Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω εδω και μερες να ενεργοποιησω το mycosmote για τον πατερα μου(cosmokarta),μπαινω στο site, εχω κανονικα επιβεβαιωσει την εγγραφή. Ενεργοποιώ την κοσμοτε κινητη που λέει και μου εμφανιζει το εισαγωγη pin. Οταν το παταω,αντι να στειλει στο κινητο του πατερα μου μηνυμα και να μου εμφανισει πεδιο εισαγωγης pin,κάνει refresh και πάει στην αρχικη cosmote.Συμβαίνει και σε αλλους αυτό? Και της μητέρας μου το κινητό οταν θέλησα να βάλω πριν λιγο καιρο μου εβγαλε το λάδι (δεν δεχόταν τον κωδικό αλλά μετά από 2 μέρες ξεκόλλησε και δούλεψε σωστα.). Τώρα όμως προσπαθώ μια εβδομάδα και δεν προχωράει τίποτα. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα είναι για γέλια. Την 20/3 που έκανα ανανέωση χρόνου 10€ με paypal είδα ότι μου πιστωθηκε το ποσό των 10,71€ Με call back από το cosmote.gr ενημρωθηκα ότι όντως πήρα 20% επιπλέον χρόνο ομιλίας αλλά δεν γνώριζε ή υπάλληλος αν υπήρχε προσφορα. Σήμερα 25/3 με κάλεσαν και μου είπαν ότι η προσφορά ήταν για 24 ώρες. Τρελή προσφορά. Με μεγάλη προσπάθεια συγκρατησα τα γέλια.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα είναι για γέλια. Την 20/3 που έκανα ανανέωση χρόνου 10€ με paypal είδα ότι μου πιστωθηκε το ποσό των 10,71€ Με call back από το cosmote.gr ενημρωθηκα ότι όντως πήρα 20% επιπλέον χρόνο ομιλίας αλλά δεν γνώριζε ή υπάλληλος αν υπήρχε προσφορα. Σήμερα 25/3 με κάλεσαν και μου είπαν ότι η προσφορά ήταν για 24 ώρες. Τρελή προσφορά. Με μεγάλη προσπάθεια συγκρατησα τα γέλια.

 

Δυστυχως δεν δινει τιποτα,ισχυει αυτο που λες!

Στην cosmote γενικα δεν το ανεφεραν πουθενα.Μαλλον ηταν κρυφη η προσφορα!!!!βλεπεις την προμηθεια του paypal την πληρωνουν αυτοι .

Εδω δεν εχουν φτιαξει την εφαρμογη mycosmote για να το υποστηριζει.εγω απο το site καταφερα να το κανω.

Το μονο θετικο ειναι οτι μπορεις να κανεις γρηγορη ανανεωση χωρις να εχεις μαζι την καρτα σου και χωρις να περνας στοιχεια σε πολλαπλα πεδια .

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα 10€ με paypal που έκανα μέσω του cosmote.gr στην cosmokarta την Τρίτη αυτή στις 2:00

μου έδωσε 1024ΜΒ για 15 μέρες (ως 6/4). Το έδωσε στις 11 το πρωΐ της Τρίτης.

 

Να ρωτήσω:

Αν βάλω πακέτο 500ΜΒ με 5€ την 6/4 ως τις 10:00 θα προστεθούν/μεταφερθούν όλα τα ΜΒ ως τις 6/5;

Σε 10€ που έβαλα σήμερα με easy transfer από συμβόλαιο, επίσης μου έδωσε το 1G

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα είναι για γέλια. Την 20/3 που έκανα ανανέωση χρόνου 10€ με paypal είδα ότι μου πιστωθηκε το ποσό των 10,71€ Με call back από το cosmote.gr ενημρωθηκα ότι όντως πήρα 20% επιπλέον χρόνο ομιλίας αλλά δεν γνώριζε ή υπάλληλος αν υπήρχε προσφορα. Σήμερα 25/3 με κάλεσαν και μου είπαν ότι η προσφορά ήταν για 24 ώρες. Τρελή προσφορά. Με μεγάλη προσπάθεια συγκρατησα τα γέλια.

 

Δυστυχως δεν δινει τιποτα,ισχυει αυτο που λες!

Στην cosmote γενικα δεν το ανεφεραν πουθενα.Μαλλον ηταν κρυφη η προσφορα!!!!βλεπεις την προμηθεια του paypal την πληρωνουν αυτοι .

