Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα η cosmote μου δωσε απο 87 ευρω 165 για 2 χρονια συμβολαιο στο κοσμοτε 35 με εκπτωση 10% και για τα 2 χρονια σκοπευω να δοσω γυρω στα 250 ευρω για συσκευη εχεται να προτεινεται κατι καλο ?

 

Φίλε μου, μπήκες σε μία διαδικασία που δεν την ήξερες καλά και τελικά σε "κλειδώνουν" με 2ετές συμβόλαιο.!!!!!!! Ούτε για πλάκα δεν θα το υπέγραφα.

Βέβαια περί ορέξεως......:)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μπήκες σε μία διαδικασία που δεν την ήξερες καλά και τελικά σε "κλειδώνουν" με 2ετές συμβόλαιο.!!!!!!! Ούτε για πλάκα δεν θα το υπέγραφα.

Βέβαια περί ορέξεως......:)

 

Για δώσε μας τα φώτα σου τι έπρεπε να κάνει; Την ίδια επιδότηση πήρε βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας τα φώτα σου τι έπρεπε να κάνει; Την ίδια επιδότηση πήρε βασικά.

 

Οχι και την ιδια.. 87 επι 2 = 174

Με άλλα λογια, αντι η εταιρια να του δωσει παραπανω, ο πελατης εκανε κ εκπτωση στην εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

Οχι και την ιδια.. 87 επι 2 = 174

Με άλλα λογια, αντι η εταιρια να του δωσει παραπανω, ο πελατης εκανε κ εκπτωση στην εταιρια!

 

Έχεις δίκιο εγώ έκανα χονδρικό λογαριασμό... :)

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας τα φώτα σου τι έπρεπε να κάνει; Την ίδια επιδότηση πήρε βασικά.

 

Πολυ σωστά μιλάς. Απλά την ίδια. Και εάν ανεβάσει τους λογαριασμούς του, θα πρέπει να βγει μέσος όρος 24μηνου για επιδότηση...

Για να υπογράψεις 2ετες συμβόλαιο, το όφελος πρέπει να πολλαπλάσιο του χρόνου δέσμευσης. Πολύ απλά, καλύτερα ένα χρόνο συμβόλαιο με χ € επιδότηση, παρά 2 χρόνια με 2χ επιδότηση...ακόμη και εάν στο 2χ έχει και 10€ παραπάνω...

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

θα σας πω τι εκανα πριν λιγο καιρο και τι κερδισα

 

εχω 2 νουμερα συνδεση στην cosmote με λογαριασμο καπου στα 90 ευρω (με τις εκπτωσεις). οταν ηρθε η ανανεωση της cosmote, μου διναν το 10% του οικογενειακου πακετου και ακομα 7% σαν εκπτωση παγιου (δεν ηθελα συσκευη)

 

την επομενη μερα πηγα στην vodafon εκανα αιτηση φορητοτητας και μου δωσαν ως προσφορα 20% εκπτωση και 1 μηνα παγιο δωρο. την μεθεπομενη με πηρε η cosmote και μου εδωσε 30% εκπτωση παγιων και 1 μηνα παγιο δωρο (με συμβόλαιο 12 μηνών με υποχρεωτικη παραμονη στο πρόγραμμα 9 μηνες). Πολυ απλα, η διαδικασια αυτη συμφερει και με το παραπανω.

 

Επισης δεν πηρα επιδοτηση συσκευης και αγορασα το htc one v απο την ελβετια 250 ευρώ αντί για τα 320 που ζητανε στην ελλάδα. οποτε διπλα κερδισμένος :):)

 

(ΥΓ την αιτηση φορητοτητας μονο σε καταστημα, εαν την κανετε μεσω τηλεφωνου στελνουν τα τελικα χαρτια για υπογραφη συμβολαιου. και φυσικα δεν λετε στο καταστημα οτι "μποφαρετε")

Edited by cyberguy
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE FREE DAY..

