Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 3 απορίες σχετικά με το γουατσαπ ....

 

¹) ποιο είναι το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πακέτο mb που δίνουν και με πόσα χρηματα??? 500mb με 5€ είναι το μεγαλυτερο η έχει και με περισσότερα?

 

²) ποιο είναι το μικρότερο και φθηνότερο πακέτο με τα λιγότερα sms προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα?

 

³) ποιο είναι το μικρότερο και το φθηνότερο πακέτο για ομιλία προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα?

 

 

1) Το μεγαλυτερο πακετο ειναι αυτο που λες ομως αυτο τον καιρο αμα κανεις ανανεωση σε καταστημα θα παρεις και 1GB δωρο για 15 μερες ΑΛΛΑ που προστιθεται στο πακετο που θα βαλεις και εχουν ολα μαζι ιδια ημερομηνια ληξης.Με λιγα λογια,1,5 GB με 5ευρω και 100mb απο το reload it θα εχουν ιδια ημερομηνια ληξης.Εννοειται πρωτα ανανεωση και μετα ενεργοποιηση πακετου.

 

2)Για 1 μηνα εχουμε 100 sms με 4 ευρω.Τα υπολοιπα ειναι για λιγοτερο απο μηνα.

 

3) με 5 ευρω 200' προς ολους και 3λεπτη χρεωση οπως τα λεπτα προς Κοσμοτε που ειχες στο καρτοσυμβολαιο.Επισης εχει και ενα πακετο με 400 προς Whats up και 100' προς ολους με 5ευρω.

 

 

Κατα την γνωμη μου εφοσον θες ελαχιστα λεπτα προς ολους και sms,δες και το Frog οπου εχει ιδια τιμη στα 500mb και αυτον τον καιρο με ανανεωση απο καταστημα παιρνεις 1GB.Επισης κατα καιρους παιζουν προσφορες οπως μεχρι τον προηγουμενο μηνα 2GB με 4,40Ε ενω στα sms εχει ιδια τιμη.Στα λεπτα ομιλιας εχεις με 3Ε 60' προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω συχνα κανει προσφορες για διπλασιασμο οποτε με 3Ε εχεις 120' προς ολους.Οτι αλλο χρειαστεις,εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1) Το μεγαλυτερο πακετο ειναι αυτο που λες ομως αυτο τον καιρο αμα κανεις ανανεωση σε καταστημα θα παρεις και 1GB δωρο για 15 μερες ΑΛΛΑ που προστιθεται στο πακετο που θα βαλεις και εχουν ολα μαζι ιδια ημερομηνια ληξης.Με λιγα λογια,1,5 GB με 5ευρω και 100mb απο το reload it θα εχουν ιδια ημερομηνια ληξης.Εννοειται πρωτα ανανεωση και μετα ενεργοποιηση πακετου.

 

2)Για 1 μηνα εχουμε 100 sms με 4 ευρω.Τα υπολοιπα ειναι για λιγοτερο απο μηνα.

 

3) με 5 ευρω 200' προς ολους και 3λεπτη χρεωση οπως τα λεπτα προς Κοσμοτε που ειχες στο καρτοσυμβολαιο.Επισης εχει και ενα πακετο με 400 προς Whats up και 100' προς ολους με 5ευρω.

 

 

Κατα την γνωμη μου εφοσον θες ελαχιστα λεπτα προς ολους και sms,δες και το Frog οπου εχει ιδια τιμη στα 500mb και αυτον τον καιρο με ανανεωση απο καταστημα παιρνεις 1GB.Επισης κατα καιρους παιζουν προσφορες οπως μεχρι τον προηγουμενο μηνα 2GB με 4,40Ε ενω στα sms εχει ιδια τιμη.Στα λεπτα ομιλιας εχεις με 3Ε 60' προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω συχνα κανει προσφορες για διπλασιασμο οποτε με 3Ε εχεις 120' προς ολους.Οτι αλλο χρειαστεις,εδω ειμαστε!

Ωραία!!! Και αν ανανεωσω το πακέτο με τα mb μου μια μέρα πριν την λήξη του πακέτου, τότε ό,τι μου μείνει θα προστεθεί στον επόμενο μήνα, ετσι? Δεν τα χάνω?

 

 

Επίσης είδα ότι υπάρχει ΚΑΡΤΟσυμβολαιο cosmote με μόνο ίντερνετ. Αλλά αν θες οποιοδήποτε πακέτο η ομιλία η sms μπορείς να βάλεις κάρτα και να βάλεις κανονικά πακετάκι!! Είναι λοιπόν με πάγιο 15€ το μήνα και σου δίνουν 5GB και ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα. Συμφέρει η τιμή του. Το λέω έτσι να υπάρχει αν ενδιαφέρεται κάποιος .

