Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να πας και να ζητήσεις να σε μεταφέρουν αυτό έκανα και εγώ. (πλέον γίνεται.. ή τουλάχιστον τώρα ενημερώθηκαν)

 

Θα το κοιτάξω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη συμπλήρωση του έτους, μπορεί κάποιος να μετατρέψει το συμβόλαιό του σε Μηδενικό. Μπορεί μετά να πάρει κανονικά επιδότηση;

 

Όχι, καθώς το μηδενικό πάγιο προϋποθέτει σύμβαση αορίστου χρόνου. Και απο τη στιγμή που απο μηδενικό περάσεις σε άλλο ( κανονικό ) πρόγραμμα, θα δικαιούσαι επιδότηση ένα χρόνο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις διακοπή συμβολαίου, μετά από τι χρονικό διάστημα γίνεται η διακοπή;

 

Η διακοπή γίνεται μέσα σ' ένα μήνα. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι.

η διακοπη γινεται μετα απο 30 μερες

εγω εκανα αιτηση διακοπης 3/2/2010 και η διακοπη εγινε σημερα γιατι ο μηνας ειχε 28 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ξέρεις από πριν πόσο θα πλήρώσεις στον επόμενο λογαριασμό;

 

στελνεις λ στο 1256

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

σας δουλευει η υπηρεσια 1256? εγω στελνω εδω και καμμια 10ρια μερες και μου λεει μη διαθεσιμη λογω αναβαθμισης
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

σας δουλευει η υπηρεσια 1256? εγω στελνω εδω και καμμια 10ρια μερες και μου λεει μη διαθεσιμη λογω αναβαθμισης

25/3 θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Στο απεριόριστα 15 δουλεύει, μάλλον δε θα δουλεύει απο το 25 και πάνω.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο παγιο πρεπει να πληρωνω στο Απεριοριστα 35 με το internet on the phone Basic (100mb) και εκπτωση οικογενειακου πακετου 10%
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ηαλλαγή ονόματος συνδρομητή πόσο κοστίζει;Για να το μεταφέρω από του πατέρα μου στο δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Ηαλλαγή ονόματος συνδρομητή πόσο κοστίζει;Για να το μεταφέρω από του πατέρα μου στο δικό μου;

 

Γύρω στα 18-20 ευρώ και η αλλαγή γίνεται την ίδια μέρα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 18-20 ευρώ και η αλλαγή γίνεται την ίδια μέρα κιόλας.

Δηλαδή μπορεις να κάνεις νεα συνδεση και την ιδια στιγμή να κάνεις μεταβίβαση?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο παγιο πρεπει να πληρωνω στο Απεριοριστα 35 με το internet on the phone Basic (100mb) και εκπτωση οικογενειακου πακετου 10%

 

35 ευρώ το πάγιο του Απεριόριστα 35 μείον 3,5 λόγω έκπτωσης = 31,5

5 ευρώ το internet on the phone basic

 

Σύνολο 36,5 ευρώ τα πάγια μόνο.

Φόρος κινητής τηλεφωνίας: 36,5 * 0,12 = 4,38 ευρώ.

 

ΆΡΑ σύνολο 40,88 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη για ένα θέμα που μου έχει προκύψει με τη Cosmote.

 

Είχα 3 εταιρικές συνδέσεις στη Cosmote περί τα 3 χρόνια και πριν από περίπου ένα μήνα(Ιανουάριο-Φεβρουάριο) έκανα φορητότητα στη Vodafone.

Το θέμα είναι ότι είχα κάνει ανανέωση του συμβολαίου τον Οκτώβριο με παράλληλη χρήση της επιδότησής μου (420+ΦΠΑ) και αγόρασα 2 κινητά από το Πλαίσιο.Ξέρω ότι επειδή είναι λιγότερο από 6 μήνες από την ανανέωση πρέπει να πληρώσω όλο το ποσό της επιδότησης στο 100%.Αντ' αυτού στον τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό βρέθηκα προ εκπλήξεως καθότι είδα κάποια λογικά πιστωτικά ποσά κάποιας περιόδου (από προηγούμενα πληρωμένα πάγια) ΚΑΙ την αναγραφή του ποσού της επιδότησης ανά γραμμή που πρέπει να επιστρέψω ΚΑΙ στο σύνολο,Τέλος κινητής τηλεφωνίας που επιβαρύνει και την επιδότηση.

Δηλαδή

Γραμμή:697ΧΧΧΧΧΧΧ

Πάγια παριόδου Α μέχρι Β: -25 Ε

Τέλη επικοινωνίας:

Πόσό επιδότησης: 130E

 

Τέλος κινητής τηλεφωνίας: 30E

 

ΦΠΑ 19% σε όλο το ποσό

 

Όπως καταλάβατε μπήκε Φπα στην επιδότηση (λογικό αφού το αναγράφει η σύμβαση) και Τέλος κινητής τηλεφωνίας.Αυτό δεν είναι παράνομο?

Όταν πήρα την επιδότηση πήρα στο σύνολο 500Ε (και για τις 3 συνδέσεις)και τώρα επειδή η Cosmote μου τα ζητάει πίσω,μέσω λογαριασμού κινητής,που επιβαρύνεται με το τέλος κινητής ποσοστιέα,πρέπει εγώ να πληρώσω 580Ε..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω το εξης.

 

Εχει ο πατερας μου συμβολαιο i110 που μεταξυ αλλων προσφερει και 1250mb χρηση ιντερνετ.

 

Αναρωτιεμαι αν μπορουν τα δεδομενα να μπουν σε ενα δευτερο αριθμο χωρις παγιο για να μπορει να τα χρησιμοποει σε συσκευη iphone.

 

Δηξλαδη να κρατησει τον ηδη υπαρχον αιρθμο οπως εχει με τα δωρεαν λεπτα ομιλιας και μυνηματα, αλλα ο χρονος ιντερνετ να μεταφερθει σε μια δευτερη καρτα με νεο αριθμο για να μπορει να γινει χρηση στο iphone.

 

Θα μπορουσε η εταιρια να προσφερει κατι τετοιο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...