Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, Mythos said:

Ερχεται παλι ο καιρος της ανανεωσης ε? Ειμαστε τρεις-τεσσερις που τις εχουμε ιδιο καιρο εδω και χρονια 😂

Εγω εχω και τριτο νουμερο που θα χρειαστει να βαλω στο family πακετο και θα ηθελα να το γυρισω σε unlimited.

Αλλα φοβαμαι τι τιμες θα ακουσω, ελπιζω να δωσουν κατι καλο γιατι αυτη τη φορα με βλεπω να αλλαζω.

Πάμε χέρι χέρι στην ανανέωση ε ? Κοίτα εγώ έφυγα τέλη Μάρτη του 22 απο Family Cosmote γιατί οι τιμές ήταν εξωφρενικές και πήγα Voda και με σταθερό. (2 νούμερα κινητής + σταθερό). Αυτά τώρα δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι η vodafone θα λαβει υπόψιν τα 5 συμβόλαια που υπάρχουν στο αφμ μου και μου κάνει μια αξιόλογη προσφορά τον Μάρτιο τουλάχιστον αν πάρω μια καλή τιμή απο Cosmote δεν έχω πρόβλημα να τα αλλάξω αμέσως.Και οι 2 με εξυπηρετούν μια χαρά και θα φύγει και το σταθερό μαζί.
Δεν ξέρω αν θα εμφανιστούν τα κανόνια τιμες των 13 ευρώ που έδινε η Cosmote last year αλλά δεν εχω διαβάσει εδώ και καιρό για τέτοιες προσφορές....
Βοήθειά μας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Πάμε χέρι χέρι στην ανανέωση ε ? Κοίτα εγώ έφυγα τέλη Μάρτη του 22 απο Family Cosmote γιατί οι τιμές ήταν εξωφρενικές και πήγα Voda και με σταθερό. (2 νούμερα κινητής + σταθερό). Αυτά τώρα δεν είμαι και πολύ σίγουρος οτι η vodafone θα λαβει υπόψιν τα 5 συμβόλαια που υπάρχουν στο αφμ μου και μου κάνει μια αξιόλογη προσφορά τον Μάρτιο τουλάχιστον αν πάρω μια καλή τιμή απο Cosmote δεν έχω πρόβλημα να τα αλλάξω αμέσως.Και οι 2 με εξυπηρετούν μια χαρά και θα φύγει και το σταθερό μαζί.
Δεν ξέρω αν θα εμφανιστούν τα κανόνια τιμες των 13 ευρώ που έδινε η Cosmote last year αλλά δεν εχω διαβάσει εδώ και καιρό για τέτοιες προσφορές....
Βοήθειά μας.

Η πολιτική πολύ χαμηλών τιμών που έκανε η Cosmote και η Vodafone ήταν λόγο της Νόβα που έκανε υπερβολική διαφήμιση με την καρατόμιση των τιμών των συμβολαίων.  Δεν ξέρω αν παίξει κάτι φέτος αφού τα περισσότερα συμβόλαια που είχαν γίνει με τις υπερ προσφορές με πολύ χαμηλές λήγουν το 2025. Αν παίξει κάτι πιστεύω θα γίνει το 2025 που θα γίνει μεγαλύτερη μετακίνηση συνδρομητών. Γιατί κακά τα ψέματα η ψαλίδα στις πόλεις κλείνει  οπότε δεν πληρώνει κάποιος εύκολα την διπλή τιμη για να πάει στην Cosmote αποκλειστικά αν δεν κινείται εκτός πόλης ή είναισε αγροτική περιοχή. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, cmvr said:

Η πολιτική πολύ χαμηλών τιμών που έκανε η Cosmote και η Vodafone ήταν λόγο της Νόβα που έκανε υπερβολική διαφήμιση με την καρατόμιση των τιμών των συμβολαίων.  Δεν ξέρω αν παίξει κάτι φέτος αφού τα περισσότερα συμβόλαια που είχαν γίνει με τις υπερ προσφορές με πολύ χαμηλές λήγουν το 2025. Αν παίξει κάτι πιστεύω θα γίνει το 2025 που θα γίνει μεγαλύτερη μετακίνηση συνδρομητών. Γιατί κακά τα ψέματα η ψαλίδα στις πόλεις κλείνει  οπότε δεν πληρώνει κάποιος εύκολα την διπλή τιμη για να πάει στην Cosmote αποκλειστικά αν δεν κινείται εκτός πόλης ή είναισε αγροτική περιοχή. 

