιζω ναι.εχει σχεση?

 

 

 

Sent from mTalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

frog εχω όχι WU

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το app WU,

αλλά απ'το app mycosmote αφήνει να βάλεις κάρτα σε οποιοδήποτε κινητό αριθμό της Cosmote καρτοκινητής, είτε με data, είτε με wifi.

Και εγκατεστημένο (το app mycosmote) σε οποιοδήποτε κινητό με οποιασδήποτε (και άλλης) εταιρείας sim μέσα.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη wu δουλευει μονο με την αντιστοιχη σιμ. Συμπληρωσε οτι εχει φρογκ αρα μονο στην mycosmote θα μπορουσε να μπει.Περιεργο να μην τον αφηνει ουτε με wifi. ilka71, κωδικους εχεις για το mycosmote ωστε να μπεις απο τη σελιδα της κοσμοτε στο account σου?
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι.εχει σχεση?

 

 

 

Sent from mTalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

frog εχω όχι WU

 

Sent from mTalk

Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ. Αν βέβαια έχει αυτή τη συνέπεια, ίσως πρόκειται για bug;

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη wu δουλευει μονο με την αντιστοιχη σιμ. Συμπληρωσε οτι εχει φρογκ αρα μονο στην mycosmote θα μπορουσε να μπει.Περιεργο να μην τον αφηνει ουτε με wifi. ilka71, κωδικους εχεις για το mycosmote ωστε να μπεις απο τη σελιδα της κοσμοτε στο account σου?

μέσω σαιτ με τους ίδιους κωδικούς μπαίνω! με την εφαρμογή κάθε μέρα και κάτι άλλο γίνεται! μια μπαίνει μόνο μέσω δεδομένων μια όχι μια δεν μπαίνει μέσω WiFi δέκα δεν μπαίνει! αλλά αντί άλλων!

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαθος!παω να πω στο σαιτ και δεν με αφηνει!βαζω ότι δεν ξερω το username /password κανω τις επιβεβαιώσεις μεσω email και εκει που λεει βαλτε το τηλ το βαζω και λεει ότι να ελεγξω εάν είναι σωστος ο αριθμος!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το νουμερο που χρησιμοποιώ χρονια δεν μπορουν να ο επιβεβαιωσουν!!!!!!!!!!!!!!τι αχρηστη εταιρεια!

 

 

EDIT λοιπόν μέσω σαιτ μπήκα μέσω της εφαρμογής με ΤΊΠΟΤΑ!

 

Sent from mTalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μέσω σαιτ με τους ίδιους κωδικούς μπαίνω! με την εφαρμογή κάθε μέρα και κάτι άλλο γίνεται! μια μπαίνει μόνο μέσω δεδομένων μια όχι μια δεν μπαίνει μέσω WiFi δέκα δεν μπαίνει! αλλά αντί άλλων!

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαθος!παω να πω στο σαιτ και δεν με αφηνει!βαζω ότι δεν ξερω το username /password κανω τις επιβεβαιώσεις μεσω email και εκει που λεει βαλτε το τηλ το βαζω και λεει ότι να ελεγξω εάν είναι σωστος ο αριθμος!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το νουμερο που χρησιμοποιώ χρονια δεν μπορουν να ο επιβεβαιωσουν!!!!!!!!!!!!!!τι αχρηστη εταιρεια!

 

 

EDIT λοιπόν μέσω σαιτ μπήκα μέσω της εφαρμογής με ΤΊΠΟΤΑ!

 

Sent from mTalk

 

Όταν μπαίνεις από το κινητό, κάνει ταυτοποίηση με ένα κρυφό SMS και γι' αυτό δεν σου ζητάει στοιχεία πρόσβασης. Από τη σελίδα μπαίνεις κανονικά με username/password. Φαντάζομαι ότι εξαιτίας της διακοπής των δεδομένων λόγω του My internet, η εφαρμογή δεν μπορεί να ξεκινήσει τη διαδικασία ταυτοποίησης (παρότι τα δεδομένα της εφαρμογής είναι δωρεάν, μάλλον το My internet κόβει εντελώς τα δεδομένα όταν σου τελειώσουν).

