Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, AlexM2 said:

Γίνεται να πάρεις κάρτα Sim και να μοιράζεστε μόνο τα δεδομένα.Όχι δεν γίνεται να είναι σε άλλο ΑΦΜ είναι συνδεδεμένη στο κύριο νούμερο και βγαίνει στο κατάστημα επιτόπου στο όνομα και το ΑΦΜ του κατόχου της σύνδεσης 

Αρα πηγαινουμε σε καταστημα ΟΤΕ με τον φιλο και λεμε θελουμε μια sim ακομα με δεδομενα μονο. Οποτε να μην παρω αυριο δεν θα με εξυπηρετησουν απο το τηλεφωνο καλυτερα απο καταστημα να μας την δωσουν και αμεσα. Οταν λες να μοιραζεστε δεδομενα εννοειις το μηνα πχ η κεντρικη sim με ολα απεριοριστα και η extra sim θα εχουν 100TB δεδομενα και οι 2 μαζι ετσι? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, scream said:
1 hour ago, mplets7 said:
Σου κάνανε καλή προσφορά;

28.53 ευρώ το unlimited, σε συνδυασμό με το σταθερό που είχα ήδη στην cosmote.

Στο συμβόλαιο έγραφε την τιμή 28,53 ή είχες κάποια άλλη τιμή? Στο στείλανε ηλεκτρονικά ή με courier? Γιατί σκέφτομαι να τους το ζητήσω ηλεκτρονικά να μην μπλέκω με courier και τα σχετικά. 

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο έγραφε την τιμή 28,53 ή είχες κάποια άλλη τιμή? Στο στείλανε ηλεκτρονικά ή με courier? Γιατί σκέφτομαι να τους το ζητήσω ηλεκτρονικά να μην μπλέκω με courier και τα σχετικά. 
Μου το έστειλαν με κουριερ. Στο συμβόλαιο γράφει 40,γιατί είναι η τιμή χωρίς την έκπτωση του one και χωρίς άλλες 2 εκπτώσεις τις οποίες τις περνάνε μετά. Η τελική τιμή θα είναι 28.53. Το επιβεβαιώσα με πολλά τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου πήρε τηλ να βάλει cosmote σταθερό, ίντερνετ vdsl  50 η 100, στα 27,90 (απεριόριστα σταθερά, κινητά) και δώρο σε 2 κινητά 10 ευρώ κάθε μήνα και 1000 λεπτά προς όλους για 24 μήνες.

 

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Αρα πηγαινουμε σε καταστημα ΟΤΕ με τον φιλο και λεμε θελουμε μια sim ακομα με δεδομενα μονο. Οποτε να μην παρω αυριο δεν θα με εξυπηρετησουν απο το τηλεφωνο καλυτερα απο καταστημα να μας την δωσουν και αμεσα. Οταν λες να μοιραζεστε δεδομενα εννοειις το μηνα πχ η κεντρικη sim με ολα απεριοριστα και η extra sim θα εχουν 100TB δεδομενα και οι 2 μαζι ετσι? 
Δεν καταναλώνονται τόσα δεδομένα μην αγχώνεσαι. Είναι σαν να λέμε θα κατεβάζετε 3333 γιγα την ημέρα κάθε μέρα για ένα μηνα. Μακάρι να καταφέρεις να κάψεις τόσα σε ένα μήνα όχι σε μια μερα

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pn1fon1 said:

Δεν καταναλώνονται τόσα δεδομένα μην αγχώνεσαι. Είναι σαν να λέμε θα κατεβάζετε 3333 γιγα την ημέρα κάθε μέρα για ένα μηνα. Μακάρι να καταφέρεις να κάψεις τόσα σε ένα μήνα όχι σε μια μερα
 

Εννοειται ξερω οτι ειναι παααααρα πολλα προφανως δεν τρωγονται ουτε για αστειο. Ελπιζω τωρα που εγινε το συμβολαιο να γινεται να βγει νεα sim για δεδομενα. Θα παμε απο κασταστημα με τηλεφωνο δεν νομιζω να γινεται να στειλουν SIM με κουριερ σπιτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panbet said:

Ο αδερφός μου πήρε τηλ να βάλει cosmote σταθερό, ίντερνετ vdsl  50 η 100, στα 27,90 (απεριόριστα σταθερά, κινητά) και δώρο σε 2 κινητά 10 ευρώ κάθε μήνα και 1000 λεπτά προς όλους για 24 μήνες.

