Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση:

Τα 10€ ανανέωση που δίνουν 1 ώρα προς όλα τα κινητά και σταθερά ισχύει και σε μεταφορά χρόνου ομιλίας από άλλο καρτοκινητό;

 

Θα ήταν καλή φάση να γινόταν , αλλά ποτέ δεν έχει δωθεί κάποιο bonus από καμία εταιρεία με μεταφορά χρόνου!!

Δεν το έχω και σε τίποτα κάποια στιγμή να καταργήσουν και αυτό που ήδη υπάρχει ή να το μειώσουν!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου ηρθε μηνυμα απο το wup χρονια πολλα σαν σημερα ηρθες στο wup γιαυτο παρε δωρο gold κωδικο

Δεν αναφερη ομως για χρονικη ληξη 7 ημερων οπως στην ανανεωση κλπ ξερη καποιος την χρονικη διαρκεια h πρεπη σημερα να μπω και να κανω reload it με τον κωδικο που μου χαρισανε αλιως το χανω ??? Οποιος γνωριζη κατι ας βοηθηση Σημερα αν ειναι ευκολο .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε παίρνεις την εξυπηρέτηση πελατών;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου ηρθε μηνυμα απο το wup χρονια πολλα σαν σημερα ηρθες στο wup γιαυτο παρε δωρο gold κωδικο

Δεν αναφερη ομως για χρονικη ληξη 7 ημερων οπως στην ανανεωση κλπ ξερη καποιος την χρονικη διαρκεια h πρεπη σημερα να μπω και να κανω reload it με τον κωδικο που μου χαρισανε αλιως το χανω ??? Οποιος γνωριζη κατι ας βοηθηση Σημερα αν ειναι ευκολο .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Είναι κανονικά 7 μέρες,κατά 99%...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλή φάση να γινόταν , αλλά ποτέ δεν έχει δωθεί κάποιο bonus από καμία εταιρεία με μεταφορά χρόνου!!

Δεν το έχω και σε τίποτα κάποια στιγμή να καταργήσουν και αυτό που ήδη υπάρχει ή να το μειώσουν!!

 

δεν νομιζω να καταργησουν την μεταφορα μοναδων. αλλωστε ειναι χρεωσιμη υπηρεσια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου ηρθε μηνυμα απο το wup χρονια πολλα σαν σημερα ηρθες στο wup γιαυτο παρε δωρο gold κωδικο

Δεν αναφερη ομως για χρονικη ληξη 7 ημερων οπως στην ανανεωση κλπ ξερη καποιος την χρονικη διαρκεια h πρεπη σημερα να μπω και να κανω reload it με τον κωδικο που μου χαρισανε αλιως το χανω ??? Οποιος γνωριζη κατι ας βοηθηση Σημερα αν ειναι ευκολο .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Γιατί; δεν έχεις πρόσβαση σε υπολογιστή με διαδίκτυο; Παίζει να περάσουν 7 ολόκληρες μέρες και να μην μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τον κωδικό; Εκτός και αν εννοείς ότι ο κωδικός μπορεί να ισχύει για λιγότερες από 7 μέρες, αλλά δεν το κόβω να γίνεται έτσι, μάλλον για 7 μέρες θα είναι.

 

μην πως πρέπει να έχεις καταναλώσει και τα μυνήματα και τον χρόνο ομιλίας ;

 

Μάλλον τον χρόνο ομιλίας σίγουρα, αν θυμάμαι καλά, αμυδρά μεν, από άτομο που παλιά είχε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα. Έτσι νομίζω δηλαδή! Ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος! Τώρα και τα σμς πολύ χοντρό! Ποιος γράφει τόσα πολλά;

 

Τελικά πήρα τηλέφωνο στην cosmote και μου είπαν ότι όντως είναι εως 4 πακέτα τον μήνα αλλά πρέπει να έχω τελειώσει τον χρόνο ομιλίας από το τρέχων πακέτο για να αγοράσω άλλο πακέτο, για μυνήματα δεν μου είπαν τίποτα, μόνο τον χρόνο ομιλίας ανέφεραν.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

