Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται ότι άρχισαν να χρεώνουν και τα SMS για την ενεργοποίηση του imessage, όπως κάνουν οι ανταγωνιστές 

IMG_4907.jpeg

Το αστείο είναι ότι αλλαξα κάρτα και ενώ το μήνυμα δεν στάλθηκε λόγω φραγής, χρεώθηκε ξανά. Το δεύτερο μήνυμα το προκάλεσα εγώ να φύγει κάποιες ώρες μετά, ανοιγοκλείνοντας τον διακόπτη 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνυμα φεύγει υπό κανονικές συνθήκες 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Ένα μήνυμα φεύγει υπό κανονικές συνθήκες 

Όταν δεν έχει φραγή η SIM ναι. Το θέμα είναι ότι αν δεν φεύγει το μήνυμα λόγω φραγής δεν θα έπρεπε να χρεώνεται κιόλας. 

Δεν θα πεθάνουμε για τα 7 λεπτά του €, αλλά καλο είναι κάποιες τρύπες που εντοπίζουμε να τις αναφέρουμε 

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχει φραγή η SIM ναι. Το θέμα είναι ότι αν δεν φεύγει το μήνυμα λόγω φραγής δεν θα έπρεπε να χρεώνεται κιόλας. 
Δεν θα πεθάνουμε για τα 7 λεπτά του €, αλλά καλο είναι κάποιες τρύπες που εντοπίζουμε να τις αναφέρουμε 

Κι εγώ το είδα σε δικό μου λογαριασμό...
Μάλιστα χρέωση δύο μηνύματα και σε μένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι ερώτηση στο κατάλληλο θέμα, έχω μία απορία, συνεχώς λαμβάνω μηνύματα από Cosmote για κατανάλωση στο 80% αλλά και στο 100% του προγράμματος που έχω για τα δεδομένα. Το περίεργο είναι ότι ενώ έχω το neo με 10GB ανα μήνα, κοιτώντας εκείνη τη στιγμή που έρχεται το μήνυμα μέσα στην εφαρμογή, βλέπω ότι έχω πχ διαθέσιμα 9,1gb. Άρα τι συμβαίνει γιατί δεν καταλαβαίνω;

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται για τα δεδομένα που έχουν περισσέψει από τον προηγούμενο μήνα μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνεται μεταφορά.
Δεν γνωρίζω βέβαια, αλλά και πάλι μου φαίνεται άγνωστο όσο και περίεργο αυτό που λαμβάνω ως μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gousias said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνεται μεταφορά.
Δεν γνωρίζω βέβαια, αλλά και πάλι μου φαίνεται άγνωστο όσο και περίεργο αυτό που λαμβάνω ως μήνυμα.

Για πάρε μια στο 13888 ή στο live chat και δες το μου κάνει για συστημικό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, gousias said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνεται μεταφορά.
Δεν γνωρίζω βέβαια, αλλά και πάλι μου φαίνεται άγνωστο όσο και περίεργο αυτό που λαμβάνω ως μήνυμα.

Μόνο όσα περισσέψαν τον τελευταίο μήνα παρατείνονται για ένα μήνα. Τα βλέπεις στην εφαρμογή με την ένδειξη υπόλοιπο από προηγούμενο μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!
Εχω ηδη σταθερο και Fiber στην cosmote και θελω να μετατρέψω 2 καρτοκινητα what's up που εχουμε σε καρτοσυμβολαιο ή συμβολαιο.
Υπαρχει κάποιο απευθειας τηλ προσφορών που μπορω να παρω ωστε να διαπραγματευτω κατι καλο?

Αυτά που δινουν στο κλασσικο τμημα εξυπηρετησης είναι για γέλια για οποιον γνωριζει.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mobrol said:

Καλημερα!
Εχω ηδη σταθερο και Fiber στην cosmote και θελω να μετατρέψω 2 καρτοκινητα what's up που εχουμε σε καρτοσυμβολαιο ή συμβολαιο.
Υπαρχει κάποιο απευθειας τηλ προσφορών που μπορω να παρω ωστε να διαπραγματευτω κατι καλο?

Αυτά που δινουν στο κλασσικο τμημα εξυπηρετησης είναι για γέλια για οποιον γνωριζει.

Μπορείς να κάνεις ένα αίτημα για να σε καλέσουν στο valuedeals

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ένα αίτημα για να σε καλέσουν στο valuedeals

Και αυτό πάλι σε τι αστροπελέκι θα πέσεις.Γενικά θέλει θράσος και υπομονή.Τιμές “μη λογικές“ τους κόβεις την φόρα από νωρίς μην τους αφήσεις να μιλάνε πολύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που έκανε αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία λόγω καλύτερης προσφοράς και να του έγινε κάποια καλή προσφορά στο unlimited πακέτο για να παραμείνει cosmote? Τι προσφορά σας δωθηκε για παραμονή?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GreekMu said:

Είναι κάποιος που έκανε αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία λόγω καλύτερης προσφοράς και να του έγινε κάποια καλή προσφορά στο unlimited πακέτο για να παραμείνει cosmote? Τι προσφορά σας δωθηκε για παραμονή?