Δεν είναι πανάκεια αυτό που λες. Σε όσες αγροτικές περιοχές έχω πάει σε Ήπειρο, Δυτική Ελλάδα, Δυτική Πελοπόννησο η Vodafone παίζει αξιοπρεπέστατα με 4G. Σε κάποιες περιπτώσεις είναι σχεδόν το ίδιο με την Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, katsiletra said:

Δεν είναι πανάκεια αυτό που λες. Σε όσες αγροτικές περιοχές έχω πάει σε Ήπειρο, Δυτική Ελλάδα, Δυτική Πελοπόννησο η Vodafone παίζει αξιοπρεπέστατα με 4G. Σε κάποιες περιπτώσεις είναι σχεδόν το ίδιο με την Cosmote. 

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρτ αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά σε ταχύτητες και κάλυψη 5g.  Έχω και τα δύο δικτυα σε unlimited μην την κάνουμε την κουβέντα για άλλη μια φορά την έχουμε κάνει 1000αδες φορές εδώ μέσα 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρτ αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά σε ταχύτητες και κάλυψη 5g.  Έχω και τα δύο δικτυα σε unlimited μην την κάνουμε την κουβέντα για άλλη μια φορά την έχουμε κάνει 1000αδες φορές εδώ μέσα 😀

Κι εγώ τα χω unlimited και τα δύο και έχω δει τις διαφορές. Μια παρατήρηση λέω που διαπίστωσα μόνος μου. Δεν ξέρω σε τι περιοχές κινείσαι, εγώ απλά μια επισήμανση έκανα για εκεί που έχω πάει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Η πολιτική πολύ χαμηλών τιμών που έκανε η Cosmote και η Vodafone ήταν λόγο της Νόβα που έκανε υπερβολική διαφήμιση με την καρατόμιση των τιμών των συμβολαίων.  Δεν ξέρω αν παίξει κάτι φέτος αφού τα περισσότερα συμβόλαια που είχαν γίνει με τις υπερ προσφορές με πολύ χαμηλές λήγουν το 2025. Αν παίξει κάτι πιστεύω θα γίνει το 2025 που θα γίνει μεγαλύτερη μετακίνηση συνδρομητών. Γιατί κακά τα ψέματα η ψαλίδα στις πόλεις κλείνει  οπότε δεν πληρώνει κάποιος εύκολα την διπλή τιμη για να πάει στην Cosmote αποκλειστικά αν δεν κινείται εκτός πόλης ή είναισε αγροτική περιοχή. 

Καλά το 13 το ξεχνάμε το θέμα είναι αν παίξουν προσφορές στα 20-25 ευρώ για unlimited.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zerokill said:

Καλά το 13 το ξεχνάμε το θέμα είναι αν παίξουν προσφορές στα 20-25 ευρώ για unlimited.

Το 13 και το 6,5 είναι εξωπραγματικά, δεν νομίζω να επαναληφθούν.

Η εταιρεία της οποίας είσαι συνδρομητής παρουσίασε αξιοσημείωτη άνοδο στις ταχύτητες σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις, οπότε στη θέση σου δεν θα έφευγα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Το 13 και το 6,5 είναι εξωπραγματικά, δεν νομίζω να επαναληφθούν.

Η εταιρεία της οποίας είσαι συνδρομητής παρουσίασε αξιοσημείωτη άνοδο στις ταχύτητες σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις, οπότε στη θέση σου δεν θα έφευγα.