και εκεί που έλεγα ότι το μόνο πρόβλημα που θα έχω με την Κοτέ είναι αυτό με τις κλήσεις, σήμερα διαπίστωσα πως το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας μου "έκανε φτερά". πιο συγκεκριμένα, είχα ανανεώσει με κάρτα των 5€ και είχα μέσα 5,14€ και ενεργοποίησα το πακέτο call them all 600 οπότε το υπόλοιπο μου έπεσε στα 0,14€ (ίσα ίσα δηλαδή να στέλνω μηνύματα). σήμερα το πρωί, έστειλα 5-6 μηνύματα σε αριθμό what's up και μετά από μία ώρα που προσπάθησα να ξαναστείλω δεν μπορούσα.

υπέθεσα ότι μάλλον κόλλησε το κινητό (iPhone 4S) και έβγαλα και ξανάβαλα την κάρτα sim, αλλά τίποτα. Έτσι, κάλεσα το 1314 και με έκπληξη έμαθα ότι είχα -0,04€! :confused: :blink:

αυτή η Κοτέ όλο εκπλήξεις είναι.. :mad:

 

να σημειώσω ότι δεν μπορούσα να καλέσω αριθμούς (λόγω του μικρού υπολοίπου) και ότι δεν έστειλα μηνύματα εκτός what's up

Link to comment
Share on other sites

και εκεί που έλεγα ότι το μόνο πρόβλημα που θα έχω με την Κοτέ είναι αυτό με τις κλήσεις, σήμερα διαπίστωσα πως το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας μου "έκανε φτερά". πιο συγκεκριμένα, είχα ανανεώσει με κάρτα των 5€ και είχα μέσα 5,14€ και ενεργοποίησα το πακέτο call them all 600 οπότε το υπόλοιπο μου έπεσε στα 0,14€ (ίσα ίσα δηλαδή να στέλνω μηνύματα). σήμερα το πρωί, έστειλα 5-6 μηνύματα σε αριθμό what's up και μετά από μία ώρα που προσπάθησα να ξαναστείλω δεν μπορούσα.

υπέθεσα ότι μάλλον κόλλησε το κινητό (iPhone 4S) και έβγαλα και ξανάβαλα την κάρτα sim, αλλά τίποτα. Έτσι, κάλεσα το 1314 και με έκπληξη έμαθα ότι είχα -0,04€! :confused: :blink:

αυτή η Κοτέ όλο εκπλήξεις είναι.. :mad:

 

να σημειώσω ότι δεν μπορούσα να καλέσω αριθμούς (λόγω του μικρού υπολοίπου) και ότι δεν έστειλα μηνύματα εκτός what's up

 

"Σε περίπτωση μηδενισμού του υπολοίπου σας κατά την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, έχετε την δυνατότητα να συνεχίσετε να στέλνετε γραπτά μηνύματα για ένα σύντομο χρονικό διάστημα. Στην περίπτωση αυτή η αξία των επιπλέον μηνυμάτων που στείλατε θα αφαιρεθεί από το λογαριασμό σας, την επόμενη φορά που θα ανανεώσετε το χρόνο ομιλίας σας."

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=BasicCharges_WH

Link to comment
Share on other sites

και εκεί που έλεγα ότι το μόνο πρόβλημα που θα έχω με την Κοτέ είναι αυτό με τις κλήσεις, σήμερα διαπίστωσα πως το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας μου "έκανε φτερά". πιο συγκεκριμένα, είχα ανανεώσει με κάρτα των 5€ και είχα μέσα 5,14€ και ενεργοποίησα το πακέτο call them all 600 οπότε το υπόλοιπο μου έπεσε στα 0,14€ (ίσα ίσα δηλαδή να στέλνω μηνύματα). σήμερα το πρωί, έστειλα 5-6 μηνύματα σε αριθμό what's up και μετά από μία ώρα που προσπάθησα να ξαναστείλω δεν μπορούσα.