Εδω δεν εχουν φτιαξει την εφαρμογη mycosmote για να το υποστηριζει.εγω απο το site καταφερα να το κανω.

Το μονο θετικο ειναι οτι μπορεις να κανεις γρηγορη ανανεωση χωρις να εχεις μαζι την καρτα σου και χωρις να περνας στοιχεια σε πολλαπλα πεδια .

 

Τα θέλουν και τα "κάνουν"

ή τους "ξεφεύγει"; (και τρέχουν να δικαιολογηθούν μετά;)

 

Άκου: "Προσφορά +20% σε paypal κάρτα >10€" ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε 10€ που έβαλα σήμερα με easy transfer από συμβόλαιο, επίσης μου έδωσε το 1G

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί, αλλά το 1GB από "δώρο" ανανέωσης "κάρτας" >10€

ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί σε data 4G.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HNMS/xml/Personal__microsite__4G__4GFAQ/section/Personal#

 

Συνδρομητές Καρτοκινητής

Οι συνδρομητές Καρτοκινητής τηλεφωνίας που έχουν ενεργοποιήσει στη σύνδεσή τους μία από τις ακόλουθες πρόσθετες υπηρεσίες δεδομένων: Internet Monthly Pass 200, SMS THEM ALL 600 PLUS 120MB, SMS THEM ALL 600 PLUS 250MB, SMS 100 Plus 120MB, SMS 100 Plus 250MB, NATIONAL SMS 100 PLUS 250MB, INTERNATIONAL SMS 100 PLUS 250MB θα μπορούν, με αίτημα τους στα σημεία πώλησης του δικτύου COSMOTE και μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE, χωρίς κόστος, να ενεργοποιούν την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G.

 

Διευκρινίζεται ότι στους συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου και Καρτοκινητής η απενεργοποίηση των ανωτέρω υπηρεσιών δεδομένων συνεπάγεται αυτόματη απενεργοποίηση της πρόσβασης στο δίκτυο COSMOTE 4G. Εάν ο συνδρομητής επιθυμεί να κάνει εκ νέου χρήση υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G θα πρέπει να ενεργοποιήσει τουλάχιστον μια από τις αναφερόμενες πρόσθετες υπηρεσίες και θα έχει πρόσβαση, χωρίς νέο αίτημα, στο δίκτυο COSMOTE 4G. Στη περίπτωση που ο συνδρομητής που έχει ενεργοποιημένη μία από τις ανωτέρω πρόσθετες υπηρεσίες ενεργοποιήσει παράλληλα και μία, διαφορετική από τις ανωτέρω, πρόσθετη υπηρεσία δεδομένων, η πρόσβαση στο δίκτυο COSMOTE 4G θα ισχύει για το διάστημα που θα ισχύει η πρόσθετη υπηρεσία δεδομένων που επιτρέπει την πρόσβαση στο δίκτυο COSMOTE4G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση από εμένα γιατί έχω πολύ καιρό να κάνω ανανέωση cosmote.

Το 1 gb δώρο για ανανέωση σε καταστημα ισχύει για Γερμανό ή και κατάστημα cosmote?

Και κάτι ακόμα ισχύει για cosmokarta μόνο ή και για whatsap και για Frog?

Και σε Γερμανό και σε κοσμοτε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί, αλλά το 1GB από "δώρο" ανανέωσης "κάρτας" >10€

ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί σε data 4G.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HNMS/xml/Personal__microsite__4G__4GFAQ/section/Personal#

 

Συνδρομητές Καρτοκινητής

Οι συνδρομητές Καρτοκινητής τηλεφωνίας που έχουν ενεργοποιήσει στη σύνδεσή τους μία από τις ακόλουθες πρόσθετες υπηρεσίες δεδομένων: Internet Monthly Pass 200, SMS THEM ALL 600 PLUS 120MB, SMS THEM ALL 600 PLUS 250MB, SMS 100 Plus 120MB, SMS 100 Plus 250MB, NATIONAL SMS 100 PLUS 250MB, INTERNATIONAL SMS 100 PLUS 250MB θα μπορούν, με αίτημα τους στα σημεία πώλησης του δικτύου COSMOTE και μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE, χωρίς κόστος, να ενεργοποιούν την παροχή υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G.

