Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που λενε οτι ειναι λαθος τα στοιχεια, δεν ειναι δικο τους φταιξιμο. Η Cosmote της ακυρωνει το αιτημα με την εν λογω προφαση μεχρι η τελευταια να σε καλεσει για αντιπροταση. ;)

 

Πόσο ακριβώς θα περιμένουμε; Έχει συμπληρωθεί βδομάδα και βάλε κι ακόμα τηλέφωνο δεν είδαμε από Cosmote... :worry:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αφου ακολουθει/αντιγραφει τη Vodafone σε αυτο το θεμα, τουλαχιστον ας το κανει καθολικα και οχι μονο για συνδρομητες συμβολαιου!:mad:

Πόσο ακριβώς θα περιμένουμε; Έχει συμπληρωθεί βδομάδα και βάλε κι ακόμα τηλέφωνο δεν είδαμε από Cosmote... :worry:

Αν δεις οτι δε σε καλουν απο την Cosmote για αντιπροταση, καλεσε στη Vodafone/WIND και ρωτα για την πορεια του αιτηματος φορητοτας που ειχες κανει.

Κατα 99% θα το εχει ακυρωσει η Cosmote. Σε αυτην την περιπτωση ξανακανεις αιτημα φορητοτητας.

Ειναι σιγουρο οτι θα σε καλεσει καποια στιγμη. Ολες οι εταιρειες πεθαινουν για συμβολαια αλλα μην περιμενεις αστρονομικα ποσα επιδοτησεων οπως παλαιοτερα. Το πολυ πολυ να διεκδικησεις περισσοτερα παγια δωρο ή μεγαλυτερη εκπτωση στο παγιο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι εως. στο κοβουνε την ημερα που εκδιδεται ο λογαριασμος σου. αν εκδιδεται 15 του μηνος και πας στις 16 να κανεις διακοπη θα κανει ενα μηνα. Αν πας στις 14, μια μερα και μετα μπορει να παρει εως δυο μερες να στο γυρισουν σε καρτα αν το εχεις επιλεξει..

 

Σωστό!

Τελικά έκανα τη διακοπή της σύνδεσης σήμερα και στην αίτηση καταγγελίας αναφέρει "...το αργότερο εντός 30 ημερών"

Πράγματι στο PC του αντιπροσώπου είδα ότι η διακοπή θα γίνει 31/7 δηλαδή μία ημέρα πριν την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού μου (1/8).

 

Ζήτησα επίσης μετατροπή σε καρτοκινητό. Στην αίτηση καταγγελίας σύμβασης γράφει ότι θα μετατραπεί σε COSMOKARTA.

Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να έχω την επιλογή για άμεση μετατροπή της σύνδεσης σε WHATSUP...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό!

Τελικά έκανα τη διακοπή της σύνδεσης σήμερα και στην αίτηση καταγγελίας αναφέρει "...το αργότερο εντός 30 ημερών"

Πράγματι στο PC του αντιπροσώπου είδα ότι η διακοπή θα γίνει 31/7 δηλαδή μία ημέρα πριν την έκδοση του τελευταίου λογαριασμού μου (1/8).

 

Ζήτησα επίσης μετατροπή σε καρτοκινητό. Στην αίτηση καταγγελίας σύμβασης γράφει ότι θα μετατραπεί σε COSMOKARTA.

Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να έχω την επιλογή για άμεση μετατροπή της σύνδεσης σε WHATSUP...

Mη σε απαχολεί, μόλις γίνει cosmokarta θα στείλεις ΑΛΠΑΚ STO 1314 κ αμέσως θα γίνει whats up.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου εξηγηστε γιατι ειναι τοσο χαμηλος ο λογαριασμος μου? (δειτε συννημενο)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου εξηγηστε γιατι ειναι τοσο χαμηλος ο λογαριασμος μου? (δειτε συννημενο)

Λείπουν τα δεδομένα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου εξηγηστε γιατι ειναι τοσο χαμηλος ο λογαριασμος μου? (δειτε συννημενο)

 

3kb και το έκανε και rar....

