Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Καλησπερα,ειμαι στη cosmote 10 χρονια τωρα,αλλα οι τιμες στα προγραμματα εχουν ανεβει πολυ.Για το παλιο cosmote mobile 1500 πληρωνω σχεδον 45ευρω.Η Wind μου προσφερε προγραμμα με 1500 προς κινητα+1500 προς σταθερα,5GB internet,και 100 μηνυματα με 32.5ευρω τελικη τιμη.Τι γνωμη εχετε?Μπορω να βρω αντιστοιχη προσφορα στη Cosmote και να παραμεινω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι στη cosmote 10 χρονια τωρα,αλλα οι τιμες στα προγραμματα εχουν ανεβει πολυ.Για το παλιο cosmote mobile 1500 πληρωνω σχεδον 45ευρω.Η Wind μου προσφερε προγραμμα με 1500 προς κινητα+1500 προς σταθερα,5GB internet,και 100 μηνυματα με 32.5ευρω τελικη τιμη.Τι γνωμη εχετε?Μπορω να βρω αντιστοιχη προσφορα στη Cosmote και να παραμεινω?

 

Μπορείς αλλά δύσκολα να κατέβεις τόσο.Πανε σε νέο συμβόλαιο ώστε να ρίξεις και την τιμή.

Αν σε καλύπτει η Wind εγώ θα έκανα την μετάβαση.Αλλα δεν έχει το δίκτυο της κοσμοτε.Επισης χανεις τα 1+1 deals 4 you με 20 λεπτά χρέωση,το wifi calling και το VoLTE.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι στη cosmote 10 χρονια τωρα,αλλα οι τιμες στα προγραμματα εχουν ανεβει πολυ.Για το παλιο cosmote mobile 1500 πληρωνω σχεδον 45ευρω.Η Wind μου προσφερε προγραμμα με 1500 προς κινητα+1500 προς σταθερα,5GB internet,και 100 μηνυματα με 32.5ευρω τελικη τιμη.Τι γνωμη εχετε?Μπορω να βρω αντιστοιχη προσφορα στη Cosmote και να παραμεινω?

 

Καντο whatsup να σπαστουνε να δεις πως θα σου κάνουν καλή προσφορά :)

 

H μετάβαση σε wind έχει νόημα μόνο αν πάρεις τιμή χώμα να αντισταθμίσει την διαφορά της ποιότητας και ταχύτητας του δικτύου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καντο whatsup να σπαστουνε να δεις πως θα σου κάνουν καλή προσφορά :)

 

 

 

H μετάβαση σε wind έχει νόημα μόνο αν πάρεις τιμή χώμα να αντισταθμίσει την διαφορά της ποιότητας και ταχύτητας του δικτύου.

Και εγώ το ίδιο πρόγραμμα με εσένα έχω.. Και θα το αλλάξω τέλος του μήνα σε watsup..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, προχώρησε κάποιος με καταγγελία σύμβασης στην κοσμοτε λόγο αλλαγής των οικονομικων όρων;

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το πρόγραμμα... Πόσα gb έχω διαθέσιμα για roaming στη Ρουμανία; 18.5;; καλά το είδα;; μπορεί να το δει κάποιος που ξέρει;

 

Screenshot-20190327-135524-COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το πρόγραμμα... Πόσα gb έχω διαθέσιμα για roaming στη Ρουμανία; 18.5;; καλά το είδα;; μπορεί να το δει κάποιος που ξέρει;

 

Screenshot-20190327-135524-COSMOTE.jpg

 

Το όριο είναι 5.5GB για χρήση στην Ε.Ε.

