Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ακολουθήσεις την οδηγία που έδωσα νωρίτερα φροντίζοντας να επιλέξεις το χχ με ενεργοποιημένη την ειδοποίηση κλήσεων, αναλόγως τι θέλεις ( να ενημερώνεται αυτός που σε καλεί ότι θα ειδοποιηθείς για τη κλήση ή όχι ).

Δηλ αν επιλεξω τον κωδικο 54 δεν θα προωθηθει πουθενα η κληση αλλα εγω θα ειδοποιηθω με sms για αυτον που με παίρνει;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπος καποιος γνωριζει εαν κανουμε καπιο συμβολεο στο προγραμα cosmote 180... μπορουμε μετα απο καπιο συγγεκριμενο χρονο να αλακσουμε προγραμα? Ας πουμε σε καποιο κατωτερο..
Link to comment
Share on other sites

Σου διέκοψαν σήμερα την σύνδεση ή σήμερα αιτήθηκες τη διακοπή; Γιατί συνήθως χρειάζονται 30 ημέρες το αργότερο για την διακοπή. Στον επόμενο της διακοπής λογαριασμό ο οποίος θα είναι και ο εκκαθαριστικός, θα έχεις το πάγιο που αναλογεί για τις ημέρες που μεσολαβούν απο τη τελευταία έκδοση λογαριασμού έως τη διακοπή της σύνδεσης και θα σου πιστωθεί ( επιστραφεί ) το υπόλοιπο του παγίου απο την ημέρα της διακοπής μέχρι τη μέρα που θα εκδωθεί ο λογαριασμός. Επίσης θα περιέχει χρεώσεις που τυχόν έχεις πραγματοποιήσει αυτή τη περίοδο, το Φ.Π.Α. φυσικά και τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας.

Σήμερα έκανα αίτησα διακοπής.Από την μέρα που μου εκτυπώθηκε ο τελευταίος λογαριασμός δεν έχω μιλήσει καθόλου ούτε έχω στείλει κάποιο sms.Επίσης είχα κάνει αλλαγή από C120 σε ''Χωρίς Πάγιο''.Οπότε θα πληρώσω μόνο ΦΠΑ και τέλη κινητής τηλεφωνίας.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπος καποιος γνωριζει εαν κανουμε καπιο συμβολεο στο προγραμα cosmote 180... μπορουμε μετα απο καπιο συγγεκριμενο χρονο να αλακσουμε προγραμα? Ας πουμε σε καποιο κατωτερο..

 

Ναι μετα 3 μηνες εχεις δικαιομα να κατεβεις σε προγραμμα με χαμηλοτερο παγιο:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αίτησα διακοπής.Από την μέρα που μου εκτυπώθηκε ο τελευταίος λογαριασμός δεν έχω μιλήσει καθόλου ούτε έχω στείλει κάποιο sms.Επίσης είχα κάνει αλλαγή από C120 σε ''Χωρίς Πάγιο''.Οπότε θα πληρώσω μόνο ΦΠΑ και τέλη κινητής τηλεφωνίας.:)

 

Να με συμπαθάς, αλλά τα νύχια μου δεν μου έδωσαν αυτή τη φλέγουσας σημασίας πληροφορία, ότι δηλαδή είχες περάσει σε μηδενικό πάγιο. Οκ, ναι, θα έχεις μόνο ΦΠΑ και Τ.Σ.Κ.Κ. .

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετα 3 μηνες εχεις δικαιομα να κατεβεις σε προγραμμα με χαμηλοτερο παγιο:)

 

Για την ακρίβεια, 3 μήνες μετά απο την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης ή τη τελευταία επιδότηση και αν έχει παρέλθει αυτό το χρονικό διάστημα, 1 μήνα μετά τη τελευταία αλλαγή στο μεγαλύτερο οικονομικό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς " αν έχει παρέλθει αυτό το χρονικό διάστημα,1 μήνα μετά την τελευταία αλλαγή " ? Αυτό με μπέρδεψε λιγάκι .
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς " αν έχει παρέλθει αυτό το χρονικό διάστημα,1 μήνα μετά την τελευταία αλλαγή " ? Αυτό με μπέρδεψε λιγάκι .