 

Διευκρινίζεται ότι στους συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου και Καρτοκινητής η απενεργοποίηση των ανωτέρω υπηρεσιών δεδομένων συνεπάγεται αυτόματη απενεργοποίηση της πρόσβασης στο δίκτυο COSMOTE 4G. Εάν ο συνδρομητής επιθυμεί να κάνει εκ νέου χρήση υπηρεσιών δεδομένων μέσω του δικτύου COSMOTE 4G θα πρέπει να ενεργοποιήσει τουλάχιστον μια από τις αναφερόμενες πρόσθετες υπηρεσίες και θα έχει πρόσβαση, χωρίς νέο αίτημα, στο δίκτυο COSMOTE 4G. Στη περίπτωση που ο συνδρομητής που έχει ενεργοποιημένη μία από τις ανωτέρω πρόσθετες υπηρεσίες ενεργοποιήσει παράλληλα και μία, διαφορετική από τις ανωτέρω, πρόσθετη υπηρεσία δεδομένων, η πρόσβαση στο δίκτυο COSMOTE 4G θα ισχύει για το διάστημα που θα ισχύει η πρόσθετη υπηρεσία δεδομένων που επιτρέπει την πρόσβαση στο δίκτυο COSMOTE4G.

Σε μένα γιατί πιάνει 4g+ με το δώρο του 1gb που έχω?

Το 1gb το πηρα με 10€κάρτα.

 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί πιάνει 4g+ με το δώρο του 1gb που έχω?

Το 1gb το πηρα με 10€κάρτα.

 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο....

 

Δοκίμασε από το κινητό σου να το βάλεις 4G only (αν έχει αυτή τη δυνατότητα το κινητό σου) και όχι αυτόματη επιλογή 4G/3G.

Το λέει σαφώς το link που παρέθεσα.

Απορώ που στα δώρα ΜΒ των γιορτών Χριστουγέννων είχε 4G!!

 

Τη μη δυνατότητα 4G στο 1GB δώρο από ανανέωση κάρτα 10€ την είδα στο mifi ZTE-mf910 που δίνει τη δυνατότητα 4G only.

Απλά δε συνδεόταν σε δίκτυο 4G!

Μόλις κατέβασα σε 3G only συνδέθηκε αμέσως.

 

Αυτά για το "δώρο" 1GB της Cosmote με κάρτα >10€: Ελέγξτε το και άλλοι.

Σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρείες και αν έχουν αυτό τον περιορισμό (όχι 4G) στο 1GB που πια προσφέρουν ΟΛΟΙ (και η μπλε και η κόκκινη και η πράσινη) με κάρτα >10€!!

 

Μόνο αν είναι ενεργοποιημένο ΚΑΙ ένα από τα αναφέρομενα παραπάνω πακέτα ΜΒ είναι σε 4G και αυτό το 1GB και ΜΟΝΟ όσο διαρκεί αυτό το ενεργοποιημένο πακέτο!!

 

Σύμφωνα με το παραπάνω link:

1) Ενεργοποιήμενο πακέτο 500ΜΒ με 5€ στις 1/3

2) "Κάρτα" >10€ πχ την 25/3 που δίνει 1GB "δώρο"

Τότε:

25-30/3----->σε 4G

1/4-24/4-----> σε 3G!!!

Ωραία "μεταφορά" υπολοίπου ΜΒ για την Cosmote!!!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι έτσι. Στο παρελθόν όταν είχα αρκετά mb που δεν έδιναν 4g συνδεόταν κανονικά σε 4g δίκτυο αλλά δεν ξεπερνούσε τα 15-20mbps. Με αγορά πακέτου των 5€ για δοκιμή χτύπησε αμέσως τα 70.Εκεί που είσαι έχεις σίγουρα 4G; Γιατί αν δεν έχεις, είναι λογικό αν το έχεις θέσει σε 4G only να μην πιάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι έτσι. Στο παρελθόν όταν είχα αρκετά mb που δεν έδιναν 4g συνδεόταν κανονικά σε 4g δίκτυο αλλά δεν ξεπερνούσε τα 15-20mbps. Με αγορά πακέτου των 5€ για δοκιμή χτύπησε αμέσως τα 70.Εκεί που είσαι έχεις σίγουρα 4G; Γιατί αν δεν έχεις, είναι λογικό αν το έχεις θέσει σε 4G only να μην πιάνει τίποτα.

 

Σίγουρα έχω 4G (Αθήνα):

Παλιότερα στην ίδια περιοχή ακριβώς:

http://www.speedtest.net/result/4995765519.png

 

Με την ίδια sim στο κέντρο της Αθήνας:

http://www.speedtest.net/result/4995988238.png

 

Και ενεργοποιημένο 4G στη συγκεκριμένη sim

Και 4G στην ακριβώς ίδια περιοχή.

