Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε 13897 απο το κινητό σου ( δωρεάν ) στην υπηρεσία φορητότητας. Μόνο αυτοί θα μπορούσαν να κάνουν κάτι ( αν γίνεται ), η εξυπηρέτηση πελατών δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τη φορητότητα και τα ποσά επιδότησης.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αίτηση για φορητότητα πρίν μια εβδομάδα. Σήμερα πήγα να κάνω τα χαρτιά για το συμβόλαιο και είπα να πάω στο myway25 για να πάρω και την προσφορά 2 μήνες δώρο. Όμως ο υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά ξεκίνησε χθές-προχθές και το συμβόλαιό μου θεωρείται ότι ξεκινάει τη μέρα αίτησης φορητότητας. Ισχύει;;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα οικογενειακό συμβόλαιο (μεταξύ δύο αριθμών) και θέλω να το σταματήσω και να βάλω ξεχωριστά προγράμματα στα δύο νούμερα. Πήγα σήμερα στο κατάστημα της Cosmote και ενημερώθηκα για τα σχετικά της διακοπής κτλ.

 

Παρόλο που το έχω ψάξει αρκετά, δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσω σε κάθε νούμερο. Τείνω στο My Way 25 στο ένα και i20 στο άλλο. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν και μετά από πόσο μπορώ να αλλάξω το ένα από τα δύο προγράμματα σε κάτι άλλο (αν δω ότι δεν με ικανοποιεί βέβαια). Πχ, αν κάνω την αλλαγή 7/12, πότε θα μπορώ να αλλάξω το My Way 25 σε i20;

 

Επίσης, γνωρίζετε αν και το My Way 25 αλλά και το i20 υποστηρίζουν την ενημέρωση του υπολοίπου μέσω του 1256;

 

Ευχαριστώ για όποια απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αίτηση για φορητότητα πρίν μια εβδομάδα. Σήμερα πήγα να κάνω τα χαρτιά για το συμβόλαιο και είπα να πάω στο myway25 για να πάρω και την προσφορά 2 μήνες δώρο. Όμως ο υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά ξεκίνησε χθές-προχθές και το συμβόλαιό μου θεωρείται ότι ξεκινάει τη μέρα αίτησης φορητότητας. Ισχύει;;

 

Δυστυχώς ισχύει αυτό που σου είπαν. Η εναλλακτική που έχεις είναι να ακυρώσεις το αίτημα φορητότητας, και να υποβάλεις κανούργιο, ώστε να πάρεις την προσφορά. Η προσφορά ισχύει βάσει ημερομηνίας αιτήματος φορητότητας, αυτό είναι σίγουρο και ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 3μηνο για να κατεβεις συμβολαιο, έγινε 6μηνο και στο 18μηνο συμβολαιο είναι 8μηνο
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα αναλυτικά τους όρους του συμβολαίου και αναφέρει πως ακόμα και αν δεν πάρω επιδότηση για συσκευή, αν φύγω πρίν τους 6 μήνες πρέπει να την επιστρέψω όλη.

Πχ παίρνω 41,65/12=3,47 ευρώ έκπτωση κάθε μήνα αντί για συσκευή και αν φύγω πρίν το 6μηνο θα επιστρέψω 41,65. Είναι νόμιμο αυτό;

Αν για παράδειγμα φύγω στους 2 μήνες θα έχω χρησιμοποιήσει 2*3,47=6,94 ευρώ "επιδότησης". Γιατί να επιστρέψω 41;;;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα συμβολαια εαν φυγεις πριν απο το 6μηνο επιστρεφεις ολη την επιδοτηση
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την έκπτωση παγίου, επειδή την παίρνεις τμηματικά, δεν την επιστρέφεις στο σύνολό της. Αν π.χ. χρησιμοποιήσεις την έκπτωση για 3 μήνες, επιστρέφεις μόνο την έκπτωση αυτών των 3 μηνών.
Link to comment
Share on other sites

Α λαθος, καταλαβα εαν παρει καποιος επιδοτηση και θελει να διακοψει πριν τους 6 μηνες...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

KAΛHΣΠEPA NA PΩTHΣΩ??