Link to comment
Share on other sites

η κοροιδια και ο εμπαιγμος θα μπορουσαν να λειπουν το εςκανα zip γιατι ο manager δεν δεχεται αρχεια .xls δεν το εκανα για εξικονομηση χωρου. τεσπα μπορειτε να κατεβασε το αρχειο απο εδω https://www.dropbox.com/s/xfboomczytyc8z0/%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82.xls
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παλι το αρχειο λειπει, καλυτερα θα ηταν να κανεις print screen! ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα : η κοροϊδία και ο εμπαιγμός ας λείπουν .
Link to comment
Share on other sites

οριστε παιδια η εικονα. δεν ξερω τι γινοταν πριν εμω το .xls στο pc εμφανιζε κανονικα το λογαριασμο μολις το ανεβαζα η το εβαζα σε zip εχανε τα δεδομενα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα : η κοροϊδία και ο εμπαιγμός ας λείπουν .
σταματαω εδω εαν νομιζεις οτι ειναι σω στη η συμπεριφορα σου συνεχισε ετσι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

@dimitris15

 

Έχει μπει μια μεγάλη έκπτωση λόγω πιστωτικής κάρτας!

Μπορεί τόσο καιρό να μην έμπαινε και στην έβαλαν συνολικά-αναδρομικά τώρα...

Link to comment
Share on other sites

@dimitris15

 

Έχει μπει μια μεγάλη έκπτωση λόγω πιστωτικής κάρτας!

Μπορεί τόσο καιρό να μην έμπαινε και στην έβαλαν συνολικά-αναδρομικά τώρα...

η εκπτωση εχει μεπι κανονικα ειναι αυτου του μηνα. ετσι οπως τα υπολογιζω μου βγαινει οτι επρεπε να πληρωσω γυρω στο 10ρικο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εγινε και τον λογαριασμο του αδερφου που ειμαστε στο ιδιο οικογενειακο πακετο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εγινε και τον λογαριασμο του αδερφου που ειμαστε στο ιδιο οικογενειακο πακετο

Υπολογίζεις ότι θα πλήρωνες 10 ευρώ , αλλά πληρώνεις πολύ λιγώτερα

Αυτό συμβαίνει γιατί η έκπτωση της Cosmote Mastrcard είναι ονομαστικά 2 % αλλά αυτό παρασέρνει και τον οφειλόμενο Φ.Π.Α 2 *1,23 = 2,46% και παρασέρνει επίσης και τον φόρο κινητής τηλεφωνίας 2,46*1,12 = 2,76 %

Κοντολογίς , αυτή είναι η έκπτωση της Cosmote Mastercard = 2,76 % .

Τώρα κάνε τους υπολογισμούς και θα σου βγεί σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζεις ότι θα πλήρωνες 10 ευρώ , αλλά πληρώνεις πολύ λιγώτερα

Αυτό συμβαίνει γιατί η έκπτωση της Cosmote Mastrcard είναι ονομαστικά 2 % αλλά αυτό παρασέρνει και τον οφειλόμενο Φ.Π.Α 2 *1,23 = 2,46% και παρασέρνει επίσης και τον φόρο κινητής τηλεφωνίας 2,46*1,12 = 2,76 %

Κοντολογίς , αυτή είναι η έκπτωση της Cosmote Mastercard = 2,76 % .

Τώρα κάνε τους υπολογισμούς και θα σου βγεί σωστό.

χιλια ευχαριστω. αρα με την cosmote mastercard απαλλασομαι απο ΦΠΑ και τελη κινητης καλο αυτο:lol:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος χει την δυνατοτητα του προτεινω να βγαλει την πιστωτικη της Cosmote γλυτωνεις πραγματικα πολλα λεφτα να φανταστει στον λογαριασμ που θα ερθει τωρα θα εχω εκπτωση 33 ευρω το Απεριοριστα 45 μου βγαινει τζαμπα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Ακόμη περιμένουμε 3 βδομάδες σχεδόν μετά το αίτημα φορητότητας στη Vodafone για αντιπροσφορά από την Cosmote, ήρθαν σήμερα τα χαρτιά της Voda για υπογραφή κι ακόμη δεν μας έχει καλέσει η Cosmote για καλύτερη επιδότηση, τι κάνουμε; :wacko::blink:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Ακόμη περιμένουμε 3 βδομάδες σχεδόν μετά το αίτημα φορητότητας στη Vodafone για αντιπροσφορά από την Cosmote, ήρθαν σήμερα τα χαρτιά της Voda για υπογραφή κι ακόμη δεν μας έχει καλέσει η Cosmote για καλύτερη επιδότηση, τι κάνουμε; :wacko::blink:

Μπορεις να καλεσεις το τμημα φορητοτητας της Vodafone και να ρωτησεις για την πορεια του αιτηματος σου για να σου πουν εαν εχει ακυρωθει ή εαν εχει εγκριθει απο την Cosmote.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να καλεσεις το τμημα φορητοτητας της Vodafone και να ρωτησεις για την πορεια του αιτηματος σου για να σου πουν εαν εχει ακυρωθει ή εαν εχει εγκριθει απο την Cosmote.

