Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μου εκανε τρομερη προσφορα η κοσμοτε να παραμεινω. μου λεει 36 ευρω τους λεω η wind το αφηνει 32, και επεσαν στα 29. με εβαλε και σε αναμονη για τα ματια του κοσμου χαχαχαα. μου ειπαν θα μου στειλουν με ιμειλ ενα εντυπο που πρεπει να στειλω στην wind, αλλα ακομα να ερθει. ξερει κανενας ποιο ειναι να το κατεβασω και να το συμπληρωσω?

Πήγαινε σε κατάστημα wind και ακύρωσε την αίτηση

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ολα καλα. παρολο που ειχα στειλει φαξ στη γουιντ ηθελε να παρω και ενα αλλο τηλεφωνο. καθυστερησαν αλλα με πηραν πισω και ολα καλα πριλ λιγο μπηκα στο νεο προγραμμα

σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Τι πίνουν και δεν μου δίνουν στην Cosmote !!!

Με πήραν τηλεφωνώ και μου κάνουν πρόταση για καρτοσηνδεση ενώ έχω συμβόλαιο ήδη και μου λένε οτι με έχουν σαν καρτοκινητο :lol::lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με την εφαρμογή της Cosmote...;; τι εγγραφή και μπαρούφες λέει τώρα ; το απόγευμα έμπαινες φόρτωνε και σε έδειχνε τα αποτελέσματα τώρα θέλει acc
Link to comment
Share on other sites

Τι πίνουν και δεν μου δίνουν στην Cosmote !!!

Με πήραν τηλεφωνώ και μου κάνουν πρόταση για καρτοσηνδεση ενώ έχω συμβόλαιο ήδη και μου λένε οτι με έχουν σαν καρτοκινητο :lol::lol:

Συνήθως αυτοί που παίρνουν για προσφορές δεν έχουν σωστή εικόνα, ενίοτε είναι και από συνεργαζόμενες εταιρείες...

 

Τι έγινε με την εφαρμογή της Cosmote...;; τι εγγραφή και μπαρούφες λέει τώρα ; το απόγευμα έμπαινες φόρτωνε και σε έδειχνε τα αποτελέσματα τώρα θέλει acc

Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε να το ανοίξεις με κλειστό το WiFi και ανοιχτό το δίκτυο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, τα φώτα σας!

Είμαι κοσμοτέ plus 65 me πάγιο 30 ευρώ, τον Δεκέμβρη όμως λήγει το συμβόλαιο και πάμε πάλι στα ψηλά από πλευράς παγίου.

Τι διαδικασία ακολουθώ μήπως και πάρω καμιά ανάλογη προσφορά από κοσμοτέ; Παίρνω Wind ή Vodafone τηλέφωνο για φορητότητα και περιμένω κοσμοτέ για προσφορά ή δεν ισχύει αυτό πλέον;

 

Παιδιά, όποιος μπορεί, ας μου πει βήμα βήμα τι χρειάζεται να κάνω μήπως και καταφέρουμε τουλάχιστον να μείνουμε στα ίδια λεφτά όσον αφορά το πάγιο. Σας ευχαριστω πολύ και καλές γιορτες, με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, τα φώτα σας!

Είμαι κοσμοτέ plus 65 me πάγιο 30 ευρώ, τον Δεκέμβρη όμως λήγει το συμβόλαιο και πάμε πάλι στα ψηλά από πλευράς παγίου.

Τι διαδικασία ακολουθώ μήπως και πάρω καμιά ανάλογη προσφορά από κοσμοτέ; Παίρνω Wind ή Vodafone τηλέφωνο για φορητότητα και περιμένω κοσμοτέ για προσφορά ή δεν ισχύει αυτό πλέον;

 

Παιδιά, όποιος μπορεί, ας μου πει βήμα βήμα τι χρειάζεται να κάνω μήπως και καταφέρουμε τουλάχιστον να μείνουμε στα ίδια λεφτά όσον αφορά το πάγιο. Σας ευχαριστω πολύ και καλές γιορτες, με υγεία!