υπέθεσα ότι μάλλον κόλλησε το κινητό (iPhone 4S) και έβγαλα και ξανάβαλα την κάρτα sim, αλλά τίποτα. Έτσι, κάλεσα το 1314 και με έκπληξη έμαθα ότι είχα -0,04€! :confused: :blink:

αυτή η Κοτέ όλο εκπλήξεις είναι.. :mad:

 

να σημειώσω ότι δεν μπορούσα να καλέσω αριθμούς (λόγω του μικρού υπολοίπου) και ότι δεν έστειλα μηνύματα εκτός what's up

 

Το call them all 600 δεν σου δινει μηνυματα για what's up, μονο λεπτα ομιλιας.. αρα σωστα σε χρεωσε

Link to comment
Share on other sites

Σωστα προανεφερε ο φιλος , αγορασες μονο λεπτα ομιλιας και οχι SMS σε whats up , καθε μηνυμα που εστειλες χρεωθηκε με 0,09 οποτε με το -0,04 εστειλες 2 μηνυματα ακριβως σε what s up αριθμους !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα,μεχρι τωρα εβαζα τα 60 mb,αποφασισα να μην τα ξαναβαλω.Οποτε οταν εληξε η υπηρεσια μου ηρθε μηνυμα το οποιο μου ελεγε οτι ενεργοποιειται η υπηρεσια με το 1 ευρω,εστειλα end day στο 1333 και ολα καλα.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω πλεον στο 0.facebook.com και στο m.whatsup.gr(προκειμενουν να φορτωσω κωδικο).Και καλα θα μου πειτε γιατι δεν μπαινω απο το ιντερνετ να τον φορτωσω..Το θεμα ειναι οτι με τον νεο τροπο reload δεν επιλεγεις αυτο που θες οπως παλια και εγω θελω αποκλειστικα μηνυματα.Τι πρεπει να κανω για να μπαινω ξανα σε αυτες τις σελιδες οι οποιες οπως ξερουμε ειναι τζαμπα χωρις ομως να μου τρωει και το 1 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

α)Να πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών να στο ανοίξει

β) Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός να μην μπεις αλλού , αλλά δεν θα το καταφέρεις γιατί όλο και κάπιο πρόγραμμα θα κανει Update.

γ) και πιό αποτελεσματικό Να πληρώνεις 3 ευρώ το μήνα για να βάζεις τα 60 ΜΒ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα την (πιθανή) κατάργηση της υπηρεσίας μεταφοράς χρόνου, αλλά το bonus που δίνουν με τις ανανεώσεις!!

 

Όσο πάνε οι τιμές και ακριβαίνουν. Το 2010 με μια απλή ανανέωση των 3 ευρώ (που σου έμεναν στην κάρτα) είχες 1500 λεπτά και 1500 μηνύματα.

Το 2012 σου αφαιρεί 7 ευρώ από την κάρτα για να έχεις 600 λεπτά και 600 μηνύματα....

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

η λυση ειναι μεταφορά στη wind!το θεμα ειναι να το πάρουμε αποφαση!εγω θα το κανω ετσι και ελπιζω σιγα σιγα να με ακολουθήσουν και οι φιλοι μου
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κακό συνήθιο να κρατάω τις κάρτες του βάζω κ στο τέλος του χρόνου να ξέρω πόσα ξόδεψα.. για το 2010 είχα γύρω στα εκατό ευρώ κάρτες.. το 2011 διακόσια ευρώ... Τυχαίο...? Κ θεωρώ ότι έστελνα κ μιλούσα με την ίδια συχνότητα και τα δύο χρόνια.. είμαι σίγουρος δηλαδή ότι η χρήση το 2011 δεν ήταν περισσότερη.. ήταν ίδια με του 10..