 

Και, του το έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

Και, του το έκαναν;

Όχι ακόμα, αύριο θα ξέρει γιατί έχει ακόμα συμβόλαιο με την nova (adsl 24) και δεν ξέρει πόσο ρήτρα αποδέσμευσης θα πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, panbet said:

Όχι ακόμα, αύριο θα ξέρει γιατί έχει ακόμα συμβόλαιο με την nova (adsl 24) και δεν ξέρει πόσο ρήτρα αποδέσμευσης θα πληρώσει.

Σε εμένα αρνούνται πεισματικά να μου πουν πόσα θα χρωσταω αμα σπάσω το συμβολαιο, χωρις να το σπάσω πρώτα. Άμα μάθεις, πες μας και εμας (και πόσο καιρο έχει ακόμα στο συμβόλαιο)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tasosathan said:

Σε εμένα αρνούνται πεισματικά να μου πουν πόσα θα χρωσταω αμα σπάσω το συμβολαιο, χωρις να το σπάσω πρώτα. Άμα μάθεις, πες μας και εμας (και πόσο καιρο έχει ακόμα στο συμβόλαιο)

Θα το είχα κάνει και στο δικό μου με κλειστά μάτια αλλά έχω οπτική(wind) με επιδότηση του κράτους και στο συμβόλαιο με γράφει 260 ευρώ. Κάθε μήνα θα πέφτει βέβαια το ποσό. Τώρα στου αδερφού μου που έχει μόνο adsl θα είναι πολύ πιο λίγα από Σεπτέμβριο έκανε το συμβόλαιο. Θα ενημερώσω τι θα κάνει τελικά. Πάντως σε δύο κινητά θα έχει κέρδος 288 ευρώ το χρόνο που βάζει κάρτα σε δύο κινητά με 12 ευρώ.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κ εγώ στη νόβα. Το έκανα πριν τέσσερις περίπου μήνες. Ε αν το κόψω βλέπω να μου βγάζουν τα σπασμένα 🤣 

7 minutes ago, panbet said:Τώρα στου αδερφού μου που έχει μόνο adsl θα είναι πολύ πιο λίγα από Σεπτέμβριο έκανε το συμβόλαιο. Θα ενημερώσω τι θα κάνει τελικά. Πάντως σε δύο κινητά θα έχει κέρδος 288 ευρώ το χρόνο που βάζει κάρτα σε δύο κινητά με 12 ευρώ.

Ενημέρωσε γιατί στα ίδια είμαι κ εγώ. 
Σημερα έστειλα το κινητό να με καλέσουν για προσφορά  αλλά δεν το έκαναν, τώρα τους έστειλα μια φόρμα μήπως κ με πάρουν αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, hercoulis said:

Μια από τα ίδια κ εγώ στη νόβα. Το έκανα πριν τέσσερις περίπου μήνες. Ε αν το κόψω βλέπω να μου βγάζουν τα σπασμένα 🤣 

Ενημέρωσε γιατί στα ίδια είμαι κ εγώ. 
Σημερα έστειλα το κινητό να με καλέσουν για προσφορά  αλλά δεν το έκαναν, τώρα τους έστειλα μια φόρμα μήπως κ με πάρουν αύριο. 

Οκ θα ενημερώσω για την ρητρα της nova.Αν δεις ότι δεν σε παίρνουν στο τηλ 2103507760 που είναι για της προσφορές της cosmote πάρε εσύ και πες για αυτές της προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίδες, έδωσαν τα @ μου. Έχω ήδη το Unlimited, αλλα επειδή θέλω να βάλω νέα γραμμή ADSL (δεν υπάρχει τώρα), έλεγα από τα 33€ που δίνω μόνο για το συμβολαιο δίνω 35-40€ όλα μαζί, αλλά η προσφορά που πήρα ήταν η εξής

ADSL 24άρι (δεν υπάρχει κάλυψη στο χωριό για VDSLή κάτι άλλο) = 22,90

Συμβολαιο με όλα απεριόριστα και 10Gb (5 του συμβολαίου και 5 από το COSMOTE ONE), 8, κάτι ψίλα. 

