Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, XavierGladiola said:

Τα 23 ευρώ είναι με απαλλαγή τελών κινητης?

Ρώτησα 23,22 με απαλλαγή φόρου 

χωρίς 25,80 σε cosmote one

Καλύτερα λοιπόν στην κόκκινη με 19,40 και ας έχει χαμηλότερες ταχύτητες . 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MIKU said:

Πήγα πριν λίγο σε Γερμανό.

 

Μου έδωσε το GigaMax unlimited στα 23€, με υπάρχον σταθερό ΟΤΕ.

 

Η αλλαγή αφορά κινητό What's up.

Πολύ καλή τιμή… αν δεν έχεις φοιτητικό What’s Up δεν χάνεις τίποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, XavierGladiola said:

Τα 23 ευρώ είναι με απαλλαγή τελών κινητης?

ναι

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MIKU said:

ναι

Τον προηγούμενο μήνα με τον ίδιο συνδυασμό που αναφέρεις θα ήταν γύρω στα 34 ευρώ οπότε μια χαρά τιμή τη βρίσκω. Ακομα και από το ΝΕΟ είναι 10 ευρώ κάτω πλεον

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, XavierGladiola said:

Τον προηγούμενο μήνα με τον ίδιο συνδυασμό που αναφέρεις θα ήταν γύρω στα 34 ευρώ οπότε μια χαρά τιμή τη βρίσκω. Ακομα και από το ΝΕΟ είναι 10 ευρώ κάτω πλεον

Μα και εγώ περίμενα να μου πει 30+...

Μια χαρά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, hoback4a said:

Ρώτησα 23,22 με απαλλαγή φόρου 

χωρίς 25,80 σε cosmote one

Καλύτερα λοιπόν στην κόκκινη με 19,40 και ας έχει χαμηλότερες ταχύτητες . 

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/20240125-anakoinosi-timologiakon-allagon-tropopoiisi-oron-symvasis-gia-idiotes-syndromites

βάλε +6ε καπέλο με την αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής στο πρόγραμμα red unlimited new

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DrMich said:

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/20240125-anakoinosi-timologiakon-allagon-tropopoiisi-oron-symvasis-gia-idiotes-syndromites

βάλε +6ε καπέλο με την αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής στο πρόγραμμα red unlimited new

(οι μεταβολές θα εφαρμοστούν μετά τη λήξη του ορισμένου χρόνου της σύμβασης για συνδρομητές εντός δέσμευσης)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DrMich said:

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/20240125-anakoinosi-timologiakon-allagon-tropopoiisi-oron-symvasis-gia-idiotes-syndromites

βάλε +6ε καπέλο με την αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής στο πρόγραμμα red unlimited new

Είναι από τον 25ο μήνα και σε αυτούς που έχουν κλείσει τιμή τιμοκαταλόγου

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2024 at 9:29 ΠΜ, MIKU said:

Πήγα πριν λίγο σε Γερμανό.

 

Μου έδωσε το GigaMax unlimited στα 23€, με υπάρχον σταθερό ΟΤΕ.

 

Η αλλαγή αφορά κινητό What's up.

Σ ευχαριστώ που έγραψες εδώ την τιμή που πήρες. 

Προσπαθούσα μήνες ολόκληρους να πετύχω (χωρίς φορητοτητα) Μαξ 50 ευρώ για 2 γραμμές whats up μετατροπή στο unlimited. 

Έχω και 2play στην cosmote. 

 Σε καταστήματα ή τηλεφωνικά ποτέ δεν πέτυχα την τιμή που ήθελα. 

Μετά το post σου πήγα σε ένα κατάστημα, και μου τα έδωσαν 44.97€ τελική τιμή για 2 γραμμές. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο για μεταφορά σταθερού και κινητού, 18-19 το gigamax unlimited και 25€ adsl 24 mbps.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kountoura said:

Σ ευχαριστώ που έγραψες εδώ την τιμή που πήρες. 

