Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν δούμε πως παίζουν τα συμβόλαια και τα καρτοκινητά σε άλλες χώρες όπως πχ Ιρλανδία υπάρχει εικονικός παροχος που με 20 ευρώ τα δίνει όλα απεριόριστα σε καρτοκινητό έστω και με πτώση ταχύτητας και μην ξεχνάμε ότι σε αρκετές χώρες ισχύουν τα συμβόλαια μήνα που πας σε όποια θέλεις οπότε θέλεις.

Απλά εδώ στο ελλαδιστάν λειτουργούν πολλά πράγματα κάτω από το τραπέζι.  Σήμερα με την ψηφιοποίηση του δημοσίου είναι απαράδεκτο να μην θεωρείται βασικό αγαθό γιατί πλέον χωρίς αυτό δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Τα καύσιμα  τα έχουν ξεσκίσει, τα τρόφιμα το ίδιο, το ρεύμα επίσης ας μείνει και κάτι χωρίς φορολογία οι επικοινωνίες να μπορούν όλοι να έχουν φθηνή πρόσβαση. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cmvr said:

Παιδιά αν δούμε πως παίζουν τα συμβόλαια και τα καρτοκινητά σε άλλες χώρες όπως πχ Ιρλανδία υπάρχει εικονικός παροχος που με 20 ευρώ τα δίνει όλα απεριόριστα σε καρτοκινητό έστω και με πτώση ταχύτητας και μην ξεχνάμε ότι σε αρκετές χώρες ισχύουν τα συμβόλαια μήνα που πας σε όποια θέλεις οπότε θέλεις.

Απλά εδώ στο ελλαδιστάν λειτουργούν πολλά πράγματα κάτω από το τραπέζι.  Σήμερα με την ψηφιοποίηση του δημοσίου είναι απαράδεκτο να μην θεωρείται βασικό αγαθό γιατί πλέον χωρίς αυτό δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Τα καύσιμα  τα έχουν ξεσκίσει, τα τρόφιμα το ίδιο, το ρεύμα επίσης ας μείνει και κάτι χωρίς φορολογία οι επικοινωνίες να μπορούν όλοι να έχουν φθηνή πρόσβαση. 

Δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ για καμία μείωση φορολογίας ποσω μάλλον για αφαίρεση αυτής.. Ειδικά τώρα που θέλουμε να εξοπλιστουμε σαν τον αστακό μέχρι το 2030, αυτό το βλέπω να αργεί. Έχουμε θέμα με λίγα λόγια στην Ελλάδα και μάλιστα χοντρό. 😏

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnny_htc said:

Δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ για καμία μείωση φορολογίας ποσω μάλλον για αφαίρεση αυτής.. Ειδικά τώρα που θέλουμε να εξοπλιστουμε σαν τον αστακό μέχρι το 2030, αυτό το βλέπω να αργεί. Έχουμε θέμα με λίγα λόγια στην Ελλάδα και μάλιστα χοντρό. 😏

Παίζει και το σενάριο να τους αφαιρέσει τον φόρο αλλά οι τιμές να μείνουν στα ίδια. Greeconomics... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Παίζει και το σενάριο να τους αφαιρέσει τον φόρο αλλά οι τιμές να μείνουν στα ίδια. Greeconomics... 

Α καλά, αυτό παίζει ήδη να ξέρεις και το έχω επιβεβαιώσει και πρόσφατα στο πιο απλό, πιο τιποτενιο πράμα εκεί έξω. Έναν καφέ. Πολλοί φούρνοι έχουν αντικαταστήσει πλαστικά καπάκια και ποτηράκια με χάρτινα, άρα υποτίθεται ότι πλέον δεν σου χρεώνουν τον φόρο τον περιβαλλοντικό αλλά επειδή είναι και πολύ μάγκες, απορροφησαν για πάρτι τους τον φόρο και ο καφές έμεινε στα ίδια λεφτά. Τέλειο ε; 😏😎