 

Από τη στιγμή που έχει έρθει το συμβόλαιο σε μένα δε σημαίνει ότι έχει εγκριθεί η φορητότητα; Πώς μπορώ να κερδίσω χρόνο και να παλέψω για την προσφορά της Cosmote; Είναι γελοίο ρε παιδιά 50€ μας δώσανε δηλαδή έλεος για 100€ παλεύουμε επιδότηση να πάρουμε κανένα κινητό κανονικό αντί τα κινέζικα των 40-50€...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει έρθει το συμβόλαιο σε μένα δε σημαίνει ότι έχει εγκριθεί η φορητότητα; Πώς μπορώ να κερδίσω χρόνο και να παλέψω για την προσφορά της Cosmote; Είναι γελοίο ρε παιδιά 50€ μας δώσανε δηλαδή έλεος για 100€ παλεύουμε επιδότηση να πάρουμε κανένα κινητό κανονικό αντί τα κινέζικα των 40-50€...

 

Αφου δεν σε πηραν τηλ τις πρωτες μερες,μαλλον τους εισαι αδιαφορος.Γι αυτο και σε αφησαν να φυγεις. Αν ειχες και χαμηλους λογαριασμους τοτε μην περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει έρθει το συμβόλαιο σε μένα δε σημαίνει ότι έχει εγκριθεί η φορητότητα; Πώς μπορώ να κερδίσω χρόνο και να παλέψω για την προσφορά της Cosmote; Είναι γελοίο ρε παιδιά 50€ μας δώσανε δηλαδή έλεος για 100€ παλεύουμε επιδότηση να πάρουμε κανένα κινητό κανονικό αντί τα κινέζικα των 40-50€...

 

Αφου δεν σε πηραν τηλ τις πρωτες μερες,μαλλον τους εισαι αδιαφορος.Γι αυτο και σε αφησαν να φυγεις. Αν ειχες και χαμηλους λογαριασμους τοτε μην περιμενεις.

 

Εγώ έκανα διακοπή συμβολαίου σε δύο προγράμματα ένα ulimited 60 κι ένα unlimited 35 (μου δίνανε έκπτωση στο πάγιο 3,5 και 2,5 ευρώ αντίστοιχα) και ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Οι καιροί άλλαξαν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος χει την δυνατοτητα του προτεινω να βγαλει την πιστωτικη της Cosmote γλυτωνεις πραγματικα πολλα λεφτα να φανταστει στον λογαριασμ που θα ερθει τωρα θα εχω εκπτωση 33 ευρω το Απεριοριστα 45 μου βγαινει τζαμπα

 

Σωστό είναι αυτό. Προσωπικά έβαλα τον χειμώνα 3 φορές πετρέλαιο στην οικοδομή απο 2000,-€ η κάθε μία & συνολικά πήρα 120,-€ από το 2% στο κινητό και 3%(180,-€) στο πρόγραμμα επιστροφή καθώς το πετρέλαιο ήταν της ΕΚΟ που είχε 3% επιστροφή & 4 άτοκες δόσεις.

Βέβαια, καλό θα ήταν, όσοι χρησιμοποιείτε την κάρτα και όχι μόνο την συγκεκριμένη να δικαιολογεί το εισόδημα σας τις κινήσεις της. Δεν γίνεται να κάνεις ετήσιο τζίρο στη κάρτα 12.000€ και να δηλώνεις εισόδημα 12.000€ ή 14.000€.!!

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι αυτό. Προσωπικά έβαλα τον χειμώνα 3 φορές πετρέλαιο στην οικοδομή απο 2000,-€ η κάθε μία & συνολικά πήρα 120,-€ από το 2% στο κινητό και 3%(180,-€) στο πρόγραμμα επιστροφή καθώς το πετρέλαιο ήταν της ΕΚΟ που είχε 3% επιστροφή & 4 άτοκες δόσεις.

Βέβαια, καλό θα ήταν, όσοι χρησιμοποιείτε την κάρτα και όχι μόνο την συγκεκριμένη να δικαιολογεί το εισόδημα σας τις κινήσεις της. Δεν γίνεται να κάνεις ετήσιο τζίρο στη κάρτα 12.000€ και να δηλώνεις εισόδημα 12.000€ ή 14.000€.!!

 

Νομίζω πως το τελευταίο δεν ισχύει, γιατί η εφορία δεν ελέγχει τις συναλλαγές που κάνουμε με την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...