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

οχι , δεν τα χανεις, προστιθενται και ληγουν ολα μαζι οταν ληγει το πακετο που εχεις ηδη
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό What's Up ισχύει ακόμα όπως είδα σωστά; Γίνεται κάποιος να έχει 2 φοιτητικά what's up στο όνομά του;
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό What's Up ισχύει ακόμα όπως είδα σωστά; Γίνεται κάποιος να έχει 2 φοιτητικά what's up στο όνομά του;

 

Ναι ισχύει και όχι δεν γίνεται.Ειμαι κατά 99% σίγουρος μήπως έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε γουατσαπ Πόσα πακέτα των 500mb με 5€ μπορώ να ενεργοποιήσω μεσα σε ένα μήνα? Όσα θέλω? Η έχει όριο? Κάπου είχα ακούσει παλιότερα ότι μέχρι 4 πακετα μπορείς. Ρωτάω γιατί θέλω να το κάνω γουατσαπ σε λίγες μέρες.

 

Επίσης, αν πάω σε κατάστημα Γερμανού και βάλω 5€ κάρτα θα μου δώσουν δώρο το 1gb ίντερνετ για 15 μέρες? Η πρέπει να βάλω απο Γερμανό 10€ κάρτα για να μου τα δώσουν?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σε γουατσαπ Πόσα πακέτα των 500mb με 5€ μπορώ να ενεργοποιήσω μεσα σε ένα μήνα? Όσα θέλω? Η έχει όριο? Κάπου είχα ακούσει παλιότερα ότι μέχρι 4 πακετα μπορείς. Ρωτάω γιατί θέλω να το κάνω γουατσαπ σε λίγες μέρες.

 

Επίσης, αν πάω σε κατάστημα Γερμανού και βάλω 5€ κάρτα θα μου δώσουν δώρο το 1gb ίντερνετ για 15 μέρες? Η πρέπει να βάλω απο Γερμανό 10€ κάρτα για να μου τα δώσουν?

 

Απεριοριστες φορες. 10€ χρειαζεται για να παρεις το 1GIGA και δεν ειναι για 15 μερες, αν εχεις αλλο πακετο με mb που ληγει στο μηνα παει και αυτο μαζι στο μηνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απεριοριστες φορες. 10€ χρειαζεται για να παρεις το 1GIGA και δεν ειναι για 15 μερες, αν εχεις αλλο πακετο με mb που ληγει στο μηνα παει και αυτο μαζι στο μηνα.

Ωραία.... Αυτό θα κάνω. Θα βάζω 10€ κάρτα σε Γερμανό για να μου δώσουν το giga και μετά θα βάζω χειροκίνητα κ ένα η δύο πακέτα mb με την κάρτα που θα βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές 10 ευρώ από κατάστημα cosmote και μου δόθηκε το 1gb δίχως να αγοράσω πακέτο Mb , το δώρο προστέθηκε στα 1,5gb που είχα τα οποία έληγαν την επομένη και πήραν παράταση όλα μαζί πλέον για 15 ημέρες αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές 10 ευρώ από κατάστημα cosmote και μου δόθηκε το 1gb δίχως να αγοράσω πακέτο Mb , το δώρο προστέθηκε στα 1,5gb που είχα τα οποία έληγαν την επομένη και πήραν παράταση όλα μαζί πλέον για 15 ημέρες αργότερα.

 

Αυτα ειναι τα πολυ καλα της Κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές 10 ευρώ από κατάστημα cosmote και μου δόθηκε το 1gb δίχως να αγοράσω πακέτο Mb , το δώρο προστέθηκε στα 1,5gb που είχα τα οποία έληγαν την επομένη και πήραν παράταση όλα μαζί πλέον για 15 ημέρες αργότερα.

Αν βάλω την ίδια μέρα σε Γερμανό η κοσμοτε δύο δεκαευρα θα πάρω 2gb δώρο? Δύο φορές από 10€!

1gb για κάθε 10€ την ίδια μέρα? Η δεν γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μεταφορα των GB (οταν κανεις ανανεωση λιγο πριν ληξει ο χρονος του πακετου) γινεται και με το χρονο ομιλιας;

 

Μπορω πχ να βαζω 5€ για να παιρνω τα 200' σε ολους και να ανανεωνω 1 μερα πριν ληξει το πακετο και ολα αυτα τα λεπτα να αθροιζονται;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω την ίδια μέρα σε Γερμανό η κοσμοτε δύο δεκαευρα θα πάρω 2gb δώρο? Δύο φορές από 10€!

1gb για κάθε 10€ την ίδια μέρα? Η δεν γίνεται αυτό?