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις από το κινητό, κάνει ταυτοποίηση με ένα κρυφό SMS και γι' αυτό δεν σου ζητάει στοιχεία πρόσβασης. Από τη σελίδα μπαίνεις κανονικά με username/password. Φαντάζομαι ότι εξαιτίας της διακοπής των δεδομένων λόγω του My internet, η εφαρμογή δεν μπορεί να ξεκινήσει τη διαδικασία ταυτοποίησης (παρότι τα δεδομένα της εφαρμογής είναι δωρεάν, μάλλον το My internet κόβει εντελώς τα δεδομένα όταν σου τελειώσουν).

τελικά μετά από αίτημα μου χτες μου είπαν θα το δουν το θέμα οι τεχνικοί και σήμερα όλα καλά και στην εφαρμογή (επιτέλους και με WiFi) και στην ιστοσελίδα.

 

άσχετο θυμίστε μου έδωσε δώρο δεδομένα ή κοσμοτε για τις γιορτές; frog έχω

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νουμερο κοσμοτε συμβολαιο σε δυο sim για να λειτουργουν δυο τηλεφωνα (για να μην χρειαζεται να κανω τραμπα την σιμ συνεχεια)

 

Ομως ληγει το συμβολαιο κοσμοτε και θελω να το γυρισω σε κοσμοκαρτα.

Γνωριζετε εαν θα παραμεινω με τις δυο σιμ που εχω ή πρεπει να πληρωσω για δυο νεες. ?

Επισης, σε κοσμοκαρτα μπορω να εχω δυο σιμ ή δεν το επιτρεπουν παρα μονο σε συμβολαια. ?

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά από αίτημα μου χτες μου είπαν θα το δουν το θέμα οι τεχνικοί και σήμερα όλα καλά και στην εφαρμογή (επιτέλους και με WiFi) και στην ιστοσελίδα.

 

άσχετο θυμίστε μου έδωσε δώρο δεδομένα ή κοσμοτε για τις γιορτές; frog έχω

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Για μουμπου δεν ξερω, αλλα για λεπτα ομιλιας στειλε 2017 στο 1330.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νουμερο κοσμοτε συμβολαιο σε δυο sim για να λειτουργουν δυο τηλεφωνα (για να μην χρειαζεται να κανω τραμπα την σιμ συνεχεια)

 

Ομως ληγει το συμβολαιο κοσμοτε και θελω να το γυρισω σε κοσμοκαρτα.

Γνωριζετε εαν θα παραμεινω με τις δυο σιμ που εχω ή πρεπει να πληρωσω για δυο νεες. ?

Επισης, σε κοσμοκαρτα μπορω να εχω δυο σιμ ή δεν το επιτρεπουν παρα μονο σε συμβολαια. ?

 

Δουλεύουν κανονικά και οι δυο SIM,έκανα πρόσφατα το συμβόλαιο σε cosmokarta και δουλεύω και τα δύο τηλέφωνα με τις SIM τους.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση?

Θελω οταν με καλει καποιος να τον ενημερωνει οτι η γραμμη ειναι κατειλημμενη.

Χθες μιλαγα στο κινητο με εναν φιλο μου και παραλληλα με καλουσαν και δεν ενημερωνοταν οτι η γραμμη μου ειναι κατειλημμενη.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να απενεργοποιησεις την αναμονη,αλλα δεν ξερω αν μπορεις να δεις τοτε ή μετα ποιος σε καλεσε. Η ειδοποιηση κλήσεων σε κατελλειμενη γραμμή δεν δουλεύει στην κοσμοτέ,απ'οτι εχω καταλάβει.

Να κάνω μια ερωτηση?

Θελω οταν με καλει καποιος να τον ενημερωνει οτι η γραμμη ειναι κατειλημμενη.

Χθες μιλαγα στο κινητο με εναν φιλο μου και παραλληλα με καλουσαν και δεν ενημερωνοταν οτι η γραμμη μου ειναι κατειλημμενη.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν κανονικά και οι δυο SIM,έκανα πρόσφατα το συμβόλαιο σε cosmokarta και δουλεύω και τα δύο τηλέφωνα με τις SIM τους.

Οκ σε ευχαριστω.

Υποθετω πως εξακολουθησες να χρησιμοποιεις τις ηδη υπαρχουσες sim ετσι. ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η προσφορά με τα 5 giga ισχύει μόνο για what's up;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...