Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την Πεμπτη περιμενω να κοπει το σημα και να μετατρεπει σε καρτα αλλα ματαια.........

Υπαρχει λεει βλαβη στο συστημα και για 1 στα 3 νουμερα που μετατρεπουν το συμβολαιο σε καρτα, το συστημα δεν ολοκληρωνει τη διαδικασια..........

Link to comment
Share on other sites

Απο την Πεμπτη περιμενω να κοπει το σημα και να μετατρεπει σε καρτα αλλα ματαια.........

Υπαρχει λεει βλαβη στο συστημα και για 1 στα 3 νουμερα που μετατρεπουν το συμβολαιο σε καρτα, το συστημα δεν ολοκληρωνει τη διαδικασια..........

 

Εάν όμως θέλει κάποιος συμβόλαιο, το σύστημα πετάει. Αυτά μόνο στη χώρα μας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εάν όμως θέλει κάποιος συμβόλαιο, το σύστημα πετάει. Αυτά μόνο στη χώρα μας.

 

ετσι ειναι οπως τα λες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο την Πεμπτη περιμενω να κοπει το σημα και να μετατρεπει σε καρτα αλλα ματαια.........

Υπαρχει λεει βλαβη στο συστημα και για 1 στα 3 νουμερα που μετατρεπουν το συμβολαιο σε καρτα, το συστημα δεν ολοκληρωνει τη διαδικασια..........

Είναι σοβαροί; Σου είπαν πότε θα γίνει τελικά η μετατροπή; Για τις επιπλέον ημέρες που περιμένεις να γίνει η μετατροπή θα σε χρεώσουν με το πάγιο του συμβολαίου ενώ η ευθύνη είναι δική τους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερανε να μου πουνε ποτε θα γινει η μετατροπη. Ωστοσο, μολις διαπιστωσα οτι μου κοπηκε το σημα..........

Εκανα επανεκκινηση το τηλεφωνο , οπως μου ειχαν πει να κανω οταν θα εχανα το σημα για να ξεκινησει ως καρτοκινητο αλλα το τηλεφωνο εξακολουθει να μη βρισκει σημα......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερανε να μου πουνε ποτε θα γινει η μετατροπη. Ωστοσο, μολις διαπιστωσα οτι μου κοπηκε το σημα..........

Εκανα επανεκκινηση το τηλεφωνο , οπως μου ειχαν πει να κανω οταν θα εχανα το σημα για να ξεκινησει ως καρτοκινητο αλλα το τηλεφωνο εξακολουθει να μη βρισκει σημα......

 

Δοκίμασε να το κλείσεις και να το ανοίξεις πάλι. Υποθέτω ότι εσύ τους πήρες τηλέφωνο για να τους ρωτήσεις γιατί δεν είχε γίνει η μετατροπή ενώ αυτοί δεν μπήκαν στον κόπο να σε ενημερώσουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κλείσεις και να το ανοίξεις πάλι. Υποθέτω ότι εσύ τους πήρες τηλέφωνο για να τους ρωτήσεις γιατί δεν είχε γίνει η μετατροπή ενώ αυτοί δεν μπήκαν στον κόπο να σε ενημερώσουν ότι υπάρχει πρόβλημα;

 

Εμένα πήρε 7 ώρες η διαδικασία. Σε φίλο μετά από 2 μέρες χωρίς σήμα, έκανε παράπονα και τον συνέδεσαν σε 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχαν πει ότι θα γίνει 30/4 η διακοπή συμβολαίου και η μετατροπή σε καρτοκινητό και ακόμη δεν έχει γίνει. Τελικά πότε γίνεται στο τέλος της ημέρας στις 00:00 όταν αλλάζει η ημέρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα, ειμαι νεος χρηστης στο forum, θελω αν καποιος έχει εμπειρια από συνδεση satellite internet APO OTE/COSMOTE για το πακετο τον 100GB, λεμε να βαλουμε σε περιοχη κυκλαδες που δεν υπάρχει γραμμη οτε και ή κινητη σαν δικτυο είναι αδυναμη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα, ειμαι νεος χρηστης στο forum, θελω αν καποιος έχει εμπειρια από συνδεση satellite internet APO OTE/COSMOTE για το πακετο τον 100GB, λεμε να βαλουμε σε περιοχη κυκλαδες που δεν υπάρχει γραμμη οτε και ή κινητη σαν δικτυο είναι αδυναμη!!!!

 

Είναι η μόνη σου επιλογή, τι το σκέφτεσαι...