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Α καλά, αυτό παίζει ήδη να ξέρεις και το έχω επιβεβαιώσει και πρόσφατα στο πιο απλό, πιο τιποτενιο πράμα εκεί έξω. Έναν καφέ. Πολλοί φούρνοι έχουν αντικαταστήσει πλαστικά καπάκια και ποτηράκια με χάρτινα, άρα υποτίθεται ότι πλέον δεν σου χρεώνουν τον φόρο τον περιβαλλοντικό αλλά επειδή είναι και πολύ μάγκες, απορροφησαν για πάρτι τους τον φόρο και ο καφές έμεινε στα ίδια λεφτά. Τέλειο ε; 😏😎

Εγώ παίρνω καφέ χωρίς καπάκι, αλλά χρεώνουν τέλος για καπάκι. Λένε ότι πάει μαζί με το ποτήρι 😛

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 1:15 ΜΜ, soch said:

Έχω πρόγραμμα στην Cosmote με απεριόριστα GB και χρόνο ομιλίας με 47€ (έχω και μια extra sim).

Λήγει το συμβόλαιο σε 20 μέρες και η εφαρμογή της Cosmote μου το δίνει ίδιο ακριβώς, στην ίδια τιμή.

Μάλλον μπορώ να πετύχω κάποια καλύτερη (τους κάλεσα, έδωσα τα στοιχεία και θα με καλέσουν με προσφορά) αλλά προβληματίζομαι καθώς θα πάρω γραμμή και για τον γιό μου και δεν ξέρω τι συμφέρει σε αυτή την περίπτωση.

Να του πάρω καρτοκινητή και να πάρω 2η extra sim να τη βάλω στο κινητό του για να έχει απεριόριστα data (βάσει του συμβολαίου μου)

Ή με ευκαιρία τη δική μου ανανέωση να βάλω και 2η γραμμή στο συμβόλαιο;

Θέλει unlimited data και κάποιες κλήσεις το μήνα.

Με κάλεσαν χθες και σήμερα από το 13888 και οι προσφορές που έλαβα για unlimited χρόνο ομιλίας και δεδομένα (το συμβόλαιό μου δηλαδή) ήταν

χθες 41,5€/μήνα +3€ η extrasim

σήμερα 43,5€/μήνα +3€ η extrasim

Τους ευχαρίστησα, δεν δέχθηκα και βλέπουμε.

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soch said:

Με κάλεσαν χθες και σήμερα από το 13888 και οι προσφορές που έλαβα για unlimited χρόνο ομιλίας και δεδομένα (το συμβόλαιό μου δηλαδή) ήταν

χθες 41,5€/μήνα +3€ η extrasim

σήμερα 43,5€/μήνα +3€ η extrasim

Τους ευχαρίστησα, δεν δέχθηκα και βλέπουμε.

Τους είπες για το Gigamax Unlimited Family με 58 ευρώ το μήνα για 2 γραμμές;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soch said:

Με κάλεσαν χθες και σήμερα από το 13888 και οι προσφορές που έλαβα για unlimited χρόνο ομιλίας και δεδομένα (το συμβόλαιό μου δηλαδή) ήταν

χθες 41,5€/μήνα +3€ η extrasim

σήμερα 43,5€/μήνα +3€ η extrasim

Τους ευχαρίστησα, δεν δέχθηκα και βλέπουμε.

τους παλιους συνδρομητες ανεξαρτητως εταιριας απλα του εχουν γραμμενους.αμα δεν σε συμφερει να φυγεις..αλλα δικτυο τοσο καλο οσο η cosmote δεν θα βρεις.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω ασχολήθεί με την Κοσμοτέ, στα συμβόλαια με απεριόριστα data υπάρχει: 1. Περιορισμός ταχύτητας όπως είναι στη vodafone με μικρότερο πάγιο; 2. Πολιτική ορθής χρήσης (κόφτης). Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Αφου δινουν παλι extra sim με 3 ευρω παλι καλα. Παλι καλα μεχρι του χρονου Μαρτιο θα την εχω μετα ελπιζω κατι να εχουν βγαλει αλλιως παλι θα παιζουμε με 6.5 ευρω τη βδομαδα σε whats up για απεριοριστα σπιτι μιας και επιστροφη στην αθλια 50αρα vdsl δεν ξανα γυρνας. Μετα υπαρχει το NEO στα 33 ευρω το μηνα και αυτο συμφερει να μπει σε ενα ρουτερ και τελος αλλα το θεμα ειναι να βγαλουν μια κανονικη καρτα με απεριοριστα ακομα και στα 15 20 ευρω και τελος. Η ας βαλουν παντου οπτικη ινα να εχουμε 1GB/100MB με 30-40 ευρω να τελειωνουμε. Οχι να μας κοροιδευουν. Προμοταρουν τα 10GB και οι περισσοτεροι ειναι με adsl 24αρες που πιανουν 10mb. 

