Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η cosmote όταν καλεί τους συνδρομητές της δεν καλεί πότε με απόκρυψη. Πάντα εμφανίζει νούμερο και αν είναι από το cc είναι το 697131 και αν είναι από το τεχνικό τμήμα είναι το 697151. Προφανώς κάποιος σου κάνει πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και μου ειπε οτι δεν ισχυει. Τι ****εταιρεια θεε μου. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν και εμπιστοσυνη γιατι στο 1313 δε ξερουν που πανε τα τεσσερα.

ειναι ****εταιρεια γιατι δεν ισχυει κατι που σε πηρε καπποιος και σου ειπε? που ισως να σου εκανε πλάκα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μη ξεχνιομαστε και να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, μεχρι πριν λιγα χρονια η cosmote ειχε τρομερα προβληματα, οπως με τα sms, τα εστελνες σημερα και παραδιδονταν αυριο μεθαυριο, σου τελειωνε η καρτα? εβαζες καινουρια και επρεπε να κανεις αιτηση για να ξαναστηλει μηνυμα. Τις προσφορες που εχουν βγαλει οι αλλες δυο δεν τις εχει βγαλει ποτε! Ποτε δεν παρουσιασε μια προσφορα πρωτη! Τα πρωτα πακετα με απεριοριστα λεπτα θυμαστε ποιος τα φερε, η cosmote ακολουθησε πολυ μετα. Μεχρι πριν 2χρονια το μενου υπηρεσιων της στο internet ηταν με ογκοχρωση αν ειναι δυνατον απο τι στιγμη που η μια εδινε απεριοριστο internet και η αλλη ειχε το πακετο με τα 30mb. Εδω στη Ναξο οπου εχει σημα η vodafone ειναι 3,5G παντου μα παντου η cosmote και παλι δεν εχει σε ολα τα σημεια αλλα και σε αυτα που εχει ειναι απλο 3G. Στο μονο που υπερτερη η cosmote των αλλων δυων ειναι στο GSM δικτυο διοτι βρηκε ετοιμους σταθμους βασεις απο τον οτε και παλι ομως πεγμενο ειναι το δικτυο της. Να ευχαριστειτε το θεο που ηρθαν στην Ελλαδα οι δυο ιδιωτικες γιατι αν περιμενες απο την cosmote χαιρετησματα, ειναι σα τον οτε που για να εχεις ενα απλο πακετο οπως της hol θα πρεπει να πληρωσεις 100ευρω το διμηνο και στη hol πληρωνεις 52.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κλειδώνεται προσωρινά. Υπενθυμίζω ότι ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ συμπεριφορές όπως αυτές που είδαμε πριν λίγο εδώ μέσα. Η ΕΞΥΒΡΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Οι δύο χρήστες που χρησιμοποίσαν υβριστικούς χαρακτηρισμούς έχουν τιμωρηθεί με απαγόρευση πρόσβασης στο φόρουμ και θα τιμωρηθεί επίσης με απαγόρευση πρόσβασης και οποιοσδήποτε άλλος κάνει το ίδιο σφάλμα χωρίς άλλη προειδοποίηση.

 

Όποιος έχει απορίες ή παρατηρήσεις, μπορεί να στείλει ΡΜ σε μένα ή σε όποιον άλλον super moderator επιθυμεί ενώ μπορεί να χρησιμοποιήσει την Αναφορά Παράβασης.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Petros the Great
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μου παρουσιάτηκε το εξής πρόβλημα εντελώς ξαφνικά και θα ήθελα αν κάποιος ξέρει, να μου πει πως το φτιάχνω...

Έχω what's up, και εδώ και κανά 3ήμερο, δεν μπορώ να στείλω μύνημα σε έναν συγκεκριμένο αριθμό (πάλι what's up), ενώ σε αρκετούς άλλους δεν υπάρχει πρόβλημα(ασχέτως δικτύου).

δεν έχω πειράξει τίποτα ρυθμίσεις μυνημάτων, και οι δύο μας έχουμε νόκια, και...δεν ξέρω τι άλλο ...

Τα φώτα σας..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να του στειλεις απ την αρχη, δηλαδη συνταξη κειμενου και βρες τον αριθμο του απο τις επαφες σου και στειλε. Μην πας σε καποιο μηνυμα του απο τα εισερχομενα να σου να του απαντησεις, απ την αρχη.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

τα ίδια. Και δεν έχει πειράξει το άλλο what'ς up κάτι απ' τις ρυθμίσεις μηνυμάτων..

πως γίνεται έτσι ξαφνικά να γίνει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια. Και δεν έχει πειράξει το άλλο what'ς up κάτι απ' τις ρυθμίσεις μηνυμάτων..

πως γίνεται έτσι ξαφνικά να γίνει κάτι τέτοιο??

 

Εκανες αυτο που σου ειπα?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα φεύγει από εσένα ή δεν φεύγει καν από εσένα;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα δείχνει να φεύγει από μένα, αλλά η αναφορά λέει " σε αναμονή"

 

Δοκίμασε να του κάνεις και καμιά αναπάντητη.. Σε light καταστάσεις πιάνει αλλά η δική σου ακούγεται πιο ζόρικη.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις και καμιά αναπάντητη.. Σε light καταστάσεις πιάνει αλλά η δική σου ακούγεται πιο ζόρικη.. :confused:

μα το αστείο είναι οτι μπορώ να πάρω τηλέφωνο..ίσως τελικά να μην αποφύγω τον γερμανό...

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς το πρόβλημα είναι από τη δική του πλευρά, της γραμμής του.