Γενικά πάει καλά, το μόνο μείον είναι το μεγάλο Ping, οπότε θα είναι δύσκολες οι επικοινωνίες μέσω Skype κτλ (θα ακούς και θα ακούγεσαι με εμφανή καθυστέρηση).

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολει το skypay, οσο τα email και γενικα news από οποιο site ειναι, ειμαστε καποια χρονια με την HELLAS DIGITAL που εχει πανακριβα πακετα τα 8GB/μηνα γυρω στα 55euro, Το καλοκαιρι αναβαθμιση στα 20GB με κοστος γυρω στα 120euro/μηνα και αν τα καταναλοσουμε αυτα, αγορα οσα θελουμε πακετα τον 5GB με κοστος 124euro. Μιλαμε για κλεψιμο γιατι ο παροχος ειναι από πισω ΓΕΡΜΑΝΟΙ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο την Πεμπτη περιμενω να κοπει το σημα και να μετατρεπει σε καρτα αλλα ματαια.........

Υπαρχει λεει βλαβη στο συστημα και για 1 στα 3 νουμερα που μετατρεπουν το συμβολαιο σε καρτα, το συστημα δεν ολοκληρωνει τη διαδικασια..........

 

Σε εμένα είχαν πει ότι θα γίνει 30/4 η διακοπή συμβολαίου και η μετατροπή σε καρτοκινητό και ακόμη δεν έχει γίνει. Τελικά πότε γίνεται στο τέλος της ημέρας στις 00:00 όταν αλλάζει η ημέρα;

Τελικά ούτε σε εμένα έγινε χθες η διακοπή. Περιμένω αύριο τηλέφωνο από το τμήμα καταργήσεων, σήμερα λόγω πρωτομαγιάς δεν λειτουργεί, για να με ενημερώσει και για να γίνει τελικά η διακοπή και η μετατροπή σε καρτοκινητό.

Δεν ξέρω εάν έχει πρόβλημα το σύστημα όπως λέει ο φίλος ή αν το κάνουν σκοπίμως, πάντως έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι με την όλη κατάσταση :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ενεργοποιηθηκε τελικα σημερα το πρωι :) ωστοσο δεν μπορεσα να το κανω whatsup. Εστειλα ΑΛΠΑΚ στο 1314 αλλα δεν εστελνε μηνυματα....ισως επειδη δεν ειχα βαλει χρηματα. Τελικα εβαλα 10 ευρω , μου εδωσαν 200 λεπτα (απαξ) προς ολους και 200mb
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έγινε η διακοπή και μετατροπή την αρχική ημερομηνία που σου είχαν πει, επικοινώνησες με το 13888 και σου είπαν ότι θα σου τηλεφωνήσουν από το τμήμα καταργήσεων; Από το τμήμα καταργήσεων σου είπαν ότι και καλά υπάρχει βλάβη στο σύστημα και δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τη βλαβη μου το ανεφεραν απο το καταστημα μετα απο πολλα τηλεφωνηματα τοσο στο 13888 οσο και στο καταστημα. Τελικα μου τηλεφωνησαν το Σαββατο απο το τμημα ακυρωσεων και αρχισαν να μου λενε για προσφορες. Τους το ξεκοψα και ζητησα να προχωρησει η διαδικασια. Εκει μου ανεφεραν και αυτοι για το προβλημα και ειπαν οτι θα το προωθησουν παλι και θα μιλησουμε τη Δευτερα. Τελικα Δευτερα μεσημερι εγινε η διακοπη ..... τηλεφωνο βεβαια δεν πηρανε :()
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω το καρτοκινητό μου cosmote σε συμβόλαιο και μάλιστα με ενδιαφέρει το πρόγραμμα cosmote XL. Υπάρχει αυτή τη περίοδο κάποια προσφορά ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μετατρέψω το καρτοκινητό μου cosmote σε συμβόλαιο και μάλιστα με ενδιαφέρει το πρόγραμμα cosmote XL. Υπάρχει αυτή τη περίοδο κάποια προσφορά ;

 

Μέτρια πράγματα, υπολόγιζε να σου βγει περί τα 55 τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Την βοήθεια σας και τι γνώσεις σας θα ήθελα παρακαλώ.

Ένας γνωστός με έβαλε στη Wind μετα απο χρόνια στην cosmote. (business πακέτα) 2 ώρες πριν την αλλαγή με πήρε η cosmote τηλ για αντιπρόταση. Δεν μπόρεσα να μιλήσω και τους είπα να με πάρουν σε 1 ώρα αλλά δε με πήραν ποτέ. Αποτέλεσμα γύρισα στη Wind και απο την πρώτη μέρα ήδη έχω προβλήματα σήματος και κάλυψης (είμαι Κομοτηνή)

Υπάρχει τρόπος να φύγω στις 14 ημέρες αλλά να καταφέρω να πάρω προσφορά ''φορητότητας'' απο την cosmote ; και με ποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Την βοήθεια σας και τι γνώσεις σας θα ήθελα παρακαλώ.