5 ώρες πριν, ktikti said:

τους παλιους συνδρομητες ανεξαρτητως εταιριας απλα του εχουν γραμμενους.αμα δεν σε συμφερει να φυγεις..αλλα δικτυο τοσο καλο οσο η cosmote δεν θα βρεις.

Ναι μολις κανεις αιτημα για να φυγεις ομως τι καλα στηνονται. Καπως ετσι φιλος πηρε με 13.5 το gigamax unlimited και καπως ετσι θειος μου παλιος συνδρομητης δινει 43 ευρω το μηνα για το ιδιο προγραμμα και το εκαναν τον ιδιο μηνα. Αν δεν κλαψει το παιδι δεν του δινει η μανα λεει η παροιμια. Αν και εδω αυτοι θελουν ξεκαθαρο εκβιασμο απο τον πελατη για να απαιτησει αυτα που αλλοι περνουν πολυ φθηνοτερα. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pickup said:

Παιδιά επειδή δεν έχω ασχολήθεί με την Κοσμοτέ, στα συμβόλαια με απεριόριστα data υπάρχει: 1. Περιορισμός ταχύτητας όπως είναι στη vodafone με μικρότερο πάγιο; 2. Πολιτική ορθής χρήσης (κόφτης). Ευχαριστώ πολύ. 

Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός ούτε στην Cosmote ούτε στην Vodafone. Στην vf ο περιορισμός αφορά καθαρά τα καρτοκινητά και τις i4s(είναι μια υπηρεσία όπου βγάζεις μια κάρτα sim και χρησιμοποιείς τα απεριόριστα ντάτα του συμβολαίου σου)και το όριο είναι 300 GB και μετά πτώση της ταχύτητας στα 4 Mbps

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chrischal1908 said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-gigamax-family-unlimited-4members.html

Τρέξτε! Απίθανη προσφορά!🤝👏☝️

Καλό

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2023 at 11:46 ΜΜ, ParafronGR said:

Ο τεχνικός έδωσε το οκ και μάλιστα μου ξαναδιάβασαν χθες το βράδυ την απόφασή του που έλεγε ότι "υπάρχει αδύναμο στην περιοχή λόγω κακού σχεδιασμού της περιοχής και από πλευράς της COSMOTE - η αποκατάσταση του προβλήματος μπορεί να πάρει μέχρι και μήνες ". 

 

Και εγώ έχω παρόμοιο θέμα. Μέσα στο σπίτι 4g/5g πέφτουν σε 1 ή 0 μπάρες. Έχω ενημερώσει μέσω τσατ για αδυναμία... Έγινε έλεγχος με πήραν τηλ και είπαν είναι θέμα σχεδιασμού... Περιμένω 2 μήνες τπτ ξανά κάνω αίτημα τα ίδια και λένε θα πάρει καιρό. Είμαι σε 5ο μήνα δεν βλέπω βελτίωση. Η μέση ταχύτητα μέσα στο σπίτι σε 4g 8 Mbps σε 5g 140 mbps (και τα 2 με 2,6 upload) ενώ σε μερικά δωμάτια είναι σε Β20 με παραπάνω μπάρες με ταχύτητες 4g 2 mbps 5g 40mbps. 🤡 Δεν ξέρω πραγματικά τι θα κάνουν... Οι άλλοι 2 είναι στα ίδια επίπεδα αλλά σε 5g χειρότεροι! Τι κάνουν υποτίθεται στα σχεδιαστικά θέματα 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chrischal1908 said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-gigamax-family-unlimited-4members.html

Τρέξτε! Απίθανη προσφορά!🤝👏☝️

Πολύ καλή τιμή ! 21 ευρώ η γραμμή για όλα απεριόριστα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MIKU said:

Πολύ καλή τιμή ! 21 ευρώ η γραμμή για όλα απεριόριστα!

