Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μας και σε ποια σημεία είσαι και δεν πιάνεις.

 

[Απαντησε από μόνο του]

Κέντρο Αθήνα. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση πελατών στο messenger και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Αθήνα. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση πελατών στο messenger και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

Εγώ βάζω εδώ το νούμερο που έχω πρόβλημα https://www.cosmote.gr/fixed/f2r

Και μετά πάω κάτω κάτω και ξανά βάζω το νούμερο για να με καλέσουν εκείνοι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω εδώ το νούμερο που έχω πρόβλημα https://www.cosmote.gr/fixed/f2r

Και μετά πάω κάτω κάτω και ξανά βάζω το νούμερο για να με καλέσουν εκείνοι

Γελάω με την εξυπηρέτηση στο messenger. Τους έστειλα μήνυμα και τους είπα ότι εδώ και 3 ημέρες δεν μπορώ να πιάσω 4g στα σημεία που έπιανα και ότι είμαι με student καρτοσυμβολαιο. Έδωσα και αριθμό κινητού και αριθμό ταυτότητας που ήξερα ότι θα ζητήσουν.

 

Και μου απαντάει : "Γειά σου (τάδε) ειμαι ο Αποστόλης. Μήπως θα μπορούσα να έχω την διεύθυνση της κατοικίας σου (οδό και αριθμό) και την περιοχή σου για να το κοιτάξω καλύτερα ;;;"

 

Περιοχή το καταλαβαίνω. Αλλά οδό και αριθμό κατοικίας γιατί;

 

Ότι τι; θα έρθει να μου χτυπήσει το κουδούνι να μου φτιάξει το 4g από κοντά;

 

Τελικά έφτιαξε από μόνο του το 4g πριν απαντήσει στο μήνυμα ο Αποστόλης.

 

 

 

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να κοιτάξει στον χάρτη της cosmote που βρίσκεσαι. Μία περιοχή δεν καλύπτεται με μία και μόνο κεραία.

Και αν η δική σου οδός είναι ένα μικρό στενό υπάρχουν και οδοί που ξεπερνούν τα 1000 μέτρα

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για να κοιτάξει στον χάρτη της cosmote που βρίσκεσαι. Μία περιοχή δεν καλύπτεται με μία και μόνο κεραία.

Και αν η δική σου οδός είναι ένα μικρό στενό υπάρχουν και οδοί που ξεπερνούν τα 1000 μέτρα

 

Αυτό ξαναπεστο... Αγίου Δημητρίου Θεσσαλονίκη... Από την αρχή μέχρι το τέλος της οδού 2.5 χιλιόμετρα... Σε όλη την ευθεία είχε συνδεθεί με 37 κεραίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε εάν έχει ανακοινωθεί κάποια αλλαγή τιμής στο COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο 23 ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το ΚΣ 23 πλέον καταργήθηκε. Όταν θα λήξει, θα σου γίνει πρόταση για μετάβαση στο νέο πρόγραμμα Cosmote mobile Καρτοσυμβόλαιο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στον πατέρα μου ανήκει, του έγινε ήδη πρόταση ακριβότερα από αυτό που ήδη πλήρωνε όμως.

Μετατροπή σε καρτοκινητό συμφέρει καλύτερα.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το ΚΣ 23 πλέον καταργήθηκε. Όταν θα λήξει, θα σου γίνει πρόταση για μετάβαση στο νέο πρόγραμμα Cosmote mobile Καρτοσυμβόλαιο.

Μήπως έχουμε την πληροφορία το πότε καταργήθηκε το καρτοσυμβόλαιο 23, θέλω να δω μήπως μπορώ να φύγω αζημίως εάν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Και να καταργήθηκε δεν μπορείς να φύγεις αζημιως.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να καταργήθηκε δεν μπορείς να φύγεις αζημιως.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Γιατί μπορεί να με υποχρεώσει να πάω σε ακριβότερο πρόγραμμα από αυτό που είχα επειδή κατάργησαν το παλιό;

Δεν μου φαίνεται λογικό, σε άλλες περιπτώσεις σου έδιναν την επιλογή εάν δεν συμφωνείς με τις αλλαγές να σπάσεις το συμβόλαιο αζημίως.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορεί να με υποχρεώσει να πάω σε ακριβότερο πρόγραμμα από αυτό που είχα επειδή κατάργησαν το παλιό;