Τη ρώτησα για σιγουριά αν είναι όντως όλα μαζί 30€και μου ειπε ναι, αλλά για το Unlimited δεν υπήρχε ΚΑΜΙΑ προσφορά, παρα μονο την έκπτωση με το COSMOTE ONE (δηλαδη 35€)

Φίλος που έχει COSMOTE VDSL που του λήγει τον άλλον μήνα κι έχει VF CU, πήρε και ζήτησε να ανανεωσει το VDSL, να φέρει το καρτοκινητό του και να του δώσουν τα 10€ (ότι και καλά την πήρα τη προσφορά αυτή ένας γνωστός μας - μιας και την γράφετε πολλοί εδω μεσα) και του είπαν ότι η μόνη προσφορά είναι για συμβόλαιο στα 13,50€ με όλα απεριοριστα και 20gb (10+10 από το ONE). Συμφώνησε η κοπέλα ότι όντως υπάρχει αυτή η προσφορά (δλδ 10€/μήνα σε whats up), ΑΛΛΑ δίνεται ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ και κυρίως σ'όσους φέρνουν σταθερό από άλλο πάροχο.

Της είπε "ok, θα πάω στη VODAFONE που δίνουν έστω 2gb σε καρτοκινητό" και η τυπισσα το έκλεισε. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, tasosathan said:

Σε εμένα αρνούνται πεισματικά να μου πουν πόσα θα χρωσταω αμα σπάσω το συμβολαιο, χωρις να το σπάσω πρώτα. Άμα μάθεις, πες μας και εμας (και πόσο καιρο έχει ακόμα στο συμβόλαιο)

Στους πρώτους 2 μήνες, πληρώνεις 2 πάγια. 
Μετά τους 2 πρώτους μήνες, πληρώνεις το 1/4 των υπολοίπων παγίων μέχρι τη λήξη. 
 

(κανονισμός ΕΕΤΤ)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Στους πρώτους 2 μήνες, πληρώνεις 2 πάγια. 
Μετά τους 2 πρώτους μήνες, πληρώνεις το 1/4 των υπολοίπων παγίων μέχρι τη λήξη. 
 

(κανονισμός ΕΕΤΤ)

Τα αρχικά πάγια όμως, όχι το τι πληρώνω στο τέλος; (Ο λογαριασμος γράφει 38,5 αρχικό πάγιο προ φόρων, αρα 19 ευρώ περιπου για 2 μηνες νωριτερα που θα φύγω, καλά ειναι)

 

Νεοτερα από την cosmote:

Με έχουν τραντάξει στα SMS με την επιβεβαίωση των αιτημάτων για κινητή και σταθερή. 17/2 παραλαμβάνω κάρτα SIM σύμφωνα με την εξυπηρέτηση πελατών (και το συμβόλαιο). Για το σταθερό υπομονή. Άντε να δούμε 

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν κ εμένα χτες προκειμένου να κάνω φορητότητα ένα cu που έχω. Την ίδια τιμη που αναφέρουν πολλοι (28.53) μου έδωσαν όποτε με δύο έξτρα sims που θέλω για τα παιδιά που δεν νοιάζονται για ομιλία πάμε 35 χοντρικά.14 εργάσιμες μου είπε για ενεργοποίηση και καθώς δεν είχα διάθεση αναμονης πήγα σήμερα σε κατάστημα και μου έδωσαν ίδια τιμή όποτε το προχώρησα από εκεί και παρέλαβα τις κάρτες .Σε δύο μερες λογικα ενεργοποίηση .

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, king2009 said:

Εννοειται ξερω οτι ειναι παααααρα πολλα προφανως δεν τρωγονται ουτε για αστειο. Ελπιζω τωρα που εγινε το συμβολαιο να γινεται να βγει νεα sim για δεδομενα. Θα παμε απο κασταστημα με τηλεφωνο δεν νομιζω να γινεται να στειλουν SIM με κουριερ σπιτι. 

