Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν καβαλήσει το γαϊδαρο τους φαίνεται, αλλά έχουν μειωθεί ήδη τα κέρδη τους και θα μειωθούν κι άλλο όσο κρατάνε τις ίδιες τιμές όσο προ κρίσης. Κάποια στιγμή θα γίνει το μπαμ και θα βάλουν μυαλό. Εννοείται αυτοί χάνουν εμείς σαν πελάτες κάνουμε την δουλειά μας όσο γίνεται καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα οικογενειακό συμβόλαιο 60 και 35. Μου δώσανε επιδότηση 3 και 2.5 αντίστοιχα. Έκανα διακοπή κ δεν πήρε κανένας τηλέφωνο....

 

τι 3; και 2.5€ ευρώ ; τόσα λίγα ; καλά είμαστε σοβαροί ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως δεν τους ενδιαφέρει στην Κοτέ αν χάσουν κάποιο πελάτη. Έκανα αίτηση φορητότητας την Τρίτη από what's up σε cu, με πήραν την Τετάρτη τηλέφωνο και το μόνο που με ρώτησαν είναι ο λόγος για τον οποίο φεύγω.

Και να φανταστείτε ότι έβαζα και μέχρι 40€/μήνα. Δεν πειράζει. Έτσι κι αλλιώς θα έφευγα, αλλά περίμενα κάποια προσφορά. Κρίμα.

 

Εκανα φορητοτητα απο frog σε καρτοκινητο vodafone γιατι μου προσφεραν 180 λεπτα το μηνα για 6 μηνες (μετα παει στα γνωστα 100 λεπτα) με ανανεωση 10 ευρω (και το ποσο παραμενει στην καρτα). Επισης σοβαρος λογος ηταν τα 500mb που δινει η voda με 5 ευρω και το οτι η κοσμοτε μεσα στο σπιτι μου εχει τραγικο σημα.

Με καλεσαν απ'την κοσμοτε, με ρωτησαν γιατι φευγω, τους ειπα λογω των 180 λεπτων που μου προσφερει η voda, μου ειπαν οτι και η κοσμοκαρτα δινει 180 λεπτα - 100 μπονους κι αγορα με 7 ευρω τα αλλα 80- τους εξηγησα οτι παιρνω τα 180 για 6 μηνες χωρις αγορα πακετου, το σημειωσαν και δεν με ξανακαλεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπαίνει το κινητό πουθενά στο ίντερνετ από μόνο του; Βγάλε τις ρυθμίσεις ή απενεργποιήσε τα δεδομένα αν έχεις smartphone. Μήπως λαμβάνεις κανένα διαφημιστικό μήνυμα από διαγωνισμό κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Βασίλειε μου έχει συμβεί κι εμένα αυτό που περιγράφει ο Πασχάλης ενώ δεν έχω δώσει σε καμία μα καμία συνδρομητική υπηρεσία το κινητό μου. συγκεκριμένα σε μένα,έιχα πακέτο μηνυμάτων και κάρτα 5 ευρώ. μου έρχεται μήνυμα πως τελείωσαν τα μηνύματα καλώ για να ακούσω το υπόλοιπο μου και ήμουν μείον!!!! και έιχα στείλει μονο σε whats up Και δεν είχα πάρει πουθενά τηλέφωνο....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλους γνωστούς μου αλλά άντε να βγάλεις άκρη

 

Μήπως μπαίνει το κινητό πουθενά στο ίντερνετ από μόνο του; Βγάλε τις ρυθμίσεις ή απενεργποιήσε τα δεδομένα αν έχεις smartphone. Μήπως λαμβάνεις κανένα διαφημιστικό μήνυμα από διαγωνισμό κτλ;

 

Όχι φίλε μου, εξάλλου και να έμπαινε στο ίντερνετ θα μου ερχόταν το γνωστό μήνυμα και θα μου έτρωγε 1€

 

Αυτά ακριβώς παθαίνει όποιος δίνει απρόσεκτα το τηλέφωνο του στις διαφημίσεις του Internet και μετά το επιβεβαιώνει δίνοντας το τετραψήφιο ή πενταψήφιο νούμερο που του στέλνουν, αγοράζοντας δηλαδή συνδρομή.Μετά πληρώνει για την συνδρομή που αγόρασε.

