Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι καλο να γραφουμε ολοι τις αποψεις μας και ο καθενας να κρινει και να κανει.

δεν ειναι αναγκη να μπαινουμε σε αντιπαραθεσεις.

π.χ.τον προηγουμενο μηνα η γυναικα μου επιασε 1400λεπτα και εγω 1000.το χρησιμοποιουμε για δουλεια (και οχι μονο) το τηλ και δεν εχω και σταθερο που θα ηταν εξτρα εξοδα.

οποτε τα 17,31 της καθε γραμμης τα θεωρω πολυ καλη τιμη γιατι μεχρι πριν 1μηνα εδινα 27,50 :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω δυο αριθμούς στην Vodafone και θα ήθελα να εκμετάλλευτω αντιπροσφορά της εν λόγω εταιρίας - ακούστηκε ότι δίνει το red 2 οικογενειακό 19€/γραμμη σε αντιπροσφορά- κάνοντας αίτηση προς cosmote. Πιστεύετε θα έχω πιθανότητες να μου το δώσει ή τώρα που έληξε έχει ηδη ενημερωθεί;

Επειδη οι χρόνοι Φορητότητας έχουνε μειωθεί πολυ, εάν υπογράψω σε πόσες μέρες μπορω να υπαναχώρησω απο τη σύμβαση; Ακόμα και εάν έχω ενεργοποιηθεί στην cosmote, υπάρχει περίπτωση να μπορω να υπαναχώρησω απο το συμβόλαιο εντός 14 ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω δυο αριθμούς στην Vodafone και θα ήθελα να εκμετάλλευτω αντιπροσφορά της εν λόγω εταιρίας - ακούστηκε ότι δίνει το red 2 οικογενειακό 19€/γραμμη σε αντιπροσφορά- κάνοντας αίτηση προς cosmote. Πιστεύετε θα έχω πιθανότητες να μου το δώσει ή τώρα που έληξε έχει ηδη ενημερωθεί;

Επειδη οι χρόνοι Φορητότητας έχουνε μειωθεί πολυ, εάν υπογράψω σε πόσες μέρες μπορω να υπαναχώρησω απο τη σύμβαση; Ακόμα και εάν έχω ενεργοποιηθεί στην cosmote, υπάρχει περίπτωση να μπορω να υπαναχώρησω απο το συμβόλαιο εντός 14 ημερών;

 

red 2 με 19 ευρω αποκλειεται.κατι λαθος παιζει,για red1 το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μιας και μιλάμε συγκεκριμένα για συμβόλαια, επισυνάπτω το δικό μου στο σημείο που αναφέρεται για την πρόωση λήξη.

Όπως το καταλαβαίνω, αν το λήξω 2 μήνες πριν το τέλος του 18μηνου, πληρώνω:

επιδότηση*2*30/365, το οποίο βγαίνει στα 70 ευρώ για μένα.

Από την κοσμοτε μου είπαν ότι είναι 150 περίπου, της το υπολογίζουν λέει αυτόματα.

Αυτό βγαίνει αν το κάνεις αναλογικά αλλά μόνο για το τελευταίο 18μηνο. Έτσι μοιάζει με το συμβόλαιο που έβγαλε ο φίλος πάνω, όπου ακριβώς στο 12μηνο τα έδινε όλα, και μετά άρχιζε η μείωση.

Το δικό μου συμβόλαιο μου φαίνεται ότι έχει πιο φλου διατύπωση και δεν δείχνει αυστηρά ότι και το άλλο, πιο πολύ προς την δική μου ερμηνεία κλίνει πιστεύω...

Εσείς τι λέτε;

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36334&d=1380791086 (το σκαναρισμένο τμήμα από το συμβόλαιο..)

Έχει κανείς καμιά απάντηση;:cry:

Edited by critic
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=36334&d=1380791086 (το σκαναρισμένο τμήμα από το συμβόλαιο..)

Έχει κανείς καμιά απάντηση;:cry:

 

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ στην εξυπηρέτηση να σου πουν ακριβώς τι θα πληρώσεις; Ό,τι και να σου πούμε εμείς, σε καμία περίπτωση δεν θα είναι 100% σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ στην εξυπηρέτηση να σου πουν ακριβώς τι θα πληρώσεις; Ό,τι και να σου πούμε εμείς, σε καμία περίπτωση δεν θα είναι 100% σωστό.

Όπως γράφω, πήρα αλλά το συμβόλαιο δέχεται διπλή ερμηνεία και η ερμηνεία που δίνουν είναι προφανώς η χειρότερη: υπολογίζουν ότι η αποπληρωμή ξεκινάει το τελευταίο εξάμηνο... Όπως ήταν το συμβόλαιο του άλλου συμφορουμίτη, ήταν σαφές από την αρχή, αλλά σε μένα μου φαίνεται ότι δεν είναι. Τεσπα, σε 30 μέρες λήγει...

Link to comment
Share on other sites

οι προσφορες(23ε-29ε) απεριοριστα 65 ισχυουν ακομη?