Δεν μου φαίνεται λογικό, σε άλλες περιπτώσεις σου έδιναν την επιλογή εάν δεν συμφωνείς με τις αλλαγές να σπάσεις το συμβόλαιο αζημίως.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομίζω ότι θα πας σε ακριβότερο. Λογικά θα έχεις αυτό που υπέγραψες, μέχρι τη λήξη του.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρόταση που γίνεται για αντικατάσταση του ΚΣ 23, σε πάει στο Cosmote Mobile ΚΣ. Είναι με περισσότερο χρόνο ομιλίας προς τρίτους (200' αντί 30') και η διαφορά μεταξύ των δύο βγαίνει γύρω στο1,5 ευρώ περίπου. Είναι καλή περίπτωση.

Όσον αφορά να καταγγείλει σύμβαση, δεν παίζει. Όσο είναι σε ισχύ, το κρατάς. Προς τη λήξη του καλούν για την ανανέωση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον υποχρεώνουν να πάει σε άλλο,λήγει το συμβόλαιο και οι επιλογές που έχει είναι είτε να ανανεώσει σε αυτό που είναι εμπορικά διαθέσιμο είτε να πάει σε καρτοκινητο

 

Πολύ Καλή επιλογή είναι το cosmote mobile 1500 στο οποίο αν πάει κάποιος απο καρτοσυμβολαιο θα έχει 1500' και 1500 SMS προς cosmote, 400' προς όλους και 1,2 GB και χωρίς ανανέωση συμβολαίου απαραίτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω cosmote student καρτοσυμβόλαιο το οποίο ανανέωσα πριν δυο μήνες για 24 μήνες και θέλω να το διακόψω πρόωρα. Γνωρίζει κανείς τι θα πρέπει να πληρώσω σε αυτή την περίπτωση; Λαμβάνω έκπτωση παγίου 2 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια , ξέρουμε αν υπάρχει καμία προσφορά που να τρέχει τώρα η cosmote γιατί έχει η γυναίκα μου ένα καρτοσυμβόλαιο 25 και θέλω να δω αν αξίζει να κάνω φορητότητα ωστε να κάνει καμία αντιπρόταση η cosmote ή απλά να πάω σε καρτοκινητό όποιας εταιρίας φαίνεται πιο καλό??

 

Ευχαριστώ πολύ

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρότι έχω φύγει καιρό από αυτή την "εταιρία", θα ήθελα μια νομική συμβουλή από όποιον γνωρίζει:

 

Για συγγενικό μου πρόσωπο που δυστυχώς απεβίωσε εδώ και κάποιους μήνες, παρότι είχαμε ακολουθήσει όλη την τυπική διαδικασία (υπάρχουν όλα γραπτά), μας έκαναν τη ζωή δύσκολη και δεν κατάφεραν (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να διακόψουν το συμβόλαιο κινητής. Μετά από λοιπόν σχεδόν ένα χρόνο, μόλις λάβαμε με έκπληξή μας επιστολή πληρεξούσιας δικηγόρου, που αξιώνει οφειλή 100 ευρώ για υπηρεσία που χρονολογείται μήνες μετά το θάνατο της γυναίκας, και επιφυλάσσεται "για κάθε νόμιμο δικαίωμα".

 

Επειδή για λόγους αρχής θα το κάνουμε θέμα όσο πάει και ανεξαρτήτως κόστους, έχετε να μου προτείνετε κάποιον αρμόδιο να απευθυνθώ για καταγγελία/δημοσιοποίηση; Συνήγορο πολίτη/καταναλωτή, δικηγόρο, δημοσιογράφο, ...;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρότι έχω φύγει καιρό από αυτή την "εταιρία", θα ήθελα μια νομική συμβουλή από όποιον γνωρίζει:

 

Για συγγενικό μου πρόσωπο που δυστυχώς απεβίωσε εδώ και κάποιους μήνες, παρότι είχαμε ακολουθήσει όλη την τυπική διαδικασία (υπάρχουν όλα γραπτά), μας έκαναν τη ζωή δύσκολη και δεν κατάφεραν (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να διακόψουν το συμβόλαιο κινητής. Μετά από λοιπόν σχεδόν ένα χρόνο, μόλις λάβαμε με έκπληξή μας επιστολή πληρεξούσιας δικηγόρου, που αξιώνει οφειλή 100 ευρώ για υπηρεσία που χρονολογείται μήνες μετά το θάνατο της γυναίκας, και επιφυλάσσεται "για κάθε νόμιμο δικαίωμα".