Τα 18.5 είναι για το COSMOTE Mobile Internet Unlimited καθώς και το παλαιό πρόγραμμα COSMOTE Mobile Internet 20GB ΠΑΛ

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα χθες μέσο τσατ με κοσμοτε για την ακύρωση του συμβολαίου μου.. Περιμένω τη λεφωνο στις επόμενες 3 μέρες.. Και επιστρέφω σε watsup..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν με μέιλ τα χαρτιά της ακύρωσης των συμβολαίων για τη ν σύνδεση που είχα.. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως ακόμη δεν μου έχουν πάρει ένα τηλέφωνο για κάποια πρόταση ή να προσπαθήσουν να με πείσουν να μην διακόψω το συμβόλαιο...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβολαιο που τελειωνουν τα mb στις 15 απρ και σημερα εχει 4 τι κανουμε? Τι χρεωση εχει? Υπαρχ3ι κανα πακετο?
Link to comment
Share on other sites

Σε συμβολαιο που τελειωνουν τα mb στις 15 απρ και σημερα εχει 4 τι κανουμε? Τι χρεωση εχει? Υπαρχ3ι κανα πακετο?

 

Ναι,με χρέωση στο πάγιο έξτρα υπαρχει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,με χρέωση στο πάγιο έξτρα υπαρχει
Ξερεις ποσο ειναι και ποσα παιρνεις? Στελνεις μην?

ba429ebba9465d72cc68ff95000cd925.jpg

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο myinternet.cosmote.gr από το κινητό σου και ενεργοποίησε το Week που δίνει 4GB με 3€ νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ποιο είναι το σταθερό τηλέφωνο της εξυπηρέτησης για το 13888;

 

Γεια χαρά,

 

Είναι το 2106513888.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα συμβόλαιο με την cosmote , το οποίο λήγει απ'ότι θυμάμαι τον Ιούλιο.Προσπάθησα να το κόψω και μέσα στη χρονιά αλλά μου έλεγαν ότι πρέπει να πληρώσω ένα πρόστιμο,που προφανώς δεν με συνέφερε να το πληρώσω.Βασικά ήθελα να κόψω το ένα επιλέον "πακέτο" που είχα βάλει επιπλέον ( που τελικά δεν αποδείχτηκε εξτρα πακέτο αλλά ήταν ένας επιπλέον αριθμός με συμβόλαιο κλπ -μου το είχαν πουλήσει ως πακέτο κ το κόβω όποτε θελω και τελικά δεν γινοταν η διακοπη του) .Γνωριζει κανεις αν ισχύει ο νόμος που μπορεις να διακοψεις το συμβολαιο οποτε θελεις χωρις καμια δεσμευση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα συμβόλαιο με την cosmote , το οποίο λήγει απ'ότι θυμάμαι τον Ιούλιο.Προσπάθησα να το κόψω και μέσα στη χρονιά αλλά μου έλεγαν ότι πρέπει να πληρώσω ένα πρόστιμο,που προφανώς δεν με συνέφερε να το πληρώσω.Βασικά ήθελα να κόψω το ένα επιλέον "πακέτο" που είχα βάλει επιπλέον ( που τελικά δεν αποδείχτηκε εξτρα πακέτο αλλά ήταν ένας επιπλέον αριθμός με συμβόλαιο κλπ -μου το είχαν πουλήσει ως πακέτο κ το κόβω όποτε θελω και τελικά δεν γινοταν η διακοπη του) .Γνωριζει κανεις αν ισχύει ο νόμος που μπορεις να διακοψεις το συμβολαιο οποτε θελεις χωρις καμια δεσμευση;

 

Καλησπέρα,

 

Για να διακόψεις ένα συμβόλαιο, θα πρέπει να έχει προηγηθεί μονομερής αλλαγή των όρων του από την εταιρεία. Π.χ κάποια αύξηση.

 

Ειδάλλως θα πρέπει να καταβάλλεις την προβλεπόμενη ρήτρα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά ανανέωσης για 2 χρόνια. Νομίζω είναι εξαιρετική. Την αποδέχτηκα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190407/a91863e10d4cb68883134b0297af6f29.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
τεράστια εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...