Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως βγηκε ο τηλεφωνητης την ωρα που το εκλεινες?

 

Καθημερινά μου βγάζει τηλεφωνητή σε άλλους αριθμούς και πάντα το έκλεινα και δεν με χρέωσε ποτέ έως τώρα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά μου βγάζει τηλεφωνητή σε άλλους αριθμούς και πάντα το έκλεινα και δεν με χρέωσε ποτέ έως τώρα

 

τι να σου πω. μονο αυτο μπορω να σκεφτω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είχες 1 ευρώ . είχες μόνο 0,60

Αυτό προκείπτει από τον πολαπλασιασμό του 1 λεπτού και 40 δευτερολέπτων , επί 0,37

Στην συνέχεια χρεώθηκες τηλεφωνητή από τον αριθμό που κάλεσες και σου έμειναν 26 λεπτά .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. με κάρτα 10 ευρώ, πόσο πρέπει να έχει μέσα στην ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. με κάρτα 10 ευρώ, πόσο πρέπει να έχει μέσα στην ανανέωση;

 

8.93

10/1,12 διότι ο φόρος του 12% επιβάλετε στα 8.93 και όχι στο τελικό ποσό.

Link to comment
Share on other sites

8.93

10/1,12 διότι ο φόρος του 12% επιβάλετε στα 8.93 και όχι στο τελικό ποσό.

εντάξει παιδιά,ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για Whats up τι χρέωση υπάρχει για την αλλαγή τραγουδιού όταν σε καλούνε; Ξέρουμε;
Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Για Whats up τι χρέωση υπάρχει για την αλλαγή τραγουδιού όταν σε καλούνε; Ξέρουμε;

Ποιες είναι οι χρεώσεις των Calling Tunes;

 

Aγορά Calling Tune: H τιμή χρέωσης Calling Tune που αναγράφεται κατά την επιλογή.

Χρέωση φωνητικής κλήσης στο 14014 : 0,0137€/δευτ. (0,82€/λεπτό) με ελάχιστο χρόνο χρέωσης 1 sec.

Χρέωση αποστολής SMS στο 14014: 2,170€/SMS.

Χωρίς κόστος ενεργοποίησης της υπηρεσίας.

Οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

:google:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να πω για το what's up της Κοτέ είναι ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

όχι μόνο δεν βάζουν νέα πακέτα (ακόμα και στο φυλλάδιο του πακέτου μου που είναι από το 2006 αναγράφεται το πακέτο για τα 600'), όχι μόνο δεν έχουν καλό σήμα (εντός κάλυψης 3G δεν ακούω καλά το συνομιλητή μου ο οποίος είναι και αυτός σε φουλ κάλυψη 3G), αλλά χρεώνουν για χρήση ίντερνετ χωρίς λόγο.

μπήκα τις προάλλες στο δωρεάν Fb (0.facebook.com) και δεν με είχε χρεώσει ενώ ήμουνα μέσα περίπου 15 λεπτά. αργότερα έστελα μήνυμα ΥΠ στο 1330 για να δω το υπόλοιπο μου από το πακέτο των 600' και επειδή έκανε 3 ολόκληρες ώρες να μου έρθει απάντηση, μπήκα στο m.whatsup.gr το οποίο έχει δωρεάν πλοήγηση σύμφωνα με την Κοτέ.

Μόλις μπήκα στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα έγραφε ότι είχα υπόλοιπο 1,38€ και μόλις πάτησα το "Περισσότερες πληροφορίες" στα διαθέσιμα λεπτά που είχα, μου έρχεται το εξής μήνυμα: "Μόλις συνδέθηκες στο ίντερνετ με χρέωση 1€ μπλα μπλα μπλα".