Προσπαθούσα μήνες ολόκληρους να πετύχω (χωρίς φορητοτητα) Μαξ 50 ευρώ για 2 γραμμές whats up μετατροπή στο unlimited. 

Έχω και 2play στην cosmote. 

 Σε καταστήματα ή τηλεφωνικά ποτέ δεν πέτυχα την τιμή που ήθελα. 

Μετά το post σου πήγα σε ένα κατάστημα, και μου τα έδωσαν 44.97€ τελική τιμή για 2 γραμμές. 

Υπέροχα, μπράβο! 18μηνο;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Arinos said:

Με πήραν τηλέφωνο για μεταφορά σταθερού και κινητού, 18-19 το gigamax unlimited και 25€ adsl 24 mbps.

Ελπίζω να έκλεισες αυτήν την καταπληκτική τιμή 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MIKU said:

Υπέροχα, μπράβο! 18μηνο;

18μηνο ναι. 

Κρατάω μικρό καλάθι μέχρι να ενεργοποιηθεί (αύριο απόγευμα μου είπαν).🙂 

Γιατί το χω ξανά δει το έργο με τιμή 52 ευρώ και στο τέλος μου είπαν δεν λογαριασαμε το τάδε, θα γίνει 58€ και το άφησα. 

Αυτή την φορά φαίνεται ότι θα πετύχει όμως, γιατί δοκίμασα και τηλεφωνικά και στο κατάστημα και μου είπαν ακριβώς την ίδια τιμή. (ενώ στο παρελθόν ίδια μέρα, άλλη τιμή στο τηλέφωνο άλλη σε κατάστημα Γερμανός άλλη σε κατάστημα κόσμοτε) 

Σήμερα λοιπόν και στο τηλέφωνο και στο κατάστημα που τελικά έδωσα τα στοιχεία μου για να γίνει η δουλειά, μου είπαν ότι έχουν νέες μειωμένες τιμές εδώ και λίγες ημέρες. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Ελπίζω να έκλεισες αυτήν την καταπληκτική τιμή 

Όχι, με συμφέρει να κρατήσω τα απεριόριστα της Nova που είναι 6.5€ επειδή λίγο πολύ την δουλειά μου την κάνω και όταν δεν, απλά γυρνάω τα δεδομένα σε αριθμό με what's up. Βέβαια αν έδιναν αυτή την τιμή για το what's up και το σταθερό ίσως να το σκεφτόμουνα.

Τα 18 εννοώ και όχι να έδινε ίδια τιμή με την Nova συμβόλαιο η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

18μηνο ναι. 

Κρατάω μικρό καλάθι μέχρι να ενεργοποιηθεί (αύριο απόγευμα μου είπαν).🙂 

Γιατί το χω ξανά δει το έργο με τιμή 52 ευρώ και στο τέλος μου είπαν δεν λογαριασαμε το τάδε, θα γίνει 58€ και το άφησα. 

Αυτή την φορά φαίνεται ότι θα πετύχει όμως, γιατί δοκίμασα και τηλεφωνικά και στο κατάστημα και μου είπαν ακριβώς την ίδια τιμή. (ενώ στο παρελθόν ίδια μέρα, άλλη τιμή στο τηλέφωνο άλλη σε κατάστημα Γερμανός άλλη σε κατάστημα κόσμοτε) 

Σήμερα λοιπόν και στο τηλέφωνο και στο κατάστημα που τελικά έδωσα τα στοιχεία μου για να γίνει η δουλειά, μου είπαν ότι έχουν νέες μειωμένες τιμές εδώ και λίγες ημέρες. 

Μην ανησυχείς.

Και στο σύστημα μπορεί να μην εμφανιστεί άμεσα 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το imessage στο iphone χρεώνει λεφτά στον λογαριασμό? Ένας φίλος μου άλλαξε από βόνταφον σε κοσμοτέ λόγω κάλυψης και στην βοντα τον χρέωνε κάτι λεπτά κάθε φορά που έστελνε imessage ή όταν το απενεργοποιούσε και το ξανά ενεργοποιούσε. Ισχύει αυτό στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, spoukos said:

Ξέρει κανείς αν το imessage στο iphone χρεώνει λεφτά στον λογαριασμό? Ένας φίλος μου άλλαξε από βόνταφον σε κοσμοτέ λόγω κάλυψης και στην βοντα τον χρέωνε κάτι λεπτά κάθε φορά που έστελνε imessage ή όταν το απενεργοποιούσε και το ξανά ενεργοποιούσε. Ισχύει αυτό στην cosmote?