 

Επειδή για λόγους αρχής θα το κάνουμε θέμα όσο πάει και ανεξαρτήτως κόστους, έχετε να μου προτείνετε κάποιον αρμόδιο να απευθυνθώ για καταγγελία/δημοσιοποίηση; Συνήγορο πολίτη/καταναλωτή, δικηγόρο, δημοσιογράφο, ...;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Μίλα με την εξυπηρέτηση πρώτα στο 13888 και δες αν έχουν λάβει τα δικαιολογητικά (όλα) από το σημείο που έκανες το αίτημα. Κατά πάσα πιθανότητα δεν τα έχουν λάβει σωστά. Μετά θα σε καθοδηγήσουν αυτοί!

Edited by Vasileios

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι σίγουρο ότι έχουν λάβει τα δικαιολογητικά, είχαμε επικοινωνήσει πολλαπλώς μαζί τους, με όλες τις δυνατές μορφές (με τηλέφωνο, email, και σε κατάστημα). Από τρίμηνη προσωπική ταλαιπωρία που είχα μαζί τους, γνωρίζω δυστυχώς από πρώτο χέρι όλες τις "διαδικασίες" τους. Πλέον δεν μας ενδιαφέρει να συνεννοηθούμε μαζί τους, παρά μόνο να τους απαντήσουμε στη δική τους γλώσσα, της απειλής και της καταγγελίας.

 

Συγγνώμη που είμαι φορτισμένος, αλλά όλα έχουν το όριό τους.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια , ξέρουμε αν υπάρχει καμία προσφορά που να τρέχει τώρα η cosmote γιατί έχει η γυναίκα μου ένα καρτοσυμβόλαιο 25 και θέλω να δω αν αξίζει να κάνω φορητότητα ωστε να κάνει καμία αντιπρόταση η cosmote ή απλά να πάω σε καρτοκινητό όποιας εταιρίας φαίνεται πιο καλό??

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Αν έχει λήξει το συμβόλαιο θα σου πρότεινα να καλέσεις στο 13888 να δεις τι επιδότηση έχει βγει και με τι έκπτωση δίνει το cosmote mobile 1500,είναι σύνδεση όμως. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να μείνει στο ίδιο καρτοσυμβολαιο, τώρα ανάλογα τι θέλει να διαθέσει επιλέγει,αν το μόνο κριτήριο είναι το κόστος το καρτοκινητο είναι η προφανής επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι σίγουρο ότι έχουν λάβει τα δικαιολογητικά, είχαμε επικοινωνήσει πολλαπλώς μαζί τους, με όλες τις δυνατές μορφές (με τηλέφωνο, email, και σε κατάστημα). Από τρίμηνη προσωπική ταλαιπωρία που είχα μαζί τους, γνωρίζω δυστυχώς από πρώτο χέρι όλες τις "διαδικασίες" τους. Πλέον δεν μας ενδιαφέρει να συνεννοηθούμε μαζί τους, παρά μόνο να τους απαντήσουμε στη δική τους γλώσσα, της απειλής και της καταγγελίας.

 

Συγγνώμη που είμαι φορτισμένος, αλλά όλα έχουν το όριό τους.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Θα τους στείλεις συστημένη επιστολή με την καταγγελία σου. Σε 3 εβδομάδες οφείλουν τα απαντήσουν επίσημα. Αν δεν σε καλύπτει η απάντηση, μπορείς μετά να προσφύγεις στον συνήγορο του καταναλωτή και να ζητήσεις να εξετάσει την υπόθεση. Αυτά για τα δωρεάν.

Αν θες να γίνεις thermonuclear κατευθείαν, σε δικηγόρο για εξώδικο ή αγωγή. Ελάχιστο κόστος για αγωγή περί τα 700-1000 ευρώ, για εξώδικο περί τα 100-150.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω εταιρικό συμβολαιο και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή τα ΜΒ που έχω δε μου φτάνουν πως μπορώ να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο.Αν υπάρχει κανένα με 5€ με 5gb ας πούμε όπως έχω και στην δεύτερη κάρτα της wind Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τα δεδομένα σου και μπες στο myinternet.cosmote.gr

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...