 

Πώς εξηγείται αλλιώς;

Μιλάω γαι το 1GB του "δώρου" με "κάρτα">10€, έτσι;

 

Αλλά, τότε (14/1) δεν είχα το mifi που δίνει δυνατότητα 4G only, με το οποίο μπορ'ω τώρα να βάλω 4G only.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν υποστηρίζει τη μπάντα των 800MHz και εκεί που είσαι πιάνει από τέτοια κεραία; Βλέπω στο ebay οι πωλητές να γράφουν ότι την υποστηρίζει αλλά σε ένα manual λέει πως όχι(LTE 700, 900, 1800, 2100, 2600 MHz). Δεν ξέρω αν δεν υποστηρίζεται το 4G στο bonus GB που δίνει, υποθέτω πως με αυτό που γράφουν τα υπόλοιπα παιδιά μάλλον ναι, αλλά έχω την εντύπωση πως αν δεν το υποστήριζε, πάλι θα έπιανες 4G δίκτυο και θα είχες περιορισμό στην ταχύτητα, και όχι να μην συνδέεται καθόλου. Αν βρεις την ευκαιρία δοκίμασε την κάρτα σου σε κινητό να δούμε αν συμβαίνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

4G κανονικά εδω παιδιά με το 1gb δωρο με 10ευρη ανανέωση σε Frog.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/0533eb35c6722d72f15bc22e6e59a90e.jpg

 

Το 1γιγα στο φρογκ είναι για 15 μερες;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από το κινητό σου να το βάλεις 4G only (αν έχει αυτή τη δυνατότητα το κινητό σου) και όχι αυτόματη επιλογή 4G/3G.

Το λέει σαφώς το link που παρέθεσα.

Απορώ που στα δώρα ΜΒ των γιορτών Χριστουγέννων είχε 4G!!

 

Τη μη δυνατότητα 4G στο 1GB δώρο από ανανέωση κάρτα 10€ την είδα στο mifi ZTE-mf910 που δίνει τη δυνατότητα 4G only.

Απλά δε συνδεόταν σε δίκτυο 4G!

Μόλις κατέβασα σε 3G only συνδέθηκε αμέσως.

 

Αυτά για το "δώρο" 1GB της Cosmote με κάρτα >10€: Ελέγξτε το και άλλοι.

Σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρείες και αν έχουν αυτό τον περιορισμό (όχι 4G) στο 1GB που πια προσφέρουν ΟΛΟΙ (και η μπλε και η κόκκινη και η πράσινη) με κάρτα >10€!!

 

Μόνο αν είναι ενεργοποιημένο ΚΑΙ ένα από τα αναφέρομενα παραπάνω πακέτα ΜΒ είναι σε 4G και αυτό το 1GB και ΜΟΝΟ όσο διαρκεί αυτό το ενεργοποιημένο πακέτο!!

 

Σύμφωνα με το παραπάνω link:

1) Ενεργοποιήμενο πακέτο 500ΜΒ με 5€ στις 1/3

2) "Κάρτα" >10€ πχ την 25/3 που δίνει 1GB "δώρο"

Τότε:

25-30/3----->σε 4G

1/4-24/4-----> σε 3G!!!

Ωραία "μεταφορά" υπολοίπου ΜΒ για την Cosmote!!!!

Δεν το ήξερα.... :/ αυτά έχω από επιλογές https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/bb7273187663c47cc0624b3e079f4ebe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά δεν έχουν μόνο lte παρά μόνο μπεις σε κάποιο κρυφό μενού με ρυθμίσεις. Και αν το έχει αυτό και το επιλέξεις, δεν θα λειτουργεί για κλήσεις, μιας και ακόμα δεν έχουμε υποστήριξη για κλήσεις σε 4G.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα θέμα με τις προσφορές καμίας εταιρείας , ούτε 0,01 δεν μου έφαγαν ποτέ κι όμως ήρθε η ώρα να τα πληρώσω μαζεμένα.

