Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια απο cosmocarta μπορω να μεταφερω λεφτα σε whatsup;;

 

και βεβαια γινεται καλεσε το τμημα εξυπηρετησης πελατων μετα στοιχεια της γραμμης σου και ζητα να κρατηθει καποιο σχετικο αιτημα και τα χρηματα θα μεταφερθουνε οταν βρει χρονο το τεχνικο τμημα δηλαδη αναλογα με το φορτο εργασιας του τμηματος.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το Reload it το χαλασανε και αυτο? Δεν μου ειχε επιλογη τι να διαλεξω, και εβαλε απο μονο του διπλασιασμο επομενης καρτας.. με το ζορι δηλαδη να ξαναβαλω καρτα. Και το εχω σαν δευτερο κινητο, επειδη ολοι μου λεγαν αν εχεις whats up και αν εχεις whats up. Ελεος.. απορω γιατι καθεται ο κοσμος ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Το Reload it το χαλασανε και αυτο? Δεν μου ειχε επιλογη τι να διαλεξω, και εβαλε απο μονο του διπλασιασμο επομενης καρτας.. με το ζορι δηλαδη να ξαναβαλω καρτα. Και το εχω σαν δευτερο κινητο, επειδη ολοι μου λεγαν αν εχεις whats up και αν εχεις whats up. Ελεος.. απορω γιατι καθεται ο κοσμος ακομα.

 

ο διπαλασιασμος βολευει,γιατι βαζεις 20€ και αργεις να ξαναβαλεις καρτα...(αυτο κανω εγω οταν μου δινει και ξεχναω ποτε εβαλα καρτα...).αλλα δες λιγο τι επαθα πριν λιγες μερες με τον διπλασιασμο....

 

δεν ξερω αν εχει τυχει σε κανεναν σας....

 

Tο σαββατο απο το reload κερδισα διπλασιασμο επομενης καρτας...χθες ανανεωσα με 20ευρη καρτα,και ουτε κωδικο reload μου εστειλαν,αλλα ουτε μου διπλασιασαν την καρτα....σημερα ηρθε ενας κωδικος,αλλα διπλασιασμος πουθενα....τι να κανω;;;

 

Edit:περασα απο ενα καταστημα κοσμοτε,μιλησα με την υπαλληλο,αλλα δεν μπορουσε να κανει κατι...πηρα στην εξυπηρετηση πελατων,καταγραφτηκε το θεμα μου και περιμενω τηλεφωνημα τις επομενες μερες....

 

Τελικα το προβλημα λυθηκε μετα απο τηλεφωνημα στο 1313 μεσα σε 12 περιπου ωρες,με πιστωση 20€ επιπλεον στο υπολοιπο μου...(διπλασιασμος δλδ...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια γινεται καλεσε το τμημα εξυπηρετησης πελατων μετα στοιχεια της γραμμης σου και ζητα να κρατηθει καποιο σχετικο αιτημα και τα χρηματα θα μεταφερθουνε οταν βρει χρονο το τεχνικο τμημα δηλαδη αναλογα με το φορτο εργασιας του τμηματος.

 

Σ'ευχαριστω.

Μονο ετσι γινεται ε; Δεν υπαρχει sharing με μηνυμα οπως στην vodafone; Πρεπει καθε φορα να παιρνω τηλεφωνο στο cc;

Link to comment
Share on other sites

η COSMOTE και το WU το'ριξαν στο ψάρεμα;

 

Πριν λίγο καιρό μου πιστώσαν 5€ δώρο στην κάρτα μου.

 

Πριν λίγες μέρες , τόσο σε εμένα , όσο και στο WU της συζύγου μας στείλαν από 100 sms προς όλα τα δίκτυα , να τα καταναλώσουμε σε δυο (2) μέρες :lol::lol::lol:

Το "αστείο" :mad: είναι πως ούτε εγώ , ούτε η συζυγος χρησιμοποιούμε sms και μας λένε τώρα πάρτε δώρο και να κάθομαι να στέλνω 50 sms τη μέρα;

Έτσι μούρθε να στέλνω μονολεκτικά στη γυναίκα μου για να τα καταναλώσω.

