Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί είναι πάλι αυτό ρε παιδιά? :rocket:

Κάθε εβδομάδα και ίδια ώρα γίνεται αυτή η χρέωση :angry:

http://i64.tinypic.com/15mfvyw.png

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι πάλι αυτό ρε παιδιά? :rocket:

Κάθε εβδομάδα και ίδια ώρα γίνεται αυτή η χρέωση :angry:

http://i64.tinypic.com/15mfvyw.png

 

Έγραψες τον αριθμό σου σε κάποια ιστοσελίδα στο ίντερνετ;;Σου έρχονται μηνύματα απο 5ψηφιο αριθμο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα απο τα δύο

Αν πάρω τηλέφωνο στην Cosmote μπορούν να βρουν απο που γίνεται αυτη η χρέωση? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα απο τα δύο

Αν πάρω τηλέφωνο στην Cosmote μπορούν να βρουν απο που γίνεται αυτη η χρέωση? :mad:

 

Δεν γνωρίζω να σου πω με σιγουριά αλλά μπορεί και να το βρούνε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου πω με σιγουριά αλλά μπορεί και να το βρούνε.

 

Τί είναι πάλι αυτό ρε παιδιά? :rocket:

Κάθε εβδομάδα και ίδια ώρα γίνεται αυτή η χρέωση :angry:

http://i64.tinypic.com/15mfvyw.png

 

Όχι, τίποτα απο τα δύο

Αν πάρω τηλέφωνο στην Cosmote μπορούν να βρουν απο που γίνεται αυτη η χρέωση? :mad:

Μήπως είναι κάτι τέτοιο και το έχεις ενεργοποιησει καταλαθος? Με ένα υπολογισμό 2,03 που σε χρεώνουν σε κάθε μήνυμα + το ΦΠΑ βγαίνει 2,50€

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/0586a1b8d02e3179cb59b2fb634aad17.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι πάλι αυτό ρε παιδιά? :rocket:

Κάθε εβδομάδα και ίδια ώρα γίνεται αυτή η χρέωση :angry:

http://i64.tinypic.com/15mfvyw.png

Το ίδιο θέμα ακριβως έχω με το τηλ της γυναίκας.Μίλησα με cosmote και μου είπαν οτι και αυτοι βλέπουν ακριβως αυτό που βλέπω και εγω και τίποτα παραπανω.Μου ειπαν για να βρεθεί που γίνεται η χρέωση πρεπει να παμε σε Γερμανό η καταστημα Cosmote με ταυτότητα και να ζητήσουμε ανάλυση λογαριασμου ,η οποία θα σταλεί ταχυδρομικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα ακριβως έχω με το τηλ της γυναίκας.Μίλησα με cosmote και μου είπαν οτι και αυτοι βλέπουν ακριβως αυτό που βλέπω και εγω και τίποτα παραπανω.Μου ειπαν για να βρεθεί που γίνεται η χρέωση πρεπει να παμε σε Γερμανό η καταστημα Cosmote με ταυτότητα και να ζητήσουμε ανάλυση λογαριασμου ,η οποία θα σταλεί ταχυδρομικά.

 

Ανοησίες! Δεν είμαστε στο 1980 - εάν μπορούν να το στείλουν τηλεφωνικά, προφανώς και μπορούν να το στείλουν με fax ή email. Για να γλιτώσετε τις χρεώσεις μέχρι να αποφασίσουν να το διερευνήσουν, ζητήστε να μπει άμεσα φραγή σε αυτό το είδος της χρέωσης (πενταψήφιο? κάτι άλλο?).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν μόνο για φραγή προς 5ψήφια νούμερα.

Δεν μπορούσαν να δουν που ακριβώς έγινε η χρέωση, παρα μόνο τα ίδια που βλέπω και γω στην αναλυτική στο site.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν μόνο για φραγή προς 5ψήφια νούμερα.

Δεν μπορούσαν να δουν που ακριβώς έγινε η χρέωση, παρα μόνο τα ίδια που βλέπω και γω στην αναλυτική στο site.

 

Μα άμα σου βάλουν φραγή,πάλι θα σε χρεώνουν.Πες τους ότι θα φύγεις.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα σου βάλουν φραγή,πάλι θα σε χρεώνουν.Πες τους ότι θα φύγεις.:)

 

Με διαβεβαίωσε οτι θα σταματήσει η χρέωση με τη φραγή.

Την ρώτησα αν μπορεί να προέρχεται απο κάτι άλλο αλλά ήταν σίγουρη οτι είναι αυτός ο λόγος.

Γιατί αν τους πω οτι θα φύγω τί θα αλλάξει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με διαβεβαίωσε οτι θα σταματήσει η χρέωση με τη φραγή.