Γίνεται να βγεί extra sim σε 5 λεπτακια την έχεις στα χέρια σου. Απλά προσοχή να ζητήσετε extra sim όχι twin sim γιατί είναι διαφορετική υπηρεσία και σε εμένα είχαν κάνει το λάθος να μου βγάλουν twin sim λέγοντας μου το ίδιο είναι αλλά η υπάλληλος ήταν άσχετη. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα προσφορά για να φέρω σταθερό + κινητό στην COSMOTE. Τεράστιο μπράβο από μένα. 

 

A6C293EB-3115-4D33-ABAB-4073B75BB2E0.jpeg

Edited by CaptainNickGR
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα παρατράγουδα σε εμένα. Ακυρώσαν την αίτηση φορητότητας σταθερής από μόνοι τους, ενω το πρωί μου ηρθε SMS ότι καταχωρήθηκε επιτυχώς. Αντε να δουμε τι στο καλό έγινε

Edit: Λάθος του συστήματος λένε και μου ειπαν οτι τα βλεπουν ολα μια χαρα. Δεν με επεισαν και τους ειπα να το ξαναδουν οπωσδηποτε γιατι δεν γινεται και το SMS και το myCosmote να λεει οτι ειναι ακυρωμενη η αιτηση

Edit2: Τελικά όντως ακυρώθηκε η αίτηση ΧΩΡΙΣ κάποιον προφανή λόγο. Τρέχα γύρευε

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, CaptainNickGR said:

Μόλις έλαβα προσφορά για να φέρω σταθερό + κινητό στην COSMOTE. Τεράστιο μπράβο από μένα. 

 

A6C293EB-3115-4D33-ABAB-4073B75BB2E0.jpeg

Απίστευτες τιμές για Cosmote μιλώντας πάντα. Το 28.11 το δίνουν αν έρθει μόνο το κινητό αλλά πρέπει να υπάρχει ήδη σταθερή σύνδεση ή σκέτο μόνο το κινητό σε Unlimited? Και από ότι καταλαβαίνω είναι με τέλη κινητής? Χωρίς τέλη πέφτει και άλλο?? Τι ενημέρωση έδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, paokara4594 said:

Απίστευτες τιμές για Cosmote μιλώντας πάντα. Το 28.11 το δίνουν αν έρθει μόνο το κινητό αλλά πρέπει να υπάρχει ήδη σταθερή σύνδεση ή σκέτο μόνο το κινητό σε Unlimited? Και από ότι καταλαβαίνω είναι με τέλη κινητής? Χωρίς τέλη πέφτει και άλλο?? Τι ενημέρωση έδωσαν?

Οι τιμές ισχύουν αν έρθουν σταθερό και κινητό μαζί. Οι τιμές της κινητής είναι χωρίς τέλη. 

1 hour ago, georgeavl3 said:

Πώς την έλαβες;

2103507842, ειδικό τμήμα προσφορών. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Οι τιμές ισχύουν αν έρθουν σταθερό και κινητό μαζί. Οι τιμές της κινητής είναι χωρίς τέλη. 

2103507842, ειδικό τμήμα προσφορών. 

Άρα με τα τέλη να φανταστώ είναι γύρω στα 30,5€. Από ότι κατάλαβα δηλαδή οι τιμές που επικοινωνούν είναι χωρίς τέλη κινητής. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Μόλις έλαβα προσφορά για να φέρω σταθερό + κινητό στην COSMOTE. Τεράστιο μπράβο από μένα. 

 

A6C293EB-3115-4D33-ABAB-4073B75BB2E0.jpeg

Πολύ καλές τιμές…χτυπάει στα ίσια τον ανταγωνισμο. 
Εγώ ανανεώνω το Σταθερο μου που έχω ήδη και παίρνω με 25,08€ χωρίς φόρο κινητής το πρόγραμμα. 
Συν την εξτρα sim πάμε στα 28,12€ και θα εχω 60Gb όριο στο Roaming. 
Ας το έδιναν στα 20€ και θα το είχα κάνει ηδη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με τι δέσμευση 24 μήνες η 18;

Φοβερή τιμή!! 

Έχει πάρει κάποιος φίλος προσφορά με 2 γραμμές; 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...