 

ΘA ΠAΩ AYPIO ΣTA KATAΣTHMATA KOΣMOTE ΓIA NA ZHTHΣΩ NA ENEPΓOΠOIHΣOYME ΣE OIKOΓENEIAKO ΠPOΓPAMMA 3-4 MΠOPEI K ΠAPAΠANΩ THΛEΦΩNA. AΠO AΛΛH ETAIPEIA. YΠAPXEI ΠEPIΠTΩΣH NA M ΣYMΦEPEI KAΛYTEPA EΠAΓΓEΛMATIKO ΠPOΓPAMMA ΓIA NA TO BAΛΩ ΣTHN EΠIXEIPHΣH MOY? AN OXI MΠOPEI ως OIKOΓENEIAKO NA MΠEI ΣTA EΞOΔA thς EΠIXEIPHΣHΣ?

 

K KATI AΛΛO.. AΠO TH ΣTIΓMH ΠOY ΘA ΦEPΩ 3-4 NEEΣ ΣYNΔEΣEIΣ ΘA MΠOPEΣΩ NA ΠAPΩ KAΠOIO THΛEΦΩNO? MΠOPΩ NA MIΛHΣΩ ME KAΠOION YΠEYΘYNO ΓIA NA ΔIAΠPAΓMATEYTΩ KATI TETOIO?

 

στη vodafone τουλάχιστον που πήγα να ενημερωθω ο υπεύθυνος μου ζήτησε να πάμε μέχρι κ για καφέ για να συζητήσουμε κάθε λεπτομέρεια κ για τις οποίες εκτός προγράμματος «διευκολύνσεις »

EYXAPIΣTΩΩ..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε.μπορειτε να μου προτεινετε και μενα καποιο προγραμμα ωστε να βαλω 3 κινητα σε εναν λογαριασμο και ποσο θα μου στοιχισει?

θελω το1 να εχει στα 120 λεπτα και τα αλλα 2 στα 60 λεπτα.

και αν θα δικαιουμαι καποια συσκευη?:O

edit τα δυο θελω να ειναι 2 σε 1 καρτα με whats up.γινεται????????????

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το C120 και το C60.. Με το πρώτο θα έχεις 120 λεπτά ομιλίας πρός όλους, ενώ στο δεύτερο θα έχεις 60 λεπτά πρός όλους.. Το πρώτο έχει πάγιο 22 ευρώ, ενώ το δεύτερο έχει 16 ευρώ. Μόνο το πρώτο πρόγραμμα σου προσφέρει επιδότηση συσκευής της τάξεως των 40 ευρώ.. Στην 2in1 μπορείς να έχεις μόνο δύο αριθμούς.. Σε περίπτωση νέας σύνδεσης η 2in1 προσφέρεται δωρεάν.. Περισσότερες πληροφορίες για την 2in1 θα βρεις εδώ.. :)
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει δυνατοτητα να εχω και τις τρεις συνδεσεις σε 1 λογαριασμο???

Θα ζητήσεις να εκδίδονται στον ίδιο αριθμό μητρώου, την ίδια ημερομηνία.

 

Μόλις διάβασα αναλυτικά τους όρους του συμβολαίου και αναφέρει πως ακόμα και αν δεν πάρω επιδότηση για συσκευή, αν φύγω πρίν τους 6 μήνες πρέπει να την επιστρέψω όλη.

Αν δεν πάρεις επιδότηση, πώς θα την επιστρέψεις;

 

Πχ παίρνω 41,65/12=3,47 ευρώ έκπτωση κάθε μήνα αντί για συσκευή και αν φύγω πρίν το 6μηνο θα επιστρέψω 41,65. Είναι νόμιμο αυτό;

Αν για παράδειγμα φύγω στους 2 μήνες θα έχω χρησιμοποιήσει 2*3,47=6,94 ευρώ "επιδότησης". Γιατί να επιστρέψω 41;;;