Έβαλα σε φοιτητικό με 10,67€ υπόλοιπο την προσφορά των 500Mb/ώρα, κατέβασα ένα τραγούδι μεγέθους 3Mb και στο 5% της λήψης ενός άλμπουμ μεγέθους 70Mb, μου ήρθαν μηνύματα ότι έχω 10Mb και ότι δεν έχω τίποτα και εκτός του το ότι εξαφανίστηκαν τα Mb της προσφοράς, μου έφαγε και τα 10 ευρώ. Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτηση αναλυτικής χρέωσης κλπ κλπ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα θέμα με τις προσφορές καμίας εταιρείας , ούτε 0,01 δεν μου έφαγαν ποτέ κι όμως ήρθε η ώρα να τα πληρώσω μαζεμένα.

Έβαλα σε φοιτητικό με 10,67€ υπόλοιπο την προσφορά των 500Mb/ώρα, κατέβασα ένα τραγούδι μεγέθους 3Mb και στο 5% της λήψης ενός άλμπουμ μεγέθους 70Mb, μου ήρθαν μηνύματα ότι έχω 10Mb και ότι δεν έχω τίποτα και εκτός του το ότι εξαφανίστηκαν τα Mb της προσφοράς, μου έφαγε και τα 10 ευρώ. Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτηση αναλυτικής χρέωσης κλπ κλπ.

 

Ο "λόγος ΄ύπαρξης" του SOSτικού panic button: http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/peri-monadon/panic-button/

 

είναι ΚΑΙ αυτός.

Κάποια στιγμή/Κάποιος θα την "πάθει" (για διάφορους λόγους):

Το ξέρουν αυτό οι εταιρείες.

Εξ'ου πχ και τα "δωρεάν" φατσομπούκια της Wind!!!

 

"Τρέχεις" τώρα και δεν φτάνεις....!

Ενημέρωσέ μας τι απέγινε τελικά.

 

Σε ανάλογη περίπτωση που έτυχε σε μένα (σε Cosmokarta) μου έφαγε με ρυθμό 1,0332€/1ΜΒ (ακόμα ισχύει αυτό στην καρτοκινητή Cosmote, σε αντίθεση με τα συμβόλαια που "κόβεται" τελείως όταν τελειώσουν τα ΜΒ πακέτου!!) τελείως την κάρτα

Και (η Cosmote, ό,τι και να έκανα/είπα) δεν μου τα επέστρεψε ποτέ. Η Wind τα επιστρέφει: Αλλά είναι και "πολιτική" της κάθε εταιρείας!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς οτι φαίνονται τα στοιχεία σου (ονοματεπώνυμο κλπ),πρέπει να ζητήσεις απο την κοσμοτέ το νούμερο να μην φαίνεται στους καταλόγους. Γιατί μαλλον με το που πηγες καρτσυμβόλαιο δεν τσέκαραν την αντίστοιχη επιλογή και προφανώς ούτε εσύ το ζήτησες.
Link to comment
Share on other sites

Ο "λόγος ΄ύπαρξης" του SOSτικού panic button: http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/peri-monadon/panic-button/

 

είναι ΚΑΙ αυτός.

Κάποια στιγμή/Κάποιος θα την "πάθει" (για διάφορους λόγους):

Το ξέρουν αυτό οι εταιρείες.

Εξ'ου πχ και τα "δωρεάν" φατσομπούκια της Wind!!!

 

"Τρέχεις" τώρα και δεν φτάνεις....!

Ενημέρωσέ μας τι απέγινε τελικά.

 

Σε ανάλογη περίπτωση που έτυχε σε μένα (σε Cosmokarta) μου έφαγε με ρυθμό 1,0332€/1ΜΒ (ακόμα ισχύει αυτό στην καρτοκινητή Cosmote, σε αντίθεση με τα συμβόλαια που "κόβεται" τελείως όταν τελειώσουν τα ΜΒ πακέτου!!) τελείως την κάρτα

Και (η Cosmote, ό,τι και να έκανα/είπα) δεν μου τα επέστρεψε ποτέ. Η Wind τα επιστρέφει: Αλλά είναι και "πολιτική" της κάθε εταιρείας!