Αλλά ίδρωσα και με την ιδέα και τα άφησα ...ανεκμετάλλευτα :lol::lol::lol:

 

Πριν λίγο μου στείλαν δώρο ,μόνο εμένα(τη γυναίκα μου δε τη γουστάρουν μάλλον ,γιατί ούτε τα 5€ της είχαν στείλει) , έναν κωδικό reload gold .

 

Να σημειώσω πως από τις 29/7 που έληξε ο δωρεάν χρόνος προς WU ,που κέρδιζα με την ανανέωση, δεν ξανάκανα ανανέωση χρόνου και ούτε αγόρασα κάποιο πακέτο χρόνου γιατί αυτή τη στιγμή δεν το πολυχρειάζομαι.

Λέτε γι αυτό να μου στείλαν το δώρο,για να μου θυμήσουν την ύπαρξή τους;

Μήπως πρεπει για λίγο να μειώσουμε τη χρήση-ανανέωση χρόνου ,μπας και ξαναβάλουν τίποτα "δωρεάν" ;

Link to comment
Share on other sites

Κοπηκε και η προνομιακη χρεωση στην κοσμοκαρτα με ανανεωσεις πανω απο 20€. Δηλαδη απο 0,25 παει 0,33/λεπτο και το μηνυμα απο τα 8 στα 11 λεπτα
Link to comment
Share on other sites

Κοπηκε και η προνομιακη χρεωση στην κοσμοκαρτα με ανανεωσεις πανω απο 20€. Δηλαδη απο 0,25 παει 0,33/λεπτο και το μηνυμα απο τα 8 στα 11 λεπτα

 

Στο site της cosmote την αναφέρει ακόμα, που το έμαθες ότι κόπηκε;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω.

Μονο ετσι γινεται ε; Δεν υπαρχει sharing με μηνυμα οπως στην vodafone; Πρεπει καθε φορα να παιρνω τηλεφωνο στο cc;

 

τιποτα. ναι πρεπει να παιρνεις το τμημα εξυπηρετησης πελατων καθε φορα αλλιως δεν γινεται δυστυχως. το καλο ειναι οτι δεν εχει παγιο χρησης παρα μονο χρεωνεσαι την κληση στο τμημα εξυπηρετησης πελατων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

γιατί , τί τους έκανες;

Δεν μπορεί,κάτι θα τους έκανες.

Μολόγα :):)

 

Με την cosmote έχει αρκετά ο πατέρας μου

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κοπηκε και η προνομιακη χρεωση στην κοσμοκαρτα με ανανεωσεις πανω απο 20€. Δηλαδη απο 0,25 παει 0,33/λεπτο και το μηνυμα απο τα 8 στα 11 λεπτα

 

Αληθευει οντως αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Whats's up και μόλις μου έστειλε μήνυμα η Cosmote ότι έχω δώρο 100 SMS μέχρι την Κυριακή! Το θέμα είναι ότι εγώ είχα ενεργοποιημένο ένα SMS Choice που λήγει την Κυριακή και μάλιστα είχα πολλά sms ακόμα να στείλω. Άρά δώρο άδωρο το "δωράκι" της Cosmote.

Αλλά ας μην είμαι καχύποπτος, ας πει και άλλος να του έχει έρθει κανένα τέτοιο δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γι αυτούς που πήραν διπλασιασμό χρόνου μέσω reload (αν κατάλαβα σωστά).

 

Υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός που πρέπει να βάλω την επόμενη κάρτα ώστε να διπλασιαστεί ή μπορεί να πάρω τώρα το δώρο και να κάνω την ανανέωση χρόνου μετά από δυο μήνες ας πούμε;

 

Και πρεπει να κάνω ανανέωση μόνο με κάρτα ή μπορώ να βάλω ό,τι ποσό θέλω από Γερμανό;Δηλαδή μπορώ να βάλω 50€ και να πάρω δώρο άλλα 50€;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γι αυτούς που πήραν διπλασιασμό χρόνου μέσω reload (αν κατάλαβα σωστά).

