Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο μπόνους εάν κάνω ανανέωση σε What's Up από κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο μπόνους εάν κάνω ανανέωση σε What's Up από κατάστημα;

 

όχι δεν υπάρχει. Απο όσο ξέρω μόνο η wind κάνει τέτοιa!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο μπόνους εάν κάνω ανανέωση σε What's Up από κατάστημα;
http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvancedWUAnaneosiXronou/section/WhatsUp

 

Υπάρχει , αλλά από 30 ευρώ και πάνω...

Επίσης, κάθε φορά που ανανεώνεις μέσω any value top up κερδίζεις δωρεάν επιπλέον χρόνο ομιλίας:

Ανανέωση μέσω Any Value Top Up

 

30€ - 59,99€ Δωρεάν € +10%

60€ - 100€ Δωρεάν € +15%

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το any value top?επίσης παιδιά έχω αριθμό wind και θέλω να παω κοσμοτε what's up μπορειτε να μου πείτε ακριβως τη διαδικασία και ποσο θα κρατήσει να γίνει η μεταφορά?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το any value top?επίσης παιδιά έχω αριθμό wind και θέλω να παω κοσμοτε what's up μπορειτε να μου πείτε ακριβως τη διαδικασία και ποσο θα κρατήσει να γίνει η μεταφορά?ευχαριστω

 

οσον αφορά την φορητοτητα καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα οτε ή γερμανός και να κάνεις αίτηση φορητοτητας έχοντας μαζί σου την καρτα σήμ και την ταυτότητα σου. Την καρτα σήμ την παραλαμβάνεις απο το κατάστημα και ολοκληρώνεται σε περίπου 3 εργάσιμες μέρες. Υπάρχει τροπος να κάνεις αίτηση φορητοτητας καλωντας δωρεάν το 13897 δωρεάν απο το κινητό σου αλλά δεν θα στο συνιστούσα διότι μπορεί να κάνει παραπάνω μέρες λόγω ότι έρχεται κουριερ να σου φέρει τα χαρτιά και το πακέτο σύνδεσης.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ το έχω γυρίσει σε wind πλέον..

Μου ζήτησε μία φίλη να της κάνω reload ένα gold κωδικό και μου είπε να της βάλω internet

Της έκανα και αντί τις προσφορές που είχε, είχε μόνο δώρο 3€ αναγκαστικά

Τώρα δηλ. πρέπει να βάλει τα 60 που έχουν 3€=>60 mb για να έχει internet;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς θα έιχε internet για μία εβδομάδα.

Τώρα με τα3 ευρώ μπορεί να αγοράσει τα 60 ΜΒ για μέχρι 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..

60mb;κόστος 3€;για ένα μήνα;

Και εγώ μέχρι στιγμής με το ταπεινό μου x8

σε 20 μέρες κατανάλωσα 450mb με opera mini browser,κλειστοί συγχρονισμοί,και wifi σπίτι

 

Αυτή που ήρθε ελλάδα διακοπές για 2 βδομάδες με xperia arc,ανοιχτούς συγχρονισμούς,default browser με flash player Πόσο θα περάσει με τα 60;

 

Και της είπα,να πεις ότι δεν της είπα,μόλις κατέβηκε από το αεροπλάνο να πάμε να βγάλουμε νέο αριθμό αλλού..

Όχι!!what's up λείπω 9 μήνες και αν δεν ανανεώσω θα χαθεί το νούμερο...

 

what's up;

Λούσου τα τώρα....

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Έχω ένα wu μόνο για να με παίρνουν τηλέφωνα, νόμιζα πως το καλοκαίρι ήθελε κάρτα για να μην λήξει αλλά μάλλον έκανα λάθος.

Σήμερα που άνοιξα το κινητό μου λέει πως η sim είναι ανενεργή, οπότε μάλλον θα έληξε ο αριθμός.

Γίνεται να τον σώσουμε κάπως τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Έχω ένα wu μόνο για να με παίρνουν τηλέφωνα, νόμιζα πως το καλοκαίρι ήθελε κάρτα για να μην λήξει αλλά μάλλον έκανα λάθος.

Σήμερα που άνοιξα το κινητό μου λέει πως η sim είναι ανενεργή, οπότε μάλλον θα έληξε ο αριθμός.