Ναι αλλά πρέπει να έχεις 4 γραμμές για να δωθεί αυτή η τιμή 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Και εγώ έχω παρόμοιο θέμα. Μέσα στο σπίτι 4g/5g πέφτουν σε 1 ή 0 μπάρες. Έχω ενημερώσει μέσω τσατ για αδυναμία... Έγινε έλεγχος με πήραν τηλ και είπαν είναι θέμα σχεδιασμού... Περιμένω 2 μήνες τπτ ξανά κάνω αίτημα τα ίδια και λένε θα πάρει καιρό. Είμαι σε 5ο μήνα δεν βλέπω βελτίωση. Η μέση ταχύτητα μέσα στο σπίτι σε 4g 8 Mbps σε 5g 140 mbps (και τα 2 με 2,6 upload) ενώ σε μερικά δωμάτια είναι σε Β20 με παραπάνω μπάρες με ταχύτητες 4g 2 mbps 5g 40mbps. 🤡 Δεν ξέρω πραγματικά τι θα κάνουν... Οι άλλοι 2 είναι στα ίδια επίπεδα αλλά σε 5g χειρότεροι! Τι κάνουν υποτίθεται στα σχεδιαστικά θέματα 

Αν φτάνουν σε σημείο να βγάζουν εκτός οι ίδιοι, την έχεις γμήσει όπως εγώ.

Όταν έμενα κάτω από το Λυκαβηττό, είχα το ίδιο με τη WIND - μαξ 5mbps, χαμένες κλήσεις κτλ. Τους είχα ενημερώσει, ήξεραν για το πρόβλημα, αλλά 3 χρόνια που έμεινα σε εκεινο το σπίτι, δεν άλλαξε τίποτα.

Το ίδιο και σ'αυτό που είμαι τώρα. Έκοψα την Cosmote το Μάρτη του 23 και ακόμα η ίδια κατάσταση. Μία από τα ίδια είναι και η Vodafone (η οποία και αυτή έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα στην περιοχή και με αφήνε ινα φύγω ατελώς) . 

Δυστυχώς, όπου σου λένε ότι υπάρχει θέμα σχεδιασμού, μην περιμένεις να αλλάξει η κατάσταση γιατί το ρίχνουν στα μπετά του σπιτιού σου, στην τοποθεσία του κτλ. Μόνο σε θέματα που υπάρχει πρόβλημα κεραίας ασχολούνται πχ είχα θέμα με χαμηλές ταχυτητες στο σπίτι της δικιας μου που πιάνει κανονικά 100+, τους έριξα μια κλήση και με πήραν μετά από 3 μέρες να μου πουν ότι είναι θέμα κεραίας και θα το φτιάξουν κι όντως επανήλθε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το γυρίσεις σε κάρτα και να παίζεις με WiFi Calling 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ParafronGR said:

Αν φτάνουν σε σημείο να βγάζουν εκτός οι ίδιοι, την έχεις γμήσει όπως εγώ.

Όταν έμενα κάτω από το Λυκαβηττό, είχα το ίδιο με τη WIND - μαξ 5mbps, χαμένες κλήσεις κτλ. Τους είχα ενημερώσει, ήξεραν για το πρόβλημα, αλλά 3 χρόνια που έμεινα σε εκεινο το σπίτι, δεν άλλαξε τίποτα.

Το ίδιο και σ'αυτό που είμαι τώρα. Έκοψα την Cosmote το Μάρτη του 23 και ακόμα η ίδια κατάσταση. Μία από τα ίδια είναι και η Vodafone (η οποία και αυτή έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα στην περιοχή και με αφήνε ινα φύγω ατελώς) . 

Δυστυχώς, όπου σου λένε ότι υπάρχει θέμα σχεδιασμού, μην περιμένεις να αλλάξει η κατάσταση γιατί το ρίχνουν στα μπετά του σπιτιού σου, στην τοποθεσία του κτλ. Μόνο σε θέματα που υπάρχει πρόβλημα κεραίας ασχολούνται πχ είχα θέμα με χαμηλές ταχυτητες στο σπίτι της δικιας μου που πιάνει κανονικά 100+, τους έριξα μια κλήση και με πήραν μετά από 3 μέρες να μου πουν ότι είναι θέμα κεραίας και θα το φτιάξουν κι όντως επανήλθε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το γυρίσεις σε κάρτα και να παίζεις με WiFi Calling 