H COSMOTE σου κανει δωρο μιια ολοκληρη μερα δωρεαν επικοινωνιας με ολους.

. καλεσε 13838 και επελεξε οποια μερα αυγουστου επιθυμεις

..

αυτο το μηνυμα ελαβα .. το πηρε και καποιος αλλος;;

μαλλον θα το ενεργοποιησω ,, δεν χανω κατι

 

εχω το καρτοσυμβολαιο 20

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE FREE DAY..

H COSMOTE σου κανει δωρο μιια ολοκληρη μερα δωρεαν επικοινωνιας με ολους.

. καλεσε 13838 και επελεξε οποια μερα αυγουστου επιθυμεις

..

αυτο το μηνυμα ελαβα .. το πηρε και καποιος αλλος;;

μαλλον θα το ενεργοποιησω ,, δεν χανω κατι

 

εχω το καρτοσυμβολαιο 20

 

Παρόμοιο χθες σε μενα.

cosmote free weekned: το ΣΚ δωρο απο την cosmote που εχεις επιλεξει για να μιλας δωρεαν οσο θελεις με ολα τα δικτυα πλησιαζει, μολις σε 3 μερες

 

ενσταση #1: δεν εχω επιλέξει τίποτα!

ενσταση #2: σε 3 μέρες απο χτές ειναι Παρασκευή!!! :lol:

 

Καμια εξήγηση? (εντιτ ΚΣ με ΔΧΟ 25)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η cosmote δεν λεει οτι τον Αυγουστο διπλασιαζει σε ολους τα ΜΒ χρησης που εχουν για internet? Εγω που στο προγραμμα μου εχω 500 γιατι μου λεει εχετε για ολο τον Αυγουστο εξτρα 3072mb επιπλεον των 500 που εχω?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

εχω να κανω μια ερωτηση, προτου απευθυνθω εκ νεου στο 13838 οπου η αναμονή ειναι...

ειχα ως τον Φεβρουαριο 2012 καρτοκινητο whatsup, το οποιο εκανα αρχικα καρτοσυμβολαιο και μετα απο 1μηνα συμβολαιο 25.

εβαλα να λαμβανω εκπτωση παγιου και οχι επιδοτηση συσκευης.

θελω ομως να το διακοψω και να ξαναγινει whatsup ο αριθμος γιατι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο cosmote.

ως ποινη θα πληρωσω τους 4 μηνες που ειμαι στο συμβολαιο επί το ποσό της εκπτωσης των 2,5 ευρω που ελαβα ανα μηνα, δλδ 10 ευρω ?

Edited by paratirwn
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιν λιγο μου ηρθε αυτο μηνυμα. εχω το Απεριοριστα 45 μετα 350 mb ξερω για τον διπλασιασμο αλλα αυτο τι ειναι ηρθε και στον αδερφο μου το ιδιο που ειναι στο Απεριοριστα 25 με ιντερνετ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η cosmote δεν λεει οτι τον Αυγουστο διπλασιαζει σε ολους τα ΜΒ χρησης που εχουν για internet? Εγω που στο προγραμμα μου εχω 500 γιατι μου λεει εχετε για ολο τον Αυγουστο εξτρα 3072mb επιπλεον των 500 που εχω?:lol:

 

Και σε μενα το ιδιο. Εχω 750 mb και μου λεει αλλα 3072.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο. Εχω 750 mb και μου λεει αλλα 3072.

 

και εμενα το ιδιο, εχω 100mb και επιπλεον 3072 μου ηρθε σε μηνυμα ενημερωσης υπολοιπου. μαλλον απεριοριστο ιντερνετ το εκαναν.

κανεις απαντηση στο παραπανω μου μηνυμα ?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο, εχω 100mb και επιπλεον 3072 μου ηρθε σε μηνυμα ενημερωσης υπολοιπου. μαλλον απεριοριστο ιντερνετ το εκαναν.

κανεις απαντηση στο παραπανω μου μηνυμα ?