Την ρώτησα αν μπορεί να προέρχεται απο κάτι άλλο αλλά ήταν σίγουρη οτι είναι αυτός ο λόγος.

Γιατί αν τους πω οτι θα φύγω τί θα αλλάξει? :worry:

Εννοώ ότι η υπηρεσία φραγής,αν θυμάμαι καλά,χρεώνεται.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην εξυπηρέτηση για να ακυρώσω συμβόλαιο και μου έδωσαν ένα κωδικό και με αυτόν να πάω σε κατάστημα όπου μέσα σε ένα μήνα θα ακυρωθεί

Αυτήειναι η διαδικασία?

Παίρνει τόσο πολύ χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην εξυπηρέτηση για να ακυρώσω συμβόλαιο και μου έδωσαν ένα κωδικό και με αυτόν να πάω σε κατάστημα όπου μέσα σε ένα μήνα θα ακυρωθεί

Αυτήειναι η διαδικασία?

Παίρνει τόσο πολύ χρόνο?

 

Εγώ έτσι ήξερα, αλλά όταν το ανέφερα κάπου, έπεσαν να με φάνε :)

Πάντως δεν υπάρχει τρόπος να το επιταχύνεις, αυτή είναι η διαδικασία. Όταν το κάνεις, ενημέρωσέ μας και για το χρόνο που έκανε, για να είμαστε επίκαιροι...

Link to comment
Share on other sites

Με τονκωδικο που πηρες μπορεις να πας ακομα και αυριο ννα το ακυρωσεις και να ζητησεις αμμεση ακυρωση και μπορει να γινει την ιδια μερα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κι εγώ τις περίεργες αυτές χρεώσεις στο λογαριασμό μου. Κάθε εβδομάδα 2,03 χωρίς φπα και σύνολο μήνα 10€. Πήρα στην cosmote και με την προτροπή του υπαλλήλου, ελέγξαμε τρόπο πληρωμής εφαρμογών στο playstore (δεν ήξερα καν ότι μπορείς να πληρώσεις εφαρμογές μέσω του λογαριασμού σου), συνδρομές (αν έχω κάποια συνδρομή σε εφαρμογή), και ιστορικό πληρωμών (τελευταία εφαρμογή που πλήρωσα ήταν το Μάρτιο). Αφού δε βρήκαμε τίποτα, μου είπε ότι θα ενημερώσει το αρμόδιο τμήμα να το ελέγξει και θα ειδοποιηθώ ...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα και εγω σήμερα αυτή την χρέωση τωμ 2.0325 με την διακαιολογία αγορά περιέχομένου από τρίτου, μίλησα με 13888 δεν μπορούν να δουν κάτι παραπάνω και μου πρότεινε να πάω σε κατάστημα cosmote na υποβάλω γραπτό αίτημα αμφισβίτισης της χρώσεις και μποκλαρίσματος μελλοντικής χρέωσεις. μαλλον εχουμε θέμα εδω
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, βρήκαν καινούριο τρόπο να τα κονομάνε :mad:

Εμένα μου έκαναν φραγή προς 5ψήφια, ελπίζω να μην δω και άλλες χρεώσεις στον επόμενο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

που κανω εγγραφη για να διαχειριζομαι τη συνδεση του κινητου μου?

 

στο my cosmote δεν ειναι μονο για το σταθερο τηλεφωνο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

που κανω εγγραφη για να διαχειριζομαι τη συνδεση του κινητου μου?

 

στο my cosmote δεν ειναι μονο για το σταθερο τηλεφωνο?ευχαριστω

 

Όλα τα κάνεις στο my cosmote. Αν είναι στο ίδιο όνομα συνδυάζεις λογαριασμό κινητής και σταθερού. Επειδή οι λογαριασμοί μου είναι σε διαφορετικά ονόματα έχω δημιουργήσει δύο προφίλ. ένα για κινητό και ένα για σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κάνεις στο my cosmote. Αν είναι στο ίδιο όνομα συνδυάζεις λογαριασμό κινητής και σταθερού. Επειδή οι λογαριασμοί μου είναι σε διαφορετικά ονόματα έχω δημιουργήσει δύο προφίλ. ένα για κινητό και ένα για σταθερό.