Ναι αλλά δεν έγιναν στην γειτονιά μου η  οποία έχει αξιοσημείωτη κάθοδο στις ταχύτητες από τις αρχές του 2023.
Επίσης πρέπει να υπάρχει και αξιοσημείωτη μείωση τιμής όταν θές να κρατήσεις έναν πελάτη η έστω μια μη αξιοσημείωτη αύξηση της τιμής που για την ώρα απο τα 24,99 / σύνδεση  στα 2 unlimited που λήγουν σε 1μιση μήνα στο app υπάρχει μια αξιοσημείωτη αύξηση 10 ευρώ ανά γραμμή.
Για την ώρα κρατάω μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites

Τότε οκ.

Απίστευτο μου φαίνεται, σου βγήκε προσφορά 10 € ακριβότερη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Τότε οκ.

Απίστευτο μου φαίνεται, σου βγήκε προσφορά 10 € ακριβότερη;

Ναι δεν ξέρω τι σκέφτονται πραγματικά όταν πριν  2 μήνες έκανα Unlimited  με 17 ευρώ και πληρώνω 15,76 😄
Εσύ αν μείνει αυτή και τηλεφωνικά  η τιμή θα έμενες?

Screenshot_1.png

 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zerokill said:

Ναι δεν ξέρω τι σκέφτονται πραγματικά όταν πριν  2 μήνες έκανα Unlimited  με 17 ευρώ και πληρώνω 15,76 😄
Εσύ αν μείνει αυτή και τηλεφωνικά  η τιμή θα έμενες?

Screenshot_1.png

 

Σε καμία περίπτωση.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@zerokill Εσυ τουλαχιστον εχεις παει Voda και μπορεις να παρεις καλυτερη τιμη για φορητοτητα σε Cosmote.

Εμεις οι καημενοι υπαρχοντες πελατες θα ζητιανευουμε παλι και με εκνευριζει πολυ!

Το θεμα ειναι τι τιμες μας δινουν για 3 κινητα σε family unlimited.

Φετος με βλεπω οντως να πηγαινω σε καρτα ή Neo αφου δε νομιζω οτι θα δωσουν κατι καλο.

Εχει παρει κανεις προσφατα προσφορα για family unlimited (2/3 γραμμες) ?

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mythos said:

@zerokill Εσυ τουλαχιστον εχεις παει Voda και μπορεις να παρεις καλυτερη τιμη για φορητοτητα σε Cosmote.

Εμεις οι καημενοι υπαρχοντες πελατες θα ζητιανευουμε παλι και με εκνευριζει πολυ!

Το θεμα ειναι τι τιμες μας δινουν για 3 κινητα σε family unlimited.

Φετος με βλεπω οντως να πηγαινω σε καρτα ή Neo αφου δε νομιζω οτι θα δωσουν κατι καλο.

Εχει παρει κανεις προσφατα προσφορα για family unlimited (2/3 γραμμες) ?

Ναι εσύ αν θες να μείνεις μόνο κοσμοτε επειδη σε καλύπτει το σήμα της πρέπει να τα παίξεις όλα για όλα και χωρίς φορητοτητα συνήθως δεν καταφέρνεις και πολλά. Ασε να μπει ο Μάρτιος και βλέπουμε όταν πέσουν και τα τηλεφώνα....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:

Ναι εσύ αν θες να μείνεις μόνο κοσμοτε επειδη σε καλύπτει το σήμα της πρέπει να τα παίξεις όλα για όλα και χωρίς φορητοτητα συνήθως δεν καταφέρνεις και πολλά. Ασε να μπει ο Μάρτιος και βλέπουμε όταν πέσουν και τα τηλεφώνα....

Εσύ κι όσοι ανανεώσουν την άνοιξη θα στε οι κυματοθραύστες, για όλους τους υπόλοιπους που θα ακολουθήσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Vodafone και έχω ένα σταθερό Cosmote στο όνομα μου. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν το unlimited στα 27€ και αν κάνω και 2ο κινητό τότε 44€ για τα 2. (Αυτά επειδή έχω σταθερό)

Αξίζει? Αν φύγω τώρα από Vodafone θα πληρώσω 30€.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pank said:

Εγώ είμαι Vodafone και έχω ένα σταθερό Cosmote στο όνομα μου. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν το unlimited στα 27€ και αν κάνω και 2ο κινητό τότε 44€ για τα 2.

Αξίζει? Αν φύγω τώρα από Vodafone θα πληρώσω 30€.