Η εξυπηρέτηση πελατών; ΤΡΑΓΙΚΗ Να τους εξηγώ ότι μπήκα από το προφίλ "Κοτέ Internet", ότι δεν μπήκα μέσω smartphone (SE C510), ότι δεν μπήκα σε κάποια άλλη ιστοσελίδα, αλλά αυτοί τίποτα! Και το πιο ελεεινό; Μου είπαν ότι με χρέωσε η αρχική σελίδα του φυλλομετρητή της SE!! (http://www.google.gr/imgres?q=Sony+Ericsson+browser+homepage&hl=el&gbv=2&tbm=isch&tbnid=SXN6LpLDbKXMOM:&imgrefurl=http://www.letsgodigital.org/en/19936/sony-ericsson-g705/&docid=OxORRnzL-hsthM&imgurl=http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/13/sony-ericsson-g705u.jpg&w=530&h=530&ei=hLvNT4mHLYvjtQbIlb2DCw&zoom=1&iact=hc&vpx=96&vpy=134&dur=4736&hovh=224&hovw=224&tx=109&ty=114&sig=109075143297295191238&page=1&tbnh=134&tbnw=136&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67&biw=989&bih=611)

Εν ολίγοις, μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν το 1€ στο λογαριασμό μετά από μισή ώρα, αλλά αυτό το 1€ ποτέ δεν ήρθε. Αντιθέτως, την επόμενη μέρα και ενώ είχα διαγράψει το προφίλ της Κοτέ, μου ήρθε μήνυμα ότι μπήκα και πάλι στο ίντερνετ. Το υπόλοιπό μου δεν έγινε - 0,38€, αλλά παρέμεινε το ίδιο.

Περιμένω πως και πως να γίνει η φορητότητα και μετά να με πάρουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν το γιατί. Θα ακούσουν και τα 12 ευαγγέλια σε dolby surround. :devil::devil:

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να πω για το what's up της Κοτέ είναι ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

όχι μόνο δεν βάζουν νέα πακέτα (ακόμα και στο φυλλάδιο του πακέτου μου που είναι από το 2006 αναγράφεται το πακέτο για τα 600'), όχι μόνο δεν έχουν καλό σήμα (εντός κάλυψης 3G δεν ακούω καλά το συνομιλητή μου ο οποίος είναι και αυτός σε φουλ κάλυψη 3G), αλλά χρεώνουν για χρήση ίντερνετ χωρίς λόγο.

μπήκα τις προάλλες στο δωρεάν Fb (0.facebook.com) και δεν με είχε χρεώσει ενώ ήμουνα μέσα περίπου 15 λεπτά. αργότερα έστελα μήνυμα ΥΠ στο 1330 για να δω το υπόλοιπο μου από το πακέτο των 600' και επειδή έκανε 3 ολόκληρες ώρες να μου έρθει απάντηση, μπήκα στο m.whatsup.gr το οποίο έχει δωρεάν πλοήγηση σύμφωνα με την Κοτέ.

Μόλις μπήκα στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα έγραφε ότι είχα υπόλοιπο 1,38€ και μόλις πάτησα το "Περισσότερες πληροφορίες" στα διαθέσιμα λεπτά που είχα, μου έρχεται το εξής μήνυμα: "Μόλις συνδέθηκες στο ίντερνετ με χρέωση 1€ μπλα μπλα μπλα".

Η εξυπηρέτηση πελατών; ΤΡΑΓΙΚΗ Να τους εξηγώ ότι μπήκα από το προφίλ "Κοτέ Internet", ότι δεν μπήκα μέσω smartphone (SE C510), ότι δεν μπήκα σε κάποια άλλη ιστοσελίδα, αλλά αυτοί τίποτα! Και το πιο ελεεινό; Μου είπαν ότι με χρέωσε η αρχική σελίδα του φυλλομετρητή της SE!! (http://www.google.gr/imgres?q=Sony+Ericsson+browser+homepage&hl=el&gbv=2&tbm=isch&tbnid=SXN6LpLDbKXMOM:&imgrefurl=http://www.letsgodigital.org/en/19936/sony-ericsson-g705/&docid=OxORRnzL-hsthM&imgurl=http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/13/sony-ericsson-g705u.jpg&w=530&h=530&ei=hLvNT4mHLYvjtQbIlb2DCw&zoom=1&iact=hc&vpx=96&vpy=134&dur=4736&hovh=224&hovw=224&tx=109&ty=114&sig=109075143297295191238&page=1&tbnh=134&tbnw=136&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67&biw=989&bih=611)

Εν ολίγοις, μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν το 1€ στο λογαριασμό μετά από μισή ώρα, αλλά αυτό το 1€ ποτέ δεν ήρθε. Αντιθέτως, την επόμενη μέρα και ενώ είχα διαγράψει το προφίλ της Κοτέ, μου ήρθε μήνυμα ότι μπήκα και πάλι στο ίντερνετ. Το υπόλοιπό μου δεν έγινε - 0,38€, αλλά παρέμεινε το ίδιο.

