Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 εργάσιμες κάνει η φορητότητα , σε όλες τις εταιρείες
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο και τελειως εμπειρικα απο την "φετινη" What's Up.

ΠΟΣΟ :X:!::!::!::!::X ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΥΤΗ Η Cosmote!!! :angry::protest:

Τουλαχιστον οσον αφορα την φετινη λειτουργια ξανατονιζω.

Εχω αγανακτησει! Δεν ξερω τι αλλο να πω ή πως αλλιως να το πω!

 

Εχω χασει του κοσμου τα ευρω επειδη ληγουν τα κ*λοπρογραμματα και δεν ερχεται κανενα μα κανενα κανενα κανενα ειδοποιητικο μηνυμα! Ακομα και η ιδια η καρτα οταν τελειωνει, τιποτα! Απλα κλεινει το τηλεφωνο αν μιλαω ή απλα παω να κανω κληση και ακουω οτι εχω Μειον Μηδεν Κομμα Εικοσι λεπτα!

 

Φετος, εκτος απο μηνυματα οπως "Βαλτε αυτο με τοσα μονο απο την Κοσμοτε" ή "Παρτε αυτον τον κωδικο και βαλτον εκει..." εκτος απο τετοια, δεν μου εχουν ερθει πανω απο 3-5 (ΤΟ ΠΟΛΥ!) ενημερωτικα μηνυματα για ληξη καποιου κ*λοπρογραμματος που χρησιμοποιω ή για το οτι "αδειασε η καρτα σου ρε βλακα γιατι σε κλεβουμε κανονικοτατα"!

 

Το "αστειο" ειναι οτι μΑλλον θα συνεχισω με Cosmote παρα τα οσα γραφω πιο πανω, γιατι καλως ή κακως εχει μαζεψει μεγαλο αριθμο χρηστων απο προηγουμενα ετη (που ομως ηταν αρκετα καλυτερη τοτε) με αποτελεσμα να μην μπορεις να επικοινωνησεις τοσο οικονομικα μετα με τον κυκλο σου. Συνηθως καπως ετσι συμβαινει δηλαδη.

Edited by k_giannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα το απεριόριστα 35 με την προσφορα που είχε βγει περίσυ και έβγαινε τελικό ποσό με φόρους και τέλη περίπου 15Ε τον μήνα. Τώρα που έκλεισα χρόνο και το πάγιο θα πήγαινε κοντά 40Ε πήγα και το έκοψα και απο άυριο θα μετατραπεί σε COSMOΚARTA.

 

Με λίγο που έψαξα βρήκα οτι με συμφέρει να το μετατρέψω σε What's Up και intertelecom. Θα βάλω μια κάρτα 10Ε και θα έχω 600 λεπτά σε what's up (και σε άλλους με μικρές χρεωσεις να στήσω την Intertelecom) και θα μου μείνουν και τα 10Ε στον λογαριασμό μου.

 

Γενικώς δεν μιλάω πολύ και με μια σωστή διαχείρηση και λίγο ψάξιμο θα μου έρχεται πολύ φτηνά.

 

Οι ερωτήσεις μου:

* Καλά τα σκέφτομαι ή έχω κάπου λάθος;

* Πως μετατρέπω την cosmocarta σε what's up? Πρέπει να το κάνω πριν βάλω χρήματα ή δεν παίζει ρόλο;

Εκτός από την κάρτα που θα βάλεις στο What's up νούμερό σου, θα πρέπει να "φορτώσεις" με χρήματα και το λογαριασμό της Intertelecom για να μπορείς να μιλάς φθηνά με σταθερά και λοιπά δίκτυα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το "αστειο" ειναι οτι μΑλλον θα συνεχισω με Cosmote παρα τα οσα γραφω πιο πανω, γιατι καλως ή κακως εχει μαζεψει μεγαλο αριθμο χρηστων απο προηγουμενα ετη (που ομως ηταν αρκετα καλυτερη τοτε) με αποτελεσμα να μην μπορεις να επικοινωνησεις τοσο οικονομικα μετα με τον κυκλο σου. Συνηθως καπως ετσι συμβαινει δηλαδη.