στο ινετ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110521&page=855 36ε

ειχα παει σε εναν γερμανο και μου πε οτι σταματησαν!

οσοι πειρατε σε αυτες τις τιμες βαλατε τιποτα οικογενειακα πακετα ή ote σταθερο?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

οι προσφορες(23ε-29ε) απεριοριστα 65 ισχυουν ακομη?

στο ινετ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110521&page=855 36ε

ειχα παει σε εναν γερμανο και μου πε οτι σταματησαν!

οσοι πειρατε σε αυτες τις τιμες βαλατε τιποτα οικογενειακα πακετα ή ote σταθερο?

 

Μέσω καταστημάτων η προσφορά δεν ισχύει πια αλλά τηλεφωνικά την κάνουν ακόμα (πιο επιλεκτικά). Δεν έχει να κάνει με συνδιασμό οτε. 2 γραμμές 21,8, μια γραμμή 36.

 

Γενικά μετά την πολύ καλή αυτή προσφορά, υπάρχει τάση αύξησης των τιμών στα συμβόλαια κοσμοτέ. Προγράμματα που είχαν έκπτωση 20% με οικογενειακό πακέτο, πλέον έχουν 10-15%. Οι εκπτώσεις στο πάγιο έχουν πέσει στο 10% ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν πολύ μεγαλύτερες. Το περίεργο είναι ότι αυξήθηκαν και οι τιμές online.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προ διημέρου ανανέωσα το συμβόλαιο μου στη Cosmote (αν και έληγε τέλος Νοεμβρίου, 24μηνο), για 18 μήνες.

Η προσφορά τους τηλεφωνικά ήταν η καλύτερη που μου έγινε (Wind-W 29,90E - Vodafone-Red1 30,90E και η Cosmote-Απεριόριστα 65 24,85Ε).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προ διημέρου ανανέωσα το συμβόλαιο μου στη Cosmote (αν και έληγε τέλος Νοεμβρίου, 24μηνο), για 18 μήνες.

Η προσφορά τους τηλεφωνικά ήταν η καλύτερη που μου έγινε (Wind-W 29,90E - Vodafone-Red1 30,90E και η Cosmote-Απεριόριστα 65 24,85Ε).

 

αυτη η τιμη ειναι τελικη?εναν αριθμο εχεις η εχεις και αλλους και σου εκανε την προσφορα σε εναν απο τους αριθμους σου?

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο thread της vodafone, αλλά το γράφω και εδώ μήπως το δει κάποιος με εμπειρία από cosmote (αν απαγορεύεται ας διαγραφεί)

 

Ο πατέρας μου έχει εταιρικό πρόγραμμα με 4 γραμμές και μέχρι πρόσφατα έδινε 200αρια στη vodafone το μήνα, επειδή δεν είχα επιληφθεί του θέματος. Ζήτησα κάποια προσφορά από voda και μου πρότειναν το vodafone red 1 για όλες τις γραμμές από 27€ για καθεμία. Παίρνω τηλ την cosmote για κάποια άλλη πρόταση αλλά η δική τους πρόταση ήταν πολύ χειρότερη και δεν τους είδα πρόθυμους να τη βελτιώσουν. Τι μέθοδο προτείνετε να ακολουθήσω; Σκέφτομαι να δεχτώ την πρόταση της voda, αλλά αν κάποιος πιο έμπειρος έχει κάποια συμβουλή να μου δώσει, θα του ήμουν ευγνώμων.

 

ΥΓ. Δεν ξέρω αν είναι σημαντικό, αλλά η επικοινωνία μου με την cosmote έγινε λίγες μέρες αφότου επικοινώνησα τηλεφωνικώς στο νούμερο που αφορά στη φορητότητα(13897). Τα εταιρικά προγράμματα δεν ήταν στην αρμοδιότητά τους και έτσι έδωσα τα στοιχεία μου τα οποία και προώθησαν στο κατάλληλο τμήμα και έπειτα μου τηλεφώνησε η αρμόδια υπάλληλος. Πιστεύετε ότι αν πάω σε κάποιο κατάστημα, μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

jbpaok, κάνε ένα αίτημα φορητότητας στην cosmote/wind και θα σε πάρουν να σου δώσουν ακόμα καλύτερη τιμή από την VF!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

panagioti, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Είναι σίγουρο ότι θα με καλέσουν από τη vodafone προτείνοντάς μου καλύτερη προσφορά; Γιατί αυτή τη στιγμή η πρόταση της cosmote είναι χειρότερη και φοβάμαι μην την πατήσω...
Link to comment
Share on other sites

panagioti, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Είναι σίγουρο ότι θα με καλέσουν από τη vodafone προτείνοντάς μου καλύτερη προσφορά; Γιατί αυτή τη στιγμή η πρόταση της cosmote είναι χειρότερη και φοβάμαι μην την πατήσω...