Σε γενικές γραμμές η κοσμοτέ είναι το πιο "βαρυ πεπονι". Σου λέει έχω σχεδόν 50% της αγοράς, έχω βραβευμένο το πιο γρήγορο δίκτυο, τυχερός είσαι που δεν τα χρεώνω όλα σε 2πλασιες τιμές από τους υπόλοιπους. Και η αλήθεια αυτή είναι παιδια. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που έκανε αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία λόγω καλύτερης προσφοράς και να του έγινε κάποια καλή προσφορά στο unlimited πακέτο για να παραμείνει cosmote? Τι προσφορά σας δωθηκε για παραμονή?
Εγώ πριν κανένα μήνα και ούτε. Πήγα vodafone με 23€ η κάθε σύνδεση απεριόριστα για 3 αριθμούς. Και μου έδωσε το ίδιο η κοσμοτε να γυρίσω πίσω και 3 πάγια δώρο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Εγώ πριν κανένα μήνα και ούτε. Πήγα vodafone με 23€ η κάθε σύνδεση απεριόριστα για 3 αριθμούς. Και μου έδωσε το ίδιο η κοσμοτε να γυρίσω πίσω και 3 πάγια δώρο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Και είχες και την ταλαιπωρία με το σήμα της κόκκινης αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

Εγώ πριν κανένα μήνα και ούτε. Πήγα vodafone με 23€ η κάθε σύνδεση απεριόριστα για 3 αριθμούς. Και μου έδωσε το ίδιο η κοσμοτε να γυρίσω πίσω και 3 πάγια δώρο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 


Άρα παίρνουν τηλεωφωνο όταν υπάρξει αίτηση φορητοτητας. Άμα γίνει η νέα αίτηση μέσω τηλεφώνου και σε πάρουν έγκαιρα δεν υπάρχει κάποιο ivr για ακύρωση της αίτησης φορητοτητας πλέον και πηγές στην Vodafone και έπρεπε να ξανά γυρίσεις μετά  ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κατάσταση με τις εταιρείες και την πολιτική που ακολουθούν, δηλαδή να πρέπει να μπαίνεις σε διαδικασία φορητότητας και να έχεις πάλι την αβεβαιότητα αν σε καλέσουν, τι θα σου πουν, δεν αντέχεται άλλο.

Πραγματικά είναι τόσο λάθος ανεπτυγμένη η αγορά στην Ελλάδα η τηλεπικοινωνιακή, αλλά θα έλεγε κάποιος... αυτή είναι μόνο τόσο λάθος δομημένη;

Τα πάντα είναι φτιαγμένα σε λάθος βάση, από λάθος ανθρώπους, με λάθος τρόπο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αδέρφια! Όσοι από εσάς θέλετε να μειώσετε το πάγιο σας κάντε υπομονή. Τώρα που θα αφαιρέσουν την έκπτωση του ebill και μπορείτε να αποχωρησετε αζημιως, μια φορητοτητα προς καρτοκινητο άλλης εταιρίας και θα σας καλέσουν. 

Το πολύ πολύ να χάσετε 10€ ανα γραμμή που ζητά το καρτοκινητο! 

Εγώ πάντως τότε έτσι πήρα έκπτωση. 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Υπομονή αδέρφια! Όσοι από εσάς θέλετε να μειώσετε το πάγιο σας κάντε υπομονή. Τώρα που θα αφαιρέσουν την έκπτωση του ebill και μπορείτε να αποχωρησετε αζημιως, μια φορητοτητα προς καρτοκινητο άλλης εταιρίας και θα σας καλέσουν. 

Το πολύ πολύ να χάσετε 10€ ανα γραμμή που ζητά το καρτοκινητο! 

Εγώ πάντως τότε έτσι πήρα έκπτωση. 

Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε αζημιως με έκπτωση παγιου? Από τώρα που έγινε η ανακοίνωση ή απο την στιγμή της εφαρμογής της? 

Link to comment
Share on other sites

Και είχες και την ταλαιπωρία με το σήμα της κόκκινης αν δεν κάνω λάθος
Σωστά

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Άρα παίρνουν τηλεωφωνο όταν υπάρξει αίτηση φορητοτητας. Άμα γίνει η νέα αίτηση μέσω τηλεφώνου και σε πάρουν έγκαιρα δεν υπάρχει κάποιο ivr για ακύρωση της αίτησης φορητοτητας πλέον και πηγές στην Vodafone και έπρεπε να ξανά γυρίσεις μετά  ?
Ναι με πήραν αφού είδαν την αίτηση. Δε γνωρίζω τι γίνεται μέσω τηλεφώνου διότι εγώ το έκανα μέσω καταστήματος και έγινε άμεσα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ποτέ μπορούμε να φύγουμε αζημιως με έκπτωση παγιου? Από τώρα που έγινε η ανακοίνωση ή απο την στιγμή της εφαρμογής της? 

Μετά τις ημερομηνίες που καταργείτε η έκπτωση .. οχι απο την ημερομηνία κοινοποίησης της ανακοίνωσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου που λήγει στις 10/12/2023. Η προσφορά που μου δίνουν είναι αυτή που έχω επισυνάψει και η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερή VDSL 200Mbps. Προφανώς δε θα πέσω έξω με αύξηση 4€ το μήνα αλλά ούτε διατεθημένος να τους τα δώσω είμαι. Κάποια συμβουλή;

IMG_2981.jpeg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AlexBG said:

Με πήραν σήμερα για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου που λήγει στις 10/12/2023. Η προσφορά που μου δίνουν είναι αυτή που έχω επισυνάψει και η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερή VDSL 200Mbps. Προφανώς δε θα πέσω έξω με αύξηση 4€ το μήνα αλλά ούτε διατεθημένος να τους τα δώσω είμαι. Κάποια συμβουλή;

IMG_2981.jpeg

Πες τους ότι οποιαδήποτε αύξηση από μεριάς τους θα σε σπρωξει προς αποχώρηση. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...