Επιπλέον όταν μας στέλνουν μήνυμα ότι τέλιωσαν τα δωρεάν λεφτά ομιλίας , δεν μας κλείνουν και την γραμμή , απλά πληρώνονται από το υπόλοιπο μας.

Πρέπει λοιπόν να αγοράζουμε νέο πακέτο λίγο πριν τελιώσει το παληό , αλλιώς κλάφτα Χαράλαμπε , και φταίει το δικό μας αυτό και όχι το αυτό της Cosmote

 

Ελπίζω να μιλάς γενικά και να μην αναφέρεσαι σε μένα για τα διαφημιστικά μηνύματα, δεν είμαι τόσο χαζός

Για τα υπόλοιπα μάλλον δεν διάβασες αυτά που έγραψα

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν ζητάτε αναλυτική κατάσταση κλήσεων, να λύσουμε τουλάχιστον το μισό μυστήριο; Η πρώτη κίνησή σας έπρεπε να είναι αυτή!!! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν ζητάτε αναλυτική κατάσταση κλήσεων, να λύσουμε τουλάχιστον το μισό μυστήριο; Η πρώτη κίνησή σας έπρεπε να είναι αυτή!!! :confused:

 

Γίνεται αυτό στο καρτοκινητό?

Αυτό που υποψιάζομαι εγώ είναι ότι το αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι τελείωσαν τα λεπτά κάποιες φορές αργεί να έρθει με αποτέλεσμα να τρως τζάμπα την κάρτα σου

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό στο καρτοκινητό?

Αυτό που υποψιάζομαι εγώ είναι ότι το αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι τελείωσαν τα λεπτά κάποιες φορές αργεί να έρθει με αποτέλεσμα να τρως τζάμπα την κάρτα σου

 

Φυσικά και γίνεται! Να πάρεις τηλ. να ζητήσεις μία.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_COSMOKARTAcalllist/section/Services_prepaid_CK

 

Kαι είναι και δωρεάν κατά 99% κρίνοντας από εδώ(δες κάτω κάτω που γράφει Αναλυτικός Λογαριασμός)!

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=SpecialServices_CK

 

ΕDIT

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=SpecialChargeCases_CK

Τζάμπα είναι η Αναλυτική Κατάσταση Κλήσεων. Φαίνεται καλυτερα στο παραπάνω λινκ!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε μήνυμα που λέει 'αυτό το πασχα το whats up σου χαρίζει 1 gold κωδικό για το reload it κτλ.' είναι δυνατόν μέσα καλοκαιριού να μου στέλνουν τέτοιο μήνυμα?:p τα έβαλα και πείρα το δώρο!

υπόψιν είχα πάρει πάλι το ίδιο μήνυμα και το πασχα.....:lol:

καλό πασχα παιδιά να έχουμε:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε μήνυμα που λέει 'αυτό το πασχα το whats up σου χαρίζει 1 gold κωδικό για το reload it κτλ.' είναι δυνατόν μέσα καλοκαιριού να μου στέλνουν τέτοιο μήνυμα?:p τα έβαλα και πείρα το δώρο!

υπόψιν είχα πάρει πάλι το ίδιο μήνυμα και το πασχα.....:lol:

καλό πασχα παιδιά να έχουμε:p:p:p

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα σήμερα.

Μάλιστα, πρώτα μου ήρθε ένας gold κωδικός επειδή σαν σήμερα ενεργοποίησα το what's up και μετά από 1 τέταρτο μου ήρθε το πασχαλινό μήνυμα.