 

Ναι κατά 99,9% μιας και λέει με ΚΑΘΕ online ανανέωση η απο κατάστημα.Μπορείς να το ρωτήσεις εκεί για σιγουριά μιας και θες να κάνεις ανανέωση την ίδια μερα 2 φορές αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα.

 

 

@Koslol8 Οχι ισχύει μόνο για MB.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατά 99,9% μιας και λέει με ΚΑΘΕ online ανανέωση η απο κατάστημα.Μπορείς να το ρωτήσεις εκεί για σιγουριά μιας και θες να κάνεις ανανέωση την ίδια μερα 2 φορές αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα.

 

 

@Koslol8 Οχι ισχύει μόνο για MB.

Ωραία!! Θα το ρωτήσω όποτε πάω να βάλω κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω την ίδια μέρα σε Γερμανό η κοσμοτε δύο δεκαευρα θα πάρω 2gb δώρο? Δύο φορές από 10€!

1gb για κάθε 10€ την ίδια μέρα? Η δεν γίνεται αυτό?

 

Ναι ισχυει αυτο.Γινεται εγω το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως ενεργοποιουμε το 4g σε νέα σιμ? Κάπου στέλνουμε ένα μήνυμα αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως ενεργοποιουμε το 4g σε νέα σιμ? Κάπου στέλνουμε ένα μήνυμα αν θυμάμαι καλά.

 

4G στο 1333

Link to comment
Share on other sites

4G στο 1333

 

Καλό μεσημέρι. Σήμερα μετέτρεψα το συμβόλαιό μου σε καρτοκινητό και αγόρασα και ένα πακέτο δεδομένων. Ωστόσο δεν έχω σύνδεση στο διαδίκτυο όταν το ενεργοποιώ. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση του κινητού και αν ναι, ποια; Προηγουμένως με το συμβόλαιο και το ίδιο κινητό δεν είχα πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στείλε internet στο 1333.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το έκανα, αλλά ζητάει ένα κωδικό που ΔΕΝ είναι το pin της sim. Καμιά ιδέα;

 

 

Edit: Πληκτρολόγησα σαν κωδικό το 1111 και όλα εντάξει

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ενεργοποιήσω αυτό που έρχεται σε μήνυμα ότι είχες μια κλήση όταν ειχες το κινητό απενεργοποιημενο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το έκανα, αλλά ζητάει ένα κωδικό που ΔΕΝ είναι το pin της sim. Καμιά ιδέα;

1111 αν ζηταει 4ψηφιο η σκετο 1.Μολις ειδα οτι το καταφερες :)

 

@Lek88 σιγουρα θα στο κανουν στην εξυπηρετηση πελατων,δε θυμαμαι αλλο τροπο.

 

 

Edit:@Lek88:απο το κινητο σου πατα **62*697507 τον αριθμο σου χωρις το 697,μετα # και κληση.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

1111 αν ζηταει 4ψηφιο η σκετο 1.Μολις ειδα οτι το καταφερες :)

 

@Lek88 σιγουρα θα στο κανουν στην εξυπηρετηση πελατων,δε θυμαμαι αλλο τροπο.

 

 

Edit:@Lek88:απο το κινητο σου πατα **62*697507 τον αριθμο σου χωρις το 697,μετα # και κληση.

Και θα το φτιάξει αν το κάνω αυτό?

 

 

EDIT : τελικά καλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου το φτιάξανε

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κληρώσεις...

Χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω, κι απαντηστε ειλικρινα:

'το νουμερο μου' επιλεχτηκε για αυτη τη βδομαδα, και να στειλω λεει sms με 049ευρω, για να συμμετεχω στην κληρωση για μια mercedes a-class και 2000 ευρω, αυτο το σαββατοκυριακο.

 

Να ειμαι ειλικρινης, δεν τα 'πιστευα' ποτε αυτα.

Εννοω, οτι κατι υποψιες για 'μαγειρεμα', κατι οι 'ελαχιστες' πιθανοτητητες, παντα τα προσπερνουσα.

 

Φανταζομαι εδω ποτε δεν κερδισε κανεις, σωστα;

 

Αξιζει να στειλει κανεις, ετσι για την φαση;

Ή παιζει κατι που δεν ξερω;

Αν στειλω ομως, δεν θελω μετα να με σπαμαρουν με διαφημιστικα, οποτε μπορω να πω οτι αυτο με ενδιαφερει εξισου!!!

Λοιπον;

Link to comment
Share on other sites

Έγω ξέρω άτομο που κέρδισε λεφτά από τέτοια φάση. Της κοσμοτέ.

Σε διαφημιστικά δε θα σε σπαμάρουν αλλά με sms 3-4 κάθε μέρα με ερωτήσεις τύπου quiz για να μαζεύεις πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...