Περιμένω πως και πως να γίνει η φορητότητα και μετά να με πάρουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν το γιατί. Θα ακούσουν και τα 12 ευαγγέλια σε dolby surround. :devil::devil:

 

τόσο χάλια τα πράματα; καλά κλασικό φαινόμενο κοσμοτε είναι αυτή! Σε ποίa εταιρεία θα πας τώρα;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σε χρέωσε , Η Wind μας λές σε άλλο forum σε χρέωσε και αυτή, για το 0.facebook ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4139033#post4139033

απαράδεκτη η μία απαράδεκτη η άλλη .

τουλάχιστον η cosmote σου εξήγησε γιατί χρεώθηκες ( αρχική σελίδα της SE) Περιμένουμε και τα νέα από την Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σε χρέωσε , Η Wind μας λές σε άλλο forum σε χρέωσε και αυτή, για το 0.facebook ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4139033#post4139033

απαράδεκτη η μία απαράδεκτη η άλλη .

τουλάχιστον η cosmote σου εξήγησε γιατί χρεώθηκες ( αρχική σελίδα της SE) Περιμένουμε και τα νέα από την Vodafone.

 

και στην vodafone σε χρεώνει για το facebook zero αλλά όχι πάντα δεν ξέρω . Εγώ δεν την ξανά παταω με το facebook zero να μου τρώει 1ευρώ συνέχεια ενεργοποίω ένα πακέτο data έστω το chat με ολους ή κάποιο μεγαλύτερο και μπαίνω κανονικά στο facebook zero άλλοτε μειώνει τα mb ίντερνετ και άλλοτε όχι επίσης όταν έχω βγάλει να μην φορτώνει φωτογραφίες φορτώνει και πιο γρήγορα και με 30mb περνάω σχεδόν την μια εβδομάδα. Ενώ παλιά που έμπαινα με το chat με ολους με κανονική φόρτωση εικονων μέσα σε δυο ή 3μέρες τα έτρωγα όλα οπότε θα κλείνω τελείως την φόρτωση εικονων και όταν το χρειάζομαι τότε μόνο τότε θα ανοίγω τις φωτογραφίες που χρειάζεται να δω . Οπότε θα την βγάζω πάλι καθαρή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σε χρέωσε , Η Wind μας λές σε άλλο forum σε χρέωσε και αυτή, για το 0.facebook ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4139033#post4139033

απαράδεκτη η μία απαράδεκτη η άλλη .

τουλάχιστον η cosmote σου εξήγησε γιατί χρεώθηκες ( αρχική σελίδα της SE) Περιμένουμε και τα νέα από την Vodafone.

 

Τέλειο ξεμπρόστιασμα! :p

 

Το νόημα είναι ότι -δυστυχώς- όλες οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας έχουν τα ίδια σχεδόν προβλήματα. Σε όλες τις εταιρίες η εξυπηρέτηση...δεν είναι και τόσο "εξυπηρέτηση" ενώ αυτό για τη χρέωση του ίντερνετ έχει γραφεί για όλες τις εταιρίες... Το μόνο για το οποίο κάποιος μπορεί να κατηγορήσει την κοσμοτε για το wu είναι ότι δεν έχει βγάλει κανένα νέο (και φθηνό) πακέτο, σε αντίθεση με τις άλλες εταιρίες. Κοινώς το 'χει αφήσει στη μοίρα του. Ίσως γιατί κρίνει ότι κι έτσι πάλι κερδοφόρο είναι? Δεν ξέρω. Πάντως σήμερα κανένας δεν βελτιώνει τις υπηρεσίες του (αναφέρομαι σε όλων των ειδών τις επιχειρήσεις) ακόμη κι αν δει να φτάνουν στα τάρταρα. Μόνο το ισχυρό ταρακούνημα (μαζική φυγή πελατών) μπορεί να φέρει αποτελέσματα. Και μάλλον αυτό ακόμα δεν έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να πω για το what's up της Κοτέ είναι ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