Γίνεται να τον σώσουμε κάπως τώρα;

 

Τηλεφωνάς στο 13838 , από άλλο κινητό Cosmote και ζητάς να τον ανοίξουν ξανά . Απαραίτητη προϋπόθεση να μην έχουν περάσει 6 μήνες από την μέρα που ακυρώθηκε.

Θα σου ζητήσουν τον αριθμό κλήσης και τον αριθμό της κάρτας SIM

Link to comment
Share on other sites

Πω πω χάλι σήμα ρε πεδία :lol: σέρνεται τραλαλαλαλαλαλαλα

 

Και να ήταν το μόνο... Καλά, είναι δυνατόν να μην υποστηρίζει συνδιάσκεψη αυτή η φόλα το what's up το 2012; Έλεος δηλαδή...

Ούτε αναγνώριση κλήσης δεν έχει στο εξωτερικό. Ντροπή. Πολύ χαμηλή ποιότητα έχουν τα καρτοκινητά της Cosmote.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος πρόβλημα στη συνομιλία το Σάββατο το μεσημέρι με απόγευμα;

Δεν μπορούσα να κάνω συζήτηση με το συνομιλητή μου...:X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος πρόβλημα στη συνομιλία το Σάββατο το μεσημέρι με απόγευμα;

Δεν μπορούσα να κάνω συζήτηση με το συνομιλητή μου...:X

 

και οχι μονο! ακόμα και σήμερα τα ίδια χάλια πρεπει να φωνάζω και να επαναλαμβάνω 2-3 φορές αυτά που λέω και πλέων πρέπει να βγαίνω έξω γιατί μέσα έχασε το σήμα και ίντερνετ ξέχασε το !! :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μην λετε ασχημα λογια. Υπαλληλοι της βονταφον και της γουιντ.

 

Πεστα πεστα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Θέλω να μου πείτε αν εγώ μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνους ενός ατόμου (whats up) που βρίσκεται στο εξωτερικό (γιατί και να του στείλω δεν μπορεί να επικοινωνήσει με 1314 κτλ)

και αν γίνεται να ενεργοποιήσω και κάποιο από τα προγράμματα call them all σε αυτόν (μηνύματα) ώστε να μπορούμε να έχουμε επικοινωνία...

Edited by rafinos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Θέλω να μου πείτε αν εγώ μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνους ενός ατόμου (whats up) που βρίσκεται στο εξωτερικό (γιατί και να του στείλω δεν μπορεί να επικοινωνήσει με 1314 κτλ)

και αν γίνεται να ενεργοποιήσω και κάποιο από τα προγράμματα call them all σε αυτόν (μηνύματα) ώστε να μπορούμε να έχουμε επικοινωνία...

 

Καλείς από cosmote 6971001314 και κάνεις την ανανέωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλείς από cosmote 6971001314 και κάνεις την ανανέωση

 

Το κυριότερο πρόβλημα βασικά είναι η ενεργοποίηση κάποιου από τα προγράμματα call them all sms για το συγκεκριμένο άτομο...

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο πρόβλημα βασικά είναι η ενεργοποίηση κάποιου από τα προγράμματα call them all sms για το συγκεκριμένο άτομο...

 

απο το εξωτερικο που θα του χρησιμευσει αυτο το προγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο το εξωτερικο που θα του χρησιμευσει αυτο το προγραμμα?

 

Το άτομο βρίσκεται σε πλοίο!

Και πολλές φορές έχει σήμα cosmote, όταν έχει σήμα cosmote δεν χρεώνονται τα sms του call them all

Link to comment
Share on other sites

Το άτομο βρίσκεται σε πλοίο!

Και πολλές φορές έχει σήμα cosmote, όταν έχει σήμα cosmote δεν χρεώνονται τα sms του call them all

 

νομιζω οτι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα.

ισως αν προσπαθησει τηλεφωνοντας στην εξυπηρετηση πελατων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω αν θα πιάσει γραμμή αλλά και να πιάσει θα χρεώσει σαν αριθμό εξωτερικού και εκεί υπάρχει πρόβλημα :P
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω αν θα πιάσει γραμμή αλλά και να πιάσει θα χρεώσει σαν αριθμό εξωτερικού και εκεί υπάρχει πρόβλημα :P

 

παρε εσυ. μην πεις οτι εισαι γνωστος η φιλος. παιξτο ο ιδιοκτητης της γραμμης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...