 

Sorry.. :) Λοιπόν. Έστω ότι έχουν περάσει οι 3 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση ή την τελευταία επιδότηση,οκ; Και έστω ότι ήσουν στο 120, πέρασες στο 180 και θέλεις να περάσεις πάλι στο 120. Θα πρέπει να περάσει ένας μήνας απο την ημέρα που πέρασες στο 180 για να κατέβεις σε μικρότερο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να ακυρωσω την συνδεση μου και να την κανω π.χ. whats up πρεπει να αλλαξω sim 'η γινεται αυτοματα? Γενικα τι πρεπει να κανω και τι θα γινει?
Link to comment
Share on other sites

Για να ακυρωσω την συνδεση μου και να την κανω π.χ. whats up πρεπει να αλλαξω sim 'η γινεται αυτοματα? Γενικα τι πρεπει να κανω και τι θα γινει?

 

Θα πρέπει να κάνεις αίτηση διακοπής του συμβολαίου σου με διατήρηση του αριθμού σαν καρτοκινητό μετά τη διακοπή. Αρχικά, θα πάρεις τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών (1212 για κλασικά συμβόλαια, 1313 για καρτοσυμβόλαιο, 1200 για εταιρική σύνδεση ) και θα ζητήσεις τον κωδικό διακοπής για τη σύνδεσή σου. Θα σε συνδέσουν με το κατάλληλο τμήμα και εκεί θα πεις ότι θέλεις να διατηρήσεις τον αριθμό σαν καρτοκινητό. Μετά θα πας σε ένα κατάστημα με τη ταυτότητά σου ( εφ'όσον είναι η σύνδεση στο όνομά σου φυσικά ) και θα υποβάλεις την αίτηση διακοπής. Μέσα σε 30 ημέρες ( το αργότερο ) η σύνδεση θα διακοπεί, θα παραμείνει ανενεργή για 2 μέρες και μετά θα λειτουργήσει και πάλι σαν καρτοκινητό πια, με αρχικό χρόνο ομιλίας 3€. Δεν γίνεται αλλαγή της sim, διατηρείς την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Ειμαι συνδρομητης χρονια στην cosmote (τωρα ειμαι στο Cosmote Προνομιακο 240). Την συνδεση την εκανα Νοεμβριο. Τον περασμενο Νοεμβριο δεν εψαξα να δω εαν ειχε βγει επιδοτηση. Η ερωτηση μου ειναι εαν ειχε βγει τοτε, εχω δικαιωμα να την χρησιμοποιησω τωρα? Και εαν ναι, θα πρεπει να αλλαξω το προγραμμα που εχω επιλεξει ωστε να ειμαι uptodate συμφωνα με τα συμβολαια της Cosmote? (μιας και το 240 παει, πεταξε...)

 

Thanks!

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Sorry.. :) Λοιπόν. Έστω ότι έχουν περάσει οι 3 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση ή την τελευταία επιδότηση,οκ; Και έστω ότι ήσουν στο 120, πέρασες στο 180 και θέλεις να περάσεις πάλι στο 120. Θα πρέπει να περάσει ένας μήνας απο την ημέρα που πέρασες στο 180 για να κατέβεις σε μικρότερο πρόγραμμα.

Ευχαριστώ unique, κατατοπιστικότατος .

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα,

 

Ξέρει κανείς πως διαμορφώνεται ο πίνακας απόσβεσης συσκευής κατά την διάρκεια του έτους σε ένα συμβόλαιο? Με ενδιαφέρει για τους τρεις τελευταίους μήνες τι γίνετε

 

Ευχαριστώ

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να δούμε μεσω του "My account" πότε έρχεται η επιδότηση?
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

ο πινακας αποσβεσης χωρις να ειμαι 100% σιγουρος ειναι: τον δεκατο μηνα πληρωνεις το 32% της επιδοτησης και μηνιαια αποσβεση 17%, τον εντεκατο 16% και 16% και τον δωδεκατο 16% αποσβεση και 0% επιστροφη.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη δουλειά έκανες. Οπότε πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τις εντολές.

 

Έχουν ως εξής:

Σε κατάσταση αναμονής ( όταν σου δείχνει το σήμα της cosmote και με το κινητό να βλέπει καλό σήμα ) δίνεις ανάλογα τη περίπτωση τις εντολές:

 

**κκ*+30697χχπυυυυυυυ# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης. Όπου:

κκ, ο κωδικός προώθησης, 61 για όταν δεν απαντά, 62 για όταν είναι απενεργοποιημένο / εκτός δικτύου, 67 για όταν είναι κατειλημμένο.