 

κι εμενα το ιδιο μου εστειλαν. εχω προγραμμα 100 mb .

Link to comment
Share on other sites

Τ'αφεντικο τρελλάθηκε και τα πουλάει τζάμπα!!!!

Λετε ναναι λάθος;;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο 3072,000 mb

 

κανουν λαθος η τοσο ειναι?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση και αν ξερει καποιος ας απαντηση.... ειμαι συνδρομητής συμβολαιου μου βγηκε η ανανεωση με το καταπληκτικο ποσο τον 40ευρω και αφου πηρα και τους εκραξα μου την ανεβασαν στα 98ευρω, παρολα αυτα εγω θα ηθελα κατι ακομα καλυτερο. σκεφτομαι να κοιταξω την περιπτωση της φορητοτητας σε αλλο δυκτιο ή ακομα καλυτερα να ασκησω πιεση, ζητοντας διακοπη και μεταφορα του νουμερου σε καρτα....τι απο τα δυο πιστευεται πως ειναι καλυτερο????

 

για οτι μου προτείνεται αν μπορειται γραφτε μου και περιπου ποση επιδοτηση θεωρηται οτι μπορω να πετυχω.. ενημερωτικα εκανα λογαριασμους μεσο ορο γυρω στα 60-70 ευρω το μηνα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση και αν ξερει καποιος ας απαντηση.... ειμαι συνδρομητής συμβολαιου μου βγηκε η ανανεωση με το καταπληκτικο ποσο τον 40ευρω και αφου πηρα και τους εκραξα μου την ανεβασαν στα 98ευρω, παρολα αυτα εγω θα ηθελα κατι ακομα καλυτερο. σκεφτομαι να κοιταξω την περιπτωση της φορητοτητας σε αλλο δυκτιο ή ακομα καλυτερα να ασκησω πιεση, ζητοντας διακοπη και μεταφορα του νουμερου σε καρτα....τι απο τα δυο πιστευεται πως ειναι καλυτερο????

 

για οτι μου προτείνεται αν μπορειται γραφτε μου και περιπου ποση επιδοτηση θεωρηται οτι μπορω να πετυχω.. ενημερωτικα εκανα λογαριασμους μεσο ορο γυρω στα 60-70 ευρω το μηνα....

 

Εγώ έκανα διακοπή και ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εδω και αρκετα χρονια χρησιμοποιω το what's up της κοσμοτε αλλα τους τελευταιους μηνες εχει γινει ασυμφωρο

σαν απαιτησεις δεν εχω πολλες, χρονο ομιλιας δεν θα ηθελα αρκετο αφου δεν χρησιμοποιω τον συγκεκριμενο αριθμο για αυτη την δουλεια, επισης μηνυματα θα ηθελα αλλα μεχρι 150 προς ολους αφου πιο πολυ χρησιμοποιω το ιντερνετ για την επικοινωνια.. κι εδω ειναι το προβλημα θελω περιπου 200mb τον μηνα, τι εχετε να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας θα ηθελα να ρωτησω εαν στον Καναδα υπαρχει κοινη αριθμοδοτηση για σταθερα και κινητα γιατι θελω να βαλω ενα προγραμμα στο κινητο για διεθνεις κλησεις και θελω να ξερω αν θα βαλω μονο κλησεις προς σταθερα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε ολα τα συμβολαια δινουν 3γιγα για ολο τον αυγουστο.
Link to comment
Share on other sites

την αλλαγη στο Απεριοριστα 45 την ειδατε πηγαν το ιντερνετ στα 300MB apo 350 και τον χρονο ομιλιας προς τριτους απο 130 λεπτα σε 150 λεπτα. για μενα δεν αξιζει κανεις να αλλαξει στο καινουριο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ρθε και μηνυμσ για 3gb ειναι σωστο. Μπας και εχουν κανει λαθος;
οχι δινουν 3GB για τον Αυγουστο το λεει στο site της Cosmote :)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...