όχι μόνο δεν βάζουν νέα πακέτα (ακόμα και στο φυλλάδιο του πακέτου μου που είναι από το 2006 αναγράφεται το πακέτο για τα 600'), όχι μόνο δεν έχουν καλό σήμα (εντός κάλυψης 3G δεν ακούω καλά το συνομιλητή μου ο οποίος είναι και αυτός σε φουλ κάλυψη 3G), αλλά χρεώνουν για χρήση ίντερνετ χωρίς λόγο.

μπήκα τις προάλλες στο δωρεάν Fb (0.facebook.com) και δεν με είχε χρεώσει ενώ ήμουνα μέσα περίπου 15 λεπτά. αργότερα έστελα μήνυμα ΥΠ στο 1330 για να δω το υπόλοιπο μου από το πακέτο των 600' και επειδή έκανε 3 ολόκληρες ώρες να μου έρθει απάντηση, μπήκα στο m.whatsup.gr το οποίο έχει δωρεάν πλοήγηση σύμφωνα με την Κοτέ.

Μόλις μπήκα στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα έγραφε ότι είχα υπόλοιπο 1,38€ και μόλις πάτησα το "Περισσότερες πληροφορίες" στα διαθέσιμα λεπτά που είχα, μου έρχεται το εξής μήνυμα: "Μόλις συνδέθηκες στο ίντερνετ με χρέωση 1€ μπλα μπλα μπλα".

Η εξυπηρέτηση πελατών; ΤΡΑΓΙΚΗ Να τους εξηγώ ότι μπήκα από το προφίλ "Κοτέ Internet", ότι δεν μπήκα μέσω smartphone (SE C510), ότι δεν μπήκα σε κάποια άλλη ιστοσελίδα, αλλά αυτοί τίποτα! Και το πιο ελεεινό; Μου είπαν ότι με χρέωσε η αρχική σελίδα του φυλλομετρητή της SE!! (http://www.google.gr/imgres?q=Sony+Ericsson+browser+homepage&hl=el&gbv=2&tbm=isch&tbnid=SXN6LpLDbKXMOM:&imgrefurl=http://www.letsgodigital.org/en/19936/sony-ericsson-g705/&docid=OxORRnzL-hsthM&imgurl=http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/13/sony-ericsson-g705u.jpg&w=530&h=530&ei=hLvNT4mHLYvjtQbIlb2DCw&zoom=1&iact=hc&vpx=96&vpy=134&dur=4736&hovh=224&hovw=224&tx=109&ty=114&sig=109075143297295191238&page=1&tbnh=134&tbnw=136&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67&biw=989&bih=611)

Εν ολίγοις, μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν το 1€ στο λογαριασμό μετά από μισή ώρα, αλλά αυτό το 1€ ποτέ δεν ήρθε. Αντιθέτως, την επόμενη μέρα και ενώ είχα διαγράψει το προφίλ της Κοτέ, μου ήρθε μήνυμα ότι μπήκα και πάλι στο ίντερνετ. Το υπόλοιπό μου δεν έγινε - 0,38€, αλλά παρέμεινε το ίδιο.

Περιμένω πως και πως να γίνει η φορητότητα και μετά να με πάρουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν το γιατί. Θα ακούσουν και τα 12 ευαγγέλια σε dolby surround. :devil::devil:

 

Και σε μένα τα έχουν κάνει και περισσότερες φορές για κίνηση 1κβ με χρέωναν χωρίς προφιλε χωρίς εφαρμογές έτσι για πλάκα να μου φάνε την κάρτα ώστε να αναγκαστώ να βάλω 10αρα ...

 

Και εξ.πελατών είναι ένα τσούρμο πρόβατα είχα φάει 3 μέρες να τους εξηγήσω οτι εχω ορίσει την σελίδα m.whatsup.gr ος αρχική και δεν εχω εφαρμογές για καιρό,νέα,mail η είναι πολίτικη τους να λένε ******** ή είναι αγράμματα ζώα που πήραν θέση με μέσον

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σε χρέωσε , Η Wind μας λές σε άλλο forum σε χρέωσε και αυτή, για το 0.facebook ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4139033#post4139033

απαράδεκτη η μία απαράδεκτη η άλλη .