Εντάξει δεν έχω τρομερή θεματάρα απλά στην κουζίνα πχ θα έχει 5g/4g 0 γραμμές Β20 και στην χειρότερη Ε. Σαλόνι Κ δωμάτια έχει 4g 10 Mbps 5g 130 στην καλύτερη 270. Τους έχω πει λένε θέμα σχεδιασμού και θα αργήσει (💩 θα κάνουν αλλά ναι..) τουλάχιστον σε σύγκριση με τους άλλους 2 που έχουν σημεία με εκτός υπηρεσίας καλά είμαι γενικά . Χαμένες κλήσεις δεν έχω απλά όταν πηγαίνω σε σημείο που δεν έχω WiFi στο σπίτι (WiFi calling χρησιμοποιώ) η κλήση γυρνάει Ε αλλά συνήθως σε G που δεν ξέρω τι σημαίνει αλλά κολλάει.... Τ να πω ούτε στην Σαχάρα δεν είμαι 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ParafronGR said:

Αν φτάνουν σε σημείο να βγάζουν εκτός οι ίδιοι, την έχεις γμήσει όπως εγώ.

Όταν έμενα κάτω από το Λυκαβηττό, είχα το ίδιο με τη WIND - μαξ 5mbps, χαμένες κλήσεις κτλ. Τους είχα ενημερώσει, ήξεραν για το πρόβλημα, αλλά 3 χρόνια που έμεινα σε εκεινο το σπίτι, δεν άλλαξε τίποτα.

Το ίδιο και σ'αυτό που είμαι τώρα. Έκοψα την Cosmote το Μάρτη του 23 και ακόμα η ίδια κατάσταση. Μία από τα ίδια είναι και η Vodafone (η οποία και αυτή έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα στην περιοχή και με αφήνε ινα φύγω ατελώς) . 

Δυστυχώς, όπου σου λένε ότι υπάρχει θέμα σχεδιασμού, μην περιμένεις να αλλάξει η κατάσταση γιατί το ρίχνουν στα μπετά του σπιτιού σου, στην τοποθεσία του κτλ. Μόνο σε θέματα που υπάρχει πρόβλημα κεραίας ασχολούνται πχ είχα θέμα με χαμηλές ταχυτητες στο σπίτι της δικιας μου που πιάνει κανονικά 100+, τους έριξα μια κλήση και με πήραν μετά από 3 μέρες να μου πουν ότι είναι θέμα κεραίας και θα το φτιάξουν κι όντως επανήλθε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το γυρίσεις σε κάρτα και να παίζεις με WiFi Calling 

Τώρα στο σπίτι που μένεις σε εξυπηρετεί κάποια? Το θέμα σε σενα τώρα ειναι οτι αν σε εξυπηρετεί αυτή η μια να σου δώσει και μια καλή τιμή και να μην μπλέκεις με καρτοκινητη.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zerokill said:

Τώρα στο σπίτι που μένεις σε εξυπηρετεί κάποια? Το θέμα σε σενα τώρα ειναι οτι αν σε εξυπηρετεί αυτή η μια να σου δώσει και μια καλή τιμή και να μην μπλέκεις με καρτοκινητη.

Δυστυχώς, φίλε μου, δεν με εξυπηρετεί καμία. Σκέψου ότι το καλύτερο σε ταχυτητα που έχω δει είναι 20mbps τα ξημερώματα - μόλις ξημερωσει ο Θεός τη μέρα μέχρι το επόμενο ξημερωμα έχω 4mbps μαξ και κλήσεις μόνο στο υπνοδωματιο (και σκέψου ότι ζω σε μια τρυπα 30τμ). 

Το μόνο που πέτυχα σε deal ήταν στη Vodafone όλα απεριοριστα με 17€ και το κρατάω μόνο και μόνο για να έχω απεριοριστα data στο σπίτι της δικιας μου που έχει μαξ ADSL σύνδεση στην περιοχή της και για να έχω δεδομένα στο εξωτερικό που παω συχνά λόγω δουλειάς. Τουλάχιστον με τη VF κάνω το μλκ, ακόμα κλαίω τα 30€ που πλήρωνα στην Cosmote για ταχυτητες 5mbps και χαμενες κλήσεις μέχρι να μου δώσουν το οκ για να το κόψω ατελώς γιατί ήμουν στον 3ο μήνα. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ParafronGR said:

Δυστυχώς, φίλε μου, δεν με εξυπηρετεί καμία. Σκέψου ότι το καλύτερο σε ταχυτητα που έχω δει είναι 20mbps τα ξημερώματα - μόλις ξημερωσει ο Θεός τη μέρα μέχρι το επόμενο ξημερωμα έχω 4mbps μαξ και κλήσεις μόνο στο υπνοδωματιο (και σκέψου ότι ζω σε μια τρυπα 30τμ). 