χχ ανάλογα τον τρόπο που θέλεις να συμπεριφέρεται η υπηρεσία,

50: Τηλεφωνητής+fax+Ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα

51: Τηλεφωνητής+fax+Χωρίς ενημέρωση του καλούντα

52: Τηλεφωνητής+fax+Χωρίς ειδοποίηση κλήσεων

53: Χωρίς τηλεφωνητή/fax και με ενημέρωση του καλούντα

54: Χωρίς τηλεφωνητή/fax και χωρίς ενημέρωση του καλούντα

π: Ανάλογα το πρόθεμα του τηλεφώνου σου, έχει ως εξής:

3 αν έχεις 693

4 αν έχεις 694

5 αν έχεις 695

7 αν έχεις 697

8 αν έχεις 698

9 αν έχεις 699 ( q telecoms )

698xx7 αν έχεις αριθμό απο wind με 690

υυυυυυυ το τηλέφωνό σου μετά το πρόθεμα ( 69χ ).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υ.Γ. Ενημέρωση καλούντα σημαίνει ότι όταν σε καλέσει κάποιος θα ακούσει ότι θα ενημερωθείς για τη κλήση, ενώ σε αντίθετη περίπτωση θα ακούσει ότι είναι πιθανώς απενεργοποιημένο/είναι κατειλημμένο κλπ, ανάλογα τη περίπτωση.

 

To 61 λειτουργει κ οταν ειναι κλειστο έρχεται με το sms ο αριθμος που σε πήρε.

Το προβλημα υπάρχει στο 67 οπου οταν ειναι κατελειμενο δεν εχρεται το sms.Σιγουρα ειναι το 67;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η COSMOTE σας δίνει τη δυνατότητα αν δεν επιθυμείτε νέα συσκευή, να λάβετε το αντίστοιχο ποσό της επιδότησης που δικαιούστε ως έκπτωση στο μηνιαίο σας πάγιο!

 

Συγκεκριμένα, κάθε συνδρομητής που ενεργοποιεί μία σύνδεση σε ένα Οικιακό Συμβόλαιο COSMOTE και επιθυμεί να κρατήσει την παλιά του συσκευή, μπορεί να αξιοποιήσει την επιδότηση του οικονομικού του προγράμματος σαν έκπτωση στο μηνιαίο του πάγιο για ένα χρόνο, κερδίζοντας σε οικονομία απο 42€ μέχρι και 208€/ χρόνο.

 

Ειδικά για τους συνδρομητές που θα συνδεθούν σε ένα από τα Οικιακά προγράμματα Συμβολαίου COSMOTE από 28/01/09 έως και 14/0209, κρατώντας τη συσκευή τους, θα κερδίσουν ακόμα μεγαλύτερη έκπτωση, από 50€ έως και 300€/ χρόνο.

 

Η παραπάνω δυνατότητα είναι διαθέσιμη στα προγράμματα συμβολαίου: COSMOTE 120 έως 1000, COSMOTE MULTI, COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1, 2 και 3, καθώς και στα Επαγγελματικά Ατομικά COSMOTE 120 έως 1000. Στα προγράμματα Ατομικό Επαγγελματικό COSMOTE 120 έως 1000 η δυνατότητα έκπτωσης παγίου αντί επιδότησης συσκευής ισχύει και με το συνδυασμό χρόνου ομιλίας για κλήσεις προς σταθερά.

 

Συνδέσου εύκολα με την COSMOTE.

 

Πηγή: Επίκαιρα και ενδιαφέροντα στο www.cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

δε διευκρινίζει ποση ειναι η εκπτωση ανα συμβολαιο,

κ τι ισχυει με τα οικογενειακα συμβολαια(που ειναι ανω των 100.000) καθως

κ για τα προνομιακα προγραμματα.

 

θετικη κινηση, κ το ειχα επισημανει οτι επρεπε να βαλει δυνατοτητα εκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τι γίνεται με την περίπτωση των προνομιακών παγιών; Υπάρχει η δυνατότητα αυτή;
Link to comment
Share on other sites

επιτελους μπορουμε να μαθαινουμε κ για το υπολοιπο των μηνυματων του σχετικου πακετου μας!

αντε cosmote συνεχισε δυναμικα για τα συμβολαια που τα εχετε εγκαταληψει κ τα θυμαστε μονο για αυξησεις στα παγια κ τις χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...