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα,μεχρι τωρα εβαζα τα 60 mb,αποφασισα να μην τα ξαναβαλω.Οποτε οταν εληξε η υπηρεσια μου ηρθε μηνυμα το οποιο μου ελεγε οτι ενεργοποιειται η υπηρεσια με το 1 ευρω,εστειλα end day στο 1333 και ολα καλα.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω πλεον στο 0.facebook.com και στο m.whatsup.gr(προκειμενουν να φορτωσω κωδικο).Και καλα θα μου πειτε γιατι δεν μπαινω απο το ιντερνετ να τον φορτωσω..Το θεμα ειναι οτι με τον νεο τροπο reload δεν επιλεγεις αυτο που θες οπως παλια και εγω θελω αποκλειστικα μηνυματα.Τι πρεπει να κανω για να μπαινω ξανα σε αυτες τις σελιδες οι οποιες οπως ξερουμε ειναι τζαμπα χωρις ομως να μου τρωει και το 1 ευρω;

Μια χαρά επιλέγεις αυτό που θέλεις. Απλά ανανεώνεις τη σελίδα και ξαναβάζεις τον κωδικό για να πετύχεις αυτό που θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

"Σε περίπτωση μηδενισμού του υπολοίπου σας κατά την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, έχετε την δυνατότητα να συνεχίσετε να στέλνετε γραπτά μηνύματα για ένα σύντομο χρονικό διάστημα. Στην περίπτωση αυτή η αξία των επιπλέον μηνυμάτων που στείλατε θα αφαιρεθεί από το λογαριασμό σας, την επόμενη φορά που θα ανανεώσετε το χρόνο ομιλίας σας."

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=BasicCharges_WH

 

Αφού είχα 0,14€ μέσα και 700+ sms γιατί μηδενίστηκε το υπόλοιπο; :confused:

 

Σωστα προανεφερε ο φιλος , αγορασες μονο λεπτα ομιλιας και οχι SMS σε whats up , καθε μηνυμα που εστειλες χρεωθηκε με 0,09 οποτε με το -0,04 εστειλες 2 μηνυματα ακριβως σε what s up αριθμους !!

Το call them all 600 δεν σου δινει μηνυματα για what's up, μονο λεπτα ομιλιας.. αρα σωστα σε χρεωσε

Παιδιά, συγγνώμη αν δεν το ανέφερα. είχα ενεργοποιήσει το πακέτο που δίνει 600 λεπτά και 600 sms, στη συνέχεια μου τελείωσαν τα λεπτά και έτσι ενεργοποίησα το πακέτο που δίνει μόνο λεπτά. είχα πάρει και κάτι sms από το reload it και είχα 700+ sms, οπότε δεν είναι λογικό που μου μειώθηκε το υπόλοιπο. :worry:

 

ανανέωσα χθες τον χρόνο ομιλίας μου και τώρα έχω 4,47€, 100' και 600+ sms. ευτυχώς δεν μου "τρώει" πάλι από το υπόλοιπο. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κακό συνήθιο να κρατάω τις κάρτες του βάζω κ στο τέλος του χρόνου να ξέρω πόσα ξόδεψα.. για το 2010 είχα γύρω στα εκατό ευρώ κάρτες.. το 2011 διακόσια ευρώ... Τυχαίο...? Κ θεωρώ ότι έστελνα κ μιλούσα με την ίδια συχνότητα και τα δύο χρόνια.. είμαι σίγουρος δηλαδή ότι η χρήση το 2011 δεν ήταν περισσότερη.. ήταν ίδια με του 10..

 

Send from my HTC with Sense 3.0

 

Το λέμε εδώ και καιρό. Εκει που το wu μέχρι το 2010 ήταν απο τις φθηνότερες καρτοκινητές στα πακέτα που προσέφερε για χρόνο προς το ιδιο πακετο, εδω και μηνες είναι απο τις ακριβότερες.

Link to comment
Share on other sites

Το λέμε εδώ και καιρό. Εκει που το wu μέχρι το 2010 ήταν απο τις φθηνότερες καρτοκινητές στα πακέτα που προσέφερε για χρόνο προς το ιδιο πακετο, εδω και μηνες είναι απο τις ακριβότερες.

 

νομιζω οτι τα ιδια πακετα εδιναν ολοι, με τη διαφορά οτι το wu τα εδινε ΜΟΝΟ προς wu, ενω οι αλλοι 2 και προς συμβολαια...

