Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

wu κενο 697****** στο 1314

 

Ευχαριστω :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

χμ δε το διατηπωσα σωστα, θελω να συνδεσω τοκινητο με το λαπτοπ και να παιρνω ετσι ιντερνετ στο λαπτοπ απο το κινητο , εχω και ενα HUAWEI απο tim ξέμπαρκο οποτε μπορω να το χρησημοποιησω και αυτο αμα ειναι

 

 

να συνδεσεις laptop, κινητο και το HUAWEI μαζι δεν ξερω πως γινεται

 

Μηπως εννοεις να συνδεσεις laptop με το HUAWEI βαζοντας μεσα στο HUAWEI την 3G καρτα του καρτοκινητου σου??

Εκτος αν το κινητο ειναι και μοντεμ (???), αρα να συνδεθει απευθειας με το laptop

 

Για πειτε ρε παιδια γιατι εχω μπερδευτει.......

Τι χρεωσεις ισχυουν ??

και γενικα στα αλλα δικτυα για το πραγματικο ιντερνετ....

 

Περαν του συμβολαιου για Mobille internet για 12 μηνες, δεν ισυχει κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

 

Μηπως εννοεις να συνδεσεις laptop με το HUAWEI βαζοντας μεσα στο HUAWEI την 3G καρτα του καρτοκινητου σου??

Εκτος αν το κινητο ειναι και μοντεμ (???), αρα να συνδεθει απευθειας με το laptop

 

Για πειτε ρε παιδια γιατι εχω μπερδευτει.......

Τι χρεωσεις ισχυουν ??

και γενικα στα αλλα δικτυα για το πραγματικο ιντερνετ....

 

Περαν του συμβολαιου για Mobille internet για 12 μηνες, δεν ισυχει κατι αλλο??

 

ακριβως η να κανω το κινητο μου μοντεμ η να συνδεω με το HUAWEI 1 apo ta 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σας εχει ερθει μηνυμα για το bonus εισερχομενων-εξερχομενων κλησεων; Εμενα, μεχρι τις 5 καθε μηνα, παντα ερχονταν. Τωρα εχουμε φτασει 9 του μηνα, κι ακομη τιποτε.

Βαρεσε διαλυση εκει στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 40 λεπτα στην καρτα και παω να ανοιξω να δω την σελιδα google Με προφιλ wap gprs και μου λεει κατι για gredits οτι δεν εχω κτλ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη ενημερωση σχετικα με την cosmoκαρτα......

Ειμαι χρονια συνδρομητης συμβολαιου στην cosmote και υστερα απο αρκετα χρονια αποφασισα τωρα που τελειωσε το συμβολαιο μου να το γυρισω σε καρτα.....

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν συμφερει επειδη ημοθν 2 χρονια στο προγραμμα 120' εαν συμφερει να το κανω καρτα(δηλαδη με 20 ευρω το μηνα στο πρωνομιακο)και + τα εξτρα λεπτα που δεινει(και τους δυο αριθμους με 1 λεπτο το λεπτο)ποση ωρα περιπου θα μιλαω?.............συμφερει ή πρεπει να κοιταξω και τιποτα αλλο καρτοκινητο π.χ frog?.......επεισης ξερει κανεις εαν μπορω να γυρισω το νουμερο μου αντι για cosmoκαρτα σε frog?

Θα με ενδιεφερει και ιντερνετ στην καρτα υπαρχει κατι αντιστοιχο οπως στις αλλες καρτοκινητες?

Eυχαριστω...... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη ενημερωση σχετικα με την cosmoκαρτα......

Ειμαι χρονια συνδρομητης συμβολαιου στην cosmote και υστερα απο αρκετα χρονια αποφασισα τωρα που τελειωσε το συμβολαιο μου να το γυρισω σε καρτα.....

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν συμφερει επειδη ημοθν 2 χρονια στο προγραμμα 120' εαν συμφερει να το κανω καρτα(δηλαδη με 20 ευρω το μηνα στο πρωνομιακο)και + τα εξτρα λεπτα που δεινει(και τους δυο αριθμους με 1 λεπτο το λεπτο)ποση ωρα περιπου θα μιλαω?.............συμφερει ή πρεπει να κοιταξω και τιποτα αλλο καρτοκινητο π.χ frog?.......επεισης ξερει κανεις εαν μπορω να γυρισω το νουμερο μου αντι για cosmoκαρτα σε frog?