Μπορείς να πάρεις 2ο νούμερο σε μια άλλη εταιρία από τις 2..και να χρησιμοποιείς εκείνο περισσότερο σε κάποιο "βολικό" πρόγραμμα.;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες θυμίστε μου τι στέλνω που για να δω αν κάποιος αριθμός είναι συνδρομητής what's up plz. thanks

 

WU (κενό) 69XXXXXXXX στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δε μου έχει έρθει μήνυμα ότι ανανεώνεται για ακόμα ένα μήνα η προσφορά για τις 2 ώρες...Άρα να υποθέσω ότι πραγματικά 31/5 μας αποχαιρετά και αυτή η προσφορά?
Link to comment
Share on other sites

παλια υπηρχε ενα πακετο στην κοσμοκαρτα οπου μπορουσες να καλεις απο το κινητο σε μεσα σε μια συγκεκριμενη γεωγραφικη περιοχη και να εχεις χρεωσεις σαν σταθερου τηλεφωνου.

ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα ή πως λεγοτανε ;

 

ψαχνω αλλα δεν... ειχε βγει σαν απαντηση σε κατι παρομιο της vodafone...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

παλια υπηρχε ενα πακετο στην κοσμοκαρτα οπου μπορουσες να καλεις απο το κινητο σε μεσα σε μια συγκεκριμενη γεωγραφικη περιοχη και να εχεις χρεωσεις σαν σταθερου τηλεφωνου.

ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα ή πως λεγοτανε ;

 

ψαχνω αλλα δεν... ειχε βγει σαν απαντηση σε κατι παρομιο της vodafone...

 

Μιλάς για το OnePhone http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEONEphoneOld το οποίο έχει καταργηθεί και ήταν υπηρεσία συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι αν εβγαινες απο την γεωγραφική περιοχη απο οπου ειχες ενεργοποιησει την υπηρεσια σε χρεωνε κανονικα.

 

αυτο, νομιζω, ειναι αλλο. :(

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω από το whats up μου φραγή

σε συγκεκριμένο αριθμό κλήσης;

 

Και όταν με καλέι ο άλλος τι θα βλέπω;

Θα ακούγεται η κλίση θα βλέπω ότι με καλεί;

Η δεν θα μπορώ να ξέρω αν με κάλεσαν αφού

είναι σε φραγή;

Όταν με καλεί ο αριθμός που έχω κάνει φραγή θα δείχνει

ότι καλεί σε αυτούς; Η ότι δεν υπάρχει ο αριθμός

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις καποι συμπιαν η ανδροιδ κινητο (ισως και iphone/wp7 δεν το ξερω) υπαρχουν πολλες εφαρμογες τυπου blacklist... δεν ξερω αν γινεται φραγη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει φραγή σε ένα συγκεκριμένο αριθμό. Μόνο όπως είπε ο pgetsopoulos, αν το κινητό σου έχει τη δυνατότητα να απορρίψει κλήσεις που εσύ θα ορίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις σήμερα την ανανέωση , θα πάρεις 2 ώρες που θα ισχύουν για 30 ημέρες .
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις σήμερα την ανανέωση , θα πάρεις 2 ώρες που θα ισχύουν για 30 ημέρες .

 

 

η αντίστοιχη προσφορά της βοντα πήρε παράταση μέχρι 30/6 ! άραγε μετά τι θα γίνει ; που όλα τα έχουνε μεταφέρει έως 30/6; άραγε μετά τι θα γίνει ; θα τα μειώσουνε ή κόψουνε όλα ; προφανώς και η κότε θα δώσει την ίδια παράταση !. Πάντως πολύ σπαστικο που ανανεώνουν την προσφορά ανά ένα μήνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία 30 Ιουνίου τελικά θα αποδειχθεί αρκετά κρίσιμη, κρίνοντας από όλα τα πακέτα της καρτοκινητής. Άντε να δούμε, θα μας αρμέξουμε πολύ ή λίγο; Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ως πότε είναι η προσφορά με τα 120ΜΒ με 3 ευρα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μέχρι 30/6!

 

Παιδιά με ανανέωση τον 10 ευρό ποιο είναι το μεγαλύτερο πακέτο σε ΜΒ που μπορώ να βάλω;

Η μόνη προσφορά ΜΒ είναι η από πάνω, με 3€ αγοράζεις 60ΜΒ τα οποία μέχρι τις 30/6 διπλασιάζονται.

Άρα με 3€ αγοράζεις 120ΜΒ μέχρι τις 30/6! Μπορείς να αγοράσεις όσα πακέτα θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι μηνυμα στελνω για να ξανα σταλθουν οι ρυθμισεις internet για το πακετο των 3 ευρω ;
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι μηνυμα στελνω για να ξανα σταλθουν οι ρυθμισεις internet για το πακετο των 3 ευρω ;

 

internet στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...