Το iMessage είναι δωρεάν γενικά. Χρεώνεσαι μόνο όταν το ενεργοποιηθείς κατι σεντ.

Αν δεν πήγε σαν ιΜessage και στάλθηκε σαν sms η mms τότε χρεώνεσαι γιαυτο ο φίλος σου να δεί τις ρυθμίσεις του iMessage στο κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, spoukos said:

Ξέρει κανείς αν το imessage στο iphone χρεώνει λεφτά στον λογαριασμό? Ένας φίλος μου άλλαξε από βόνταφον σε κοσμοτέ λόγω κάλυψης και στην βοντα τον χρέωνε κάτι λεπτά κάθε φορά που έστελνε imessage ή όταν το απενεργοποιούσε και το ξανά ενεργοποιούσε. Ισχύει αυτό στην cosmote?

Σε Cosmote λένε ότι άρχισε να χρεωνει, εγώ πάντως σε What’s Up από το 2016 έως σήμερα χρέωση δεν εχω δει. 

5 ώρες πριν, Arinos said:

Με πήραν τηλέφωνο για μεταφορά σταθερού και κινητού, 18-19 το gigamax unlimited και 25€ adsl 24 mbps.

Πολύ καλή τιμή, από που στην έδωσαν; 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nikolas14 said:

Πολύ καλή τιμή, από που στην έδωσαν; 

Με πήραν τηλέφωνο από 2108006300, δεν ξέρω πως και γιατί, ούτε είμαι σε καταλόγους κλπ.

Link to comment
Share on other sites

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2234048/mahh-sta-telecoms-kontra-stis-ayxhseis-vodafone-ki.html

Ενδιαφέρον.

Ίσως εξηγεί τις χαμηλές τιμές στα συμβόλαια GigaMax που κυκλοφορούν αυτές τις μέρες στα καταστήματα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε καταστημα γερμανος να ρωτησω για συμβολαιο στο κινητο ολα απεριοριστα, στο σπιτι σταθερο κοσμοτε και μου εδωσε προσφορα στα  25,80 αλλα μου λεει οτι θελει και 7.50 ευρω για την καρτα sim.ισχυει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, kountoura said:

Σ ευχαριστώ που έγραψες εδώ την τιμή που πήρες. 

Προσπαθούσα μήνες ολόκληρους να πετύχω (χωρίς φορητοτητα) Μαξ 50 ευρώ για 2 γραμμές whats up μετατροπή στο unlimited. 

Έχω και 2play στην cosmote. 

 Σε καταστήματα ή τηλεφωνικά ποτέ δεν πέτυχα την τιμή που ήθελα. 

Μετά το post σου πήγα σε ένα κατάστημα, και μου τα έδωσαν 44.97€ τελική τιμή για 2 γραμμές. 

Η τιμη για τις δυο γραμμες σε unlmited ηταν για family πακετο ή ξεχωριστες συνδεσεις?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Paolo222 said:

πηγα σημερα σε καταστημα γερμανος να ρωτησω για συμβολαιο στο κινητο ολα απεριοριστα, στο σπιτι σταθερο κοσμοτε και μου εδωσε προσφορα στα  25,80 αλλα μου λεει οτι θελει και 7.50 ευρω για την καρτα sim.ισχυει κατι τετοιο

Δεν ισχύει για την κάρτα. Γενικά αξίζει η προσφορά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mythos said:

Η τιμη για τις δυο γραμμες σε unlmited ηταν για family πακετο ή ξεχωριστες συνδεσεις?

Για σχήμα family με υπάρχων 2play στον ίδιο αφμ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...