 

δε θυμαμαι εαν το wu τα ξεκινησε πρωτο, αλλά ποτέ δεν ηταν η φτηνοτερη καρτοκινητη (βλεπε υπολοιπες χρεωσεις).

 

για πολυ καιρο, η φτηνοτερη ηταν η Q, μετά το voda international, και τωρα ο βατραχος (λογω 2πλασιασμου)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τα ιδια πακετα εδιναν ολοι, με τη διαφορά οτι το wu τα εδινε ΜΟΝΟ προς wu, ενω οι αλλοι 2 και προς συμβολαια...

 

δε θυμαμαι εαν το wu τα ξεκινησε πρωτο, αλλά ποτέ δεν ηταν η φτηνοτερη καρτοκινητη (βλεπε υπολοιπες χρεωσεις).

 

για πολυ καιρο, η φτηνοτερη ηταν η Q, μετά το voda international, και τωρα ο βατραχος (λογω 2πλασιασμου)

 

 

Είπα ήταν απο τις φθηνότερες καρτοκινητές στα πακέτα που προσέφερε για χρόνο προς το ιδιο πακετο.

Και οντως ήταν!

Με μια μικρή ανανέωση είχες 1500+1500, και σου έμενε και η ανανεωση.

Μετά ακολουθησαν οι αλλες αλλά όχι με 1500αρια, με 600αρια.

 

Μετά η Κοτε το έριξε στα 1200 και πάλι ήταν συμφέρον απο την στιγμή που οι περισσοτεροι γωστοί και φίλοι είχαν και ένα whats up.

 

Τώρα όμως ειναι εξωφρενικά ακριβή! Ζητάει έναν σκασμό λεφτά για να μιλάς μόνο με wu.

 

Σαν καρτοκινητη γενικά, δεν ήταν ποτε φθηνη προς όλους. Μονο προς τους wu. Κάτι που πλέον δεν ισχύει ούτε και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τα ιδια πακετα εδιναν ολοι, με τη διαφορά οτι το wu τα εδινε ΜΟΝΟ προς wu, ενω οι αλλοι 2 και προς συμβολαια...

 

δε θυμαμαι εαν το wu τα ξεκινησε πρωτο, αλλά ποτέ δεν ηταν η φτηνοτερη καρτοκινητη (βλεπε υπολοιπες χρεωσεις).

 

για πολυ καιρο, η φτηνοτερη ηταν η Q, μετά το voda international, και τωρα ο βατραχος (λογω 2πλασιασμου)

 

Αν δεν κάνω λάθος, κάποτε ο βάτραχος δεν είχε μεν διπλασιασμό, αλλά είχε τη μισή χρέωση σαν βασικό τιμοκατάλογο και ανταγωνιζόταν το f2g2.

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, κάποτε ο βάτραχος δεν είχε μεν διπλασιασμό, αλλά είχε τη μισή χρέωση σαν βασικό τιμοκατάλογο και ανταγωνιζόταν το f2f2.

 

μπορει, δε θυμαμαι...

 

το θεμα ειναι οτι τωρα ο βατραχος εχει (συνολικά) τις φτηνοτερες (προς ολους) χρεωσεις, ακομη και απο F2G2 (βλ. sms 0,14)

Link to comment
Share on other sites

μπορει, δε θυμαμαι...

 

το θεμα ειναι οτι τωρα ο βατραχος εχει (συνολικά) τις φτηνοτερες (προς ολους) χρεωσεις, ακομη και απο F2G2 (βλ. sms 0,14)

 

Σε ομιλία μάλλον είναι ακριβότερος και θα ακριβύνει και άλλο από αρχές Φλεβάρη.

Αλήθεια το δευτερόλεπτο πόσο πάει σε f2g2? Ή το λεπτό ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΗ 12%?

Link to comment
Share on other sites

Σε ομιλία μάλλον είναι ακριβότερος και θα ακριβύνει και άλλο από αρχές Φλεβάρη.

 

οσο ακριβοτερος κ αν φαινεται, με το 2πλασιασμο η χρεωση πεφτει στο μισό ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...