Θα με ενδιεφερει και ιντερνετ στην καρτα υπαρχει κατι αντιστοιχο οπως στις αλλες καρτοκινητες?

Eυχαριστω...... :)

 

Για να πας στην frog γινετε μια χαρα αλλα δεν ξερω εαν εχει καποιο επιπλεον κοστος...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σας εχει ερθει μηνυμα για το bonus εισερχομενων-εξερχομενων κλησεων; Εμενα, μεχρι τις 5 καθε μηνα, παντα ερχονταν. Τωρα εχουμε φτασει 9 του μηνα, κι ακομη τιποτε.

Βαρεσε διαλυση εκει στην cosmote?

 

Eκανες αναναεωση τον προηγουμενο μηνα?

Αν οχι δεν θα σου ρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σας εχει ερθει μηνυμα για το bonus εισερχομενων-εξερχομενων κλησεων; Εμενα, μεχρι τις 5 καθε μηνα, παντα ερχονταν. Τωρα εχουμε φτασει 9 του μηνα, κι ακομη τιποτε.

Βαρεσε διαλυση εκει στην cosmote?

 

για αλλον εναν μηνα εχουν αργησει να δωσουν το Bonus.Απορω πως δεν εχει κοπει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις τα 4€ για 1 μήνα για το Μηνιαίο Πάσο my view ‘n' web (40 MB)** και τον άλλο μήνα δε θες να το χρησιμοποιήσεις, τι γίνεται?

Μπορείς όποτε θες να το πληρώνεις?

Και επίσης το 40mb είναι για τα πάντα?Για ΜΣΝ και για όποιο site θες?Υπάρχει κάποιος μετρητής (εκτός του κινητού) που να σου λέει στα πόσα MB παίζεις όποια στιγμή θες?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω εκτος το mywiew εχει καποια υπηρεσια η cosmoκαρτα για σερφαρισμα στο ιντερνετ + messager και τι χρεωσεις παιζουν ?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι πρεπει να κανω για να αλλαξω το πακετο μου απο cu σε what's up?? υπαρχει καποια χρεωσει?? η αλλαγη γινεται αυτοματα ή πρεπει να περιμένω καποιο διαστημα?? ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι πρεπει να κανω για να αλλαξω το πακετο μου απο cu σε what's up?? υπαρχει καποια χρεωσει?? η αλλαγη γινεται αυτοματα ή πρεπει να περιμένω καποιο διαστημα?? ευχαριστω

 

Θα πας σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή COSMOTE shop και θα ζητήσεις φορητότητα ή θα πάρεις τηλέφωνο τον αριθμό 13897 (χωρίς χρέωση). Δεν υπάρχει χρέωση στην διαδικασία και για να ολοκληρωθεί χρειάζονται 10 εργάσιμες μέρες... Πάρε την ταυτότητά σου μαζί και αν έχεις και ΑΦΜ(στην περίπτωση που πας στον ΓΕΡΜΑΝΟ)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη ενημερωση σχετικα με την cosmoκαρτα......

Ειμαι χρονια συνδρομητης συμβολαιου στην cosmote και υστερα απο αρκετα χρονια αποφασισα τωρα που τελειωσε το συμβολαιο μου να το γυρισω σε καρτα.....

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν συμφερει επειδη ημοθν 2 χρονια στο προγραμμα 120' εαν συμφερει να το κανω καρτα(δηλαδη με 20 ευρω το μηνα στο πρωνομιακο)και + τα εξτρα λεπτα που δεινει(και τους δυο αριθμους με 1 λεπτο το λεπτο)ποση ωρα περιπου θα μιλαω?.............συμφερει ή πρεπει να κοιταξω και τιποτα αλλο καρτοκινητο π.χ frog?.......επεισης ξερει κανεις εαν μπορω να γυρισω το νουμερο μου αντι για cosmoκαρτα σε frog?

Θα με ενδιεφερει και ιντερνετ στην καρτα υπαρχει κατι αντιστοιχο οπως στις αλλες καρτοκινητες?