τουλάχιστον η cosmote σου εξήγησε γιατί χρεώθηκες ( αρχική σελίδα της SE) Περιμένουμε και τα νέα από την Vodafone.

 

Βασίλη, κάνεις λάθος. Η WIND με χρέωσε επειδή μπήκα στο 0.facebook.com, η Κοτέ με χρέωσε επειδή μπήκα στο m.whatsup.gr το οποίο υποτίθεται πως είναι δωρεάν.

Δεν θέλω να υποστηρίξω ή να μειώσω κάποια εταιρεία, απλώς όλες έχουνε τα λάθη τους και απ'όλες έχω παράπονα. :happy:

 

ΥΓ.: Δεν έχω πλέον φίλους που να'ναι στη Βόντα, οπότε η εταιρεία για'μενα είναι εκτός. Και το συμβόλαιο που έχω διακοσμητικό είναι.

 

ΥΓ2.: Η σελίδα της SE δεν σε χρεώνει. Ακόμα και αν βάλεις μια ανενεργή SIM ή αλλάξεις τις ρυθμίσεις προφίλ, η σελίδα της SE εμφανίζεται και δεν σε χρεώνει.(δεν είναι ιστοσελίδα, είναι κάτι σαν την homepage που έχει ο Opera)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Bρηκα μια ξεχασμενη κοσμοκαρτα που δεν την εχω ταυτοποιησει. Η σιμ δουλευει κανονικα στο κινητο απλα δεν εχει σημα. Θα μπορεσω να την ενεργοποιησω αμα την παω σε καποιο καταστημα κοσμοτε, γερμανος κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Bρηκα μια ξεχασμενη κοσμοκαρτα που δεν την εχω ταυτοποιησει. Η σιμ δουλευει κανονικα στο κινητο απλα δεν εχει σημα. Θα μπορεσω να την ενεργοποιησω αμα την παω σε καποιο καταστημα κοσμοτε, γερμανος κλπ?

Όχι , δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση

 

Βασιλειε δεν σωζεται με τπτ τωρα αυτος ο αριθμος? Τον πεταω?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν σε κατάστημα μπορώ να βάλω 1€ για χρόνο ομιλίας; ή 5 είναι το ελάχιστο;

5 το ελάχιστο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλειε δεν σωζεται με τπτ τωρα αυτος ο αριθμος? Τον πεταω?

Από τις 31 Ιουλίου 2009 έχουν περάσει 2 χρόνια σχεδόν

Δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει .

Αν τον είχες ενεργοποιήσει κάποτε, δικαιούσε να τον ζητήσεις μέχρι 6 μήνες μετά που έληξε.

Αν λήξει πριν ενεργοποιηθεί , δεν δικαιούσε να τον ζητήσεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Από τις 31 Ιουλίου 2009 έχουν περάσει 2 χρόνια σχεδόν

Δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει .

Αν τον είχες ενεργοποιήσει κάποτε, δικαιούσε να τον ζητήσεις μέχρι 6 μήνες μετά που έληξε.

Αν λήξει πριν ενεργοποιηθεί , δεν δικαιούσε να τον ζητήσεις.

 

Περυσι, την χρησημοποιουσα την συγκεκριμενη σιμ... Δεν θυμαμαι καθολου γιατι δεν εχει σημα. Παιζει να μην εβαλα καρτα για ενα χρονο και να εληξε. Με αλλα λογια δεν μπορω να κανω κατι να την επαναφερω ε?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια, συνηθως οταν εστελνα μηνυμα στην Αμερικη απο what's up χρεωνομουν 0,20€ και χρεωνομουν κι οταν μου απαντουσαν.. τωρα ομως δεν ξερω τι εγινε και ενω μου εστειλαν 2 μηνυματα κι εγω 1, χρεωθηκα μονο 0,20€.. οχι οτι με χαλαει αλλα πως εγινε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...