Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχες Ιανουαριου ο πατερας μου περνει την επιδοτηση απο την κοσμοτε στην οποια ειναι πελατης τα τελευταια 5 χρονια . Το μηνιαιο παγιο κυμαινεται γυρω στα 35-70 Ε και τα πεντε χρονια. Η επιδοτηση θα ειναι λογικα γυρω στα 70 - 100 Ε . Τις προηγουμενες χρονιες δεν το ειχα ψαξει και πολυ αλλα φετως θελω να αγορασω το Sony ericsson xperia x8 η το x10 . Τι να κανω ετσι ωστε να παρω τουλαχιστον το ενα απο τα δυο δωρεαν .

 

Σημ:Ο πατερας μου ειναι συνδρομητης στο Cosmote Απεριοριστα 35

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

εαν εκανα καποιο λαθος σχετικα με την ενοτητα στην οποια τοποθετησα το topic παρακαλω καποιος mod να με διορθωσει :)

Link to comment
Share on other sites

Για κακή μας τύχη όλες οι εταιρίες δίνουν επιδοτήσεις που πραγματικά είναι γελοίες. Θα σε συμβούλευα να πάρεις τηλέφωνο τον επόμενο μήνα, λίγο πιο νωρίς από ότι είναι να σου έρθει η επιδότηση και να τους πείς πως θα αλλάξεις εταιρία εφόσον δεν σε καλύπτουν στο θέμα επιδότησης. Σίγουρα θα στην αυξήσουν εκείνη την στιγμή αλλά επέμενε εσύ για να πάρεις ένα σεβαστό ποσό :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να παω δεκεμβριο ( ιανουαριο παιρνω την επιδοτηση ) και να τους πω περιπου ποσο θα ειναι η επιδοτηση και αν μου πουν τιποτα για 80 - 100 ευρω να τους απειλησω?
Link to comment
Share on other sites

Δηστυχώς μονάχα έτσι θα γίνει η δουλειά σου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις νωρίτερα της λήξης του συμβολαίου δεν θα καταφέρεις τίποτα απολύτως, πολύ απλά επειδή δεν μπορούν να δουν το ποσό της επιδοτησης μέχρι εκείνη την ημέρα. Επίσης, μη περιμένεις και πολλά, καθώς τα ποσά επιδότησης γενικώς έχουν πέσει.
Link to comment
Share on other sites

τελος η εποχες που δινανε πολλα λεφτα....το πολυ 50 ευρο ανοδο να σου δωσουν.εκτος αν εχεις εταιρικο πακετο με 3-4 αριθμους τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα οτι το προγραμμα μου αναφερεται σαν COSMOTE ΑΠΕΡ. internet 60 ΠΑΛ

 

Και ειδα πλεον οτι καταργηθηκε! :lol: Απο πότε;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το Απεριόριστο 15 με Ίντερνετ το είδατε;

 

ΠΟΛΥ καλό πρόγραμμα για όσους έχουν μικρές απαιτήσεις! Κοιτάξτε μόνο τι παροχές δίνει συγκριτικά με το Unlimited 15 της Vodafone!!:blink: Μπράβο Κοσμοτέ!:D

Link to comment
Share on other sites

Το Απεριόριστο 15 με Ίντερνετ το είδατε;

 

ΠΟΛΥ καλό πρόγραμμα για όσους έχουν μικρές απαιτήσεις! Κοιτάξτε μόνο τι παροχές δίνει συγκριτικά με το Unlimited 15 της Vodafone!!:blink: Μπράβο Κοσμοτέ!:D

 

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_15/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα να διαβάζω μερικούς να γράφουν ότι "θα τους απειλήσω" κλπ! Ωπα ρε! Αντί να πείτε θα πάρω ευγενικά να ζητήσω αύξηση της επιδότησης. Αλλά ξέχασα. Ο Έλληνας νομίζει ότι επειδή διάλεξε κινητό και εταιρία, έπιασε τον .....από τ'.........! Μάλλον δεν καταλάβατε ότι οι καιροί των μεγάλων επιδοτήσεων φεύγουν και πιθανόν ανεπιστρεπτί.ίσως δίνουν καλύτερη επιδότηση σε συνδρομητές με μεγάλους λογαριασμούς.Το τζάμπα πέθανε...
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις αίτηση για αύξηση επιδότησης και εγκριθεί μπορείς να βάλεις το νέο ποσό σε έκπτωση λογαριασμού ή πρέπει να αγοράσεις αναγκαστικά συσκευή...???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum. να ρωτήσω και εγω κατι που δεν γνωρίζω και λογω περιορισμένου χρόνου δεν ασχολήθηκα ιδιαιτέρως... ενα απλο πρόγραμμα που να έχει 2 ωρες ας πουμε προς ΟΛΕΣ τις εταιρίες δεν υπάρχεί? δεν με ενδιαφέρει να μιλάω 1500΄ στα cosmote
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου. μολις εκανα αιτηση φορητοτητας και μου ειπε το παιδι απο τον γερμανο οτι μου δινει 150 λεπτά στα 24€ περιπου.
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

Απο 13 του μηνα πολλα προγραμματα ειναι πλεον μη διαθεσιμα εμπορικα. π.χ. τέρμα τα myway, το απεριοριστα 15 και σε καποια αλλα υπάρχουν καποιες αλλαγες. Καλά δεν φιλοτημηθηκανε ουτε ανακοινωση να βγάλουν? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, όλα τα απεριόριστα είναι πλέον με ίντερνετ, σωστά;

 

Κάποιος που έχει ήδη my way, μπορεί να μεταβεί σε μεγαλύτερο my way ή πρέπει αναγκαστικά να πάει σε απεριόριστα με ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι μπορείς να μεταβείς σε κάτι που πλέον δεν υπάρχει πια...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...