Eυχαριστω...... :)

Με τα 20 ευρώ θα μιλάς 80 λεπτά

Αν όμως αξιοποιήσεις και την υπηρεσία με 0.01 Τώτε σε συμφέρει πάρα πολύ

 

Το Frog χρεώνει 0,21 το λεπτό ( έναντι 0,25 με την προνομιακή ) αλλά δεν έχει την υπηρεσία 0,01 προς δύο Αριθμούς.

Επίσης το Frog δεν έχει πακέτο Internet .

Η cosmokarta προσφέρει το Myview internet με 4 ευρώ τον μήνα για 40 Μb και δωρεάν τις 15 πρώτες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχυουν τα bonus στην cosmokarta πρεπει να ανανεωσω με ενα ποσο ανω των 9 ευρω ή και με μια καρτα των 3 ευρω κανω την δουλεια μου?
Link to comment
Share on other sites

Με 9 ευρώ τουλάχιστον για 24 ώρες και με 15 τουλάχιστον για 7 ημέρες.

Καλείς πρώτα το 1317 . Με την κάρτα των 3 Ευρώ μόνο το μηνιαίο Bonus εισερχομένων και εξερχομένων θα έχεις αλλά όχι τα 45 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Με 9 ευρώ τουλάχιστον για 24 ώρες και με 15 τουλάχιστον για 7 ημέρες.

Καλείς πρώτα το 1317 . Με την κάρτα των 3 Ευρώ μόνο το μηνιαίο Bonus εισερχομένων και εξερχομένων θα έχεις αλλά όχι τα 45 λεπτά

 

Aυτο ακριβως ηθελα να μαθω οταν ειπα μπονους αλλα δεν το διατύπωσα σωστα.Δεν εννοουσα τα 45 λεπτα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή COSMOTE shop και θα ζητήσεις φορητότητα ή θα πάρεις τηλέφωνο τον αριθμό 13897 (χωρίς χρέωση). Δεν υπάρχει χρέωση στην διαδικασία και για να ολοκληρωθεί χρειάζονται 10 εργάσιμες μέρες... Πάρε την ταυτότητά σου μαζί και αν έχεις και ΑΦΜ(στην περίπτωση που πας στον ΓΕΡΜΑΝΟ)...

υπαρχει καποια χρεωση σε μενα επειδη θα παω στην cosmote?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για αλλον εναν μηνα εχουν αργησει να δωσουν το Bonus.Απορω πως δεν εχει κοπει ακομα...

Γιατί να κοπεί το Bonus ? Μια χαρά προσφορά είναι. Πάντως, δεν μου έχει έρθει ακόμα για τον προηγούμενο μήνα και δεν τολμάω να πάρω το 1313 να ρωτήσω διότι ξέρω ότι δεν θα βρω άκρη !!!

Link to comment
Share on other sites

Eκανες αναναεωση τον προηγουμενο μηνα?

Αν οχι δεν θα σου ρθει.

 

Γιατι? Που το λεει οτι πρεπει να κανεις ανανεωση?

Αμα εγω εχω πχ. 100ε μεσα στην καρτα, και δεν κανω ανανεωση, δεν θα μου δωσει bonus εισερχομενων/εξερχομενων?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Που το λεει οτι πρεπει να κανεις ανανεωση?

Αμα εγω εχω πχ. 100ε μεσα στην καρτα, και δεν κανω ανανεωση, δεν θα μου δωσει bonus εισερχομενων/εξερχομενων?

Εδώ το λέει

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=Αποκλειστικές%20Υπηρεσίες%20COSMOKAPTA

 

Απαραίτητη προϋπόθεση για την απόδοση των Bonus Εξερχόμενων και Εισερχομένων κλήσεων είναι η πραγματοποίηση τουλάχιστον μιας ανανέωσης χρόνου ομιλίας κατά τον αμέσως προηγούμενο μήνα (μήνα χρήσης βάσει του οποίου γίνεται ο υπολογισμός).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κοπεί το Bonus ? Μια χαρά προσφορά είναι. Πάντως, δεν μου έχει έρθει ακόμα για τον προηγούμενο μήνα και δεν τολμάω να πάρω το 1313 να ρωτήσω διότι ξέρω ότι δεν θα βρω άκρη !!!

 

 

Εγω την εχω δει τη δουλεια απο τοτε που σε αναγκασαν να ανανεωνεις τουλαχιστον μια φορα το μηνα για να εχεις το Bonus.Ειναι μια αισθηση που εχω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...