Βέβαια, ενεργοποίησα πρώτα τον πασχαλινό κωδικό σε περίπτωση που ανακαλέσουν το μήνυμα και έχω περιθώριο 7 ημερών για να βάλω και τον gold κωδικό λόγω των γενεθλίων του what's up μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

E δεν πάει άλλο με αυτό το internet day pass πρέπει να βάζω 15€ κάθε φορά για να πάρω 600 λεπτά έβαλα 10€ αφαίρεσαν τα 3€ που έκανα επέκταση και 0.40 λεπτά η χρέωση + ΦΠΑ μου είχαν μείνει 5.60€ μπήκα έκανα reloadit Gold κωδικό (δεν είχε ΜΒ) πήρα 120 λεπτά για 7 μέρες πάω σήμερα πριν λίγες ώρες να τσεκάρω λεπτέ γιατί μίλησα αρκετά στο m.whatsup.gr βλέπω 4.60€ έχασα το έδαφος κάτω απο τα πόδια μου ... Παω να παρω 1314 να δω αν τα έχει παίξει η σελίδα μου έρχεται sms έχεις χρεωθεί για internet day pass μα πως στο διάολο χρεώνει για m.whatsup.gr ειναι 2η συνεχόμενη φορά που μου το κάνει :mad: δεν έχω ουτε mail ούτε wibgets καιρού και άλλα τέτοια έχω κόψει τελείως το internet και ιντερεντ εφαρμογές ...

 

Και τι γίνεται παίρνω εξ.πελατών μπλα μπλα μπλα με το μηχάνημα μου απαντάει μια κοπέλα της λέω έτσι και έτσι και μετά ...................................................................... για 3 λεπτά τίποτα λες και κατέβασε το ακουστικό και πήγε για καφέ το κλείνω

 

2η φορά μπλα μπλα μπλα με το μηχάνημα απαντάει μια κοπέλα της λέω το πρόβλημα και 30sec μου το κλείνει ....

 

3η φορά -----τα ίδια ------- μου απαντάει ενα παλικάρι και με εξυπηρέτησε έκανε τα γνωστά και έστειλε αίτημά στο κέντρο

 

και έχω χρεωθεί για 3 κλήσεις απο 0.123€ + οτι μου έφαγε 1€ θα πρέπει να ξανά βαλέ κάρτα

 

Να ήταν εποχές 2008-2009 θα έλεγα δεν πειράζει τα λεφτά υπάρχουν αλλα ρε γ@μ@τ@ δουλεύω σαν τουν π@οσ@% και βγάζω 1-2 μέρες το μήνα και σε χρεώνουν χωρίς λογο ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

E δεν πάει άλλο με αυτό το internet day pass πρέπει να βάζω 15€ κάθε φορά για να πάρω 600 λεπτά έβαλα 10€ αφαίρεσαν τα 3€ που έκανα επέκταση και 0.40 λεπτά η χρέωση + ΦΠΑ μου είχαν μείνει 5.60€ μπήκα έκανα reloadit Gold κωδικό (δεν είχε ΜΒ) πήρα 120 λεπτά για 7 μέρες πάω σήμερα πριν λίγες ώρες να τσεκάρω λεπτέ γιατί μίλησα αρκετά στο m.whatsup.gr βλέπω 4.60€ έχασα το έδαφος κάτω απο τα πόδια μου ... Παω να παρω 1314 να δω αν τα έχει παίξει η σελίδα μου έρχεται sms έχεις χρεωθεί για internet day pass μα πως στο διάολο χρεώνει για m.whatsup.gr ειναι 2η συνεχόμενη φορά που μου το κάνει :mad: δεν έχω ουτε mail ούτε wibgets καιρού και άλλα τέτοια έχω κόψει τελείως το internet και ιντερεντ εφαρμογές ...