 

αχα μαλιστα επισης μπορεις να δεις και εκει τα λεπτα που σε απομενουν στο προγγραμμα σου?οπως δηλαδη γινεται και στο κινητο με το cosmote app?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα απο Cosmote

 

H COSMOTE ΠPOΣΦEPEI EIΔIKA ΣE EΣAΣ ΠOY EXETE COSMOTE ONE, ΔΩPO 10GB ΓIA ENA MHNA, ΓIA NA ΣEPΦAPETE ME TO AΞEΠEPAΣTO MOBILE INTERNET TOY KAΛYTEPOY ΔIKTYOY KINHTHΣ, ΣYMΦΩNA ME TIΣ METPHΣEIΣ THΣ ΔIEΘNΩΣ ANAΓNΩPIΣMENHΣ ETAIPIAΣ EΛEΓXOY ΔIKTYΩN P3 (http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE/P3). ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256 ΔΩPEAN MEXPI KAI 30/9.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα και εγω σήμερα αυτή την χρέωση τωμ 2.0325 με την διακαιολογία αγορά περιέχομένου από τρίτου, μίλησα με 13888 δεν μπορούν να δουν κάτι παραπάνω και μου πρότεινε να πάω σε κατάστημα cosmote na υποβάλω γραπτό αίτημα αμφισβίτισης της χρώσεις και μποκλαρίσματος μελλοντικής χρέωσεις. μαλλον εχουμε θέμα εδω

 

Μπορεις να στειλεις το παραπονο σου και με την φορμα επικοινωνιας που υπαρχει στο site http://www.cosmote.gr και θα σε καλεσουν

Link to comment
Share on other sites

αχα μαλιστα επισης μπορεις να δεις και εκει τα λεπτα που σε απομενουν στο προγγραμμα σου?οπως δηλαδη γινεται και στο κινητο με το cosmote app?

 

Ναι μπορείς. :)

 

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα απο Cosmote

 

H COSMOTE ΠPOΣΦEPEI EIΔIKA ΣE EΣAΣ ΠOY EXETE COSMOTE ONE, ΔΩPO 10GB ΓIA ENA MHNA, ΓIA NA ΣEPΦAPETE ME TO AΞEΠEPAΣTO MOBILE INTERNET TOY KAΛYTEPOY ΔIKTYOY KINHTHΣ, ΣYMΦΩNA ME TIΣ METPHΣEIΣ THΣ ΔIEΘNΩΣ ANAΓNΩPIΣMENHΣ ETAIPIAΣ EΛEΓXOY ΔIKTYΩN P3 (http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE/P3). ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256 ΔΩPEAN MEXPI KAI 30/9.

 

Ήρθε και σε εμένα αλλά όχι για cosmote one:

 

H COSMOTE ΠPOΣΦEPEI EIΔIKA ΣE EΣAΣ, ΔΩPO 10GB ΓIA ENA MHNA, ΓIA NA ΣEPΦAPETE ME TO AΞEΠEPAΣTO MOBILE INTERNET TOY KAΛYTEPOY ΔIKTYOY KINHTHΣ ΣTHN EΛΛAΔA, ΣYMΦΩNA ME TIΣ METPHΣEIΣ THΣ ΔIEΘNΩΣ ANAΓNΩPIΣMENHΣ ETAIPIAΣ EΛEΓXOY ΔIKTYΩN P3 (http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE/P3). ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256 ΔΩPEAN MEXPI KAI 30/9.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. :)

 

 

 

Ήρθε και σε εμένα αλλά όχι για cosmote one:

 

H COSMOTE ΠPOΣΦEPEI EIΔIKA ΣE EΣAΣ, ΔΩPO 10GB ΓIA ENA MHNA, ΓIA NA ΣEPΦAPETE ME TO AΞEΠEPAΣTO MOBILE INTERNET TOY KAΛYTEPOY ΔIKTYOY KINHTHΣ ΣTHN EΛΛAΔA, ΣYMΦΩNA ME TIΣ METPHΣEIΣ THΣ ΔIEΘNΩΣ ANAΓNΩPIΣMENHΣ ETAIPIAΣ EΛEΓXOY ΔIKTYΩN P3 (http://WWW.COSMOTE.GR/MOBILE/P3). ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256 ΔΩPEAN MEXPI KAI 30/9.

 

σε cosmote xl ηρθε και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι ήξερα, αλλά όταν το ανέφερα κάπου, έπεσαν να με φάνε :)

Πάντως δεν υπάρχει τρόπος να το επιταχύνεις, αυτή είναι η διαδικασία. Όταν το κάνεις, ενημέρωσέ μας και για το χρόνο που έκανε, για να είμαστε επίκαιροι...

πηγα σημερα σε Γερμανο και υπογραψα τη διακοπη τωρα ποτε θα γινει αγνωστο

Ο υπαλληλος ειπε το στελνω αμεσα;)

επισης τον τελευταιο λογαριασμο που αφορα χρηση εως και 19 του μηνα και εχει φυσικα εκδοθει λεω να μην τον πληρωσω και να ερθει ενας τελικος. Δε νομιζω να εχω θεμα ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...