Υπερσίγουρο!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ λοιπόν! Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου και θα πραγματοποιήσω αίτημα φορητότητας. Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις για να μαθαίνουν και οι υπόλοιποι άσχετοι σαν εμένα...:)
Link to comment
Share on other sites

Μέσω καταστημάτων η προσφορά δεν ισχύει πια αλλά τηλεφωνικά την κάνουν ακόμα (πιο επιλεκτικά).

 

σε ποιο απο ολα τα τηλ. παιρνουμε για νεα συνδεση?

 

ΥΓ 2106241800 , 2108006300 ,2102501452 ,2108145291 ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η τιμή θα είναι τελική μαζί με τον φόρο κινητής και φπα. Αφορά έναν αριθμό συμβολαίου. Το δεύτερο που είναι καρτοσυμβόλαιο και είναι στο οικογενειακό λήγει την άνοιξη.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κανένας συγκεκριμένος αριθμός για να κάνω αίτημα φορητότητας σε εταιρικό πακέτο; Γιατί με καλούν από το 697131 κάτι άκυρες ώρες και δεν το βλέπω να συνεννοούμαστε...
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι αν ξερετε.εχω οικογενειακο με 4 αριθμους στην κοσμοτε και εχω κανει 18μηνο συμβολαιο.το νοεμβρη φτανω στους 12 μηνες και απο οτι μου ειπαν στην κοσμοτε μπορω να κανω αιτηση για να παρω συσκευη και να κανω ανανεωση συμβολαιου που θα ξεκινησει να ισχυει μετα το 18μηνο.τωρα η κοπελλα που μου τα εξηγουσε δεν πρεπει να τα ηξερε και πολυ καλα γιατι και εγω δεν τα πολυκαταλαβα.εχει κανει καποιος απο εδω κατι αναλογο να μου πει τι πρεπει να προσεξω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειπα κ εγω να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μιας κ ηρθε κ εμενα η εποχη μου να ανανεωσω το συμβολαιο με cosmote η προσφορα που θα σας πω πιστευω να σας αρεσει οπως κ εμενα μου αρεσε υστερα απο επικοινωνια μου με την κοσμοτε οτι κ καλα δεν ειμαι ευχαριστημενος με την επιδοτηση που μου προσφερουν στο καταστημα του Γερμανου που πηγα μου προτεινε στο απεριοριστα 35 216 ευρω επιδοτηση για 18 μηνο συμβολαιο δηλ 12- καθε μηνα

Εγω προσωπικα το εκανα απο απεριοριστα 25 πηγα στο απεριοριστα 45 ερχετε στα ιδια λεφτα με το απεριοριστα 35 συνολικα καθε μηνα 35ε τελικη τιμη με φορω κ καποιες εκπτωσεις που κολησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κανένας συγκεκριμένος αριθμός για να κάνω αίτημα φορητότητας σε εταιρικό πακέτο; Γιατί με καλούν από το 697131 κάτι άκυρες ώρες και δεν το βλέπω να συνεννοούμαστε...

 

Μπορείς να αφήσεις μήνυμα στο site τους και να σε πάρουν αυτοί : http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T31/section/ComeToCosmoteBusiness_Form

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε τύπισσα που μου πε ότι είναι από την Cosmote για το 4G που έχω ενεργοποιημένο στο S4. Μου πε ότι η ενεργοποιήση που είχα κάνει δωρεάν για να το χρησιμοποιώ είναι δωρεάν μέχρι το τέλος του μήνα. Με την ενημέρωση που έχουν αυτή τη στιγμή μετά θα κοπεί. Αν δε θέλω λέει να κοπεί το 4G, μπορεί να μου ενεργοποιηθεί για ένα μήνα δωρεάν ένα πακέτο των 750MB και με το που τελειώσει αυτός ο πρόσθετος δωρεάν μήνας θα πρέπει να πληρώσω 10€.

 

Έτσι όπως μου έδωσε να καταλάβω και με βάση αυτά που έλεγε, αν δεν πάρω το πακέτο αυτό δε θα μπορώ να έχω 4G στο κινητό μου. Έγινε σε κανένα άλλο σας τέτοιο τηλεφώνημα;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπαίνουμε όλοι στο site της κοσμοτε και βλέπουμε ποια προγράμματα και ποιες υπηρεσίες έχουν δίπλα τους 4G ένδειξη.. Αλλιώς μετά το τέλος του μήνα κόβεται το 4g αν δεν ενεργοποιησουμε κάποια από αυτά .. Αυτό καταλαβαίνω εγώ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση αν ξερετε να μου πειτε, αν απο απριοριστα πας καρτοσυμβολαιο, θα φαινεται και σα whatsup ο αριθμος σου?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα "1" στο 1256 για να δω το υπολοιπο χρονο ομιλιας και μου ηρθε αυτο.

<Υπολοιπο χρονου ομιλιας και βιντεοκλησεων προσ cosmote:1269:17 και sms προσ cosmote 1451 εως 22/10.>

τι σημαινουν αυτα? τι ειναι το1269:17?

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...