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ που να σου πούμε και να γίνει. Όλες οι διαδικασίες φορητότητας εμπεριέχουν ρίσκο. Καλό θα είναι, να έχεις βρει ένα πρόγραμμα που σε καλύπτει σε κάποια άλλη εταιρεία έτσι ώστε αν δε σε καλέσουν και δε σου κάνουν αντιπρόταση, να μείνεις στο πρόγραμμα που επέλεξες, και στην τιμή που στο πρότειναν από την άλλη εταιρεία.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι φορητότητα προς Vodafone, και το αμέσως καλύτερο αλλαγή από πάγιο σε κάρτα. Αυτό απαιτεί να πας στο κατάστημα οπότε μπορεί να σου κάνουν εκεί καλύτερη τιμή μιλώντας με τα κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε να το ανοίξεις με κλειστό το WiFi και ανοιχτό το δίκτυο δεδομένων.

 

το εκανα απεγκατασταση και παλι εγκατασταση με μονο το 4G και δουλεψε! με εβγαλε στην αρχη βεβαια για acc αλλα ειχε την επιλογη να προχωρησεις και χωρις acc ενω χθες δεν το εβγαζε! δουλευει κανονικα και με το wifi επισης! κριμα να μην εχει ενα ωραιο widget σαν της εφαρμογης what up που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ που να σου πούμε και να γίνει. Όλες οι διαδικασίες φορητότητας εμπεριέχουν ρίσκο. Καλό θα είναι, να έχεις βρει ένα πρόγραμμα που σε καλύπτει σε κάποια άλλη εταιρεία έτσι ώστε αν δε σε καλέσουν και δε σου κάνουν αντιπρόταση, να μείνεις στο πρόγραμμα που επέλεξες, και στην τιμή που στο πρότειναν από την άλλη εταιρεία.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι φορητότητα προς Vodafone, και το αμέσως καλύτερο αλλαγή από πάγιο σε κάρτα. Αυτό απαιτεί να πας στο κατάστημα οπότε μπορεί να σου κάνουν εκεί καλύτερη τιμή μιλώντας με τα κεντρικά.

 

Το θέμα είναι ότι με βολεύει το πρόγραμμα των απεριόριστων, γιατί καταναλώνω τουλάχιστον το 80% των κλήσεων σε όλα τα δίκτυα και πάνω από 1000MB το μήνα σε δεδομένα.

Η Voda λογικά θα μου το δώσει γύρω στα 60€. Αν με πάρει η Cosmote, τι να πω για να πετύχω μια καλή προσφορά; Και, αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να πετύχω το 30άρι που πλήρωνα μέχρι σήμερα στο Cosmote plus 65; Γιατί το πλεονέκτημα με την Cosmote είναι πως μπορώ να χρησιμοποιήσω και την έκπτωση του Double play. Αλλά, το θέμα είναι τι λένε όταν, με το καλό, με πάρει για αντιπροσφορά στη φορητότητα;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σας μεταφερω τα νεα μου σχετικα με την προσφορα που πηρα λογω φορητοτητας ( σε συνεχεια του μηνυματος μου #10436).

Για 5 νουμερα (3 κοσμοτε 25αρια και 2 κοσμοτε 20αρια) πηρα για 24μηνο συμβολαιο:

α) 665 ευρω επιδοτηση για iphone 6s

β) 20% εκπτωση σε ολα τα παγια - επιπλεον του 10% που εχουν ολα τα οικογενειακα πακετα (δλδ συνολο θα πληρωνω για τα παραπανω 5 νουμερα 92 ευρω / μηνα) και

γ) 500 MB επιπλεον σε καθε αριθμο.

 

Προσωπικα την θεωρω μετρια την προσφορα γιατι περιμενα να μην βαλω καθολου το χερι στην τσεπη για το iphone. Πως την βλεπετε την προσφορα?

 

Δεν εχω διακοψει ακομα την αιτητση φορητοτητας στην βονταφον. Αν το αφησω λιγες μερες να εκκρεμει, δλδ να μην στειλω φαξ κτλ παιζει να με ξαναπαρουν απο κοσμοτε και να εχω καμια καλυτερη προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι με βολεύει το πρόγραμμα των απεριόριστων, γιατί καταναλώνω τουλάχιστον το 80% των κλήσεων σε όλα τα δίκτυα και πάνω από 1000MB το μήνα σε δεδομένα.