Για COSMOTE αν μου κάνουν και εμένα τέτοια τιμή έφυγα χθές.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zerokill said:

Για COSMOTE αν μου κάνουν και εμένα τέτοια τιμή έφυγα χθές.

Λες ε? Και το έπαιξα άνετος , είπα πάρτε ένα τηλέφωνο αύριο να το σκεφτώ!!!

Τι παίζει με έξτρα sim μόνο για data? Γιατί έχω χρόνια που ημουν cosmote!

Υπάρχει περίπτωση να παίξει δωρεάν?

 

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Εάν καλύπτεσαι από σήμα και υπηρεσίες, η τιμή είναι πολύ καλή.

 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, pank said:

Λες ε? Και το έπαιξα άνετος , είπα πάρτε ένα τηλέφωνο αύριο να το σκεφτώ!!!

Τι παίζει με έξτρα sim μόνο για data? Γιατί έχω χρόνια που ημουν cosmote!

Υπάρχει περίπτωση να παίξει δωρεάν?

 

Όχι με 3€ χρέωση παίζει 

10 ώρες πριν, p_k said:

Εάν καλύπτεσαι από σήμα και υπηρεσίες, η τιμή είναι πολύ καλή.

 

 

22€ για Cosmote είναι τέλεια τιμή. Συνήθως τέτοια τιμή δίνουν στα 3 ή 4 νούμερα family.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pank said:

Εγώ είμαι Vodafone και έχω ένα σταθερό Cosmote στο όνομα μου. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν το unlimited στα 27€ και αν κάνω και 2ο κινητό τότε 44€ για τα 2. (Αυτά επειδή έχω σταθερό)

Αξίζει? Αν φύγω τώρα από Vodafone θα πληρώσω 30€.

Πολύ καλή τιμή. Αν καλύπτεται από το σήμα φεύγεις χτες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε κατάστημα μου έδωσαν το unlimited 29 ευρώ για φορητότητα απο vodafone αν συνδυαστεί με σταθερή.

Αν προσθέσουμε δεύτερη σύνδεση σαν family πέφτει στα 25.

Επειδή σκέφτομαι να κάνω το family και να βάλω μέσα πέρα από το δικό μου και της αδερφής μου ο λογαριασμός που θα βγαίνει θα είναι ένας κοινός με όλα μαζί, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, loki21 said:

Εμένα σε κατάστημα μου έδωσαν το unlimited 29 ευρώ για φορητότητα απο vodafone αν συνδυαστεί με σταθερή.

Αν προσθέσουμε δεύτερη σύνδεση σαν family πέφτει στα 25.

Επειδή σκέφτομαι να κάνω το family και να βάλω μέσα πέρα από το δικό μου και της αδερφής μου ο λογαριασμός που θα βγαίνει θα είναι ένας κοινός με όλα μαζί, σωστά;

Ναι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για συμβόλαιο gigamax unlimited με περίπου 8 μήνες ακόμα στα περίπου 29€/μήνα (32€/μήνα με extra sim), πόσο penalty είναι λογικό να μου ζητήσουν για πρόωρη ακύρωση;

Δεν έχω πρόχειρο το συμβόλαιο που ίσως γράφει δυστυχώς αλλά θα ήθελα να ξέρω τι είναι λογικό πριν μιλήσω μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, wayfunbug said:

Για συμβόλαιο gigamax unlimited με περίπου 8 μήνες ακόμα στα περίπου 29€/μήνα (32€/μήνα με extra sim), πόσο penalty είναι λογικό να μου ζητήσουν για πρόωρη ακύρωση;

Δεν έχω πρόχειρο το συμβόλαιο που ίσως γράφει δυστυχώς αλλά θα ήθελα να ξέρω τι είναι λογικό πριν μιλήσω μαζί τους.

29x8/4

Η extra sim καταργείται όποτε θέλεις.

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακομα στο cosmote unlimited οτι παίρνεις εως συν 4 data sim card μονο με data με +3€ την καθεμια?

Υπάρχει συνολικό οριο στα data καθε μηνα?

Ευχαριστώ, 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...