Νομιμότατο. Διάβασε τους όρους του συμβολαίου σου με προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προβληματάκι προέκυψε και θέλω τη γνώμη σας.Είχα cosmote 150 μαζί με το freeze και το πακέτο 30 sms.Σε μια προσπάθεια να μειώσω τα πάγιά μου έκανα αίτηση για την έκδοση λογαριασμού all in one (έκπτωση 15% στο πάγιο, καθώς είμαι συνδομητής οτε και conn-x)κι απενεργοποίησα το πακέτο μηνυμάτων.Και μου εκδίδεται λογαριασμός ο οποίος αφορά την περίοδο από την υπαγωγή μου στο all in one κι έπειτα στον οποίο δε μου χρεώνεται το πάγιο για το freeze και όλες οι κλήσεις μου χρεώνονται κανονικά,με αποτέλεσμα και ο λαγαριασμός να είναι φουσκωμένος και ο χρόνος ομιλίας μου να συρρικνωθεί πολύ.Δεν έλαβα κανένα μύνημα για την απενεργοποίηση του freeze,ενώ για την απενεργοποίηση του πακέτου μυνημάτων έλαβα κανονικά απάντηση.Στην εξυπηρέτηση μου είπαν ότι φαίνεται μη ενεργοποιημένη η υπηρεσία,αδικαιολόγητα βέβαια και με συμβούλεψαν να υποβάλλω αίτηση αμφισβήτησης λογαριασμού.Το έκανα.Έκανα ορθώς;Μήπως καλώς μου απενεργοποίησαν αυτοδίκαια την υπηρεσία;Να αναμένω διόρθωση ή είναι πολύ ουτοπικό;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση νέας σύνδεσης η 2in1 προσφέρεται δωρεάν.. Περισσότερες πληροφορίες για την 2in1 θα βρεις εδώ.. :)

 

Mπορεις ν εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά τι είναι το 2 σε 1 γιατί στο σιτε δν αναφέρει αναλυτικά;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις ν εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά τι είναι το 2 σε 1 γιατί στο σιτε δν αναφέρει αναλυτικά;

Με την 2in1 κάρτα Sim μπορείς να έχεις δύο αριθμούς Cosmote σε μία κάρτα.. Τη συγκεκριμένη κάρτα Sim στη δίνουν δωρεάν αν κάνεις νέο συμβόλαιο, αλλά αν μετά από καιρό θες να χωρίσεις τους δύο αριθμούς, θα πρέπει να πληρώσεις 35,18 ευρώ (17,59 ευρώ για νέα Sim)..

Link to comment
Share on other sites

Με την 2in1 κάρτα Sim μπορείς να έχεις δύο αριθμούς Cosmote σε μία κάρτα.. Τη συγκεκριμένη κάρτα Sim στη δίνουν δωρεάν αν κάνεις νέο συμβόλαιο, αλλά αν μετά από καιρό θες να χωρίσεις τους δύο αριθμούς, θα πρέπει να πληρώσεις 35,18 ευρώ (17,59 ευρώ για νέα Sim)..

 

K μπορώ ν έχω κ σύνδεση κοσμοτε κ what's up??

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , επειδη σκεφτομαι να κανω αιτηση φορητοτητας απο vodafone προς cosmote μεχρι τα τελη του μηνα , ωστε να επωφεληθω των 2δωρεαν παγιων , ηθελα να ρωτησω αν στο unlimited 25 μπορω να εχω εκπτωση αντι επιδοτησης και ποσο περιπου ειναι αυτη ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , επειδη σκεφτομαι να κανω αιτηση φορητοτητας απο vodafone προς cosmote μεχρι τα τελη του μηνα , ωστε να επωφεληθω των 2δωρεαν παγιων , ηθελα να ρωτησω αν στο unlimited 25 μπορω να εχω εκπτωση αντι επιδοτησης και ποσο περιπου ειναι αυτη ;

 

13897 από το κινητό σου δωρεάν.Πες τους τι σκέφτεσαι και θα σου κάνουν προσφορά

Link to comment
Share on other sites

13897 από το κινητό σου δωρεάν.Πες τους τι σκέφτεσαι και θα σου κάνουν προσφορά

 

αυτος ο αριθμος ισχυει για κινητα vodafone η και για cosmote?

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο αριθμος ισχυει για κινητα vodafone η και για cosmote?

Ο αριθμός του "Τμήματος Φορητότητας" είναι ισχύει μόνο για κινητά Vodafone και Wind.. Από Cosmote λέει το κλασικό:"Ο αριθμός που καλείται, δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή....".. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι για νέες συνδέσεις/φορητότητες από πάγιο 45 ευρώ και άνω δίνουν δώρο το PS3 ή το VAIO σειράς W, 10 ιντσών. Συν τα 2 πρώτα πάγια δώρα. Το άκουσε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου ότι για νέες συνδέσεις/φορητότητες από πάγιο 45 ευρώ και άνω δίνουν δώρο το PS3 ή το VAIO σειράς W, 10 ιντσών. Συν τα 2 πρώτα πάγια δώρα. Το άκουσε κανείς;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259527

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...