 

Και τι γίνεται παίρνω εξ.πελατών μπλα μπλα μπλα με το μηχάνημα μου απαντάει μια κοπέλα της λέω έτσι και έτσι και μετά ...................................................................... για 3 λεπτά τίποτα λες και κατέβασε το ακουστικό και πήγε για καφέ το κλείνω

 

2η φορά μπλα μπλα μπλα με το μηχάνημα απαντάει μια κοπέλα της λέω το πρόβλημα και 30sec μου το κλείνει ....

 

3η φορά -----τα ίδια ------- μου απαντάει ενα παλικάρι και με εξυπηρέτησε έκανε τα γνωστά και έστειλε αίτημά στο κέντρο

 

και έχω χρεωθεί για 3 κλήσεις απο 0.123€ + οτι μου έφαγε 1€ θα πρέπει να ξανά βαλέ κάρτα

 

Να ήταν εποχές 2008-2009 θα έλεγα δεν πειράζει τα λεφτά υπάρχουν αλλα ρε γ@μ@τ@ δουλεύω σαν τουν π@οσ@% και βγάζω 1-2 μέρες το μήνα και σε χρεώνουν χωρίς λογο ...

Άλλαξε εταιρία, δεν καταλαβαίνουν άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία φορά το χρησιμοποίησα το m.whatsup.gr και μου έστειλε μήνυμα ότι συνδέθηκα στο internet , αλλά επειδή ήταν η πρώτη φορά δεν με χρέωσε :ninja:

Από τότε δεν έχω ξαναμπεί...

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε εταιρία, δεν καταλαβαίνουν άλλωστε.

 

Ναι γίνεται αυτό άλλα τι γίνεται όταν το 98% επαφών σου ειναι whatsup

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται αυτό άλλα τι γίνεται όταν το 98% επαφών σου ειναι whatsup

 

πηγαινε q και με 3 ευρω θα εχεις 60' προς ολους (χρεωση ανα λεπτο) και κανε τους αναπαντητες να σε παιρνουν. Σιγα σιγα και οι επαφες σου θα βαρεθουν τα γελοια πακετα του wu και τη γελοια ποιοτητα σηματος και θα αλλαξουν. Οποιος δεν αλλαζει σε κατι καλυτερο, ειναι αξιος της μοιρας του.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα σήμερα.

Μάλιστα, πρώτα μου ήρθε ένας gold κωδικός επειδή σαν σήμερα ενεργοποίησα το what's up και μετά από 1 τέταρτο μου ήρθε το πασχαλινό μήνυμα.

Βέβαια, ενεργοποίησα πρώτα τον πασχαλινό κωδικό σε περίπτωση που ανακαλέσουν το μήνυμα και έχω περιθώριο 7 ημερών για να βάλω και τον gold κωδικό λόγω των γενεθλίων του what's up μου.

και σε εναν φίλο μου επίσης το ιδιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε q και με 3 ευρω θα εχεις 60' προς ολους (χρεωση ανα λεπτο) και κανε τους αναπαντητες να σε παιρνουν. Σιγα σιγα και οι επαφες σου θα βαρεθουν τα γελοια πακετα του wu και τη γελοια ποιοτητα σηματος και θα αλλαξουν. Οποιος δεν αλλαζει σε κατι καλυτερο, ειναι αξιος της μοιρας του.

 

Τώρα είδα στο νεο site της Q απο την είδηση στο φόρουμ , ωραίο πακέτο είναι θα το αρπάξω αφού o Q αριθμός μου ακόμα ζει :)

Αλλα απο σήμα είναι χάλια δεν έχει καθόλου η wind .

 

Τελικά πήρα πίσω το 1€ που μου έφαγαν ..

 

Άρα οταν σου κάνουν τέτοια η ευγένεια δεν βοηθάει αν τους μιλήσεις επιθετικά και με νεύρα τότε κατι γίνεται :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακομη whatsup εχετε?? οι αλλοι εχουν ξεφυγει παντως.

 

σωστη ατάκα ;)

απο εκει που μας ελεγαν οι wu fans ''Μα καλά δεν εχεις wu;'', θα τους λεμε εμεις ''Ακομη wu εχεις;''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...