Η Voda λογικά θα μου το δώσει γύρω στα 60€. Αν με πάρει η Cosmote, τι να πω για να πετύχω μια καλή προσφορά; Και, αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να πετύχω το 30άρι που πλήρωνα μέχρι σήμερα στο Cosmote plus 65; Γιατί το πλεονέκτημα με την Cosmote είναι πως μπορώ να χρησιμοποιήσω και την έκπτωση του Double play. Αλλά, το θέμα είναι τι λένε όταν, με το καλό, με πάρει για αντιπροσφορά στη φορητότητα;

 

Γνωρίζει κανείς κάτι απ' τα παραπάνω;

Χρειάζομαι οπωσδήποτε το πρόγραμμα με τα απεριόριστα γιατί λόγω δουλειάς καταναλώνω πολλά MB και μιλάω πολλές ώρες στο τηλέφωνο, αλλά χρειάζομαι και όσο φτηνότερο πάγιο γίνεται - το 60άρι το μήνα είναι σκότωμα για μένα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ηθελα να ρωτησω αν γινεται πλεον να βαλεις τραγουδι και να ακουγεται οταν σε παιρνουν τηλφ! το ειχα πρωτα για πολλα χρονια αλλα με το εβγαλαν για καποιο λογω οταν το εκανα απο καρτα σε καρτοσυμβολαιο....! πως μπορω να ξαναβαλω ; και αν γινεται τπτ μεσω ιντερντ γιατι παλια γινοταν και με τηλφ και με ιντενετ αλλα με το τηλφ δεν εβγαζες ακρη και σε ετρωγε ολη την καρτα στην ουσια......! σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε λίγες μέρες τελειώνει το συμβόλαιο μου στην cosmote (2gb, 1500 ώρες και 1500 SMS) με 45 ευρώ τον μήνα τώρα. Τι μου προτείνεται να κάνω? Θα ήθελα να παραμείνω εδώ που είμαι γιατί έχει καλό σήμα στην περιοχή. Πιστεύεται να αναζητήσω κάτι καλύτερο στην ίδια εταιρεία ή αν μου δώσουν τα ίδια να παραμείνω?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε λίγες μέρες τελειώνει το συμβόλαιο μου στην cosmote (2gb, 1500 ώρες και 1500 SMS) με 45 ευρώ τον μήνα τώρα. Τι μου προτείνεται να κάνω? Θα ήθελα να παραμείνω εδώ που είμαι γιατί έχει καλό σήμα στην περιοχή. Πιστεύεται να αναζητήσω κάτι καλύτερο στην ίδια εταιρεία ή αν μου δώσουν τα ίδια να παραμείνω?
Με αίτηση φορητότητας θα σου κάνουν και κάτι καλύτερο από αυτό που έχεις πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Με αίτηση φορητότητας θα σου κάνουν και κάτι καλύτερο από αυτό που έχεις πιστεύω.

 

Όχι μόνο κάτι καλύτερο θα το μειώσουν κατά πολύ. Εγώ προσωπικά είχα το Cosmote Plus 35 που πλήρωνα 29ευρώ λόγο έκπτωσης αντί για επιδότηση αρκετά μεγάλο ποσό για τα δικά μου δεδομένα και λόγο ότι δεν χρησιμοποιούσα όλο το πακέτο που μου προσέφερε αποφάσισα να κάνω αίτηση φορητότητας στην Vodafone. Αφού την έκανα μετά από 10 λεπτά με πήραν από το Τμήμα Ειδικών Προσφορών της Cosmote και μου έδωσαν το Cosmote Plus 45 από 45ευρώ στα 20 βέβαια με δέσμευσαν για 18 μήνες αλλά χαλάλι .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα ανανεωσα 2 γραμμές στο plus 65 στα 34€ και τα δύο μαζί. Φυσικά μετά από αίτηση φορητοτητας στη wind...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα ανανεωσα 2 γραμμές στο plus 65 στα 34€ και τα δύο μαζί. Φυσικά μετά από αίτηση φορητοτητας στη wind...

 

Εννοείς ότι πληρώνεις 17€ το μήνα για κάθε νούμερο στο Cosmote plus 65;