Το μόνο που πέτυχα σε deal ήταν στη Vodafone όλα απεριοριστα με 17€ και το κρατάω μόνο και μόνο για να έχω απεριοριστα data στο σπίτι της δικιας μου που έχει μαξ ADSL σύνδεση στην περιοχή της και για να έχω δεδομένα στο εξωτερικό που παω συχνά λόγω δουλειάς. Τουλάχιστον με τη VF κάνω το μλκ, ακόμα κλαίω τα 30€ που πλήρωνα στην Cosmote για ταχυτητες 5mbps και χαμενες κλήσεις μέχρι να μου δώσουν το οκ για να το κόψω ατελώς γιατί ήμουν στον 3ο μήνα. 

Οκ φίλε εσύ είσαι άτυχος όποτε μόνο το wifi calling σε σώνει η να αλλάξεις σπίτι !! (Και χώρα ακόμη καλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ParafronGR said:

Δυστυχώς, φίλε μου, δεν με εξυπηρετεί καμία. Σκέψου ότι το καλύτερο σε ταχυτητα που έχω δει είναι 20mbps τα ξημερώματα

Μια από τα ίδια.7 το πρωί 4g στα 90 mbps και στις 2 έως το βράδυ 8 mbps.... Αυτές οι μετρήσεις στην βεράντα στον 2ο όροφο μόνο εκεί έχει φουλ .... Μέσα στο σπίτι άσε καρφωμένο σε 1 μπάρα. Γενικά μου είπαν είναι θέμα σχεδιασμού της περιοχής και θέλει καιρό για επίλυση θα προσπαθήσουν το συντομότερο Κ κλ,και κάτι μπούρδες εκεί . Με 5g βεράντα ντξ έχει 500 mbps μέσα στο σπίτι μερικά δωμάτια 40 μερικά 200...Μετά από 5 μήνες απολύτως ΤΊΠΟΤΑ έχω καρφωμένο μια μπάρα ή Β20.... Βέβαια απόσταση από την κεραία 1,4 km και ήδη σε απόσταση μερικά μέτρα (περίπου 900 πέφτουν οι μπάρες Απού φουλ σε ,4 στις 5) πραγματικά έχω προβληματιστεί δεν ξέρω τι να κάνω να πάρω τηλ να τους φτιάξω έτσι... Καλά οι άλλοι 2 απαράδεκτοι εντελώς... Το αστείο? Cosmote, Vodafone στον χάρτη ταχυτήτων άριστο download και upload .... Nova άριστο download και 5 upload....

Βεράντα με Φουλ Cosmote 5g 500 mbps με 60 upload , δωμάτια 40 με 2 upload ή σε μερικά 240 με 1 upload 😵 σε 4g ίδιο upload αλλά χειρότερο download 

7 minutes ago, zerokill said:

 η να αλλάξεις σπίτι 

Σιγά μην αλλάξει για αυτούς και σπίτι... Απορώ τα χρήματα των συνδρομητών της περιοχής που δεν έχει σήμα τ τα κάνουν δεν θα τα αξιοποιήσουν για μια κεραία να τους διευκολύνει? Ντροπή το παίζουν και μεγάλοι επενδυτές... Γιατί να μην πληρώσω λιγότερα αφού ένας που έχει μεγαλύτερη ταχύτητα να είναι στην ίδια τιμή άδικο δεν είναι?

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MIKU said:

Πολύ καλή τιμή ! 21 ευρώ η γραμμή για όλα απεριόριστα!

Ωραίο το μάρκετινγκ. € 21.82 είναι  

Θελουν 4 συνδέσεις και ένα σταθερό. 

Θα μπορούσαν με ένα 20αρικο

και χωρίς σταθερή γραμμή. 
Άλλωστε έχουν δώσει κ πιο χαμηλά. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...