Ένας γνωστός με έβαλε στη Wind μετα απο χρόνια στην cosmote. (business πακέτα) 2 ώρες πριν την αλλαγή με πήρε η cosmote τηλ για αντιπρόταση. Δεν μπόρεσα να μιλήσω και τους είπα να με πάρουν σε 1 ώρα αλλά δε με πήραν ποτέ. Αποτέλεσμα γύρισα στη Wind και απο την πρώτη μέρα ήδη έχω προβλήματα σήματος και κάλυψης (είμαι Κομοτηνή)

Υπάρχει τρόπος να φύγω στις 14 ημέρες αλλά να καταφέρω να πάρω προσφορά ''φορητότητας'' απο την cosmote ; και με ποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ

 

Καλεις την Κοσμοτε σε ενα απο τα εξης νουμερα:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/section/Communication

και ζητας να σε συνδεσουν με το τμημα πωλησεων, οπου εξηγεις και ζητας προσφορα (συμβουλη: μην πεις οτι εχεις ηδη μεταφερθει στη Wind και θελεις να ξαναγυρισεις, κρατα το φλου, μενοντας μονο στο οτι σε πηραν για καποια αντιπροταση και επικεντρωσε σε αυτο). Καλο θα ηταν βεβαια να ειχες κρατησει το ονομα του υπαλληλου που μιλησες την πρωτη φορα, αλλα οκ, νομιζω οτι ολα καταγραφονται, λογικα θα βρουν την προσφορα σου. Αν το καταφερεις, μη διστασεις να κανεις παζαρια. Σε περιπτωση που δεν εχεις κατι να τους προτεινεις, ριξε τους με τροπο το μπαλακι, ολο και κατι θα κερδισεις. Αν οχι μειωση παγιου, καμια επιδοτηση συσκευης.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε σε εμένα έγινε χθες η διακοπή. Περιμένω αύριο τηλέφωνο από το τμήμα καταργήσεων, σήμερα λόγω πρωτομαγιάς δεν λειτουργεί, για να με ενημερώσει και για να γίνει τελικά η διακοπή και η μετατροπή σε καρτοκινητό.

Δεν ξέρω εάν έχει πρόβλημα το σύστημα όπως λέει ο φίλος ή αν το κάνουν σκοπίμως, πάντως έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι με την όλη κατάσταση :mad:.

Τελικά σήμερα μετά από μεγάλη ταλαιπωρία λόγω υπαιτιότητας της cosmote έγινε η διακοπή συμβολαίου. Εδώ και μία ώρα δεν έχω σήμα στο κινητό και περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάβαση σε cosmoκάρτα. Είχε δοκιμάσει κάποιος όταν χάθηκε το σήμα κατά την διάρκεια της μετατροπής σε cosmoκάρτα να καλέσει από άλλο τηλέφωνο τον αριθμό του κινητού; Τί σας έλεγε το ηχογραφημένο μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την συσκευή σου για λίγα λεπτά.

Λογικά μετά ανοίγοντας το θα έχει επανέλθει το σήμα, έτσι μου είπαν εμένα να κάνω στην δική μου περίπτωση και όντως δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την συσκευή σου για λίγα λεπτά.

Λογικά μετά ανοίγοντας το θα έχει επανέλθει το σήμα, έτσι μου είπαν εμένα να κάνω στην δική μου περίπτωση και όντως δούλεψε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην οθόνη του κινητού τώρα που δεν έχω σήμα γράφει περιορισμένη υπηρεσία. Αν καλέσω τον αριθμό μου βγάζει ηχογραφημένο μήνυμα ότι αυτός αριθμός δεν χρησιμοποιείται :confused:. Δεν πιστεύω να έχουν κάνει πατάτα και να έχουν κάνει πλήρη αποσύνδεση αντί για μετατροπή σε καρτοκινητό:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι. Ετσι ελεγε και στη δικη μου περιπτωση. Λιγο υπομονη ακομα.

Καλως ορισες στην καρτοκινητη :).

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι. Ετσι ελεγε και στη δικη μου περιπτωση. Λιγο υπομονη ακομα.

Καλως ορισες στην καρτοκινητη :).

Μακάρι. Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...