Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι που το είδα; Λες να μην ξέρω αν έχω φοιτητικό ή όχι;

Στη σελίδα που πας για να ενεργοποιήσεις πακέτο http://ciotgprepaid.cosmote.gr δείχνει κανονικά 8Gb και δίπλα σβησμένο το 4GB (που ισχύει κανονικά χωρίς την προσφορά διπλασιασμού). Βλέπε εικόνα.

Εγώ έκανα 2 φορές αγορά πακέτου, και τις 2 μου έδωσε 4GB αντί για 8.......

 

Untitled.jpg

 

Πήρα την εξυπηρέτηση και εδώ και τρεις μέρες το ψάχνουνε.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Σήμερα πήγα σε κατάστημα Γερμανός για να κάνω αίτηση φορητοτητας από Vodafone cu σε cosmote what's up.Λόγω βιασύνης δεν ρώτησα κάτι βασικο, αν θα υπάρχει χρεώση και αν ναι πόσο θα είναι το πόσο.Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόσφατη εμπειρία? Ευχαριστώ εκ των πρωτερων!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά μετά από συζήτηση κατέληξα ότι το φοιτητικό της cu είναι καλύτερο.τώρα πως κάνω την ακύρωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εάν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις:

1. υπάρχει my account σε Κοσμοκάρτα και σε Γουατς Απ;

2. τί βλέπεις στο my account; Μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα;

3. εαν κάνεις μετατροπή σε Φρογκ (με το αλπακ), συνεχίζεις να έχεις στον αριθμό το my account;

Link to comment
Share on other sites

για το wu υπαρχει εφαρμογη που βλεπεις υπολοιπα, νεα, ενεργοποιεις πακετα, κλπ.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Combo Call Them All με 400' προς WU & 200' προς όλους με 7,06€...Πως σας φαίνεται σαν πακέτο και τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. Υπάρχει σε ανταγωνιστική καρτοκινητή πακέτο που τα έχει σχεδόν ανάποδα με το ίδιο κόστος(400' προς όλους και 300' σε κινητά του ίδιου δικτύου).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. Υπάρχει σε ανταγωνιστική καρτοκινητή πακέτο που τα έχει σχεδόν ανάποδα με το ίδιο κόστος(400' προς όλους και 300' σε κινητά του ίδιου δικτύου).

 

Sent from my XT1562

 

Σίγουρα απλά θεωρώ ότι για τα δεδομένα του WU είναι καλό πακέτο.Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με πακέτα άλλων εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

για το wu υπαρχει εφαρμογη που βλεπεις υπολοιπα, νεα, ενεργοποιεις πακετα, κλπ.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εάν το νούμερο γίνει φρογκ, θα συνεχίσει να έχει την υπηρεσία;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά θεωρώ ότι για τα δεδομένα του WU είναι καλό πακέτο.Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με πακέτα άλλων εταιρειών.

Αν και έχω what's up, έχω ελάχιστους γνωστούς με τέτοιο, οπότε προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο ο χρόνος ομιλίας προς όλους. Αν έδινε τα λεπτά που έχει προς what's up, έστω και τα μισά προς Cosmote γενικά, θα ήταν καλύτερα...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω what's up, έχω ελάχιστους γνωστούς με τέτοιο, οπότε προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο ο χρόνος ομιλίας προς όλους. Αν έδινε τα λεπτά που έχει προς what's up, έστω και τα μισά προς Cosmote γενικά, θα ήταν καλύτερα...

 

Sent from my XT1562

 

Πάντως αυτο είναι καινούργιο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Η καλοκαιρινή προσφορα της Cosmote με το internet κατα την άποψη μου ειναι ****** διότι αγοράζεις ενα πακέτο 500 mb προστίθενται στα υπόλοιπα και το δώρο ειναι ξεχωριστά με μεταγενέστερη ωρα λήξης. Ετσι οταν κανεις χρηση του internet καταναλώνονται τα mb απο το σύνολο και όχι απο το δώρο. Ετσι για παράδειγμα αν έχεις σύνολο 5gb θα πρέπει να τελειώσουν όλα και μετά να καταναλώσεις απο το δώρο το οποίο αν δεν κανεις χρηση θα χαθεί. Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Η καλοκαιρινή προσφορα της Cosmote με το internet κατα την άποψη μου ειναι ****** διότι αγοράζεις ενα πακέτο 500 mb προστίθενται στα υπόλοιπα και το δώρο ειναι ξεχωριστά με μεταγενέστερη ωρα λήξης. Ετσι οταν κανεις χρηση του internet καταναλώνονται τα mb απο το σύνολο και όχι απο το δώρο. Ετσι για παράδειγμα αν έχεις σύνολο 5gb θα πρέπει να τελειώσουν όλα και μετά να καταναλώσεις απο το δώρο το οποίο αν δεν κανεις χρηση θα χαθεί.