 

Υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός που πρέπει να βάλω την επόμενη κάρτα ώστε να διπλασιαστεί ή μπορεί να πάρω τώρα το δώρο και να κάνω την ανανέωση χρόνου μετά από δυο μήνες ας πούμε;

 

Και πρεπει να κάνω ανανέωση μόνο με κάρτα ή μπορώ να βάλω ό,τι ποσό θέλω από Γερμανό;Δηλαδή μπορώ να βάλω 50€ και να πάρω δώρο άλλα 50€;

 

O διπλασιασμος ισχυει για 1 βδομαδα απο την στιγμη που κανεις reload....οριο δεν υπαρχει,και λογικα πρεπει να ισχυει και ανανεωση απο τον Γερμανο....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος ισχυει για 1 βδομαδα απο την στιγμη που κανεις reload....οριο δεν υπαρχει,και λογικα πρεπει να ισχυει και ανανεωση απο τον Γερμανο....

 

ευχαριστώ.

οπότε πάω Γερμανό και αν ισχύει,βάζω κανένα 50αρι και στην ουσία παίρνω δωρεάν τα 600΄ το μήνα για κανένα 9μηνο αφού με το 50αρι θα αγοράζω κάθε μήνα το πρόγραμμα.

Αν βέβαια καταφέρω να κερδίσω το δώρο από τον κωδικό reload που μου στείλαν δώρο

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος ισχυει για 1 βδομαδα απο την στιγμη που κανεις reload....οριο δεν υπαρχει,και λογικα πρεπει να ισχυει και ανανεωση απο τον Γερμανο....

 

τι εννοεις; οτι πρεπει να βαλει καρτα μεσα σε 7ημερες για να μην χασει τον διπλασιασμο;. και ο διπλασιασμος δεν εχει ημερομηνια ληξης αλλα ισχυει κανονικα οπως ο διπλασιασμος του φρογκ; .

τελος θα ηθελα να ρωτησω ο διπλασιασμος αφορα μονο την καρτα των 10ευρω; ή οχι και εαν βαλουμε μια καρτα των 10 ευρω και παμε να κανουμε reload και δεν μας βγαζει τον διπλασιασμο στα δωρα μπορουμε να κανουμε ανανεωση στην σελιδα μεχρι να μας βγαλει τον διπλασιασμο; ή οχι; δεν προκειται να μας το εμφανισει; . οπως το εχει δοκιμασει να μου το πει διοτι σκεφτομουνα να παω στην φρογκ λογω του διπλασιασμου αρα αμα εχω σιγουρο διπλασιασμο στην καρτα των 10ευρω στην what's up να μεινω εκει.. ευχαριστω εκ των προτερων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; οτι πρεπει να βαλει καρτα μεσα σε 7ημερες για να μην χασει τον διπλασιασμο;. και ο διπλασιασμος δεν εχει ημερομηνια ληξης αλλα ισχυει κανονικα οπως ο διπλασιασμος του φρογκ; .

τελος θα ηθελα να ρωτησω ο διπλασιασμος αφορα μονο την καρτα των 10ευρω; ή οχι και εαν βαλουμε μια καρτα των 10 ευρω και παμε να κανουμε reload και δεν μας βγαζει τον διπλασιασμο στα δωρα μπορουμε να κανουμε ανανεωση στην σελιδα μεχρι να μας βγαλει τον διπλασιασμο; ή οχι; δεν προκειται να μας το εμφανισει; . οπως το εχει δοκιμασει να μου το πει διοτι σκεφτομουνα να παω στην φρογκ λογω του διπλασιασμου αρα αμα εχω σιγουρο διπλασιασμο στην καρτα των 10ευρω στην what's up να μεινω εκει.. ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Πρεπει να βαλεις καρτα μεσα σε 7 μερες...εφοσον μπει η καρτα και διπλασιαστει,το υπολοιπο σου μενει μεχρι να το εξαντλησεις....

 

Eγω βαζω 20αρα και κανει κανονικα...δεν πρεπει να υπαρχει οριο ανανεωσης λογικα(αν δει ο φιλος πιο πανω οτι απο γερμανο δεν γινεται,ας πει να ξερουμε...)

 

O κωδικος του reload εχει 1 και μονο δωρο...δεν μπορεις να ανανεωνεις μεχρι να βγαλει διπλασιασμο...περιμενεις να εισαι τυχερος και να το δωσει....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Έχω Whats's up και μόλις μου έστειλε μήνυμα η Cosmote ότι έχω δώρο 100 SMS μέχρι την Κυριακή! Το θέμα είναι ότι εγώ είχα ενεργοποιημένο ένα SMS Choice που λήγει την Κυριακή και μάλιστα είχα πολλά sms ακόμα να στείλω. Άρά δώρο άδωρο το "δωράκι" της Cosmote.