Μήπως είναι καλή εποχή για αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία (παίζει ρόλο σε ποια; ); Γιατί έγώ έλεγα να περιμένω να μπει ο νέος χρόνος.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά ναι. Είναι 19-15 (ή μια γραμμή έχει και έκπτωση λόγω σταθερού στον ΟΤΕ). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η εταιρεια για φορητότητα. Ξέρω όμως ότι θέλει παζάρια. Εγώ τα πλήρωνα για ένα χρόνο 65€, πριν ένα μήνα μου πρότειναν ανανέωση στα 78€. Αρνήθηκα και χθες έκανα αίτηση. Σε μισή ώρα με πήραν με προσφορά στα 48€, ζήτησα να το σκεφτώ δέκα λεπτά και όταν με ξαναπήραν αρνήθηκα. Σε ένα λεπτό η προσφορά έφτασε στα 34€...
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά ναι. Είναι 19-15 (ή μια γραμμή έχει και έκπτωση λόγω σταθερού στον ΟΤΕ). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η εταιρεια για φορητότητα. Ξέρω όμως ότι θέλει παζάρια. Εγώ τα πλήρωνα για ένα χρόνο 65€, πριν ένα μήνα μου πρότειναν ανανέωση στα 78€. Αρνήθηκα και χθες έκανα αίτηση. Σε μισή ώρα με πήραν με προσφορά στα 48€, ζήτησα να το σκεφτώ δέκα λεπτά και όταν με ξαναπήραν αρνήθηκα. Σε ένα λεπτό η προσφορά έφτασε στα 34€...

 

Ωραίος φίλε. Έτσι πρέπει να πράττουν όλοι αν θέλουν συμβόλαια σε λογικές τιμές. Τα ίδια ακριβώς έκανα δύο χρόνια πριν. Οπότε ακόμη λειτουργεί αυτός ο τρόπος.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου απαντήσει στο ποστ παραπάνω που έχω κάνει; μήπως είναι σε λάθος θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Έχω δύο γραμμές το Cosmote Mobile Plus 65 (οικογενειακό). Η Cosmote αποφάσισε μονομερώς να καταργήσει μία από τις εκπτώσεις που λαμβάνω, και στο τέλος του λογαριασμού αναγράφεται το εξής:

 

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι από 14/02/2016 παύει η προσφορά 'Extra Έκπτωση 5% COSMOTE Mobile Οικογενειακό Πακέτο' στο πάγιο

του προγράμματος σας 'COSMOTE Mobile Plus 65', στο οποίο εξακολουθεί να ισχύει η 'Έκπτωση 10% COSMOTE Mobile Οικογενειακό

Πακέτο'. Έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού

εξοπλισμού ή οποιασδήποτε άλλης επιδότησης/έκπτωσης/προσφοράς), εντός ενός (1) μήνα από την παρούσα κοινοποίηση.

 

Με θλίβει το υπογραμμισμένο κομμάτι, είναι σκέτη αλητεία και προφανώς καταχρηστικός όρος. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ποτέ και κατάφερε να βρει το δίκιο του;

Με άλλα λόγια λέει ότι ο πάροχος μπορεί να σου αυξάνει όποτε θέλει και όσο θέλει το τιμολόγιο, αλλά εσύ αν έχεις πάρει οποιουδήποτε είδους επιδότηση (συσκευής ή παγίου) δεν μπορείς να καταγγείλεις τη σύμβαση χωρίς να φεσωθείς το αναπόσβεστο ποσό της επιδότησης......

 

Από περιέργεια έψαξα και την αρχική μου σύμβαση και όντως λέει:

"12.4. Εντός ενός (1) μήνα από την αναγγελία της αύξησης των τελών κλήσεως, ο Συνδρομητής δικαιούται να καταγγείλει την παρούσα Σύμβαση με έγγραφη ειδοποίησή του προς την COSMOTE, αν η αύξηση αυτή είναι μεγαλύτερη από τον ετήσιο πληθωρισμό, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Τράπεζα της Ελλάδας στο τέλος του προηγούμενου από την αύξηση έτους. Σ' αυτήν την περίπτωση θεωρείται ότι η καταγγελία έγινε για σπουδαίο λόγο.

12.6. Σε κάθε περίπτωση καταγγελίας (=άρα και στην παραπάνω) της παρούσας Σύμβασης καθίστανται αμέσως απαιτητές όλες οι οικονομικές υποχρεώσεις του Συνδρομητή προς την COSMOTE, συμπεριλαμβανομένου του ποσού της επιδότησης που δεν έχει αποσβεσθεί σύμφωνα με όσα αναγράφονται στην Αίτηση του Συνδρομητή."

Edited by PavlosA
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας στη voda την Τετάρτη. Ακόμα δεν με πήραν απο cosmote. Να τους παρω εγω η θα χαλάσει η συνταγή; Δευτερα είπαν οτι θα συνδεθώ στη voda πρωί πρωί.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...