Πάντα αυτό γινόταν με τα δώρα αν δεν κάνω λάθος. Το καλό όμως είναι ότι λίγο πριν λήξουν βάζεις αν θες ένα πακέτο δικό σου και τα ενώνει όλα μαζί για ένα μήνα ακόμα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω what's up και θέλω να δω αν υπάρχει δυνατότητα να κάνω χρήση των δεδομένων που έχω στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (εντός ΕΕ). Ξέρω ότι υπάρχει το Travel & Surf αλλά είναι 15 ευρώ για 150mb πρακτικά που δεν βολεύει. Επομένως αν γίνεται με κάποιος κόστος και πόσο είναι αυτό να κάνω χρήση των δεδομένων που έχω ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω what's up και θέλω να δω αν υπάρχει δυνατότητα να κάνω χρήση των δεδομένων που έχω στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (εντός ΕΕ). Ξέρω ότι υπάρχει το Travel & Surf αλλά είναι 15 ευρώ για 150mb πρακτικά που δεν βολεύει. Επομένως αν γίνεται με κάποιος κόστος και πόσο είναι αυτό να κάνω χρήση των δεδομένων που έχω ήδη.

Πριν ένα χρόνο είχα πάει εξωτερικό και είχα 7GB στο κινητό πριν φύγω και ήθελα να τα χρησιμοποιήσω έξω. Πήρα στην εξυπηρετηση πελατων και μου είπαν πως δεν μπορώ να τα χρησιμοποιώ εκτός Ελλάδας τα mb που έχω. Ρώτα κ εσύ να είσαι σίγουρος....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί (από τις 09:00 μέχρι τις 10:30) δεν δούλευε με τίποτα η εφαρμογή του What's up στη συσκευή μου. Συνεχώς να μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης. Δοκίμασα με 4G, με 3G και με wi-fi. Εννοείται πως σύνδεση είχα κανονικά μιας και άνοιγαν σελίδες και άλλες εφαρμογές που απαιτούν internet φυσιολογικά. Ήθελα απλά να ενεργοποιήσω το 1GB για 8ώρες μέσω του #datakalokairo. Μετά τις 10:30 όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Περιμένω να δω αύριο το πρωί τι θα γίνει, μιας και ενεργοποιώ το συγκεκριμένο bonus κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί (από τις 09:00 μέχρι τις 10:30) δεν δούλευε με τίποτα η εφαρμογή του What's up στη συσκευή μου. Συνεχώς να μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης. Δοκίμασα με 4G, με 3G και με wi-fi. Εννοείται πως σύνδεση είχα κανονικά μιας και άνοιγαν σελίδες και άλλες εφαρμογές που απαιτούν internet φυσιολογικά. Ήθελα απλά να ενεργοποιήσω το 1GB για 8ώρες μέσω του #datakalokairo. Μετά τις 10:30 όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Περιμένω να δω αύριο το πρωί τι θα γίνει, μιας και ενεργοποιώ το συγκεκριμένο bonus κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου.

 

Δεν απαιτεί δεδομένα C-Ote η whatsup app?

Ανοίγει και με wifi?

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτεί δεδομένα C-Ote η whatsup app?

Ανοίγει και με wifi?

Ναι ανοίγει και με τα δύο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λειτουργεί και με Wi-Fi, αφού δώσεις την έγκριση να στέλνει που και που ένα δωρεάν sms για εξακρίβωση του αριθμού σου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί (από τις 09:00 μέχρι τις 10:30) δεν δούλευε με τίποτα η εφαρμογή του What's up στη συσκευή μου. Συνεχώς να μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης. Δοκίμασα με 4G, με 3G και με wi-fi. Εννοείται πως σύνδεση είχα κανονικά μιας και άνοιγαν σελίδες και άλλες εφαρμογές που απαιτούν internet φυσιολογικά. Ήθελα απλά να ενεργοποιήσω το 1GB για 8ώρες μέσω του #datakalokairo. Μετά τις 10:30 όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. Περιμένω να δω αύριο το πρωί τι θα γίνει, μιας και ενεργοποιώ το συγκεκριμένο bonus κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου.

Και να ήταν μόνο το πρωί.......

Από τις 4 προσπαθώ να κάνω ανανέωση κι δεν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι κάποια μέρα θα κάνανε εργασίες συντήρησης στην cosmote και δεν θα ήταν δυνατή ούτε η ανανέωση . Αν το ξαναβρω θα σας το στείλω

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το διάστημα αυτό μου δούλευε άψογα. Κατά τις 11:30 έκανα ανανέωση μέσω της εφαρμογής (PayPal) και όλα πήγαν καλά. Τι να πω...

 

Sent from my XT1524

 

Edit : @Lek88 Την προηγούμενη Δευτέρα ήταν η ημέρα που έλεγε η ανακοίνωση που εννοείς, αν θυμάμαι καλά.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρε παιδιά...

Ως τώρα είχα προβλήματα μόνο σε VF και Wind για μέσω paypal.

Την Τετάρτη για πρώτη φορά δεν τα κατάφερα με paypal και στην C-Ote.

 

Τί παίζει με ανανεώσεις με paypal καρτοκινητής (εντός ορίων μηνιαίων και ημερησίων εννοείται);

Έχει γραφτεί πουθενά στο myphone τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω, αλλά εδώ και τουλάχιστον 6 μήνες πραγματοποιώ συχνά ανανεώσεις μέσω PayPal χωρίς πρόβλημα και στους 3. Έχω συνδέσει χρεωστική mastercard της Εθνικής στο PayPal, αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...