Πες του να ελέγξει μήπως έχει γεμίσει η μνήμη του από μηνυματα και σε περίπτωση που είναι ΟΚ από άποψη μνήμης να ελέγξει μήπως έχει το κινητό του κάποιο χαρακτηριστικό για αγνόηση μηνυμάτων από συγκεκριμένο αριθμό και να ελέγξει εαν είσαι εσύ μέσα σε αυτή τη λίστα. Τέλος εαν δεν είναι ούτε αυτό ας πληκτρολογήσει ##002# και το πλήκτρο της κλήσης για να ακυρωθούν όλες οι προωθήσεις μήπως έχει φραγή. Εαν δεν πιάσει και αυτό ας μιλήσει με την Κοσμοτέ για να του κάνουν έλεγχο γραμμής!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

μα το αστείο είναι οτι μπορώ να πάρω τηλέφωνο..ίσως τελικά να μην αποφύγω τον γερμανό...

δε χρειαζεται κανενας γερμανος!

καλεσε στην εξυπηρετηση πελατων 1313 και πες τους το προβλημα σου.

θα στο λυσουν, ειμαι σιγουρος!

αν δουν οτι εισαι "καθαρος", πες και τον ετερο what's up να καλεσει στο 1313.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανό είναι αυτό, να λυθεί μέσω κοσμοτέ. όχι τόσο λόγω του " ζόρικου" όσο του ξαφνικού της υπόθεσης. Ευχαριστώ για την βοήθεια όπως κ να' χει, να στε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που φεύγει το μήνυμα από το κινητό σου είναι θέμα του παραλήπτη! Να καλέσει ο ίδιος για να το αναφέρει!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

μόλις είδα διαφήμιση της cosmote..και αν πρόλαβα καλά να δω, το μόνο που έλεγε ήταν ότι μόνο στο δίκτυο της βρίσκεις τους περισσότερους συνδρομητές για να μιλάς και ότι στα συμβόλαια cosmote απεριόριστα μπορείς να έχεις απεριόριστη ομιλία σε συμβόλαια και καρτοκινητά.

Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν πρόκειται να υπάρξει κάποια προσφορά.

Ελπίζω να κάνω λάθος γιατί αλλιώς bye bye cosmote..

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ

http://troktiko.blogspot.com/2010/02/ever_11.html

 

Όχι απλά δε βγάζουν κάποια ανταγωνιστική προσφορά για το what's up, αλλά μάλιστα λένε ξεκάθαρα στη διαφήμιση ότι η δική τους υπεροχή είναι ότι έχουν πιο ευρύ δίκτυο συνδρομητών.

 

Δηλαδή με άλλα λόγια είναι σα να σου λένε "και να πας στους άλλους δε θα έχεις άτομα για να μιλήσεις τον απεριόριστο χρόνο προς το ίδιο δίκτυο"!

 

Εγώ από Δευτέρα κάνω αίτηση φορητότητας και θα προσπαθήσω να πείσω όσο περισσότερους γίνεται να έρθουν μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Να και η διαφήμιση της cosmote..

 

http://www.youtube.com/watch?v=XJbpi9D4UQ4

 

η απάντηση της δηλαδή είναι να χαμηλώσει το πάγιο (δεν διευκρινίζει καν αν ισχύει για όλους τους μήνες) του cosmote απεριόριστα από 15 σε 10 ευρώ.

Εγώ προσώπικα θα κοιτάξω να κάνω φορητότητα, καλύτερα να μιλάω με λιγότερους παρά να είμαι κορόιδο και να πληρώνω 10 ευρώ πάγιο για κάτι που στις άλλες δύο είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ

http://troktiko.blogspot.com/2010/02/ever_11.html

 

Όχι απλά δε βγάζουν κάποια ανταγωνιστική προσφορά για το what's up, αλλά μάλιστα λένε ξεκάθαρα στη διαφήμιση ότι η δική τους υπεροχή είναι ότι έχουν πιο ευρύ δίκτυο συνδρομητών.

 

Δηλαδή με άλλα λόγια είναι σα να σου λένε "και να πας στους άλλους δε θα έχεις άτομα για να μιλήσεις τον απεριόριστο χρόνο προς το ίδιο δίκτυο"!

 

Εγώ από Δευτέρα κάνω αίτηση φορητότητας και θα προσπαθήσω να πείσω όσο περισσότερους γίνεται να έρθουν μαζί μου.

 

Μολις μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων!Παιδια ημουν ο μονος που πηρε τηλεφωνο και ζητησε κινηση λενε!Οσοι πιο πολυ παρουν τοσο πιο πολυ θα μας υπολογησουν!Κατα καποιο τροπο αυτο με ειπε πριν!

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε οι άνθρωποι δεν παίζονται!!!

Τους είπε κανείς ότι με την κίνησή τους αυτή θα κάνουν όσους έχουν what's up να το γυρίσουν σε συμβόλαιο??

Και καλά κύριοι της cosmote, εγώ να το γυρίσω σε συμβόλαιο με 10ευρώ. Οι υπόλοιποι φίλοι μου που δεν το έχουν γυρίσει σε συμβόλαιο θα πρέπει να πληρώνουν τα μαλλιοκέφαλά τους για να με παίρνουν τηλέφωνο??? Μεγάλη εξυπνάδα ε?

Εγώ θα δώσω μια εβδομάδα ακόμα "περιθώριο" για να βγεί μια προσφορά για το what's up, και μετά κατεθείαν vodafone! Και να δούμε για πόσο ακόμα θα έχει η cosmote τους περισσότερους συνδρομητές...

Τουλάχιστον όσοι μείνουν, θα μπορούν να βγάζουν κλήση με λιγότερες από 4 προσπάθειες! Κάτι είναι κι αυτό!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...