 

Το μήνυμα το έγραψα για να προσέχει κάποιος, δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω γιατί Cosmote + Internet είναι τελείως διαφορετικές έννοιες και πάντα θα έχουν κάτι να πουν για να μην επιστρέψουν χρήματα. Θεωρώ ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ με ανθρώπους που στο παρελθόν αρνούνταν να επιστρέψουν έστω και 1€ για χρήση ίντερνετ σε κινητό με ασπρόμαυρη οθόνη και στο "σε 15 λεπτά χρήσης μου έφαγε 500Mb & 10€" (ενώ το κινητό ακόμα δείχνει περίπου 30Mb) η απάντηση ήταν "έμειναν ανοικτές εφαρμογές από πίσω - κοιτάξτε το Facebook". :wacko:

 

Όταν τον Γενάρη πλήρωσα 5€ για αντικατάσταση και μου την έκοψαν τόσο στραβά που δεν έβρισκε δίκτυο η συσκευή και με ένα τηλεφώνημα μου είπαν να βγάλω νέα και να μου πιστώσουν το ποσό όπως και έγινε, ήταν εξαιρετικοί. Στο θέμα, όμως, του ίντερνετ είναι μακράν η χειρότερη εταιρεία σε θέματα σφάλματος.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την προσφορα μου την κανανε τηλεφωνικα οποτε καταλαβαινετε

Καπωτε παντως πιστευω τα στοιχεια θα φαινονται υποχρεωτικα

 

Παντως με ενα τηλ. στην εξυπηρέτηση ή σε ενα κατάστημα τακτοποιείται. Όσο για το τελευταίο που λες,το δικαίωμα απόκρυψης των στοιχείων από τον κατάλογο δεν νομίζω οτι θα υπάρξει λογος να σταματήσει. Ούτως ή άλλως,αν κάποια αρχή θέλει να βρει σε ποιον ανήκει το νούμερο το βρίσκει άνετα.Απόρρητο για τις αρχές δεν ισχύει,μόνο για τους καταλόγους.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν έχει multisim;

Πήγα σήμερα σε κατάστημα "Γερμανός" να ολοκληρώσω μια φορητότητα προς What's Up και με ρώτησαν αν θέλω mini, micro ή nano sim. Ζήτησα mini, δεν είχαν και μου είπαν να ξαναπάω την Παρασκευή που θα φέρουν. Θα ζητήσω να μου την κόψουν σε micro κρατώντας το κομματάκι που περισσεύει ως αντάπτορα. Τους ρώτησα σχετικά και αρχικά μου είπαν ότι δεν το κάνουν αυτό, μετά τους είπα "σας υπογράφω να το κάνετε με δική μου ευθύνη" και μου είπαν, οκ. Θα δούμε τι πραγματικά θα γίνει την Παρασκευή.

Πριν ένα εξάμηνο σε ένα frog στο οποίο είχα παλιά sim πήγα στο ίδιο κατάστημα "Γερμανός" και μου την έκοψαν σε micro και λειτουργεί μια χαρά και ως micro και ως mini.

Σε αλλαγή sim σε ένα Wind f2g μου έδωσαν multisim.

 

Eσείς, αν θέλετε να βάζετε την Cosmote sim σας σε διαφορετικά τηλέφωνα, τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν έχει multisim;

Πήγα σήμερα σε κατάστημα "Γερμανός" να ολοκληρώσω μια φορητότητα προς What's Up και με ρώτησαν αν θέλω mini, micro ή nano sim. Ζήτησα mini, δεν είχαν και μου είπαν να ξαναπάω την Παρασκευή που θα φέρουν. Θα ζητήσω να μου την κόψουν σε micro κρατώντας το κομματάκι που περισσεύει ως αντάπτορα. Τους ρώτησα σχετικά και αρχικά μου είπαν ότι δεν το κάνουν αυτό, μετά τους είπα "σας υπογράφω να το κάνετε με δική μου ευθύνη" και μου είπαν, οκ. Θα δούμε τι πραγματικά θα γίνει την Παρασκευή.

Πριν ένα εξάμηνο σε ένα frog στο οποίο είχα παλιά sim πήγα στο ίδιο κατάστημα "Γερμανός" και μου την έκοψαν σε micro και λειτουργεί μια χαρά και ως micro και ως mini.

Σε αλλαγή sim σε ένα Wind f2g μου έδωσαν multisim.

 

Eσείς, αν θέλετε να βάζετε την Cosmote sim σας σε διαφορετικά τηλέφωνα, τι κάνετε;

Θες κάτι τέτοιο μάλλον http://www.public.gr/product/perifereiaka/kalodia-adaptors/adaptors/adapter-micro-sim-to-sim-inos/prod4250856pp/

Αν ψάξεις στην σελίδα του παμπλικ θα βρεις κ άλλες τέτοιες αν δεν σου κάνει αυτη.

 

Η αυτή... Ανάλογα σε τι θες να την μετατρέψεις http://www.public.gr/product/adapter-nano-sim-to-micro-sim-adapter-inos/prod4520055pp/

 

Είναι κ αυτά μια λύση.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...