Αλλά ας μην είμαι καχύποπτος, ας πει και άλλος να του έχει έρθει κανένα τέτοιο δώρο.

 

χμμ εδω δεν έστειλε το 100 sms

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις καρτα μεσα σε 7 μερες...εφοσον μπει η καρτα και διπλασιαστει,το υπολοιπο σου μενει μεχρι να το εξαντλησεις....

 

Eγω βαζω 20αρα και κανει κανονικα...δεν πρεπει να υπαρχει οριο ανανεωσης λογικα(αν δει ο φιλος πιο πανω οτι απο γερμανο δεν γινεται,ας πει να ξερουμε...)

 

O κωδικος του reload εχει 1 και μονο δωρο...δεν μπορεις να ανανεωνεις μεχρι να βγαλει διπλασιασμο...περιμενεις να εισαι τυχερος και να το δωσει....

 

Ένα και μόνο δώρο έχει;

Άρα άλλαξε το reload it , ΓΙΑΤΊ ΠΡΊΝ ΕΊΧΕ τρεις επιλογές δώρων και αν δεν μας έκανε ξαναπροσπαθούσαμε με ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Ένα και μόνο δώρο έχει;

Άρα άλλαξε το reload it , ΓΙΑΤΊ ΠΡΊΝ ΕΊΧΕ τρεις επιλογές δώρων και αν δεν μας έκανε ξαναπροσπαθούσαμε με ανανέωση

 

ξεχασα,και ηθελα να το γραψω πριν να φανταστεις...υπαρχει ή επιλογη απο 3 δωρα,ή μεγαλο δωρο,που δεν μπορεις να διαλεξεις αλλο...θα φανει χαζο,αλλα ειλικρινα δεν ηξερα οτι με ανανεωση σελιδας αλλαζει το δωρο...!θα το χω στο μυαλο μου να το δοκιμασω σε επομενη ευκαιρια....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζει πάντα. άντε να αλλάξει μια φορά μόνο στις τόσες ανανεώσεις που κάνεις.

εγώ 2 φορές έκανα ανανέωση στην ανανέωση και μου έδωσε από μόνο του δώρο, χωρίς να επιλέξω κάτι

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλάζει πάντα. άντε να αλλάξει μια φορά μόνο στις τόσες ανανεώσεις που κάνεις.

εγώ 2 φορές έκανα ανανέωση στην ανανέωση και μου έδωσε από μόνο του δώρο, χωρίς να επιλέξω κάτι

 

για να μη σου στελνει μόνο του πρέπει μόλις δεις τα δώρα και δε σου κάνουν να σβήνεις εντελώς τη σελίδα και να μην αργείς να ξαναβάλεις των κωδικό.

 

Η αλήθεια βέβαια είναι πως δεν υπάρχουν πολλά δώρα και επομένως δυο τρεις φορές να στα αλλάξει.

Μετα ανακυκλώνει τα ίδια με διαφορετική σειρά :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις καρτα μεσα σε 7 μερες...εφοσον μπει η καρτα και διπλασιαστει,το υπολοιπο σου μενει μεχρι να το εξαντλησεις....

 

Eγω βαζω 20αρα και κανει κανονικα...δεν πρεπει να υπαρχει οριο ανανεωσης λογικα(αν δει ο φιλος πιο πανω οτι απο γερμανο δεν γινεται,ας πει να ξερουμε...)

 

O κωδικος του reload εχει 1 και μονο δωρο...δεν μπορεις να ανανεωνεις μεχρι να βγαλει διπλασιασμο...περιμενεις να εισαι τυχερος και να το δωσει....

 

δηλαδη με καρτα 20ευρω σου δινει ΠΑΝΤΑ διπλασιασμο στην επομενη καρτα ; και το δινει παντα;. και μετα απο 7ημερες πρεπει να βαλεις καρτα για να αξιοποιησεις τον διπλασιασμο;. π.χ. μια καρτα των 10ευρω ή των 5 ευρω;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...